Main Menu

Japán kultúra

Started by Moloko, 2004-01-18, 04:54:25

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: UfoZMiiiii  :eeek:  Nekem még semmi hír se az ösztöndíjról, se a koliról. Melyikbe mész, Odaibába vagy valamelyik másik? Az egyetem mondta meg hogy melyik koli?
Arról érkezett hír, hogy maga az egyetem elfogadta a pályázatunkat. Ösztöndíjról döntés július eleje-közepe fele lesz. Most a pályázat elfogadásával együtt kaptuk a koli lapokat. Hogy konkrétan hova raknak be minket, azt így elõre nem tudni. Válaszolni kell pár kérdésre, és majd késõbb döntenek róla, hova raknak.
QuoteÉn múltkor írtam a Toudai-os nemzetközisnek hogy hello, mivan. Még semmi, várjak türelmesen júni végéig. Hát jó.  :bruhuhu:
Júni végéig... ahhoz képest, hogy nektek már januárban le kellett adni a jelentkezést... hát elég érdekes. Nem értjük félre egymást? Még arról sem kaptál hírt, hogy fogadnak-e vagy sem? Mert nekünk sincs még sem a koli, sem az ösztöndíj.
QuoteA szigorlatod után tényleg találkozhatnánk, nekem 28-a az uccsó vizsga.
Ok. Lehet, hogy 29-én fogok szigorlatozni, de hogy utána már szabad leszek így vagy úgy, az biztos (lévén sem vizsga- sem szigorlatalkalom nem lesz több).

UfoZ

Quote from: BonciJúni végéig... ahhoz képest, hogy nektek már januárban le kellett adni a jelentkezést... hát elég érdekes. Nem értjük félre egymást? Még arról sem kaptál hírt, hogy fogadnak-e vagy sem? Mert nekünk sincs még sem a koli, sem az ösztöndíj.

De, az hogy fogadnak az OK. Ugyanarra várunk szerintem, a MEXT döntésére hogy az ösztöndíj is rendben van.

Úgy látom elég masszív bürokrácia van odaát.

.Attila

Hát mi nem a MEXTre várunk. Legalábbis elvileg... ugyanis volt egy kis kavarás, hogy akkor én pályázhatok-e egyáltalán vagy sem (a társam tuti nem). Úgyhogy nekem még ez is függõben van, hogy most MEXT vagy JASSO, bár nagy valószínûséggel csak az utóbbi jöhet szóba.

Baldy

Azért az vicces volt, amikor a japán nagykövetség egyik munkatársával beszélgettem szombaton (amugy egy tök aranyos, kedves és csinos japán csajszi :)), és mikor az ösztöndijat szóba hoztam, azt válaszolta csak, hogy elég valószinû, hogy csak az utolsó pillanatban fogják a választ elküldeni...
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

.Attila

Hírek az ösztöndíjról:
Én még nem kaptam értesítést arról, hogy az állam megadta-e az ösztöndíjat, a partnerem viszont nem kapta meg.

Moha

Quote from: Boncia partnerem viszont nem kapta meg.
Az szuper. :( És akkor neki össze is dõlt a terve, kész, ennyi?
Mert havi x százezer forintot átlag diák - pláne ha nem kap odakint melót - nemigen tud vállalni.

.Attila

Quote from: MohaAz szuper. :( És akkor neki össze is dõlt a terve, kész, ennyi?
Mert havi x százezer forintot átlag diák - pláne ha nem kap odakint melót - nemigen tud vállalni.
Vége, igen. Ráadásul szegény egy már megkapott amerikai ösztöndíjat mondott vissza, hogy erre pályázzon. Plusz még a Todai-osra is jelentkezett, amire elsõ körben õt jelölték elsõként állítólag, majd vkinek a tanácsára jelentkezett a Waseda-ra is, ekkor újrakalkulálták a Todai-ost, erre nem õ jött elsõnek. Mondjuk nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja a dolgot, ugyanis lehet, hogy oda sem kapta volna meg.
De az tény, hogy egy megkapott ösztöndíjat mondott vissza, és fél éve csak azért járt japán nyelvtanfolyamra, hogy erre az ösztöndíjra készüljön. Hogy ennyire összejöjjön minden...
Na ezért is mondom én, hogy még nem biztos az enyém sem.

Moha

Quote from: BonciNa ezért is mondom én, hogy még nem biztos az enyém sem.
Hát, szorítunk neked!
Szegény partnerednek tényleg összejött minden. :(

Furcsa akkor ez a japán ösztöndíj rendszer.
Én is megpályáztam itt egy japán ösztöndíjat, de itt meg az volt, hogy 5 ember közül ment egy, és az volt az elsõdleges, hogy ki mióta tanulja a nyelvet...
c'est la vie...

UfoZ

:( :(

Most már kezdek én is félni, ha ennyire szigorúak... Hm.

Hoz_hun

Quote from: BonciHírek az ösztöndíjról:
Én még nem kaptam értesítést arról, hogy az állam megadta-e az ösztöndíjat, a partnerem viszont nem kapta meg.

Bonci szurkolok. Egyébként, hova jársz, vagy honnan lehet ilyet megpályázni, mi kell hozzá? Ha le volt már írva bocs, tekintsd semmisnek a kérdést.
Mondjuk nekem már mindegy, mert felettem eljárt az idõ  :bruhuhu: , hogy 30 évesen ezt keljen mondjam. Meg én már végeztem a felsõoktatással két diploma elég, na meg már családom is van, szóval nem hiszem hogy hosszabb idõre tudnék Japánba menni (max szakmán bellül). De azért jó lenne tudni, hogy én hol csesztem el (hogy Japánba menjek ösztöndijjal).

ui.: emlékezz rá hogy a hentai játékokban a gyakori téma az ösztöndíjjas diák. Szóval jó kalandokat meg randizást khehehe  :rolleyes:
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

.Attila

BME. Jó ösztöndíjátlag + esetleg más eredmények (TDK, közösségi munka, demonstrátor etc.). Aztán a szerencse, hogy nem jelentkezik jobb nálad. A Waseda-ra konkrétan csak GTK-sok és VIK-sok pályázhattak. Lehetett a Todai-ra is, én annak a határidejérõl pont lecsúsztam, de asszem nem is baj, mert a Waseda inkább megfelel a szakmámnak. Ezek konkrétan csak BME-seknek volt, de más helyen is lehetett pályázni, bár ezekrõl nem nagyon tudok. Simán japán nyelvet tanulók is kijuthatnak, ha jól tudom. Viszont 1 évnél rövidebb idõtartam szerintem nincs.

u.i.: anime és valóság... :) Btw. az is kérdéses, hogy a külföldiekhez hogyan állnak hozzá. Vki szerint zárkozóttak, mások szerint népszerûek a külföldiek ;)

Hoz_hun

Quote from: BonciBME. Jó ösztöndíjátlag + esetleg más eredmények...

Afene én is a BME-n végezetem  :eeek: . Senki nem reklámozta ezt a lehetõséget, mondjuk nekem kellet volna utánnajárni, de valahogy abban a tévhitben éltem, hogy ez nyelvi vagy kereskedelmi sulik hirdetik inkább. Így jártam. Marad a saját tervezésû út (feleséggel  :) ). Már gyûjtök rá és reális közelségben van, de azért az mégsem ugyanaz mint kint élni.
Addig nem megyek, amig alapszinten nem makogok valamit (úgy hogy megértenek, meg én is felfogok valamit). A közhiedelemmel ellentétben a Japánok sem nem jók angolból, sem nem beszélik sokan, nincs minden romajikkal feliratozva, sõt. Az utbaigazitási segítségnyújtás zéró, mert nem szivesen vállalják e felelõséget, hogy véletlen tévútra küldenek, így nem mondanak inkább semmit. Kiegészítõ információt sem adnak (ha megkérdezd xy erre van-e, max azt mondják igen vagy nem, de maguktól nem segítenek tovább). Nem azért mert bunkok, vagy beképzeltek, hanem mert õk ilyenek. Ha valaki nagyon elkeveredik akkor diákot kérdezzen meg (tudjátok azok a csajok a matrózszabásu ruhákban  :jee: ), mert õk még gagyognak valamenyire angolul.
Egy szó mint száz fel kell készülni elõre, mert nem utazási irodával megyek ha megyek, mert nekem senki ne pampogjon, hogy ezt vagy azt nézem meg. Majd én mindent elõre megszervezek.
Szóval nekem már csak ez maradt  :) .
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

.Attila

Megkaptam az ösztöndíjat :)
Innen elvileg már csak adminisztrációs ügy az egész :)

Hoz_hun

Quote from: BonciMegkaptam az ösztöndíjat :)
Innen elvileg már csak adminisztrációs ügy az egész :)

Engedd meg hogy elsõként gratuláljak.  :cool:  :appl:
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

Baldy

Quote from: BonciMegkaptam az ösztöndíjat :)
Innen elvileg már csak adminisztrációs ügy az egész :)

Gratula, bár ezt már életben is mondtam :)
Atán lassan szokj hozzá, hogy részmunkaidõben is dolgoznod kell majd ott kint!
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

katz

Quote from: BaldyGratula, bár ezt már életben is mondtam :)
Atán lassan szokj hozzá, hogy részmunkaidõben is dolgoznod kell majd ott kint!
Majd elmegy egy lánykollégiumba gondnoknak :D
Grat

.Attila

Quote from: katzMajd elmegy egy lánykollégiumba gondnoknak :D
Grat
:lul: dejó is lenne :rolleyes:
A baj az, hogy részmunkaidõs állás fiúknak nem olyan könnyen szerezhetõ.

Itachi

Grat az ösztöndíjhoz.Most már semmi nem állhat az utadba. :)
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Baldy

Quote from: ItachiGrat az ösztöndíjhoz.Most már semmi nem állhat az utadba. :)

Vigyázz, mert ilyenkor képes feltûnni Godzilla, és a repcsigépet ropinak nézve elrágcsigálni azt :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Mattanja

Quote from: BaldyVigyázz, mert ilyenkor képes feltûnni Godzilla, és a repcsigépet ropinak nézve elrágcsigálni azt :D
Ünneprontó... :lol:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Baldy

Quote from: ShiroiÜnneprontó... :lol:

Az öcsémrõlõ van szó, ugyhogy megengedhetem magamnak :hehe:
Amugyis szerintem én vagyok a második, aki a legjobban szeretné, ha öcsém végre kimenne :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

.Attila

Ki jönne szombaton a Feldin által említett eseményre?
http://usteam.hu/forum/showpost.php?p=89551&postcount=922

Hoz_hun

Quote from: BonciKi jönne szombaton a Feldin által említett eseményre?
http://usteam.hu/forum/showpost.php?p=89551&postcount=922

Hú, engem ez érdekelne.
Még nem tudok biztos választ adni, mert gyõri vagyok, és ezt meg kéne szerveznem.
Egyébként, ki az aki biztos elmegy?
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

.Attila

Quote from: Hoz_hunHú, engem ez érdekelne.
Még nem tudok biztos választ adni, mert gyõri vagyok, és ezt meg kéne szerveznem.
Egyébként, ki az aki biztos elmegy?
Én naaaagyon szeretnék.

Hoz_hun

Quote from: BonciÉn naaaagyon szeretnék.

Na én holnap tesómékat megkérdezem tudnak-e fogadni  szombat estére. Ha igen (ez holnap kiderül) akkor megyek ^_^.

Akkor jó lenne elõtte találkozni valahol aztán együtt megnézni a mûsort, de ezt akkor holnap megbeszéljük.
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

Feldin

Quote from: BonciMegkaptam az ösztöndíjat :)
Innen elvileg már csak adminisztrációs ügy az egész :)
Nagy grat!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: BonciÉn naaaagyon szeretnék.
Vedd fel nekem kamerára az elõadást!!!!
nem tok menni...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: FeldinVedd fel nekem kamerára az elõadást!!!!
nem tok menni...
Ezt meet után kérted, és már akkor mondtam, hogy nincs hozzá kamerám. Fényképezõgépem van. És milyen elõadásra gondolsz? Elég sok program van.

Hoz_hun

Na, sikerült elrendezni. Megyek. Ez már biztos. Fel is hívtam õket, jegyet a helyszínen lehet venni.

Bonci küldtem egy privát üzit, ez elérhetõségemmel.

Nem tudom, jõn mégvalaki? Jó lenne elõtte találkozni, jobb a mûsor jó társoságban.  :haha:
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

Darkstar

Én nagyon szeretnék menni, eddig úgy néz ki, hogy tudok is (anyámnak már szóltam  :) ).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん