Higurashi no Naku Koro ni - Spoilerek

Started by Prof. William, 2006-04-16, 23:55:36

Previous topic - Next topic

Prof. William

Na belenéztem a mangába (raw) Ez nem a több befejezés szorit követi, hanem folyamatosan meséli s történteket. Az anime legelső 10 percét itt rögtön a Shionnal történő találkozás (a bárban) követi. De a roncstelepes jelnetig még nem jutmak el a kötetben + a Kenny fotós barátunk sem tünik még fel.
Viszont az az a jelenet ahol Shion elkergeti a 3 punkot az fergeteges! Jobb mint az animében!
A lányok itt még szemetebbek.  :Kiraly: Amikor Kei elveszti a kártyacsatát cicafiú nak öltöztetik be és úgy kergetik hazáig. :rotfl:

Ha kiadják teljesen én inkább várok vele a amíg az anime ki nem jön mert meg akarok lepődni. :)

Lokids


Cobra

Ebben a részben elég sokminden máshogy volt, mint a másodikban, pedig szintén a Watanagashi-t mutatta be. Szegény Kei-chant most is jól beijesztették  :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Prof. William

Gyakorolta a szinte már védjegyévé vált szemdüllesztést.  :whoah:

Lokids

Nos az a helyzet, hogy azzal, hogy most mind2 mellékszereplőt kinyírták, nem cska az egyiket kicsit megkeverték a dolgokat. Jó lenne tudni, hogy akit az elején láttunk Rika-chan öngyilkolásánál az Shion vagy Mion volt-e. De eddig még senki nem kért Miontól fegyvertartási engedélyt?

kikuchiyo

A végén a rendőr bácsi mit mondott Mionék maffiakapcsolatairól? Nem értettem pontosan.
Failure is the default option

Cobra

A Sonozaki család egy jakuza vezércsalád és Mion lesz (vagy már az, ezt nem tudom pontosan) a családfő.
Ez megmagyarázza a fegyvert, és talán azt is, miért nem zavar senkit a faluban (bár Keiichinek meg kellett volna lepődnie rajta)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lokids

Igaz, ez tényleg megmagyarázza, de itt felvetődik még valami. Akkor ugyebár Shion is a családhoz tartozik. A jakúzák álalában gazdagok. Mi a rákért dolgoznak?

kikuchiyo

Újabb WTF? rész.

Felvetődik néhány kérdés.
[spoiler]
- Ezek szerint Mion lesz ebben a szakaszban a főgonosz. Úgy tűnik, hogy már a könyvtárban is ő volt Shion helyett, és az előző rész végén a telefonban is ő próbálta K1-t hazugságon kapni. Esetleg már a korábbi részekben is Miont láthattuk Shion helyett - vagy fordítva? Confusing.
- Mion pszichó-módja ebben a részben kifejezetten ijesztő, még jobban, mint az Onuikakushi-hen során látott macskaszemű üzemmód. Bár itt is fennáll annak a lehetősége, hogy K1 csak képzelte azt a jelenetet.
- Rikával (és a szőke kiscsajjal, Satokoval) végül is mi történt? Mion elrabolta? A következő (vsz. ebben a szálban az utolsó) részben meg elkábítja és hisztérikusan röhögve végignézi, ahogy az nyakon szúrja magát?
- Rena (aki meglepően éretten és nyugodtan viselkedett) mondott egy furcsát: "én biztosan nem fogok eltűnni" ill. "tudom, hogy nem te vagy a bűnös". Honnan tudja ezt ilyen biztosan?
- K1 hogy fog kinyiffanni ebben a szálban? :)
[/spoiler]
Failure is the default option

Prof. William

Nem biztos hogy K1 kinyifffan. Az első 4 rész a legrosszab befejezés volt. :) Ebben talán annyi mázlia lessz, hogy most más hal meg helyette. 

kikuchiyo

Failure is the default option

Cobra

K-kun "csak" megőrül a végén :D
Jó is meg nem is, hogy "real time"-ban nézem a sorozatot, ezt szerintem senki nem bírná ki nagyobb adagokban :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Prof. William

Azért kíváncsi leszek a végére, az úgymond "legjobb befejezésre :whoah:" Reméllem a Good Ending nem egy Keichi, Rena, Mion, Shion gruppenben fog kicsúcsosodni.

Nézzetek el ide!

http://www.higurashi.host.sk/

Itt megy a manga fordítása+pár nagyon elszált képet és játékot találhattok itt kedvenc témakörünkben. :)

Prof. William

Ahhh leszedtem az oldalról a verekedős játék demóját... Pihent... Kellemes kis ökörködés...

Lokids

#74
Felhívnám a figyelmet, hogy a wind kiadott egy újabb részecskét. :)
http://a.scarywater.net/wind/%5Bwind%5D_Higurashi_no_Naku_Koro_ni_07_-_v2%5Bxvid%5D%5B2E154743%5D.avi.torrent

Később: Ez a rész kész. Mion/Shion (a fene se tudja már mikor melyik) elborúlt fejjel valami kegyetlen. Nagyon brutál. Bár a macskaszem ebből a szempontból jobban bejött. Ráadásul, ahogy megint kiderülnek a dolgok. Egyre jobban érzem úgy, hogy ez egy No1 -es anime! De egy valami biztos Keichii-nek le kéne cserélnie azt a telefont, mert rossz hatással van rá. :)

kikuchiyo

Itten van egy elemzés a 7. részről, ha érdekel valakit.
Failure is the default option

Lokids

Lol ez aztán a részletes elemzés. :D Ezt az oldalt már bookmarkoltam is. :D

kikuchiyo

Akkor már nézz el ide:
blogsuki.com

Ezerféle anime-blog össze van gyűjtve, a HnNKn-ről is van hetente 3-4 post.
Failure is the default option

Prof. William

Egy kicsit zavart, mert azt hittem Mion üvöltözni fog, amikor rángatja a létrát, de tök nyugi hangon beszét miközben vágta a pofákat. :)

A vágottszemű mód azért jobb volt ennél.

Meg az a röhögés a telefonba.  :cool:

Cobra

A létrás jelenet tényleg furcsa volt. Kérdés, hog csak béna volt a Seiyuu vagy szándékos volt ez a stílus?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Kijött a 8. rész. ZOMFG!!!!111one

Nem lövöm le a poént a feliratos kollégák kedvéért, csak egy jótanács: ne este, egyedül nézzétek...

[spoiler]Úgy tűnik, egyértelműen a természetfeletti magyarázatot favorizálja ez a szakasz.
A végén, amikor Mion (aki addigra már régen halott volt elvileg) kibújt az ágy alól, és előkapta a szöget meg a kalapácsot... huhh...
[/spoiler]
Failure is the default option

Cobra

Mikor lesz már vasárnap délután?  :bruhuhu:
Viszont ahogy olvastam az Aoi-os blogban [spoiler] nem azzal lesz vége, amivel az 5. rész kezdődött [/spoiler]
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Prof. William


Cobra

Az eddigi 7 részt WinD-ék vasárnap délutánonként adták ki. És úgy néz ki más nem is csinálja már. Ayu-sok abbahagyták (nem csodálom, nem sok pozitív visszajelzést kaphattak a 3. rész után :) ), The-Triad nagy lendülettel kiadta az első 3 részt, majd onnan se jött többet semmi.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Prof. William

#84
Pedig nagyon jó kis sorozat.

De azért reméllem a leges legutolsó végégjátszásra már egy jobb véget adnak ki.

Itt legalább már többet tudtak hőseink és jobban kezelték a helyzetet. Az első 4 rész a tipikusan az volt amikor csak Kei csak sodródott az eseményekkel. Itt már jobban befolyásolta.

kikuchiyo

Épp ma láttam az Ayu 4. részt a TT-n.

Az Aoi-s fickó szerintem félreérthette a dolgot. Ugyanis
[spoiler]Mion ebben a sztoriban elrabolta és megölte (vagy tudatmódosító szerekkel öngyilkosságra kényszerítette, az eredmény ugyanaz) Rikát. A szál elején látott jelenet szerintem ekkor történt, csak az alkotók - helyesen - úgy gondolták, hogy elég volt egyszer látni, van elég rettegés ebben a részben így is.[/spoiler]

Viszont K1 ostobasága/hiszékenysége minden képzeletet felülmúl. [spoiler]Miután elmennek Renával Mionhoz, és az lényegében beismeri, hogy az összes gyilkosságot ő követte el, minden kétség nélkül elmegy andalogni egyet Mionnal kettesben.
És bár M. olyanokat mond, hogy "Rika? Nem akartam, hogy rámenjenek a bogarak, ezért bedobtam a hulláját egy kútba... bocsi", K1 mégis kitart amellett, hogy M. a legjobb barátja. Ennyire hülye hogy lehet valaki...[/spoiler]
Failure is the default option

Prof. William

A vége kicsit klisének tűnt. Akár egy amcsi horrorból is lehetett volna.

kikuchiyo

Picit el volt sietve, valóban, de azért ütött, ismerd el.

Én majdnem éreztem a végén azt a szöget. :)
Failure is the default option

Prof. William

Tudom nekem is tetszett de ilyen csavar a végén inkább Péntek 13 vagy valami mai gagyi horror végére ilett volna.
Amolyan mégsem-legyen-már-jó-vég csavar. Azért reméllem a legutolsó "végigjátszás" már egy tisztességes véggel zárul és nem valami béna csavarral.

És még...

Spoiler


Amikor megtalálja Shiont. Shion észreveszi mi a baj és sikítani kezd Kei megy ANNYIRA nem veszi a lapot hogy az már fáj.

A szög meg... Ha a halott Mionnak lett volna egy csöpp esze akkor Keit nyírja ki, de így? Szerintem nem ölte meg. Max az újján verte át a szöget. Az ordításra meg berohannak a nővérek/rendőrök és azzal még egy démon sem bánna el.
Sajna mivel raw volt az részt nem értettem pontosan. Shion ugye öngyilkos lett? Mondjuk egy olyan élmény után én is...

Spoiler end.


Ti hogy csináljátok amúgy a Spoilert?

Cobra

(spoiler) (/spoiler)  csak szögletes zárójellel
Hide and fear, Cobra Commander is here !