Main Menu

My/Mai HiME

Started by Midoo, 2005-05-14, 11:57:08

Previous topic - Next topic

NLZ

Nah, ezt is megnéztem. Nagyon jó volt, leszámítva a végét. Picit összecsapottnak éreztem. Meg ennyi dráma után sztem nem volt jó ez a rózsaszín happy end.

De a kedvenc jelenetem, mikor Miyu picit robbantgat a 25. rész végén. Akárhányszor megnézem, libabőrös lesz tőle a hátam. :)

A zenéje viszont isteni. Letöltöttem a [Nihon07.es][舞-HiME.Mai.Hime.OST.Vol.1&2] -t, de Vol2 2. száma hibás (02 Mayoi to Tomadoi to Yureru Omoi.mp3), pedig torrentel szedtem le. Szerintetek honnan tudnám beszerezni ezt a számot?
Alyssa éneke nagyon tetszik. Miyu-nak van izlése. :)

Specialok közül az iskola bemutató tetszik legjobban. Amikor először néztem, akkor szakadtam a nevetéstől. :) De a melltartós sztori se semmi. :)
[reserved]

Draconire

Nemrég néztem meg a Mai HiME-t és szerintem nagyon :jee: anime. A vége meg különösen tetszett főleg hogy ki kivel meg miért harcolt,
na azt sztem jól eltalálták. A zenéje is illett a hangulathoz és úgy az egész jó volt :smile:.

A happy end-re meg szerintem lehetett számítani, valahogy túl sokan haltak meg :smile:.

zolan43

[Doremi-OTOME].Shiho.Spirals.Mai-Otome.DVD.Special.4.[4C35DAA9].avi
Egy kis szösszenet a távgyaloglásos részhez... kimakimaki...

Cobra

Thx az infot, bár ezt az Otome-s topicba kellett volna írnod  :smile:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

smash++

Én most kezdtem el nemrég nézi.Bejön a sorozat(8.résznél vagyok).Az viszont most nagyon szomorú volt,hogy a lánynak megölték a "child" -át és vele meghallt a barátja is.Több ilyen is lesz benne:(?Engem eléggé váratlanul ért.Én azt hittem,hogy ebben a sorozatban nem lesz dráma.

smash++

Köszi!Még nagyon nem értem ezt az egészet.De később biztos mindenre fény derül,ki kicsoda,kinek mi a szerepe,kinek ki a child-ja...
[spoiler] hmm.Hegylakó stilus.Az nem lesz jó,akkor sokan meghallnak.Mondtátok,hogy túl rózsaszin a vége.Esteleg visszaétrnek a hallottak?Vagy az hogy egy bizonyos lány és egy bizonyos fiú összejönnek? [/spoiler]

Draconire

Quote from: smash++ on 2006-06-23, 12:05:24
Köszi!Még nagyon nem értem ezt az egészet.De később biztos mindenre fény derül,ki kicsoda,kinek mi a szerepe,kinek ki a child-ja...
[spoiler] hmm.Hegylakó stilus.Az nem lesz jó,akkor sokan meghallnak.Mondtátok,hogy túl rózsaszin a vége.Esteleg visszaétrnek a hallottak?Vagy az hogy egy bizonyos lány és egy bizonyos fiú összejönnek? [/spoiler]

Majd meglátod milyen elegánsan oldják meg a végét :D
[spoiler] Mindeki visszajön, a korábbi nézeteltéréseket /ugye egymás legyilkolását már nevehetjük ennek/ gyakorlatilag meg egy sorry-val megoldják [/spoiler]

smash++

[spoiler] Akkor nekem fog tetszeni a vége :D.Már értem miért ajánlottad.Igazi happy end.De ha jól tudom ez soknak nem tetszett... [/spoiler]

Draconire

#98
Quote from: smash++ on 2006-06-23, 12:37:25
[spoiler] Akkor nekem fog tetszeni a vége :D.Már értem miért ajánlottad.Igazi happy end.De ha jól tudom ez soknak nem tetszett... [/spoiler]
Nekem tetszett, végülis elég váratlan befejezés volt XD /még ha lehetett is egy kicsit számítani rá/

Valaki tud valamit a készülő filmről?
Már azon kívül ami trailerben van.
Elég jónak igérkezik, már várom  :smile:

Manitu

Quote from: Gmer on 2006-06-23, 14:46:11
Quote from: smash++ on 2006-06-23, 12:37:25
[spoiler] Akkor nekem fog tetszeni a vége :D.Már értem miért ajánlottad.Igazi happy end.De ha jól tudom ez soknak nem tetszett... [/spoiler]
Nekem tetszett, végülis elég váratlan befejezés volt XD /még ha lehetett is egy kicsit számítani rá/
Hát nekem nem. Az első 25 rész marha jó, de a befejezés ebben a formában pocsék.
Egyébként ez nem egy spoiler topic?

Quote from: Gmer on 2006-06-23, 14:46:11
Valaki tud valamit a készülő filmről?
Már azon kívül ami trailerben van.
Elég jónak igérkezik, már várom  :smile:
Eh, még mindig van, aki bedől ennek? Ez a Mai Otome első DVD-jén volt extra. És kamu. Bele is van írva valahol, hogy csak vicceltek :D Nem lesz semmiféle film.


Draconire

Quote from: Manitu on 2006-06-23, 15:29:14
Quote from: Gmer on 2006-06-23, 14:46:11
Valaki tud valamit a készülő filmről?
Már azon kívül ami trailerben van.
Elég jónak igérkezik, már várom  :smile:
Eh, még mindig van, aki bedől ennek? Ez a Mai Otome első DVD-jén volt extra. És kamu. Bele is van írva valahol, hogy csak vicceltek :D Nem lesz semmiféle film.
Ehh fene, én még csak most találkoztam ezzel :smile:

Cobra

Ha már előhoztátok a topicot, akkor szólok hogy az első 8 rész kint van KAA féle softsubos DVD ripben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

smash++

Lassan befejezem.De már nagyon idegesit Mai és Tate kapcsolata.Nagyon remélem,hogy a végére összejönnek.Mert nem tetszik ez a hülye 4-es kavarás benne.Ha nem jönnek össze tuti nem fog tetszeni a befejezés...

smash++

Na végeztem vele.Nekem tetszett a befejezés.Szeretem a Happy End-et:D.Az utolsó részekben is volta elég sok jelenet amin  :D :D.Legjobban Mai és Tate szerencsétlenkedése a parkban a végén hehe.
Megérte megnézni!!!!

smash++


Nekem tetszett, végülis elég váratlan befejezés volt XD /még ha lehetett is egy kicsit számítani rá/

Valaki tud valamit a készülő filmről?
Már azon kívül ami trailerben van.
Elég jónak igérkezik, már várom  :smile:
[/quote]

Ez biztos,hogy csak szivatás?Én csak innen halottam a movie-ról?De a trailer egész jó.Én nagyon örülnék neki ha nem csak szivatás lenne ez az egész.Biztos nem lesz movie???Én nagyon örülnék neki.Esteleg ezekkel a szereplőkkel lesz vmi folytatás???

Cobra

Hime-ből 98%, hogy nem lesz semmi, Otome-ből elképzelhető valami, de arra se látok sok esélyt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

smash++

És ez az Otome van olyan jó mint a Mai Hime vagy esetleg közel olyan jó?Annyit olvastam róla,hogy a szereplők megeggyezenek de a történet teljesen más,és csak 7,5-öt kapott kb,ja és csak a fan-oknak ajánlják."Tate és Mai kapcsolat van benne"?Ha igen más nem is érdekel annyira...:D
Köszi

RE@L

Otome nincs annyira jó mint a HiME. 2, kérdésendre válasz: nincs.  Fanoknak ajánlott, de szvsz próbát megér.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Prof. William

Otoméből állítólag lessz egy OAV. De sajna az Otome klasszisokkal roszabb, mint a Hime. A Hime az remek! (A végét leszámítva)

Ready2

Quote from: smash++ on 2006-06-24, 16:47:23
És ez az Otome van olyan jó mint a Mai Hime vagy esetleg közel olyan jó?Annyit olvastam róla,hogy a szereplők megeggyezenek de a történet teljesen más,és csak 7,5-öt kapott kb,ja és csak a fan-oknak ajánlják."Tate és Mai kapcsolat van benne"?Ha igen más nem is érdekel annyira...:D
Köszi

nincs benne. sajnos mainak szinte semmi szerepe nincs az egesz sorozatban.
amugy otome olyan mintha egy korosztallyal lejjebb szannak, aminek viszont ellentmond a sok ecchis jelenet.

Cobra

Otome sajnos az ecchi nélkül valahol a Digimon szintjén lenne. Egyszer meg lehet nézni (bár én most néztem meg másodszor, hátha találok még benne valami pozitív dolgot :) ). Jónéhány poénhoz ismerni kell a Mai Hime-t, különben nem jön ki, vagy nem olyan jól.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Draconire

Quote from: smash++ on 2006-06-24, 16:47:23
És ez az Otome van olyan jó mint a Mai Hime vagy esetleg közel olyan jó?Annyit olvastam róla,hogy a szereplők megeggyezenek de a történet teljesen más,és csak 7,5-öt kapott kb,ja és csak a fan-oknak ajánlják."Tate és Mai kapcsolat van benne"?Ha igen más nem is érdekel annyira...:D
Köszi
Hát az Otome első fele tele van fanservice-el, a második fele már azért viszonylag türhető.
Szerintem egy próbát megér.

smash++

Egyébként nem szoktak olyan dolgokkal foglalkozni a gyártók,hogy szavazást inditanak arról-fan oldalon vagy valahol-,hogy legyen-e folytatás vagy nem?Jelen esteben a Mai-Hime vel kapcsolatban találkozott-e valaki vele.Én szivesen szavaznék :hehe:

:_off:Illetve általánosságban szoktak-e foglalkozni ilyenekkel(más animeval kapcsolatban is)?

Dreamcleaver

Nekem a fan sevixe-szel semmi bajom ,kedvelem. Az Otome nagyon jól indul, aztán rohadt vontatott lesz, az utolsó rész meg elkapkodott és baromi idétlen. Plusz az egész sorozatnak van egy hatásvadász, húzzunk le még egy bőrt feelingje.

A Mai HiME-hez képest sehol sincs.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu

Ha már a "húzzunk le mégegy bőrt"-nél tartunk, a Hime mangát viszont nagyon tudom ajánlani :) Egy meglehetősen alternatív verziója az anime történetének, a szereplők meg az alaphelyzet azonos, de maga a történet teljesen más, és elég jó lett. Sokkal ecchibb és talán egy kicsit még pörgősebb mint az anime :)


RE@L

Quote from: Manitu on 2006-06-25, 17:54:52
Ha már a "húzzunk le mégegy bőrt"-nél tartunk, a Hime mangát viszont nagyon tudom ajánlani :) Egy meglehetősen alternatív verziója az anime történetének, a szereplők meg az alaphelyzet azonos, de maga a történet teljesen más, és elég jó lett. Sokkal ecchibb és talán egy kicsit még pörgősebb mint az anime :)

jól hangzik ha nem lennék lusta mangát olvasni :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Dreamcleaver

Hát igen, nekem meg a mangákhoz egyszer el kéne szánnom magam rá, hogy megtanulja IRC botokról letölteni. Talán a nyáron.  :haha: Tudnám azokat miért nem lehet torrentre felpakolni?  :confused:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu

Quote from: Dreamcleaver on 2006-06-25, 21:15:00Tudnám azokat miért nem lehet torrentre felpakolni?  :confused:
OFF:
Azért, mert hülye lessz az ember tíz-húsz-száz 5-10 megás torrentet seedelni (megöli a gépedet a sok kapcsolat). Meg persze lelkiismeretfurdalás nélkül kiszedi a seedlistából, mivel kb 5 perccel azután hogy letöltötted, a ratio már 1 fölött van.
Egyébként a friss kötetek (népszerűbb mangákból néha még a fejezetek is) fel szoktak kerülni torrentre is, csak azok hamar behalnak.

ON:
De ha már szóbahoztad boxtorrentsen fönt van az egész, és most le is kapom, mert itt 6 kötet van, és elvileg csak 5-nek kéne lennie :D


RE@L

www.tokyotosho.com on szokott lenni rengeteg.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Dreamcleaver

Hát pl csinálhatnánk pár 10 gigás batch torrentet, és abból mindenki kiválogathatná a torrent kliensével, hoyg mit akar leszedni. De tény, hogy az IRC úgy látszik nem hal be, szal , majd meg kell próbálnom a nyáron. Btw köszi a linket.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS