Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Project_2501

Átrágtam magam a fórum eddigi két oldalán és rá kellett jönnöm, hogy itt "csak szép lehetek, de okos nem"  :D  ezért 1000m mélyrõl jött történetkifejtést tõlem se várjatok, csupán a 4-esem szeretném megindokolni:


Alapból a szereplõk hangjáról és a zenérõl se jót se rosszat nem tudok mondani mivel örültem, hogy a gyengus gépem a hangsáv elhagyása árán szaggatásmentesen le tudta játszani az egyes részeket mplayer-rel :( Visszagondolva mekkora :muhahah:    (vagy bárki gondoljon amit akar) vagyok, hogy ennek ellenére 3 nap alatt mind a 14 részt végignéztem.


Azzal kezdeném ami nekem nem tetszett a sorozatban: a szereplõk rendkívül leszûkitett mozgástere, tengerpart, laboratórium plusz az üres fogadó és kifújt. A tengerpartról még látni lehetett az általuk gyûlölt laboratórium szigetét mégis Nyu és Nana nagy menekülése megakadt az útjukba esõ legelsõ városban. Bocs, de én csak így hívom, szerintem kitaláljátok, hogy kire gondoltam : "Rambo Bando" eléldegélt szárazkenyéren és vizen a tengerparton amíg nem jött érte valaki (a szemüveges kutatóorvos alias "Papa"), hogy megmondja neki mit csináljon, addig meg sem próbálta felkutatni Nyu-ékat a városban... Szóval korántsem volt ez az anime tökéletes  :__devil: bár valószínûleg egyik sem lehet az  :p

Ami viszont bejött: A nagyon erõs érzelem megnyilvánulások. A mûvészi in/outro és az egész letisztult rajzstílus + a CG segítségével életre keltett "vektorok". Ráadásul engem sikeresen behálóztak a fõszereplõ rózsaszín hajával és (többnyire) kedves arcával, lehet már ilyen action-figure-t kapni :confused:

A történet végén szerintem sem lehet véletlen az a sok utalás egy esetleges folytatás sorozat megjelenésére, én mindenesetre kíváncsian várom mit hoz a jövõ Lucy, Nana, Mayu, Yuka, Kouta és a  kis Wanta számára  :rolleyes:
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Dragon

Quote from: Blimpkb az 8. résztõl "megjelenés" pillanatában néztem a sorozatot, vagyis elsõk között voltam, akik végignézték, csak azért mondom, hogy nehogy azzal jöjjön valaki, hogy biztos úgy ültem le elé, hogy ez most sz*r lesz...
Ettõl még úgy érzem, hogy az elsõ pár nemtetszõ rész után tudat alatt nyugodtan megbélyegezhetted a sorozatot.
Quote from: BlimpMit mutat be rajta tökéletesen? Azt hogy van? Mert bõvebben ám nem nagyon fejti ki szerintem...
Igen, nekem is hiányzik a Naruto-stílusú fél perces magyarázó kép, amit ott a chakra-ról írogattak.
Gondolj csak bele, a jelenet közepébe bevágva egy hosszú szöveg, hogy "Kedves gyerekek, ez most azért történt...."

Quote from: BlimpDehogynem tudok ezekrõl a dolgokról! Pont ezért néztem tovább a sorozatot, reménykedve, hogy nem csak a vér, meztelenség és felületes témaérintések lesznek benne, hanem komolyabban is fog foglalkozni a fajgyûlölettel, a kísérletekkel! De nem tette, csak kihasználta a lehetõséget, hogy szélsõséges módon megöljenek nagyjából mindenkit a sorozatban. Ez minden csak nem életszerû (direkt nem a valóságos szót használtam, mert van különbség).
Biztos örültél volna neki, ha még úgy 26-52 részen keresztül kell nézned, miközben részletesen foglalkozik a témával.
Igen, ha szakdolgozat lett volna, én is egyest adtam volna rá, mert nincs benne "hasonló mûvek feldolgozása, kielemzése, értékelése", stb....

Quote from: BlimpMit? Lemészárolni mindenkit? Csak azért, mert pár buta kölyök ba*zogatta a suliban a szarvai miatt? Ezért kinyírni mindenkit? Ez teljesen olyan, mintha egy szellemileg gyenge embert igazolnánk tettében és helyesnek tartanánk, hogy kinyírta teljes családját,
Egy ideje már úgy érzem teljesen igaza volt.

Quote from: Blimp"fujj emberiség, mindenki haljon meg - persze kivétel anyu, apu és barátok, mert õket már annyira megszoktam, de a Pista az egy bunkó, annak a pusztulás és pokolban senyvedés a sorsa" akkor ilyen remek érv ellen nem tudok mivel jönni, de remélem senki sem tart ilyen szinten...
anyut aput és a barátokat minek életben hagyni?

Quote from: BlimpSzégyenszemre hirtelen fogalmam se volt, mi fán terem a hübrisz, hát picit utánaolvastam. De továbbra se teljesen tiszta mi olyan "hübriszi" ebben az anime-ben...
nem Lucy követte el a hübriszt...

Quote from: BlimpSzóval azt mondod, hogy megtévesztõ lehet, amikor egy egyértelmûen romantikusnak kikiáltott jelenet, tulajdonképpen nem is az? Öööö...
Az a jelenet nem romantikus a srácnak oldaláról nézve (férfi nézõként), hanem erotikus
Ha nem is ez volt a célja a történetírónak, nekem a két dolog között feszülõ ellentétet mutatta be

Quote from: BlimpMiért nem zavart a sok bugyuta, idióta szereplõ az õ egysíkú szellemiségükkel és totálisan irreális személyiségeikkel? Végülis valamilyen véletlen folytán elõfordulhatott, hogy csupa ilyen buta ember kerül bele egy történetbe (anime-be),
Engem is zavart a sok irreális személyiség, épp ezért nem nézek mûvészfilmeket.

Quote from: Blimplogikai buktatókról már ne is beszéljünk...
tele volt ilyenekkel, de láttál már olyan alkotást, amiben nincs?

Quote from: BlimpA fegyveres õrizetét a diclonius-oknak azt hiszem már kitárgyalták páran itt az oldalon, továbbra se sikerült meggyõznötök, hogy logikus lett volna az õrség. Persze ha éppen védeni akarnám a sorozatot, akkor jöhetnék azzal, hogy ezzel is az életszerûségre törekedtek, miszerint nem volt elég pénzük a dologra, olyan embernek fizettek a biztonság megtervezéséért, aki csak épphogy értett hozzá és szinte csak a pénzt nyúlta le, vagyis csak mint a valóságban :haha: de kétlem hogy ezzel a szándékkal csinálták ilyenre a dolgokat az anime készítõi... :rolleyes:
Tudom, hogy te jobban élvezted volna, ha az elsõ rész arról szól, hogy Lucyt a jól felszerelt profi fegyveres õrség lemészárolja, amikor le akar lépni, és kész, vége, nincs több rész....


Quote from: BlimpA csonkolások során ezek a diclonius-kezek úgy néz ki lézer-szerûként mûködnek, hibátlanul egyenes felületet vágnak
Megmagyarázták, hogy miért ilyenek? Nem. A "fikció" fogalmát mindenki ismeri,  ez nem valóságshow, hanem anime.

Quote from: BlimpInkább költhettek volna a sok piros festék helyett a szereplõk személyiségét kidolgozó alkotók megfizetésére :haha:
Valóban. Reméljük a 2nd season (ha lesz...) majd kijavítja ezeket a hibákat.

Quote from: BlimpStory: 3 - semmit nem hoznak ki belõle a végére se, azt hiszem a Sprite-nak volt az a csigás(?) reklámja, az ugrott be az átgondoltságáról...
vége volt?

Quote from: BlimpCharacter: 2 - rég láttam ennyire semmilyen, aranyosra elkészített figurákat. szinte minden egyes mondat végighallgatása, mely elhagyta szájukat, mintha ólmot öntöttek volna a fülembe szenvedés szintjén volt
Ez zavart engem is, ezért nem is nézek pl. Azumangát

Quote from: Blimpaz az elmebeteg katona, aki a drága fõszereplõt akarja kinyiffantani. Ki a franc az a fazon? Mit keres ebben az anime-ben, azon kívül, hogy öncélú, buta brutalitás mintapéldája legyen?! Semmit se tudunk róla, pusztán mint sokkoló elem van a sorozatban, totálisan értelmetlen! egyszerû töltelék.
Az egyetlen ember, akinek valami esélye volt a dicloniusokkal szemben.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Fazék

Jó észrevételek anatole :)
párral megizzasztottál így kora reggel :haha: de nem adom fel! :D
Quote from: anatolemiért, mit kéne még csinálnia vele azon kívül h bemutatja? (így egy óra felé nem értem... mármint, kerekedik belõle szép történet meg minden, magával az erõszakkal mit kéne még csinálnia?)
Sztem föl is kéne használnia ezeket a bemutatott emberi aberráltságokat. Egyszerûen akármit mondtok, én nem érzem a szereplõkön, hogy tényleg megtörtént volna mindegyikkel, amit rettentõen sablonos elõtörténetként összedobtak náluk. Illetve abszolút nem érezni, hogy bármi más történt volna velük életük során, mint a pár bemutatott múltbeli jelenet. Mintha azokon a jeleneteken kívül be lettek volna zárva egy házba és kész.
Quote from: anatoleõõõ, nem. Lucynál 2 fontos különbség van: amikor mindezt megtapasztalja, gyerek; és nem ember, hanem diclonius. egy ember nem jutna ilyen következtetésre, hogy na most akkor az ember rossz, egy diclonius gyerek simán. mivel nem tartozik közösségbe az emberekkel, ugye.  
Jó rendben, de ezzel továbbra se kapunk magyarázatot, hogy miért ért annyi ember egyet ezzel az egy diclonius-szal... Tényleg nem vagyunk valami fasza életforma, de most azért mert egy anime egyoldalúan bemutatja az emberi fajt (mellesleg nem, mert ugyebár van a buta fõszereplõ, aki mindenkinek mindent azonnal megbocsájt és be is fogadja - ezzel biztos a reményt akarják bemutatni :haha:), nem hiszem hogy túlságosan átgondolt lépés az emberek számáról, hogy kapásból ki is akarják írtani az emberiséget és hatalmas világfájdalmukban (16-23 évesen) világégést akarnak... Kicsit olyan bénának tûnik ez a hozzáállás részükrõl. sztem.
Quote from: anatolea szereplõk bugyuta, idióta mivolta olyan dolog, amit sokan szeretnek emlegetni, mégsem magyarázza meg senki, mire gondol. ennyi erõvel minden szereplõrõl minden történetben el lehet mondani, hogy idióta, mert te nem azt csináltad volna a helyében, nem úgy viselkedtél volna, vagy valami más miatt nem tetszett a reakciója...
és van jogod figyelmen kívül hagyni a mondanivalót. hogy az jó lesz-e neked, más kérdés. :)
na most megfogtál, igazából nem tudok mással elõjönni, mint hogy le kéne írnom szinte összes cselekedetüket az anime folyamán... amire nincs se kedvem se lehetõségem. Totálisan irreális a viselkedésük. A meztelen szarvas csaj befogadása, a pedofília áldozata csaj befogadása, ahogy élnek a házban, ahogy viselkednek egymással. Amennyiben ezt nem érezted, akkor egyszerûen nem érzem megoldhatónak, hogy nagyon hosszas magyarázás nélkül megértessem... Nagyon nem éreztem hihetõnek akár a múltjuk fényében se a szereplõk viselkedését. Bocsi én itt kifogytam :o Majd talán vki megteszi helyettem :)

Quote from: anatoleigen, valóban nem realisztikus. ahogy maga az anime stílus sem. ugorgyunk.
Sajnos számomra ezek a jelenetek, például a mûvégtagos lény visszatérése, totális komolytalanságot sugárzott.
Quote from: anatolepedig az. érdekelne, hogy szerinted miért nem az, mert a "nézz utána" nemsok mindenre jó... és itt persze fontos, h mindenki értse: nem azért naturalista, mert fröcsög a vér, hanem sok minden egyéb miatt, amibe az is beletartozik, hogy ahol végtag szakad, ott vér van. de beletartozik például Nyuu teljes szemérmetlensége a fürdõs jeleneteknél, amiknél lehet fintorogni, hogy fanservice, de ettõl teljesen logikus és odaillõ jelenetek maradnak.
akkor itt van a hiba, mert én a sorozat szempontjából fölöslegesnek érzem, hogy ennyi volt benne. unalomig ismételték ezeket a jeleneteket. (mellesleg a vér miatt is említik folyton a naturalizmust, de ezek szerint te nem tartozol közéjük)

kieg:
Egy sorozat, ami ennyira komoly kérdéskörökkel próbál foglalkozni, mint pedofília, emberi brutalitás, fajgyûlõlet, stb elvárnám, hogy ne ragadjon meg az ilyen gagyi poénok szintjén, mint hogy Nyuu melle kibuggyan mindenütt, illetve odamegy fürdeni meztelenül ezzel kínos helyzetbe hozva a fõszereplõket. Ezek a részek számomra totál fölöslegesek voltak és bagatellizálják az esetleges komolyabb jeleneteket. Egyszerûen túl sok ilyen volt benne, párat még elnéztem volna, de nem tudom máshogy elmagyarázni, aki ezt nem látja, annak túlságosan tetszett a melle bámulása és várták, a következõ ilyet, hátha akkor már többet is mutatnak, de más funkciót ezek a részek sztem továbbra se töltenek be, mint tiszta elõre megfontolt szándékkal elkövetett fan-service-t. Amitõl még magában nem lesz jó egy sorozat, és akármennyire is aggassuk rá a naturalista jelzõt, mögüle nagyon kilóg a lóláb. Amennyiben arra akartok hivatkozni, hogy ezek a jelenetek feszültségoldóként voltak benne, akkor csak bután nézek rátok, mert ha ilyen poénokkal jönnek elõ nekem akármilyen másik kökemény drámában (ezt nem igazán éreztem annak, bár ugyebár többek szerint az), hát arról a filmrõl ugyanúgy meglenne a véleményem...

várható volt, hogy úgyse bírom ki válasz nélkül :) , de átolvasni már nem olvastam át, bocsi az újabb esetleges hibákért/ismétlésekért

Fazék

Quote from: bpka000Ettõl még úgy érzem, hogy az elsõ pár nemtetszõ rész után tudat alatt nyugodtan megbélyegezhetted a sorozatot.
Nem tudat alatt bélyegeztem meg ha megnyugtat, de nem is az elsõ pár rész után. Egyszerûen egy tök átlagos anime-nek tûnt kidolgozottság téren, és csak késõbb fogalmazódott meg bennem kb talán a 9. rész környékén, hogy ennek végképp nincs semmi értelme, francnak kezdtem el nézni, de most már befejezem, mert kíváncsi vagyok mit hoznak ki belõle.
Quote from: bpka000Biztos örültél volna neki, ha még úgy 26-52 részen keresztül kell nézned, miközben részletesen foglalkozik a témával.
Igen, ha szakdolgozat lett volna, én is egyest adtam volna rá, mert nincs benne "hasonló mûvek feldolgozása, kielemzése, értékelése", stb....
uh. Sztem nem egészen ezt mondtam... Próbáljuk meg újra. Szóval ennyi erõvel kvázi az egyik részben miközben két szereplõ beszélget valahol a messzi-messzi háttérben, felúszhatott volna egy szép nagy gomba-alakú robbanás képe, mellyel kielemezték a Hiroshima-ra dobott bombát... Durván ilyen szintûnek érzem a komolyabb témák érintését a sorozatban. Persze könnyen lehet, hogy bennem van a hiba, ezt se zárhatjuk ki természetesen.
Quote from: bpka000Egy ideje már úgy érzem teljesen igaza volt.
anyut aput és a barátokat minek életben hagyni?
Részvétem. Remélem egyszer kigyógyulsz ebbõl a tök fölösleges "pusztítsuk el, mert csak úgy lehet megjavítani" hozzáállásból. De mint mondtam a "jól átgondolt" embergyûlölettel most nem tudok semmit se kezdeni, ez a vallás, filozófia, ezotéria topic tartozéka.
Quote from: bpka000nem Lucy követte el a hübriszt...
És mi lenne hogy ha kifejtenéd, hogy akkor mi benne olyan hübriszi? Mert erre még csak érdemben se lehet válaszolni, ez csak olyan mintha az mondanád nekem, hogy "Hülye!", kérdésem: "Hülye, miért?"
QuoteAz a jelenet nem romantikus a srácnak oldaláról nézve (férfi nézõként), hanem erotikus
Ha nem is ez volt a célja a történetírónak, nekem a két dolog között feszülõ ellentétet mutatta be
Ez most így korán reggel sajnos nem igazán értem. :o  :lame: vagyok :) Kifejtenéd bõvebben?

Quote from: bpka000]Engem is zavart a sok irreális személyiség, épp ezért nem nézek mûvészfilmeket.
hehe. bocsi de ez már a no comment kategória. :haha:
Quote from: bpka000tele volt ilyenekkel, de láttál már olyan alkotást, amiben nincs?
Ettõl még ezek ott vannak és az hogy másikban is van, nem igazolja ezen hibák figyelmen kívül hagyásának jogosságát. Tessék immár ezek fényében, következetesen értékelni a sorozatot.
Quote from: bpka000Tudom, hogy te jobban élvezted volna, ha az elsõ rész arról szól, hogy Lucyt a jól felszerelt profi fegyveres õrség lemészárolja, amikor le akar lépni, és kész, vége, nincs több rész....
Nem. De a készítõk ettõl még készíthettek volna egy elfogadhatóbb, kicsit átgondoltabb szökést is... Miért nem lehetett volna egy ilyet megvalósítani? "Mert ez olyan drámai volt!" Igen, szóval hatásvadász.
Quote from: bpka000Megmagyarázták, hogy miért ilyenek? Nem. A "fikció" fogalmát mindenki ismeri,  ez nem valóságshow, hanem anime.
Igen, de bizonyos valósághûség nélkül, hogy a fenébe érezzek át bármilyen komoly drámai hatást is a szereplõk iránt, ha totálisan meseszerû az ábrázolásuk, hogyan vehetném õket így komolyan? Ha azt mondjátok, mint mesét értékeljem akkor rendben van, megpróbálhatom úgy is...
Quote from: bpka000Ez zavart engem is, ezért nem is nézek pl. Azumangát
Kár hogy ott a sorozat célja az aranyosság és a kiváló poénok tömkelege. Mellesleg, míg Azumanga-ban tényleg aranyosak a szereplõk, itt csak azok próbálnak lenni, a maguk együgyû szintjén :rolleyes:
Quote from: bpka000Az egyetlen ember, akinek valami esélye volt a dicloniusokkal szemben.
:haha: esély?  :lul:  max mázliból volt párszor esélye, de ugyanúgy halál eredménytelenül küzdött a csaj ellen :haha: ez az ember egy vicc volt a sorozatban, õ és az esély?! Ez jó! :haha:.

Darkstar

#94
Quote from: BlimpJó észrevételek anatole :)
párral megizzasztottál így kora reggel :haha: de nem adom fel! :D

Sztem föl is kéne használnia ezeket a bemutatott emberi aberráltságokat. Egyszerûen akármit mondtok, én nem érzem a szereplõkön, hogy tényleg megtörtént volna mindegyikkel, amit rettentõen sablonos elõtörténetként összedobtak náluk. Illetve abszolút nem érezni, hogy bármi más történt volna velük életük során, mint a pár bemutatott múltbeli jelenet. Mintha azokon a jeleneteken kívül be lettek volna zárva egy házba és kész.

Én most csak erre az egy részre reagálnék. Ha visszaemlékszel, Lucy gyerekkoráról több rész szólt, a 14. ep.-ból pedig kiderül, hogy nem sokkal ezután tényleg bezárták és az elsõ részbeni szökéséig a  laborban "élt". Nanával ugyanez a helyzet. Kota múltja nem olyan ismert, csak azt az idõszakot tudjuk belõle, amíg Lucy-val volt. Yuka multjával kevésbbé (szinte semennyire sem, csak említés szintjén) foglalkoztak. (Talán azért,mert õ egy kicsit már mellékszereplõ, a történetben nem annyira fontos.)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: DarkstarÉn most csak erre az egy részre reagálnék. Ha visszaemlékszel, Lucy gyerekkoráról több rész szólt, a 14. ep.-ból pedig kiderül, hogy nem sokkal ezután tényleg bezárták és az elsõ részbeni szökéséig a  laborban "élt". Nanával ugyanez a helyzet. Kota múltja nem olyan ismert, csak azt az idõszakot ismerjük belõle, amíg Lucy-val volt. Yuka meltjával kevésbbé foglalkoztak. (Talán azért,mert õ egy kicsit már mellékszereplõ, a történetben nem annyira fontos.)
Igen Lucy és Nana esetében írtam is valahol, hogy náluk tényleg érthetõbb a viselkedésük (ettõl még nem tartom elfogadhatónak és mintapéldának cselekedeteiket, csak egyszerûen a sorozat alapján azok meg vannak magyarázva). De hát igen, a többi szereplõ esetében nem ismert a múltjuk és ha nem is azt kellett volna tenniük, hogy bemutatják mindegyikét, legalább kialakult személyiségükbõl lehetne következtetni, hogy azért mégiscsak történt velük valami tizenx évnyi leélt életük alatt, mert a sorozatból én nem ezt éreztem ki. Kota és Yuka is meglepõen egysíkú, unalmas figurák lettek. Persze ezekkel is együtt lehet érezni, de közel sem annyira, mint egy "élõ" szereplõvel.

edit: és most megnézek egy Jóbarátok részt és remélem meg tudom állni, hogy estig ne jöjjek vissza a fórumra, mert a végén még rohadt nagyot fogok égni japánon :haha:

Fenrir

:jee:
Quote from: BlimpMit? Lemészárolni mindenkit? Csak azért, mert pár buta kölyök ba*zogatta a suliban a szarvai miatt? Ezért kinyírni mindenkit? Ez teljesen olyan, mintha egy szellemileg gyenge embert igazolnánk tettében és helyesnek tartanánk, hogy kinyírta teljes családját, csak azért mert az õ szellemi képességei és élete során szerzett tapasztalatai alapján ezt látta helyesnek...
Egy jellemének fejlõdése legnagyobbrészt a gyermekévek alatt megy végbe. Az ekkor szerzett tapasztalatok döntik el hogy hogyan fogja látni a világot és az embertársait.
És ha egy gyermek soha életében nem kapott szeretetet, csak megvetést, gúnyt és verést, ha soha nem tartozhatott sehova, ha mindenhol csak azt érezhette hogy kiközösítik, akkor nem lesz egy nagy emberbarát.
Az egyetlen barátja az a kiskutya volt. Rettegett tõle hogy ha mások megtudják akkor bántani fogják a kutyát miatta. Mikor az a lány kedves volt vele azt hitte hogy végre talált egy barátot, így neki elmondta a "titkát". De a lány elárulta. Ez volt az utolsó csepp.
 Ja és ha jobban megfigyeled a demokratikus jogrendszert látni fogod hogy a szellemi fogyatékos gyilkosokat nem ítélik el.

 Tényleg baromi sok az erõszak benne, amit nem látok akkora gondnak, mert az élet is ilyen, de a meztelenség minden alkalmat megragadó ábrázolása engem is zavart.

 Blimp, jó ötlet volt ez a kritika.
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Dragon

Quote from: BlimpÉs mi lenne hogy ha kifejtenéd, hogy akkor mi benne olyan hübriszi? Mert erre még csak érdemben se lehet válaszolni, ez csak olyan mintha az mondanád nekem, hogy "Hülye!", kérdésem: "Hülye, miért?"
Azok a bûnösök, akik tenyésztették, fogva tartották, kísérleteztek a dicloniusokon, nem pedig Lucy gyilkosságsorozata, az a büntetés része, amivel természetesen õ is bûnbe esik...
(úúúristen!, ezt is lopták valahonnan, méghozzá a görög drámákból... plágium!, ez az egész nem eredeti, csak egy silány utánzat... most mi lesz?)

Quote from: BlimpEz most így korán reggel sajnos nem igazán értem. :o  :lame: vagyok :) Kifejtenéd bõvebben?
az esõ elõl elbújós jelenetre gondoltam
még akkor is, ha te egész biztosan nem gondolnál ilyenre, azért nagyjából van elképzelésed róla, hogy egy ilyen helyzetben mi megy végbe a fiú és a lány agyában, ugye?

Quote from: BlimpNem. De a készítõk ettõl még készíthettek volna egy elfogadhatóbb, kicsit átgondoltabb szökést is... Miért nem lehetett volna egy ilyet megvalósítani? "Mert ez olyan drámai volt!" Igen, szóval hatásvadász.
Mindent meg lehetett volna valósítani, és elismerem hogy nem sikerült megtalálni az "arany középutat" a két véglet között, de akár ki is hagyhatták volna ezt a részt, és egy pár soros szövegben össze lehetett volna foglalni az elején, hogy
"Pár napal ezelõtt...
Egy furcsa lány brutális vérengzés árán megszökött egy titkos laboratóriumból"

Quote from: BlimpIgen, de bizonyos valósághûség nélkül, hogy a fenébe érezzek át bármilyen komoly drámai hatást is a szereplõk iránt, ha totálisan meseszerû az ábrázolásuk, hogyan vehetném õket így komolyan?
Nemtom, más animék esetében hogy sikerül? Vagy ezen kívül csak dokumentumfilmeket néztél?

Quote from: Blimp:haha: esély?  :lul:  max mázliból volt párszor esélye, de ugyanúgy halál eredménytelenül küzdött a csaj ellen :haha: ez az ember egy vicc volt a sorozatban, õ és az esély?! Ez jó! :haha:.
Azt egy szóval sem mondtam, hogy komoly esélye volt, de õ legalább nem a "szorítsuk össze a fogunkat és csukott szemmel tartsuk lenyomva a ravaszt, hátha vége lesz ennek az egésznek....." megoldást választotta
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

animoni

Olvasom itt ezt a topicot és egyre jobban érdekel ez az anime! Azt hiszem ráállítom a barátomat a letöltésére!
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

Fazék

Örültem volna, ha többen beszállnak a vitába pro és kontra, de mindegy, majd szép lassan így is válaszolni fogok, csak éppen nem nagyon van kedvem ezzel foglalkozni, bocsánat. :o

Tyrael

Quote from: BlimpÖrültem volna, ha többen beszállnak a vitába pro és kontra, de mindegy, majd szép lassan így is válaszolni fogok, csak éppen nem nagyon van kedvem ezzel foglalkozni, bocsánat. :o
gondolom mi is valami hasonlo okbol maradunk ki belole :)

Tyrael

Fazék

most jutott csak eszembe, hogy elfelejtettem válaszolni az utóbbi pár post-ra, bocsi a késésért :)

Quote from: bpka000Azok a bûnösök, akik tenyésztették, fogva tartották, kísérleteztek a dicloniusokon, nem pedig Lucy gyilkosságsorozata, az a büntetés része, amivel természetesen õ is bûnbe esik...
(úúúristen!, ezt is lopták valahonnan, méghozzá a görög drámákból... plágium!, ez az egész nem eredeti, csak egy silány utánzat... most mi lesz?)
ömm és itt hol a hübrisz? fejtsd ki légyszi. lehet hogy definiálni is kéne nekem röviden újból a hübrisz kifejezést, mert ezek szerint nem fogtam föl teljesen :o
amúgy pedig nem emlékszem, hogy mondtam volna olyasmit, hogy hú de nagy lopás a sorozat, bár ha így volt, akkor bocsi.

Quote from: bpka000az esõ elõl elbújós jelenetre gondoltam
még akkor is, ha te egész biztosan nem gondolnál ilyenre, azért nagyjából van elképzelésed róla, hogy egy ilyen helyzetben mi megy végbe a fiú és a lány agyában, ugye?
valószínûleg csak az én felfogásom a nehéz, bocsánat, de még mindig nem igazán értem... :o teljesen olyan érzésem van, hogy kilóméterekre vagyunk az elsõ idézettõl Fenrir-tõl...
Szóval azt akarod mondani, hogy nem csak romantikus, hanem komoly testi vágy is kialakult, vagy pontosan mi? véleményem szerint az még belefér a nagy "romantika" témakörbe, amennyiben tényleg amiatt történne a közeledés, mert komolyan tetszenek egymásnak. Viszont Fenrir valami olyasmire utalt, amit sajnos nem igazán értettem, hogy a romantikus jelenetek, nem is pusztán a romantika miatt vannak benne? Én azt szeretném kifejtve látni. köszi :)

Quote from: bpka000Mindent meg lehetett volna valósítani, és elismerem hogy nem sikerült megtalálni az "arany középutat" a két véglet között, de akár ki is hagyhatták volna ezt a részt, és egy pár soros szövegben össze lehetett volna foglalni az elején, hogy
"Pár napal ezelõtt...
Egy furcsa lány brutális vérengzés árán megszökött egy titkos laboratóriumból"
akár :haha: de nem. egy olyan résznek persze benne kellett lennie, de továbbra se értem miért kéne elégedettnek lennem azzal a "jelenettel" (epizóddal), ha egyszer tényleg elismerten "nem a legjobbra" sikeredett... ha egyszer gyengének érzem, miért ne emelhetném ki?

Quote from: bpka000Nemtom, más animék esetében hogy sikerül? Vagy ezen kívül csak dokumentumfilmeket néztél?
megnyugtatlak, nem. :) más anime-knél kicsit árnyaltabb szereplõket tudnak létrehozni drámákban. pusztán a megvalósítási színvonaltól függ a dolog. ezeknél nem éreztem, hogy tényleg élhetnének ilyen egyszerû emberek, vagy ha élnek is, hogy érdekelne a sorsuk egyáltalán... sajnos nekem túlságosan sablonosak voltak. persze ezért lehet szídni engemet, de ettõl még azok a szereplõk igenis szegényesen kidolgozottaknak érzõdtek számomra. :)

Quote from: bpka000Azt egy szóval sem mondtam, hogy komoly esélye volt, de õ legalább nem a "szorítsuk össze a fogunkat és csukott szemmel tartsuk lenyomva a ravaszt, hátha vége lesz ennek az egésznek....." megoldást választotta
hehe... te most azt akarod mondani, hogy az az ember egy hõs? én az ilyen szerencsétlen aberrált "összeszorítom a fogamat és legyilkolok, akit csak akarok" hozzáállású elborult katonákra nem igazán mondanám, hogy átgondolt, emberiségért küzdõ igaz ember lenne... mellesleg az az ember a közelébe se jut az esély szónak. arról pedig nem én tehetek, hogy a többi szereplõ a katonasággal együtt, stb képtelen bármiféle épelméjû lépést tenni a veszély megszûntetésére... örülök, hogy kiemelted, mert egy újabb remek példa a sorozat hibáira, miszerint a diclonius-ok üldözõi valami rettentõen harmatgyenge munkát végeznek, mintha nem fognák föl a veszély mértékét :rolleyes:

Fazék

#102
Quote from: Fenrir:jee:
Egy jellemének fejlõdése legnagyobbrészt a gyermekévek alatt megy végbe. Az ekkor szerzett tapasztalatok döntik el hogy hogyan fogja látni a világot és az embertársait.
És ha egy gyermek soha életében nem kapott szeretetet, csak megvetést, gúnyt és verést, ha soha nem tartozhatott sehova, ha mindenhol csak azt érezhette hogy kiközösítik, akkor nem lesz egy nagy emberbarát.
Az egyetlen barátja az a kiskutya volt. Rettegett tõle hogy ha mások megtudják akkor bántani fogják a kutyát miatta. Mikor az a lány kedves volt vele azt hitte hogy végre talált egy barátot, így neki elmondta a "titkát". De a lány elárulta. Ez volt az utolsó csepp.
 Ja és ha jobban megfigyeled a demokratikus jogrendszert látni fogod hogy a szellemi fogyatékos gyilkosokat nem ítélik el.
a cselekedeteit várhatónak, és következetesnek találtam, csak a bpka000 által kihangsúlyozott jogosságát vontam kétségbe, mert tény hogy borzalmas gyerekkora volt, de teljességgel hülyeség azt állítani sztem, hogy onnantól joga is van kiírtani az emberi fajt, illetve pusztán felindultságból össze-vissza gyilkolászni. az õ faja szempontjából nézve bosszúszomjként természetesen elfogadhatónak tûnik elsõ pillantásra, de emberi szemmel elítélendõnek tartom. Igen az emberi faj se igazán mondható "tökéletesnek" ebbõl a szempontból, rengeteg faj kiírtásán túlvagyunk már, pusztán azért, mert felsõbbrendûnek tartjuk magunkat náluk. de én valami hülye idealizált világomban élve, úgy érzem talán idõvel képesek vagyunk belátni hibáinkat, és kijavítani azokat vmilyen szinten. :o - de hülyén hangzik ez leírva :haha:
Quote from: FenrirBlimp, jó ötlet volt ez a kritika.
köszönöm :)

Dragon

Quote from: Fazékömm és itt hol a hübrisz? fejtsd ki légyszi. lehet hogy definiálni is kéne nekem röviden újból a hübrisz kifejezést, mert ezek szerint nem fogtam föl teljesen :o
Most csak ennyit találtam így idézhetõ formában, gépelni nincs kedvem:
Quotehübrisz:
A görög tragédiák dramaturgiájának egyik kulcsfogalma. A fõhõs tragikus vétsége, mely elõidézi a katasztrófát, illetve a fõhõs bukásához vezet. A hübrisz gyakran az istenekkel szemben tanúsított gõgben valósul meg.
QuoteHübrisz
Ha egy ember túllép a mértéken, olyan cselekedetet követ el, ahol és amikor ez nem egyszerûen a törvény vagy a szokás ellen vét, hanem saját önhittsége, önzése és önfontossága miatt áthágja a normális emberi határokat, akkor az hübriszt követ el. A hübrisz nehezen megfogható fogalom, ami a mi fogalmaink szerint viszonylag elnézhetõ hibákat torol meg rendkívül szigorúsággal (Gernet 2001). Nem véletlen, hogy a mérték, a logosz nagy filozófusa, Hérakleitosz egyben a hübrisz fõ diagnosztája is volt: A hübriszt jobban kell oltogatni, mint a tûzveszedelmet.
rövid magyarázat: a dicloniusokat az emberiségre szabadító, de magukat a dicloniusokat is fogságban tartó és megalázó személyek követik el azt a mérhetetlen bûnt, ami nem tolerálható, ám ennek a bûnnek a megtorlása szintén vétség
(lásd Nana apjának vétkét, és amit kapott érte "jutalmul")
hosszabb magyarázatért ajánlom az Oidipuszról szóló mûvek és mûelemzések olvasását, ami ugyan nem "pontosan ilyen" ámde "hasonló elemeket tartalmaz"

Quote from: Fazékamúgy pedig nem emlékszem, hogy mondtam volna olyasmit, hogy hú de nagy lopás a sorozat, bár ha így volt, akkor bocsi.
nem az a lényeg, hogy ki mondta, hisz nem csak te olvasod azt a topicot, szóval azért említettem ezt, nehogy valaki evvel jöjjön megint, bocs ha félreértetted :)

Quote from: Fazékhogy a romantikus jelenetek, nem is pusztán a romantika miatt vannak benne?
ez már közelít talán
de felejtsd el ezt a témát, ezt csak úgy mellékesen jegyeztem meg, nem akartalak megkavarni vele

Quote from: Fazékakár :haha: de nem. egy olyan résznek persze benne kellett lennie, de továbbra se értem miért kéne elégedettnek lennem azzal a "jelenettel" (epizóddal), ha egyszer tényleg elismerten "nem a legjobbra" sikeredett... ha egyszer gyengének érzem, miért ne emelhetném ki?
nem is kell elégedettnek lenned, én sem voltam az, ezt megtárgyaltuk

Quote from: Fazékde ettõl még azok a szereplõk igenis szegényesen kidolgozottaknak érzõdtek számomra. :)
ezt aláírom, de mivel nem én írtam a történetet, nem mondhatom biztosra, hogy ezek nem szándékosan voltak olyanok, amilyenek

Quote from: Fazékhehe... te most azt akarod mondani, hogy az az ember egy hõs? én az ilyen szerencsétlen aberrált "összeszorítom a fogamat és legyilkolok, akit csak akarok" hozzáállású elborult katonákra nem igazán mondanám, hogy átgondolt, emberiségért küzdõ igaz ember lenne... mellesleg az az ember a közelébe se jut az esély szónak. arról pedig nem én tehetek, hogy a többi szereplõ a katonasággal együtt, stb képtelen bármiféle épelméjû lépést tenni a veszély megszûntetésére... örülök, hogy kiemelted, mert egy újabb remek példa a sorozat hibáira, miszerint a diclonius-ok üldözõi valami rettentõen harmatgyenge munkát végeznek, mintha nem fognák föl a veszély mértékét :rolleyes:
Ki mondta, hogy hõs? Az pozitív személy, nem? mindegy
Egyszer viszont egészen biztosan kihagyhatatlan, 100%-os esélye volt, mégpedig az elsõ találkozásukkor a parton, amikor megintcsak (ezúttal egy tipikus amerikai akcíófilmbõl vett) másolt jelenettel a tipikus macsót játszva nem a józan eszére hallgatott, ezért nem jött össze neki.
A katonákat pedig az a nagyfõnök pasas szerzõdtette és szerelte fel, aki maga is szarvakkal rendelkezett, és saját bevallása szerint az volt a célja, hogy a dicloniusokat juttassa hatalomra az emberiség kárára.
Ez azért ha más nem, legalábbis gyanús...
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Shugaru

nekem kimondotan tetszett a sorozat
igaz ugyan hogy tényleg sok volt benne a gyilkolás de ez mellett még rengeteg érzelem is volt benne és ha meg néztétek akkor volt benne elég ármánykodás is ezért érdekelne a folytatása :jee:

Relunx

Hallottam róla ezt-azt! Érdemes megnézni? Grafikailag milyen? Sztori? Zene? Összhatás? Szavatosság?

Relunx

Fazék

Quote from: RelunxHallottam róla ezt-azt! Érdemes megnézni? Grafikailag milyen? Sztori? Zene? Összhatás? Szavatosság?

Relunx
ömmm. mi lenne ha elolvasnád a topic-ot, ill. megnéznéd hogy fent kik milyen pontszámmal illették a sorozatot? :rolleyes:  :rolleyes: :rolleyes:

Relunx

Látom Fazék te "Elégtelen"-t adtál rá. De izlések és pofonok. Én azért teszek vele egy próbát.

Relunx

Fazék

Quote from: RelunxLátom Fazék te "Elégtelen"-t adtál rá. De izlések és pofonok. Én azért teszek vele egy próbát.
Abszolút nem ezért mondtam, hogy most nézd meg én a Nagy és Bölcs Fazék hogyan osztályoztam, csak arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy kivételesen egy elég buta kérdést tettél föl... pont ezért van ez a topic, hogy valaki ha átolvassa, el tudja dönteni, hogy meg akarja-e nézni a sorozatot vagy sem. Sztem legalábbis :)

Pirula

Megnéztem, mert kíváncsi voltam hogy mi ez a nagy felhajtás körülötte. Most sem sikerült megértenem. Egy normálisan összerakott történet, ami ugyan távol áll a spanyolviasztól de jó. Igaz szélsõséges eszközöket használ - szerintem sokszor fölöslegesen, ld. túl sok vér - de ezeknek megvan a célja és az értelme is az én szembemben. A rajzolása kifejezetten tetszik nekem ez a stílus jön be legjobban, ellenben a zenéje gyengécske. Szavatossán: talán egyszer-kétszer még megnézem, de nem mernék rá megesküdni.
A hübrisz dolgot meg szerintem nem kell benne túlértékelni. Szerintem itt is csak azért keltett feltûnést mert idegen szó és nem tisztázott az értelme. Ha pedig valamit egy ilyen jellegõ szóval írnak le akkor az már mindjárt sejtelmes, titokzatos, mélyértelmû lesz és vitázni róla sikk.
Két dolgot látok egészen tisztán, nem is magáról a sorozatról, inkább a körülötte kialakult mániáról. Az egyik:
- Fujj, borzalom, fölösleges és eltúlzott agresszió, a letöltési idõt sem éri meg, nemhogy még megnézni. Csak azok szerethetik akik a meztelen gyerektestekre tekert belekre gerjednek. (hopp, eszperente!)
A másik:
- Neeem vagytok képesek meglátni hogy ez DRÁMA! A legjavából! Csak képtelenek vagytok felfogni, vagy rosszul értelmezitek.

Ezek a nézõpontok szerintem közel sem magáról az Elfen Lied-rõl szólnak hanem arról hogy magunkat milyen színben kívánjuk feltüntetni. A lényeg mindkettõnél az hogy átlátunk a szitán amit a "birkák" nem vesznek észre. :haha: Meg kell hagyni a sorozat készítõi zseniálisan oldották meg ezt. Most akkor lényeges a latin dalszöveg vagy csak parasztvakítás? A német címek valóban titokzatosak vagy csak hülyítenek vele?
Ez persze nem baj, ettõl lesz kerek a világ, csak sokszor már az eredeti tárgyról elterelõdik a vita és akkor jön a személyeskedés.
Filóztam rajta hogy az utóbbi pár sort kitöröljem-e, de mindegy, hagyom.
Na, mire a postom végére érek a végén még meggyõzöm magam hogy tényleg érdemes vitázni róla. :)

anatole

Quote from: PirulaMegnéztem, mert kíváncsi voltam hogy mi ez a nagy felhajtás körülötte. Most sem sikerült megértenem. Egy normálisan összerakott történet, ami ugyan távol áll a spanyolviasztól de jó. Igaz szélsõséges eszközöket használ - szerintem sokszor fölöslegesen, ld. túl sok vér - de ezeknek megvan a célja és az értelme is az én szembemben. A rajzolása kifejezetten tetszik nekem ez a stílus jön be legjobban, ellenben a zenéje gyengécske. Szavatossán: talán egyszer-kétszer még megnézem, de nem mernék rá megesküdni.
A hübrisz dolgot meg szerintem nem kell benne túlértékelni. Szerintem itt is csak azért keltett feltûnést mert idegen szó és nem tisztázott az értelme. Ha pedig valamit egy ilyen jellegõ szóval írnak le akkor az már mindjárt sejtelmes, titokzatos, mélyértelmû lesz és vitázni róla sikk.
Két dolgot látok egészen tisztán, nem is magáról a sorozatról, inkább a körülötte kialakult mániáról. Az egyik:
- Fujj, borzalom, fölösleges és eltúlzott agresszió, a letöltési idõt sem éri meg, nemhogy még megnézni. Csak azok szerethetik akik a meztelen gyerektestekre tekert belekre gerjednek. (hopp, eszperente!)
A másik:
- Neeem vagytok képesek meglátni hogy ez DRÁMA! A legjavából! Csak képtelenek vagytok felfogni, vagy rosszul értelmezitek.

Ezek a nézõpontok szerintem közel sem magáról az Elfen Lied-rõl szólnak hanem arról hogy magunkat milyen színben kívánjuk feltüntetni. A lényeg mindkettõnél az hogy átlátunk a szitán amit a "birkák" nem vesznek észre. :haha: Meg kell hagyni a sorozat készítõi zseniálisan oldották meg ezt. Most akkor lényeges a latin dalszöveg vagy csak parasztvakítás? A német címek valóban titokzatosak vagy csak hülyítenek vele?
Ez persze nem baj, ettõl lesz kerek a világ, csak sokszor már az eredeti tárgyról elterelõdik a vita és akkor jön a személyeskedés.
Filóztam rajta hogy az utóbbi pár sort kitöröljem-e, de mindegy, hagyom.
Na, mire a postom végére érek a végén még meggyõzöm magam hogy tényleg érdemes vitázni róla. :)

ilyesmit mondtam én is, csak szubjektív okokból én jobban rákattantam (pl a zenét én imádtam, és az a zenés szál meg iszonyatosan jól sült el sztem) ... de való igaz, semmi spanyolviasz, egyszerûen jól össze van rakva, és ez elég.
Dráma? dráma is szerintem. sok minden még a dráma mellett, ez a jó benne ;)

Pirula

Quote from: anatoleilyesmit mondtam én is, csak szubjektív okokból én jobban rákattantam (pl a zenét én imádtam, és az a zenés szál meg iszonyatosan jól sült el sztem) ... de való igaz, semmi spanyolviasz, egyszerûen jól össze van rakva, és ez elég.
Értsem. A zenés szál tényleg jó, csak nekem az egyéb helyeken szóló zene nem tetszett.
Quote from: anatoleDráma? dráma is szerintem. sok minden még a dráma mellett, ez a jó benne ;)
Igen az, de én nem az írtam hogy dráma, hanem DRÁMA sõt lehet hogy inkább így kellett volna hogy:
:eek:DRÁMA!!!:eek:
Ezt így írásba nehéz kifejezni, de valahogy úgy néz ki hogy az illetõ az arca elé emeli a kezeit, úgy hogy ujjai kicsit szét vannak tárva szemei könyörgõen az eget vizslatják. A hangsúly pedig emelkedõ-esõ.
Talán így már világosabb hogy mire gondolok. ;)

anatole

Quote from: Pirula:eek:DRÁMA!!!:eek: ...
értem én :)

Dragon

Quote from: PirulaKét dolgot látok egészen tisztán, nem is magáról a sorozatról, inkább a körülötte kialakult mániáról. ...
Na, asszem most sikerült kábé azt megfogalmaznod, amit mondani akartam.
Egyébként végülis már az pozitívumként fogható fel a sorozat részérõl, hogy megmozgatja az emberek gondolatait, és lehet róla (többek között) értelmes vitákat folytani.

Fazék: az a gáz, hogy (velem az élen) telespoilereztük a threadet, amit ha Relunx elolvas, nem bizti, hogy jó lesz neki.
Juteszembe, ha erre téved egy mod, beleírhatna valami warningot a thread címébe. Igaz, már az elején kértem, hogy az szavazzon/írjon róla, aki látta, dehát nem árt a plusz figyelemfelhívás.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Fazék

Quote from: bpka000Fazék: az a gáz, hogy (velem az élen) telespoilereztük a threadet, amit ha Relunx elolvas, nem bizti, hogy jó lesz neki.
:eeek: hoppá! ebben bizony igazad van! Bocs Relunx, még méltánytalanabb volt megjegyzésem  :o :)

.Attila

Quote from: Fazék:eeek: hoppá! ebben bizony igazad van! Bocs Relunx, még méltánytalanabb volt megjegyzésem  :o :)
Valld be, azt akartad, hogy elolvassa a spoilereket és utána ne akarja megnézni :__devil:

Relunx

Megvan bocsájtva Fazék!
Egyébként ezért nem olvastam vissza a topicban, mivel tudtam hogy tele van spoiler-rel :D (milyen elõrelátó vagyok  :rolleyes:)

Relunx

Hoz_hun

Wazz, letöltöttem az mkv verziót (1-4). A második részben mikor elkapja Lucy a kommandós faszit, az avi-s változatban nem mutatják, ahogy Lucy kitolja a manusz szemét (csak halljuk), pedig az mkv-s verzióban totálba mutatják ahogy kifröccsen a szeme. Azért szörnyû, hogy egy Elfen Liedet is megcenzúráznak. Hááát. Mindjár végignézem az mkv-kat, kiváncsi vagyok, mit vágtak még ki az avi-s verzióból.
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

Darkstar

Cenzúrázták az EL-t? Miért? És mégis minek alapján? Most a szemkinyomás miben több, mint amikor letépi valakinek a fejét?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Hoz_hun

#119
Quote from: DarkstarCenzúrázták az EL-t? Miért? És mégis minek alapján? Most a szemkinyomás miben több, mint amikor letépi valakinek a fejét?

Foggalmam sincs. Mindjárt ki screenshotolom külön külön mindegyiket ugyanott azt beteszem a /b/ be. Nem vágom én se a szemkinyomás miért rosszab a darabolásnál.

Betettem a /b/-be a két képet. Az elsõ az avi a második mkv. Tényleg nem értem a logikáját. Az Elfen Lied úgy brutális ahogy van, egy szemkinyomás már nem oszt nem szoroz.
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."