Tengen Toppa Gurren-Lagann /Spoiler!/

Started by motifator, 2007-04-15, 23:31:35

Previous topic - Next topic

NLZ

Ha Kamina halálától így kiakadt, akkor én arra tippelek, hogy szidni fogja. :D
[reserved]

Én

Quote from: NLZ on 2009-05-22, 19:27:49
[spoiler]Ha Kamina halálától így kiakadt, akkor én arra tippelek, hogy szidni fogja. :D[/spoiler]
OMG SPOILARZ!!!!!!!!!!!!!!!

De én is egyetértek abban, hogy nézd tovább a Gurren-Lagann-t. Még kevés ember bánta meg. :szemuveges:

Zen

Én rühellem a mecha animekat, mégis a TTGL az egyik kedvencem. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Próféta

Quote from: Zen on 2009-05-22, 19:46:41
Én rühellem a mecha animekat, mégis a TTGL az egyik kedvencem. :D
+1
Na jó, nem kedvencem, de bejött rendesen.

Liquid Snake

Anno én is abbahagytam a 8ik résznél, mert egy rakás szarnak tartottam. 1 hét múlva már a kedvenc anime-im között volt xD

Junchi


Chronus



SaiyaGin

Én nem rühellem a mecha animéket és a TTGL az egyik kedvencem. :D

chilip

Quote from: SaiyaGin on 2009-05-23, 14:07:25
Én nem rühellem a mecha animéket és a TTGL az egyik kedvencem. :D

+1

Én


Member

Én rühellem a mecha animéket és a TTGL-t is utálom. :D

bimanc

Én meg szeretem a mecha-animéket, de tisztában vagyok vele, miért nem jön be a TTGL egyeseknek. A 8. rész meg szerintem jó, epic harc van benne, meg Kamina nagyon kúl, ahogy rendberakja Simon-t. Később meg kiderül, hogy miért is kellett így történnie a dolgoknak. [spoiler]Nem Kamina a főszereplő, ezért hiába mindenki kedvence, akkor is bármi megtörténhet vele. Természetes, hogy a sztori nem rá koncentrál.[/spoiler]
Ha olyan történet kell, amiben a főhős defaultból gar, és nincs szüksége aniki-re, akkor ott van a New Getter Robo. Az legalább eredeti.

SaiyaGin

Quote from: Member on 2009-05-23, 17:00:17
Én rühellem a mecha animéket és a TTGL-t is utálom. :D

Akkor miért nem hanyagolod ezt a topikot?

Bishop

Nekem meg nem Kamina a kedvencem, bírtam, de mikor meghalt nem estem össze kóros fanboy depresszióba. Kamina túlságosan kifejledt karakter volt, nem volt sehova fejlődnie. Ha Kamina nem hal meg fele ennyi ideig se tartott volna az anime mert egy Giga drillel legyőz mindenkit. Aki meg a GARságra ugrik, annak sem kell csalódnia az egész Guren Brigade annyira GAR hogy már külön jelentést teremtettek a szónak.

Member

Quote from: SaiyaGin on 2009-05-23, 17:27:52
Akkor miért nem hanyagolod ezt a topikot?
Mert éppen csak itt volt friss post adott pillanatban. :ejnye:

Titkos

A mostani témához:
[spoiler]Kamina halála bármennyire is üt, sajnos a történet szempontjából szükséges lépés. Ne értsétek félre, nagyon bírom (lásd avatár + aláírás), de ha Kamina életben marad, az lett volna a sorozat folytatása, hogy mindenkinek csak parancsolgat, aki meg visszaszól neki, azt "WHO THE HELL DO YOU THINK I AM???" ordítás közepette seggberúgja. Engem nem érdekelt volna egy ilyen TTGL. Nem csak Simont, de az összes karaktert is elnyomta volna, egyszerűen tényleg annyi a "gond" vele, hogy túl GAR, és mindenki mást háttérbe szorít, ha ő szerepel. Többek között szerintem ezért döntöttek úgy a készítők, hogy megölik. A másik dolog, amit már írtak, hogy a legfőbb főhős Simon, és mivel ő addig szintén nem tudott fejlődni, ameddig Kamina élt, ezért kinyírták. (Asszem Prof William írta, hogy ha Kamina életben marad, kb. hasonló történt volna, mint abban a Parallel Works-ben, ahol az emberek voltak a gonoszok: Kamina, mint ultragar főboss, Simon meg a kis piruló fegyverhordozója.)
Mondjuk engem anno nem rázott meg annyira a halála, egyrészt mert már lespoilerezték, másrészt nem úgy voltam vele, hogy "Úristen, számomra meghalt a sorozat.", hanem épp kíváncsi voltam, hogy innen most hogyan tovább? Kevés anime elején nyírják ki a jófiúk vezetőjét, úgyhogy vártam, hogy mire mennek a forróvérű leaderjük nélkül. Megérte folytatni. :D (Az más kérdés, hogy amit majd a végén csinálnak, az már tényleg ok nélküli baromság, tipikus "Gainax ending"...)[/spoiler]

Quote from: SaiyaGin on 2009-05-23, 17:27:52
Quote from: Member on 2009-05-23, 17:00:17
Én rühellem a mecha animéket és a TTGL-t is utálom. :D

Akkor miért nem hanyagolod ezt a topikot?

+1
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Chronus

[spoiler]Ha túléli feleennyire se lett volna jó. Kellett a dramatikai robbanás, plusz karakterfejlődés, plusz egy idő után unalmas is lett volna a karaktere.

TTGL nagy előnye volt, hogy a masszív komolytalanság ellenére a plot-ot magát komolyan tudta venni az ember (anti-spiral, evolúciuó ellenes nézet, egyéb deepségek, visszatérő motívumok növekvő skálán).

Kaminával csak egy ökörködés lett volna az egész, nem csak a tálalása, a mondanivalója is.[/spoiler]

NLZ

Quote from: Titkos on 2009-05-23, 18:00:21
A mostani témához:
[spoiler]Kamina halála bármennyire is üt, sajnos a történet szempontjából szükséges lépés. Ne értsétek félre, nagyon bírom (lásd avatár + aláírás), de ha Kamina életben marad, az lett volna a sorozat folytatása, hogy mindenkinek csak parancsolgat, aki meg visszaszól neki, azt "WHO THE HELL DO YOU THINK I AM???" ordítás közepette seggberúgja. Engem nem érdekelt volna egy ilyen TTGL. Nem csak Simont, de az összes karaktert is elnyomta volna, egyszerűen tényleg annyi a "gond" vele, hogy túl GAR, és mindenki mást háttérbe szorít, ha ő szerepel. Többek között szerintem ezért döntöttek úgy a készítők, hogy megölik. A másik dolog, amit már írtak, hogy a legfőbb főhős Simon, és mivel ő addig szintén nem tudott fejlődni, ameddig Kamina élt, ezért kinyírták. (Asszem Prof William írta, hogy ha Kamina életben marad, kb. hasonló történt volna, mint abban a Parallel Works-ben, ahol az emberek voltak a gonoszok: Kamina, mint ultragar főboss, Simon meg a kis piruló fegyverhordozója.)
Mondjuk engem anno nem rázott meg annyira a halála, egyrészt mert már lespoilerezték, másrészt nem úgy voltam vele, hogy "Úristen, számomra meghalt a sorozat.", hanem épp kíváncsi voltam, hogy innen most hogyan tovább? Kevés anime elején nyírják ki a jófiúk vezetőjét, úgyhogy vártam, hogy mire mennek a forróvérű leaderjük nélkül. Megérte folytatni. :D (Az más kérdés, hogy amit majd a végén csinálnak, az már tényleg ok nélküli baromság, tipikus "Gainax ending"...)[/spoiler]
Kit érdekelt volna a többi karakter, ha Kamina életben marad?
[reserved]

Én

Quote from: NLZ on 2009-05-23, 21:36:43
Kit érdekelt volna a többi karakter, ha Kamina életben marad?

Bishop

/jelentkezik már elötte is Simon fan voltam  :angyali:

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én


Titkos

#593
Quote from: Chronus on 2009-05-23, 21:00:53
[spoiler]Ha túléli feleennyire se lett volna jó. Kellett a dramatikai robbanás, plusz karakterfejlődés, plusz egy idő után unalmas is lett volna a karaktere.

TTGL nagy előnye volt, hogy a masszív komolytalanság ellenére a plot-ot magát komolyan tudta venni az ember (anti-spiral, evolúciuó ellenes nézet, egyéb deepségek, visszatérő motívumok növekvő skálán).

Kaminával csak egy ökörködés lett volna az egész, nem csak a tálalása, a mondanivalója is.[/spoiler]

Good post, főleg a középső része. :)

Quote from: NLZ on 2009-05-23, 21:36:43Kit érdekelt volna a többi karakter, ha Kamina életben marad?

Pontosan. :) Ezért kellett megölni. XD Gondolom a Gainax sem akarta, hogy egy szimpla fanboy-show legyen, ahol 27 részen át Kamina GARságaira nyáladzanak a nézők. (Kb. a fele körül hagytam volna ott, ha így lenne.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


NLZ

Elég lett volna 14 rész is a legendához. :D
[reserved]

Próféta

Quote from: NLZ on 2009-05-24, 00:09:18
Elég lett volna 14 rész is a legendához. :D
Tény, a Firefly is pont annyival lett legenda :)


motifator

Amúgy mi ez pontosan? Pár napja ezen forog az animés blogoszféra, meg tegnap /a/-n is láttam, de mi ez? Honnan jött? Lesz belőle több is?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.