SAO/ALO/GGO (aka Sword Art Online)

Started by Darkstar, 2012-10-02, 20:22:06

Previous topic - Next topic

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Quote from: motifator on 2012-11-13, 18:00:53laposabb
Anything butt

Quote from: kada on 2012-11-13, 00:38:30
Olvasva persze Suguha kevésbé ÉRVÉNYESÜLT:angyali:
Fix'd that for me  ::)

Na, kevésbé humorkodósan, a belső monológok teljes elhagyása (ahelyett hogy legalább valahogy máshogy pótolnák a hatásukat) már többször felmerül itt-ott, mint az adaptáció hiányossága.

edit:
Quote from: Darkstar on 2012-11-13, 18:20:53
Quote from: motifator on 2012-11-13, 18:00:53
laposabbnak
:ejnye:
Meh, check if replying to final post before posting

Cloud

No "mellesleg" megjelentek újabb érdekes egyének. :D    Következő részben vajon rájönnek végre hogy ki a másik?

SaiyaGin

Kirito megint hozta a formáját. :Kiraly: A bele az arcodba-típusú fanservice-t viszont hanyagolhatnák, elég gagyira sikeredett.

Darkstar

Nagyon remélem, hogy lesz vér a pucájukban, és megmutatják, amikor [spoiler]Kirito kicsit megkínozza azt a férget mielőtt megöli.[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Megint sikerült elérni, hogy már alig várjam a következő részt. :Kiraly:

Darkstar

Kimaradt Tonkii, Excaliber és az egész Jötunheimr rész?
WHY
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Quote from: Darkstar on 2012-11-25, 16:34:49
Kimaradt Tonkii, Excaliber és az egész Jötunheimr rész?
WHY
Valahogy számítottam rá. Aztán amikor ment a duma a kardról, némileg optimistább voltam, de...

Cheesy

Még mindig aggódom, hogy ezt a maradék 4 epizódot hogy oldják meg úgy, hogy ne legyen összecsapva. Annyira keveset haladnak előre a történetben 1 részben, hogy az már fáj :) (Legalábbis szerintem elég lassú.) És annyi mindent lehetne ebből a világból kihozni történet szinten. Illetve lehetett volna.

[spoiler]light Asuna tentacle pr0n :D[/spoiler]

Darkstar

Már nincs olyan sok hátra, belefér égy részbe simán.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Sok minden nem történt. Következő részben csak kiderül már hogy testvérek...

Amúgy mi maradt ki? Spoilerbe tolhatnátok ha gondoljátok.

Darkstar

Google Jötunheimr. Sao wiki a második találat, és ott a chronology résznél le van írva.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud


_Anime Wynter_

#133
Azért nem mondom, de Suguhat buta karakternek lehet beállítani azzal hogy az istenért se veszi észre hogy a RL Kirito, és a játékos pofija teljesen ugyan úgy néz ki, meg a hang is egyezik. Mindössze ezen tudok úgymond "lovagolni", hogy a fenébe nem tud leesni neki. *facedesk* Talán a következő epizódban le fog szerencsétlennek esni hogy mi a hézag. Biztos hogy leesik neki ha meglátja Asunat. Röhej lenne ezek után ha megcsinálják azt hogy akkor se jönne rá. e_e

SaiyaGin

Quote from: _Anime Wynter_ on 2012-11-30, 07:15:34
Azért nem mondom, de Suguhat buta karakternek lehet beállítani azzal hogy az istenért se veszi észre hogy a RL Kirito, és a játékos pofija teljesen ugyan úgy néz ki, meg a hang is egyezik. Mindössze ezen tudok úgymond "lovagolni", hogy a fenébe nem tud leesni neki. *facedesk* Talán a következő epizódban le fog szerencsétlennek esni hogy mi a hézag. Biztos hogy leesik neki ha meglátja Asunat. Röhej lenne ezek után ha megcsinálják azt hogy akkor se jönne rá. e_e

Izé, az ALO-beli karakterek kinézetét nem a rendszer generálja random módon?

kada

Quote from: SaiyaGin on 2012-11-30, 10:23:29
Quote from: _Anime Wynter_ on 2012-11-30, 07:15:34
Azért nem mondom, de Suguhat buta karakternek lehet beállítani azzal hogy az istenért se veszi észre hogy a RL Kirito, és a játékos pofija teljesen ugyan úgy néz ki, meg a hang is egyezik. Mindössze ezen tudok úgymond "lovagolni", hogy a fenébe nem tud leesni neki. *facedesk* Talán a következő epizódban le fog szerencsétlennek esni hogy mi a hézag. Biztos hogy leesik neki ha meglátja Asunat. Röhej lenne ezek után ha megcsinálják azt hogy akkor se jönne rá. e_e

Izé, az ALO-beli karakterek kinézetét nem a rendszer generálja random módon?
Ha jól rémlik Kirito válogatta össze a kinézetet "na, ez kellően hasonlít a SAO-s avatáromra" alapon.

SaiyaGin

Quote from: kada on 2012-11-30, 10:41:19
Ha jól rémlik Kirito válogatta össze a kinézetet "na, ez kellően hasonlít a SAO-s avatáromra" alapon.

A fekete ruha miatt választotta a Spriggan fajt. ( :lul:)

Darkstar

Quote from: kada on 2012-11-30, 10:41:19
Quote from: SaiyaGin on 2012-11-30, 10:23:29
Quote from: _Anime Wynter_ on 2012-11-30, 07:15:34
Azért nem mondom, de Suguhat buta karakternek lehet beállítani azzal hogy az istenért se veszi észre hogy a RL Kirito, és a játékos pofija teljesen ugyan úgy néz ki, meg a hang is egyezik. Mindössze ezen tudok úgymond "lovagolni", hogy a fenébe nem tud leesni neki. *facedesk* Talán a következő epizódban le fog szerencsétlennek esni hogy mi a hézag. Biztos hogy leesik neki ha meglátja Asunat. Röhej lenne ezek után ha megcsinálják azt hogy akkor se jönne rá. e_e

Izé, az ALO-beli karakterek kinézetét nem a rendszer generálja random módon?
Ha jól rémlik Kirito válogatta össze a kinézetet "na, ez kellően hasonlít a SAO-s avatáromra" alapon.

Do you even LN
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

A karakter kinézete teljesen random az ALO-ban, de más VRMMO-kban is. Kirito tényleg csak a fekete ruha miatt választja a Spriggan fajt. Amúgy ha már olvastad a könyveket, akkor nem is igazán látod annyira egyformának a karaktereket. Legalábbis szerintem a Spriggan Kirito teljesen másképp néz ki, mint az IRL Kirito. Lyfa se hasonlít nagyon Suguhára.
Más...
[spoiler=SAO LN7: Mother's Rosario, 9. fejezet]Nem hiszem el, hogy 2025-ben a HIV még halálos betegség. Lehet, hogy ez a könyv még korábban íródott, de manapság 45 évet jósolnak egy frissen diagnosztizált HIV fertőzöttnek. 13 év múlva elképzelhetetlen szerintem, hogy egy gyerek ebbe belehaljon. Addigra akár már a gyógymódot is simán megtalálhatjuk.
De mindezt félretéve nagyon jó kis könyv. Végre Asuna van főszerepben, és nagyon meglepően alakulnak a dolgok. Ezer tippem volt rá,  hogy mi az alvó lovagok titka, de erre nem gondoltam.[/spoiler]
Azon gondolkodtam valamelyik nap, hogy már a hetedik kötetnél járok, ez kb. annyi, mint két közepes kötet Harry Potter,  vagy több. És szerintem simán elolvasom az összes többi kötetet is, annyira szórakoztató az egész. Már hetek óta folyamatosan ezt olvasom ebédidőben, wc-n, óra előtt, ha unalmas műsor van a tv-ben,  totál rákattantam. És az a jó, hogy még elég sok van hátra.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kada

Quote from: Darkstar on 2012-11-30, 19:02:44
Quote from: kada on 2012-11-30, 10:41:19
Ha jól rémlik Kirito válogatta össze a kinézetet "na, ez kellően hasonlít a SAO-s avatáromra" alapon.
Do you even LN
A kinézet alapján választottig stimmel, csak pont fordítva, a SAOban is azért imádta a köpönyeget, mert (beater-image és mellesleg) fekete.

Köss belém.
Ja, már megvolt.

Darkstar

[spoiler]Forever Suguha[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Quote from: Darkstar on 2012-12-01, 19:25:25[spoiler]Forever Suguha[/spoiler]
Na, most örülök hogy az LN már megvolt...

chilip

milyen kézenfekvő hogy
[spoiler]nem vérrokonok  ::) really? forced drama, amúgy nem tűnt anime alapján gáznak az a "grand quest", tény hogy 1 ember nem juthat be, de hogy ezt a legnagyobb raid se tudta bevenni? hányan próbálták? 10en?[/spoiler]

Darkstar

Megint csak az anime vágja ki a fontosabb részeket. Minél közelebb vagy az ajtóhoz [spoiler]ami nem is ajtó, mert soha nem nyílik ki úgyse,[/spoiler] egyre több guard spawnol, a végén már 100+ / sec
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

chilip

szóval [spoiler]nem is ott van a bejárat, az a terem csak csapda?  ^^" rick-rolled[/spoiler]

Darkstar

[spoiler]NINCS bejárat. Nincs város az égben. Nincsenel alf-ok. Csak Fageron van, aki Sugou, a kísérleti termek és Asuna kalitkája.[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Ezt a játékot ismertétek már? (Némileg nsfw.)

chilip

asuna simán leugorhatott volna a fáról  :D vár 3 percet, feltámad és segítséget kér lenn

Darkstar

Szerintem ő nem tudja, hogy ebben a játékban nem permanens a halál. Azaz lehet, hogy kitalálja, de nem biztos. Egyébként meg a "falon" ő sem jutna át. Plusz spci státusza van (azért is nem tud simán kilogolni), szóval a franc tudja milyen szabályok vonatkoznak rá.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Na most van a szopóág... :D   Maradék részekre most már így rohadt kíváncsi vagyok...