Main Menu

Bittorrent

Started by Shadowolf, 2004-05-27, 23:31:08

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-03-11, 22:05:50már kezdem úgy látni, hogy itt normális arányt esélytelen
elérnem, így inkább csak a feltöltéssel elérhető új lépcsőket
célzom meg az extra slotokért :(
30-as arányom van :D


NLZ

Quote from: Fazék on 2012-03-11, 22:43:29
Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-03-11, 22:05:50már kezdem úgy látni, hogy itt normális arányt esélytelen
elérnem, így inkább csak a feltöltéssel elérhető új lépcsőket
célzom meg az extra slotokért :(
30-as arányom van :D
Az oké, de hány giga feltöltés mellett? :)
[reserved]

TurboK

Quote30-as arányom van

Amatőr.


Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Fazék

Quote from: TurboK on 2012-03-12, 04:03:40
Quote30-as arányom van

Amatőr.

kép
jó hát nem tudtam mindig csak free leech-kor letölteni :D
(volt hogy apámnak kellett valami, vagy kollégámnak, és nem mondhattam nekik, hogy majd következő ünnep alkalmával leszedem :)

@NLZ
200GB letöltésem van regisztrálva az oldalon

Kuroi Tenshi

Komolyan nem értem ezeket a bh-s feltöltőket. Ez valami dilettánsok gyülekezete?
Minek egy már eleve tömörített filmet vagy játékot tovább szétdarabolni rarba?
Így amim van és tudnám arányjavításra szídelni, mégsem tudom, mert hiába ugyanaz,
de itt darabolva van. Meg a másik, hogy szídelésre meg kell tartani az eredeti
darabolt formájában, használni viszont kibontva lehet, így duplán foglalja a helyet --
ez a mai winyó-árak mellett rohadt szar stratégia. Nem értem, hogy miért nem írják
bele a szabályzatba, hogy nefürgyéle nedaraboldszét

NLZ

Ez a warez scene buziskodás egyik káros hagyatéka (a HTTP/FTP-s időkből). Sajna ez egy nagyon lassan fejlődő szubkult, pl h264/SD-re is csak most kezd áttérni néhány sorozatot kiadó csapat. Szal nem az ő hibájuk, max annyiban, hogy egy az egyben feltöltik úgy, ahogy ők hozzájutottak. Mondjuk napi 10-20 torrent esetén én se szakaodnék a kicsomagolással.
[reserved]

Kuroi Tenshi

Nem, pont fordítva, fognak valami külfödi release-t, feldarabolják, és
úgy töltik fel, hogyha neked véletlenül szintén meglenne az a külföldi
release, még véletlenül se tudd seedelni.

NLZ

Felőlem hiszel, amit akarsz, akár még azt is, hogy direkt veled akarnak kibaszni. :)
[reserved]

Cloud

Játékoknál ez még annyira nem is nagy gond szerintem, mert letöltöd, kitömöríted, mountolod, telepíted, iso-t törlöd, és mehet a seed. Filmeknél már necces. 
nCore-on pl már tilos tömörített cuccokat feltenni.

NLZ

Quote from: Cloud on 2012-03-16, 15:31:47
Játékoknál ez még annyira nem is nagy gond szerintem, mert letöltöd, kitömöríted, mountolod, telepíted, iso-t törlöd, és mehet a seed. Filmeknél már necces. 
nCore-on pl már tilos tömörített cuccokat feltenni.
ncore-on engedik a tömöríttettet, ha eredeti release, elég cska megnézni a játék szekciót.
[reserved]

TurboK

Játékoknál nem számít hogy tömöritve van, de filmeknél igen.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

frozenstein

Quote from: frozenstein on 2011-12-25, 19:13:10
Másnak is van baja a utorrent-tel? Nálam szaggat, általában ha több torrent megy, de akár egy futó torrent is előidézi mostanában. Meg néha a letöltési sebesség is elég lassú. Ha nem csak nálam van a hiba, akkor tud valaki rá megoldást?
Ha... Zone Alarm miatt volt. Bizonyos okok miatt el kellett távolítanom a ZA-t a gépemről, és most úgy fut a utorrent mint régen. Kedves ZA készítők: :comp: :fuk-u:

Selmo

Elsőre nekem is megfogta a torrentet, de miután átállítottam mediumra a tűzfalat, nincs vele problémám.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#1364
óó istenem, miért nem tudnak egy normális bittorrent klienst összedobni az utorrent-en kívül?...

qbittorrent
- most lett elegem belőle, amikor képtelen voltam megértetni vele, hogy ha egyszer a 90GB-os torrent-ből csak 4 GB van megjelölve letöltésre, akkor ne akarja már az egészet lefoglalni magának.
persze ki lehetett volna kapcsolni globálisan az előre helyfoglalást, de most komolyan tényleg így kell működjön egy program?

alternativeto.net javaslatára tettem most egy próbát a Deluge klienssel.
faszán elindul minden rendben, egy gond van, rohadtul nem engedi a file prioritás állítást, le akarná szedni szerencsétlen a teljes 90GB-ot
arról már nem is beszélve, hogy kapásból fél-magyar fél-angol korcs felülettel idegesít, és opciót se találok a nyelvváltásra. ne kelljen már rohadt config file-t turkálnom egy nyamvadt nyelv átállításért...

országomat egy torrent kliens-ért, amiben lehet olyan opciót megadni, hogy ha végre a kurva magnet link-ből beszedte a szükséges adatokat, akkor ne kezdje el azonnal letölteni, hanem ugyan dobjon már föl egy újabb ablakot, hogy hátha neadjisten nem kompletten kell nekem, és nem biztos, hogy van annyi rohadt helyem, hogy ő nekiálljon az egészet lefoglalni...

a végén még kénytelen leszek visszatérni ahhoz a bloatware-es szarhoz, még sajnos az működött a legbarátságosabban az eddigiek közül...

szerk: deluge úgy látszik mégiscsak rendben lehet, csak nem szabad "compact allocation"-t választani, mert akkor nem lehet file-prioritást állítani. full allocation kell, amit azért nem vállaltam, hogy ne próbálja már ez is a 90GB-ot egybe lefoglalni, de úgy látszik szerencsére ez nem tette, lehetett pause-olni előtte.
szerk2: de persze prioritást így se enged állítani. :haha: ---> uninstall.

Darkstar

Transmission.
Hátrány: mac / linux only.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#1366
Quote from: Darkstar on 2013-02-10, 21:02:09
Transmission.
Hátrány: mac / linux only.
hümm, úgy látszik páran szerették volna windows alá is: http://sourceforge.net/projects/trqtw/

teszek vele egy próbát, thx. :)

szerk: sírva fakadok. ez is ezt a tetves nyomorék fordításos magyar nyelvet nyomja a pofámba.
pedig telepítéskor még rá is kérdezett a nyelvre, reménykedtem, hogy ez utána a programra is vonatkozik. és persze, hogy nincs egy rohadt nyelv állítási opció sem a beállításokban...  miért, miért MIÉRT gondolják, hogy ez így jobb?

szerk2: ÉS IGEN! ez értelmes. azt mondom neki, hogy ne indítsa el azonnal a torrent-et, akkor csak simán leszedi a magnet link alapján a torrent adatait és UTÁNA áll pause-ba... szerelmes vagyok.
nyelven meg gyorsan segített egy erőszakos _en nyelv file rámásolás a _hu nyelvi file felülírásával és bódottá!

Darkstar

Magyarul használod a wint?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

#1368
Quote from: Darkstar on 2013-02-10, 21:48:20
Magyarul használod a wint?
nope. angol nyelvű windows-om van, és a programok többsége eszerint értelmesen angolul akar települni. de mivel sajnos területi beállításokban természetesen Mo. van, ezért több program inkább azt veszi alapul...

de azóta szerkesztettem az előző hozzászólásom és nagy boldogság van bizony.

szerk: egy picit mondjuk lassúnak tűnik, de lehet a beállításaimmal van a gond, még tesztelem.

Cobra

És miért is kell neked az előre helyfoglalás?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2013-02-10, 21:52:10
És miért is kell neked az előre helyfoglalás?
kevésbé lesz töredezett, de ami fontosabb, hogy így biztosan nem töltöm fel a helyét egyébbel feledékenységből (marhára helyhiánnyal küszködök mostanában) de immár lényegtelen, megvan a megfelelő program úgy néz ki.

Darkstar

Quote from: Fazék on 2013-02-10, 21:51:01
szerk: egy picit mondjuk lassúnak tűnik, de lehet a beállításaimmal van a gond, még tesztelem.
Fura, nálam sokkal gyorsabb, mint az utorrent.
Egyedül az RSS feed kezelést hiányolom belőle, de azt megoldja az utorrent egyelőre.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: Darkstar on 2013-02-10, 21:57:35
Quote from: Fazék on 2013-02-10, 21:51:01
szerk: egy picit mondjuk lassúnak tűnik, de lehet a beállításaimmal van a gond, még tesztelem.
Fura, nálam sokkal gyorsabb, mint az utorrent.

Windowson nem teljesít olyan jól.

Nekem a Fazék kolléga által átkozott qb van egyébként egy ideje, és eddig ezzel vagyok a leginkább megelégedve.

Fazék

#1373
Quote from: Lythis on 2013-02-10, 23:02:11
Quote from: Darkstar on 2013-02-10, 21:57:35
Quote from: Fazék on 2013-02-10, 21:51:01
szerk: egy picit mondjuk lassúnak tűnik, de lehet a beállításaimmal van a gond, még tesztelem.
Fura, nálam sokkal gyorsabb, mint az utorrent.

Windowson nem teljesít olyan jól.

Nekem a Fazék kolléga által átkozott qb van egyébként egy ideje, és eddig ezzel vagyok a leginkább megelégedve.
lehet én is visszatérek rá, mert ezen a magnet link-es megoldáson kívül kb mindenben gyengébb a társainál, többek között most olyat művel, hogy minden újraindítás után "integrity check"-et hajt végre a torrent-eken, ami kb 5 20 perccel kitolja a letöltés elindítását... vicc.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Damnatus

Egyébként mi a baj az utorrenttel?

Fazék

#1376
Quote from: Damnatus on 2013-02-27, 14:43:41
Egyébként mi a baj az utorrenttel?
nem tetszik, hogy van fizetős változata, és hogy telenyomták reklámokkal.
de nem volt más megoldás, visszatértem erre

qbittorrent konkrétan kb 20GB-nyi letöltésemet cseszte el. folyamatosan i/o error-ral szopatott, és amit letöltött, azt elmozgatni se lehetett másik vinyóra.
utánaolvastam, állítólag néhány torrent-nél művel ilyet, nem szereti ha pont, vagy mittoménmi van a torrent végén, vagy ilyesmi, nem érdekelt túlságosan, meguntam, visszaraktam utorrent-et.

kis setup turkálással meg is találtam a reklámok kikapcsolását, azért rendes tőlük, hogy megadják a lehetőséget, még ha nem is a legtriviálisabb beállítani.

Darkstar

Quote from: Damnatus on 2013-02-27, 14:43:41
Egyébként mi a baj az utorrenttel?
Bloat.
Legalábbis ahhoz képest, ami volt. Ugyanez történt az Azureus-al.
Volt egy jó kliens, aztán telenyomták felesleges szarokkal.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: Darkstar on 2013-03-18, 00:04:34
Quote from: Damnatus on 2013-02-27, 14:43:41
Egyébként mi a baj az utorrenttel?
Bloat.
Legalábbis ahhoz képest, ami volt. Ugyanez történt az Azureus-al.
Volt egy jó kliens, aztán telenyomták felesleges szarokkal.
igen, de mint írtam, kb mindent ki lehet kapcsolni az advanced options résznél, csak meg kell találni őket a rövidítések között :)

NLZ

Quote from: Fazék on 2013-03-18, 00:09:12
Quote from: Darkstar on 2013-03-18, 00:04:34
Quote from: Damnatus on 2013-02-27, 14:43:41
Egyébként mi a baj az utorrenttel?
Bloat.
Legalábbis ahhoz képest, ami volt. Ugyanez történt az Azureus-al.
Volt egy jó kliens, aztán telenyomták felesleges szarokkal.
igen, de mint írtam, kb mindent ki lehet kapcsolni az advanced options résznél, csak meg kell találni őket a rövidítések között :)
Épp ezért bloat, mert ott van, de feleslegesen, mert kikapcsolva.
[reserved]