Main Menu

Japánba utazni

Started by ignus, 2007-02-13, 10:21:30

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-12-20, 02:26:49
Quote from: Kvikveg on 2012-12-20, 02:00:01
:zomg: :he: Mit is kell ehhez csinalni? :D

Esetemben 6 évig japánul tanulni (tanítva lenni, megfelelő aláhúzandó)
a Japán Alapítványnál. Deal? :)
...
Inkabb megkeresem ra a penzt es kimegyek.  :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

K_T: ha januárban beiratkozom, jelentkezhetek a következőre? :D

Also, raktam fel képeket!
Part 1
Part 2
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: noriko on 2012-12-20, 10:45:25
K_T: ha januárban beiratkozom, jelentkezhetek a következőre? :D

Also, raktam fel képeket!
Part 1
Part 2
:cool:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cheesy

Quote from: noriko on 2012-12-20, 10:45:25
K_T: ha januárban beiratkozom, jelentkezhetek a következőre? :D

Also, raktam fel képeket!
Part 1
Part 2
Nagyon jók lettek a képek, régi álmom egyszer kijutni Japánba.
Főleg a tradicionális japán épületek szerkezetére lennék kíváncsi (csak megfertőzött az építész szakma ennyi év után :D ) első körben, hogy azokat a gyönyörű íves csendesítős (amikor kicsit megtörik az eresz felé a tető szöge) tetőket hogyarákba csinálják... Belül sötétre lakkozott faszerkezetek, alig valami fémből (ez nekem bejön)... és még sorolhatnám. :bilibelogakeze:

Kuroi Tenshi

Quote from: Cheesy on 2013-01-01, 22:04:32
Főleg a tradicionális japán épületek szerkezetére lennék kíváncsi (csak megfertőzött az építész szakma ennyi év után :D )

Nézd, mint írtam, ha esetleg phd-zni támadna kedved és kutatási témának
választanád ezt, lehet pályázni Japánba ösztöndíjat rá, 8 hónap, fizetik a
repülőt, szállást, a kaját (mértékig) ;)

De ha nem Tokióba mész, hanem mondjuk Kansaiban valahova, akkor olcsóbb
a szállás és a kaja, repjegyet már 140k körül találni oda-vissza; ha hajlandó
vagy kicsit spártaibb módon élni, sztem 300-350k között (most csak tippelek)
ki lehet hozni bő egy hét Japánt, néhány nevezetesebb hely meglátogatásával
belépőkkel együtt. Nem kevés ez se, de pár évvel ezelőtti árakhoz képest már
jóval kedvezőbb.

.Attila

Nekem van is két ismerősöm, akik építészként kint phd-ztek, ha érdekel.
Egyiküket szerintem biztosan el lehet érni.

Cheesy

Rendes tőletek, de nem tartom magam akkora koponyának, hogy parádézzak... pléhdobozok... hádemé... péhádézzak na.
Nagy nehezen meglett az építész diploma, addigra már 4 évet dolgoztam a szakmában, plusz 1 év, most meg egy nagy építőanyagkereskedő hálózat projektekért (hiteles partnerek) felelős posztját töltöm be (oh fancy words...) Szolnokon. Nem lesz belőlem már sztárépítész, de mint írtam vannak dolgok amik érdekelnek.
Talán ki merem jelenteni, hogy nálam ez több már mint anime-japánság-neko-kávály-desu-doki-szerű hype, mert már jó régóta tart :D Anno szakdolgozatként is egy japán éttermet akartam csinálni, de az az idióta konzulens lehurrogta egyből, mert neki MODERN (azaz igénytelen kocka, logikátlan elrendezés, idióta baltával nyesett homlokzatok, minden vasbeton, stb.) épület kell. Ebből lett Szolnokra egy társasház :D

Bár 2004-ben viszonylag közel, Új-Zélandon töltöttem el 10 kalandos hónapot, jópár japán barátot szereztem, de sajnos kevésbé vagyok jó hosszútáv-kapcsolatápoló :/

Talán majd egyszer...
Egyébként is szándékomban áll egy második nyelv megtanulása.
Angolból megvan a rigó, 12 évig tanultam németet (általánostól gimi végéig németes osztály, ennek ellenére 10-ikben angolból nyelvvizsgáztam :D ) japánba belekezdtem egyszer a fősuli mellett, de munka+suli+"rémegyszerű" japán nyelv kicsit sok volt, de legalább a tanárnő csinos volt. :P

noriko

Japánba utazni tervezőknek figyelem! A Qatarair-nél 4-napos akció van (ha jól tudom, okt.24-ig) amely keretében most 135.500 HUF-ért is lehet már venni oda-vissza jegyet Tokióba!!
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

138k, de az is nagyon jó.  :cool:


Viszont nem egészen értem ezek hogy működnek, mert amikor viszont foglalni akarok, egyszerűen nem tudok olyan indulás/érkezés kombót összerakni, ahol ez az ár jönne ki, pedig azt mondja, hogy 2014 áprilisi indulásig is lehet.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

én ma vettem 135.500-ért, abból indultam ki ;)

nem tudom, hogy működnek sajna. mázlim volt és pont volt a tervezett időszakom környéken akciós ár. de pl olyan is volt, hogy a hetes nézetben mutatta a visszaútra a 4-napos árat, de amikor kiválasztottam, akkor már ott csak drágább volt. és egy nappal későbbre viszont volt 4-napos. fogalmam sincs mi a logika.
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

#190


Én ezt soha nem fogom megérteni, de most erősen gondolkodóba estem. Az a baj, hogy a november nagyon tele lesz meló szempontjából.  :frown:



Na majd a peak után valamikor...


Szerk: Hohó, találtam Marc vége indulással is ezen az áron. Na ez mindjárt jobban tetszik. Köszi!  :smile:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Az a baj, hogy egyedül nem annyira jó kimenni, meg a hosszú repüőutat is utálom, de...

69k??? Motherfucker. Néha még Dortmundba is többe kerül, pedig az azért közelebb van egy kicsit.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: noriko on 2013-10-22, 10:35:12
Japánba utazni tervezőknek figyelem! A Qatarair-nél 4-napos akció van (ha jól tudom, okt.24-ig) amely keretében most 135.500 HUF-ért is lehet már venni oda-vissza jegyet Tokióba!!

Kösz a tippet, tegnap / ma hajnalban jó adag útvonal-áttervezés után ezt
kihasználva vettem meg a jegyet HK-ba. Sajnos a rövid átszállásos jegyek
addigra már mind elfogytak, így Dohában kell éjszakázni, de azért még így
is 60-70k megtakarítás, ennyiért ki lehet bírni...

noriko

na, örülök, hogy másnak is segíthettem :)
remélem, majd meghívtok egy italra :D
"I wish I could, but I don't want to."

noriko

visszajöttem!
megint blogoltam (itt)
and pics cause it did happen (itt)
^^
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: noriko on 2013-12-19, 14:47:42
visszajöttem!
megint blogoltam (itt)
and pics cause it did happen (itt)
^^
:appl: :jee:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

#196
Tavasszal a hanamira nagyon ki kellene menni (2-2.5 hét).

Lyth-el már beszéltük, estleg mást is érdekelne, egyelőre csak elmélkedés szintjén?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

engem érdekel! :D legközelebb én is hanamira szeretnék menni. meg teaültetvényre  :smile:

DS azt hittem már vettél is jegyet
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

Van már pár tervem tavaszra... mikorra gondoltatok amúgy?

Darkstar

Április eleje környékétől.

Quote from: noriko on 2013-12-21, 01:43:51
DS azt hittem már vettél is jegyet
A Quatar-ost azért hagytam ki, mert fél évre előre úgy venni, hogy még pénzért sem lehet átfoglalni, durva lenne. De már nézelődök.
Na meg azt majd akkor, ha egyedül megyek, mert akkor Doha-ban megállnék pár napra egy volt kollégánál.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

ja mondjuk én sem merek ennyire előre venni általában. mázlim volt, hogy pont akkor volt az akció, amikor kerestem a jegyet! :)

igazából én most Kiotót és Oszakát nézném meg tavasszal, mert ott még nem jártam. úgyhogy a kix-re venném a jegyemet is (kivéve, ha Narita annyira olcsó, hogy vonattal megtoldva jobban kijön). a sakura info szerint arra március vége- kora április a virágzás ideje.
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Most nem tudom hogy van, de amikor én voltam a Zarándoklaton, akkor épp olcsó volt a jegy Nagoyába (vagy -ból), mert promotálni akarták azt a repteret is. Ez is egy opció lehet.

Osaka annyira nem nyűgözött le (igaz, nem is voltam ott sokat), Kiotóra viszont nagyon kevés volt az a két-három nap, egy hetet is el lehet tölteni úgy, hogy sok mindent még nem is láttál.
Failure is the default option

.Attila

Hanaminál mi a tervetek?
Kyoto, Nara, Osaka szerintem jobb ötlet, több látnivaló van, a hanami, ha nincs oda programotok (a helyeket jó előre lefoglalják), akkor sok dolgot nem lehet csinálni.

kikuchiyo

Lehet azt csinálni, amit a japánok is csinálnak valójában a hanami alatt: inni - bár azt itthon is lehet.
Failure is the default option

Lythis


.Attila

Mondom, ha van program, akkor simán :D

noriko

3 napos akció a Qatar Airways-nél!
most még olcsóbb jegyek vannak BUD - NRT között mint korábban!
májusban pl van oda-vissza  127,600 HUF-ért!!
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

Wow, köszi. Ha hazaérek, ra is ugrok.  :merci:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

meh közben felment egy ezressel, de még így is megérte :D 
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

Quote from: noriko on 2014-01-21, 13:54:15
meh közben felment egy ezressel, de még így is megérte :D
Ez mettől meddig?