Tengen Toppa Gurren-Lagann /Spoiler!/

Started by motifator, 2007-04-15, 23:31:35

Previous topic - Next topic

motifator

Quote from: Member on 2008-11-21, 17:10:00
Szeretném tudni, hogy milyen volna a sorozat Simon és Kamina nélkül.
FAIL

De tényleg, azt még megértem, hogy Rossiou csak próbálta menteni, amit tudott, de Simon bebörtönzését nem tudtam elfogadni. Azt értem, hogy a sorozat ebben is (mint minden másban) túlzott, de nálam Rossiou ott elvágta magát, hogy elítélte Simont, mint közellenséget.

Az anime egész világát Kamina és Simon építette fel. Az ő GAR energiájuk adta az atmoszférát az egész történetnek. Egy ilyen környezetben Rossiou bármit is csinál, egy nyíkhaj kis senki marad. Számomra semmivel se tudja igazolni a döntéseit.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Quote from: motifator on 2008-11-21, 17:42:16
Az ő GAY energiájuk adta az atmoszférát az egész történetnek.
Fixed.

Nihilus


NLZ

Najó, tegyünk rendet: Kamina gar, Simon gay.
:D
[reserved]

Nihilus

Quote from: NLZ on 2008-11-21, 20:32:33
Najó, tegyünk rendet: Kamina gar, Simon gay.
:D
You still fail miserably.

NLZ

Quote from: Nihilus on 2008-11-21, 20:42:13
Quote from: NLZ on 2008-11-21, 20:32:33
Najó, tegyünk rendet: Kamina gar, Simon gay.
:D
You still fail miserably.
Hiába mondod,a lelked mélyén tudod, hogy igazam van. :D
[reserved]

balu01

Simon és Viral ütős párost alkot. Áh már csak 5 rész van.  :frown:

Nihilus

Quote from: NLZ on 2008-11-21, 20:56:47
Quote from: Nihilus on 2008-11-21, 20:42:13
Quote from: NLZ on 2008-11-21, 20:32:33
Najó, tegyünk rendet: Kamina gar, Simon gay.
:D
You still fail miserably.
Hiába mondod,a lelked mélyén tudod, hogy igazam van. :D

Simon is GAR. Get over it. :D

Member

Simon x Kamina, ahol nem csak a két robot egyesül, ahhhh.

SaiyaGin

Quote from: Member on 2008-11-21, 22:51:01
Simon x Kamina, ahol nem csak a két robot egyesül, ahhhh.

Megártott a Junjou Romantica?

bimanc

Mi az Is... plusz egy oldal? Látom mindenki ráizgult arra, hogy valaki épp most nézi meg először, és vajon mit fog érezni az olyan részeknél, mint pl. a 25 vége, vagy az utolsó epizód nyitójelenete.

Motifator:
Rosshiu voltaképp a pánikot akarta csillapítani azzal, hogy lecsukatta Simont, adott a népnek egy bűnbakot, hogy jól kihőböröghessék magukat. Ettől függetlenül mondjuk még nálam is elvágta magát, a végére már nem volt nagy bajom vele, egyrészt rájött, hogy hibázott, és hogy ő nem képes arra, amire Simon vagy a többi Gurren-banda tag, másrészt az utolsó csata alatt jó volt az a beszólása, amivel bizonyította, hogy megbízik a régi barátaiban.

Quote from: Member on 2008-11-21, 22:51:01
Simon x Kamina, ahol nem csak a két robot egyesül, ahhhh.
Érdekes, de nekem a gattai-oknál mindig az jutott eszembe, hogy egyszer majd véletlenül Kamina elfelejt elhajolni a Lagann fúrója elől, és akkor vége lesz a jó világnak. Hát nem jött be.  :D


balu01

Na megnéztem a maradék 5 részt is...
Jók voltak a harcok, Kittan hősi halált halt, Simon(jó volt a szemüvege  :D) is olyan "szerencsés" a szerelmi ügyben mint Yoko, és Gurren-Lagann utolsó formája nagyon nagy volt, és még sorolhatnám... :whoah:
Összeségében a véleményem: fenomenális volt az egész   :jee:

Titkos

Másodjára frissen végignézve, még mindig a legjobb, még mindig üt, még mindig rulez. XD És így második nézésre már csak egyetlen plothole-t nem értettem:
[spoiler]Egy korábbi részben mondták, hogy nem csak a beastmaneket, de a bolygón lévő összes állatot is Lordgenome "gyártotta"/klónozta (ha úgy tetszik, teremtette), ezért vannak pl. olyan abszurdumok, mint a szőlőtestű viziló. XD Aztán pár rész múlva amikor Boota átalakul, Lordgenome szemrebbenés nélkül közli, hogy "a Spirál Erő nem csak emberekre korlátozódik". Ez tök jó, de kérdem én, előzőleg akkor miért jöttek azzal, hogy csak természetes evolúcióval kifejlődő lények tudják használni, és pl. a Beasmanek, mint Viral, pont ezért nem? Vagy a vakonddisznó az egyetlen kivétel, amik már Lordgenome előtt éltek a bolygón? XD[/spoiler]
Értitek, mi a problémám? ^^" Akármennyire nem veszi magát komolyan a sorozat, azért a történet elég jól meg van írva, ergo fura lenne, ha az amúgy jól felépített sztoriban ekkora plothole lenne, ráadásul mindkét állítás viszonylag a végén van már a sorozatnak, szóval még az sem lehet, hogy közben máshogy döntöttek, mint annál az ominózus nyitójelenetnél.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


NLZ

Boota egy vakondok, a föld alatt lehet túl tudták élni az emberiség bebörtönzését. Lehet Lordgenome csak a felszíni állatokra gondolt. :)
[reserved]

Prof. William

A nép hülye sajnos a GL világában is...

Az eggyik percben még istenkirály hősökként ünneplik Simont és Kaminát a másikban a fejüket kívánják.

Rossiu úgy gondolta hogyha lekapcsolja Simont+ad valami perspektívát azzal lenyugtatja a népet. És be is vált... 2 percen belül ő lett a nagy kedvenc...

Bár hogy hülye volt az tény...

NLZ

A tömeg hülye és könnyen manipulálható, a valós életben is ez van. :)
[reserved]

kelvor

Aki esetleg gondolkozik az újranézésen, tudom ajánlani ezt a batch torrentet. DVDrip, nagyon szép, éles képe van + angol felirat.

Lehet nagyon slowpoke voltam, mert én még nem láttam ezt a 12 perce ova-t:smile: Semmi extra, tizenkét perc fun egy beastgirl-lel...na de nem úgy.  :hehe:

Btw, jöhetne már a movie.  :falba:

bimanc

Quote from: kelvor on 2009-01-04, 18:18:44
Lehet nagyon slowpoke voltam, mert én még nem láttam ezt a 12 perce ova-t:smile:

Hát tényleg.



De azért tényleg nagyon jó volt az ova.  :D Csinálhatnának még egy párat. (Bár azt nem értettem, miért is voltak olyan jó kapcsolatban a beastwomannel. Valami ötlet esetleg?)

kelvor

Slowpoke-Lagann Rofl. :D

Amúgy passz, nem tudom ki volt az a kiscsaj, valahonnan ismerős volt de kb. ennyi. Mangát átpörgettem, amit eddig kiadtak angolul, de vagy abban sincs benne vagy már megint vak voltam.  :smile:


bimanc

Szerintem nem nagyon tudnák a készítők sem megmagyarázni, mert ugye az ova elég korai szakaszban játszódik (még jóval azelőtt, hogy megszerezték volna a Dai-Gurren-t), akkor viszont még nagyon haragban voltak a beastmenekkel. Viszont nem is igazán baj, hiszen így is szórakoztató, még ha a sztoriba nem is illik bele.
A mangában sok eltérés van egyébként? Azt hiszem az első, vagy első kettő fejezetet olvastam, és egy-két apróság volt, szóval érdemes tovább olvasni?

Junchi

Quote from: kelvor on 2009-01-04, 18:18:44
Lehet nagyon slowpoke voltam, mert én még nem láttam ezt a 12 perce ova-t:smile: Semmi extra, tizenkét perc fun egy beastgirl-lel...na de nem úgy.  :hehe:

Uhh, ezt már mióta meg akartam nézni... Köfi a linket, már szedem is :]

balu01

Én is szedném, de nagyon lassan jön lefelé...

kelvor

Quote from: bimanc on 2009-01-05, 15:08:32
A mangában sok eltérés van egyébként? Azt hiszem az első, vagy első kettő fejezetet olvastam, és egy-két apróság volt, szóval érdemes tovább olvasni?

Én végigolvastam az eddig kiadottakat (12 van, nem sok), apróságok vannak, meg van 1-2 plusz jelenet, ahogy az lenni szokott.  :smile: Kár, hogy lassan fordítják.

bimanc

Köszi, lehet akkor nekiállok.
A film meg tényleg jöhetne már.

kelvor

2-3 napja nem voltam fenn ANN-n, és mit látok? Naná, hogy Gainax hír: jön a második film. A cikkben szereplő kép marha jó, a végső csata a földről nézve, állat.  :smile:


Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1


Én


Titkos

A beastgirlös sztorit azért nem lehet beilleszteni a sorozatba, mert úgy tudom valami konzoljáték mellé adták ajándékba, ergo nem nagyon arra figyeltek, hogy illeszkedjen a történetbe, inkább a "Lagannal mindent el lehet adni" volt a döntő cél. XD

A Viralos videó meg LOL. :D
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait."