Tengen Toppa Gurren-Lagann /Spoiler!/

Started by motifator, 2007-04-15, 23:31:35

Previous topic - Next topic

Prof. William

Pedig szépem elmagyarázza a szitut...

A kis spirál king ott élt mint kisgyerek és szerette az állatokat. Az kis boota szerű lény sztem Guame a lábainál... Aztán jöttek a anti spirálok és lerombolták a civilizációt. Ő meg talált egy GL-t ( szerintem a Rasengen fejét ) Eltelik X és felépítik a spirál civ. et majd indulnak az naik ellen. sok harc + minden után szembe kerül a Anti spirállal. Az megmutaja neki hogy esélyük sincs + spirál nemesist.

Ekkor úgy dönt hogy elmenekül mert úgy van esélyük túlélni. Ha megfigyelitek ezután ilyen Rasengan szerű mechákat irt. Szerintem a saját embereit pusztítja el ( többi spirál lovag? ) akik meg akarják állítani/ harcot fojtatni. Így eljut a Chatedral Terra közepére ahol a Tepperin áll. Belemegy és alakot vált hogy elmenkülhessen. Közben a földet szétbombázzák a Spirálok ő meg utánna megalkotja beastmeneket...

The End... Sztem egész jól lejött vidóból...

kelvor

Yup, jól összerakták. Nem lenne rossz ezt a történetet egy hosszabb filmben, vagy sorozatban viszontlátni.

bimanc

Prof.:
Szerintem mondjuk nem kell készpénznek venni, ami a videóban történt, lehet hogy ez egy alternatív "előzmény". De az is lehet, hogy így volt.
Véleményem:
Mikor a szembekerül az AS-al akkor ugyanazt az "álomvilág" csapdát kapja, mint Simonék a 26. részben, és talán ettől megőrül, és levágja a spirálokat. Talán csak a maradék emberiséget akarja megmenteni. A kis lény meg ja, valszeg Guame. A többi spirál lovag mechái meg nagyon jók, van mindenféle, persze régebbi animékből mindegyik.
Viszont Genome mennyivel erősebb volt Simonnál, csak úgy hipp-hopp feltöltötte a Chouginga-t, míg Simon másfél részen keresztül szenvedett vele (aztán nem is sikerült).

Prof. William

Vajon honnan lehet letölteni a paralell worksokat?  Különösen a Spiral King előélete sztori érdekelne...

bimanc

TT
Az utolsóból csak az a nyamvadt wmv van kinn, ami nem akar rendesen menni, nem lehet pörgetni, meg minőségre is gyenge.
A többi aránylag jó.
Egyébként gondolom Nicovideo, de ott nem vagyok fenn, nem ismerem.

Titkos

Nekem csak a megőrülése volt érdekes. A TV sorozatból nekem pont az jött le, hogy teljesen jól átgondolva jutott arra a következtetésre, hogy a saját nem túl finom módszereivel fogja megóvni az emberiséget, mégpedig úgy, hogy ha kell, akkor ő maga fogja megöletni a "felesleget", nehogy a népesség túllépje az 1.000.000-t, mert akkor ugye jönnek az anti-spirálok.
Ehhez képest a videóban meghülyítették az anti-spiralok, és fellázadt a saját emberei ellen, majd a Földre visszatérve ő lett a "gonosz Spiral King".
A végeredmény tényleg ugyanaz, de nem pont így képzeltem én sem.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Soul

Parallel Works faja minőségben.Személyes kedvencek még mindíg a 06. Gattai Nante Kusokurae és 08. Omaera Zenin Moete Shimae, de így a többi is élvezhetőbb azoknál az IZ verzióknál amiben először láttam.Fanoknak kötelező  :smile:.

Jövöget ki EG féle dvd rip verzió, valaki bele kóstolt már?Így rögtön ránézésre az a fura hogy össze vissza vannak a fájl méretek.

kelvor

Quote from: Soul on 2008-11-14, 18:50:42
Jövöget ki EG féle dvd rip verzió, valaki bele kóstolt már?Így rögtön ránézésre az a fura hogy össze vissza vannak a fájl méretek.

Link pls. Tokyo-n nem látom, lehet vak vagyok.

Soul

Nem vagy vak engem is beugratott  :smile:, mert lefogadom tengen toppa-val kerestél rá, eg+gurren kombót kell használni.

balu01

A 10. rész után kicsit megtorpantam, Kamina halála után eltűnt az a lazaság ami miatt eddig magával ragadott ez az anime...

Soul

Én utáltam Kaminát, sőt jót tett a halála az egésznek.Hoppá mit fogok kapni, sebaj  :smile:.Simon maradt volna a kis fegyver hordó mint ahogy az egyik parallel workbe láthatjuk.De a stílusa sehogyse jött be Kaminának, igaz először én is lestem rajta hogy meghal, de ennek így kellett lennie.

balu01

Jó de én csípem az ilyen őrült karaktereket, és most így még Simon is depressziós lett.

NLZ

Kamina volt a sorozat egyedüli színfoltja. :)
[reserved]

Soul

Quote from: NLZ on 2008-11-17, 18:22:25
színfoltja
Tintapaca.


Quote from: balu01 on 2008-11-17, 17:55:49
és most így még Simon is depressziós lett.
Majd rájön valami okosra  :smile:.De ha Kamina halála miatt nem nézed tovább akkor kb olyan mintha nem is nézted volna a TTGL-t.

NLZ

Quote from: Soul on 2008-11-17, 18:46:03
Quote from: NLZ on 2008-11-17, 18:22:25
színfoltja
Tintapaca.
Fekete tintapaca szürke lapon.
Quote from: Soul on 2008-11-17, 18:46:03
Quote from: balu01 on 2008-11-17, 17:55:49
és most így még Simon is depressziós lett.
Majd rájön valami okosra  :smile:.De ha Kamina halála miatt nem nézed tovább akkor kb olyan mintha nem is nézted volna a TTGL-t.
Jah, Kamina haláláig csak a beetetés megy, utána mutatja ki a foga fehérjét a sorozat.

:D
[reserved]

balu01

Quote from: Soul on 2008-11-17, 18:46:03

Quote from: balu01 on 2008-11-17, 17:55:49
és most így még Simon is depressziós lett.
Majd rájön valami okosra  :smile:.De ha Kamina halála miatt nem nézed tovább akkor kb olyan mintha nem is nézted volna a TTGL-t.
Nem örülök hogy meghalt, de ez nem ok arra hogy ne nézzem tovább  :D

SaiyaGin

Quote from: Soul on 2008-11-17, 16:52:01
Én utáltam Kaminát, sőt jót tett a halála az egésznek.Hoppá mit fogok kapni, sebaj  :smile:.Simon maradt volna a kis fegyver hordó mint ahogy az egyik parallel workbe láthatjuk.De a stílusa sehogyse jött be Kaminának, igaz először én is lestem rajta hogy meghal, de ennek így kellett lennie.

Szégyelld magad.

Én

Én Kaminát nem bírtam míg élt, de mikor folyton visszaemlékeztek rá szerettem, főleg a végén. :smile:
Ezt a paralell worksöt valahogy nagyon nem fűllik elkezdeni...

balu01

Na a 11. rész nagyon jó volt, már nem is zavar annyira hogy Kamina meghalt  :D

bimanc

Nézd meg gyorsan a 15-ig. Az még jobban fog tetszeni.  :D

balu01

Quote from: bimanc on 2008-11-20, 09:09:47
Nézd meg gyorsan a 15-ig. Az még jobban fog tetszeni.  :D
Megnéztem, nem bírom abbahagyni mostmár  :D

kelvor

Onnantól már nem is lehet, eléggé felpörögnek az események.  :smile:

balu01

#472
Megnéztem a 17. részt, nem gondoltam volna hogy Rossiu ilyen lesz...  :frown:
A 18. rész meg még rátett egy lapáttal...  :grrr:

bimanc

Az enyhe mélypont után meredeken fog emelkedni, úgyhogy csak tovább, tovább...

NLZ

Tovább-tovább, hogy aztán a végén foghasd a fejed. :D
[reserved]

Member

Quote from: balu01 on 2008-11-21, 14:28:07
Megnéztem a 17. részt, nem gondoltam volna hogy Rossiu ilyen lesz...  :frown:
A 18. rész meg még rátett egy lapáttal...  :grrr:
Ő legalább csinál is valamit.

bimanc

Quote from: Member on 2008-11-21, 15:53:31
Quote from: balu01 on 2008-11-21, 14:28:07
Megnéztem a 17. részt, nem gondoltam volna hogy Rossiu ilyen lesz...  :frown:
A 18. rész meg még rátett egy lapáttal...  :grrr:
Ő legalább csinál is valamit.

Ezzel mondjuk egyetértetek én is, igaz, hogy rosszul próbálkozott, de legalább tenni akart valamit. És még a következményeket is vállalta. Simonnak kicsit több idő kellett, hogy felnőjön, de neki hosszabb is volt az útja.

balu01

Quote from: Member on 2008-11-21, 15:53:31
Quote from: balu01 on 2008-11-21, 14:28:07
Megnéztem a 17. részt, nem gondoltam volna hogy Rossiu ilyen lesz...  :frown:
A 18. rész meg még rátett egy lapáttal...  :grrr:
Ő legalább csinál is valamit.
Igaz, de én Simon párti vagyok, úgyhogy zavar a ténykedése.

Prof. William

Quote from: bimanc on 2008-11-21, 16:29:14
Quote from: Member on 2008-11-21, 15:53:31
Quote from: balu01 on 2008-11-21, 14:28:07
Megnéztem a 17. részt, nem gondoltam volna hogy Rossiu ilyen lesz...  :frown:
A 18. rész meg még rátett egy lapáttal...  :grrr:
Ő legalább csinál is valamit.

Ezzel mondjuk egyetértetek én is, igaz, hogy rosszul próbálkozott, de legalább tenni akart valamit. És még a következményeket is vállalta. Simonnak kicsit több idő kellett, hogy felnőjön, de neki hosszabb is volt az útja.


Rossiu már akkor fel volt nőve amikor az elején csatlakozott a csapathoz. :) Lelki értelemben legalábbis mindenképpen...

Member

Ha sorozat nem a "Simon tudja csak megmenteni a világot" elvet követné, Roshua jobb döntést nem is hozhatott volna átmenetileg. Szeretném tudni, hogy milyen volna a sorozat Simon és Kamina nélkül.