Hazai anime dvd kiadványok és vélemény róluk

Started by Fazék, 2006-10-30, 15:33:09

Previous topic - Next topic

Fazék

#240
Quote from: Próféta on 2007-09-05, 22:04:57
Quote from: Solid Snake on 2007-09-05, 21:35:25
[spoiler=pls ease my uncertainity]
Gőzfiú, 2006, Bertuccoli (vagy ki), kutató, Anifest?  :hehe:[/spoiler]
[spoiler]Bertolucci (illene ismerni a nevet!), és az életrajzát jól átnézve sajnos ő is foglalkozott vele... de legalább a filmjeiben nem jelent meg.[/spoiler]
öööö akkor most melyik a helyes válasz?

megcsináltam a többit is, és messze ez volt a legnehezebb kérdés... jófejek.
Buharov-ok, Bertolucci... elhiszem, hogy ismerni kéne a neveket, de hogy melyik álomfejtett...

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2007-09-05, 22:04:57
Quote from: Solid Snake on 2007-09-05, 21:35:25
[spoiler=pls ease my uncertainity]
Gőzfiú, 2006, Bertuccoli (vagy ki), kutató, Anifest?  :hehe:[/spoiler]
[spoiler]Bertolucci (illene ismerni a nevet!), és az életrajzát jól átnézve sajnos ő is foglalkozott vele... de legalább a filmjeiben nem jelent meg.[/spoiler]

Magát a rendezőt nem ismerem (milyen ismertebb filmjei vannak? Hátha már láttam egyet-kettőt). Az "az életrajzát jól átnézve sajnos ő is foglalkozott vele" résznél kihagyott a szívem egy ritmust, de utána megkönnyebbültem.  :ejnye:

Próféta

Quote from: Solid Snake on 2007-09-05, 22:07:30Magát a rendezőt nem ismerem (milyen ismertebb filmjei vannak? Hátha már láttam egyet-kettőt). Az "az életrajzát jól átnézve sajnos ő is foglalkozott vele" résznél kihagyott a szívem egy ritmust, de utána megkönnyebbültem.  :ejnye:

Bernardo Bertolucciról:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bertolucci
http://www.imdb.com/name/nm0000934/
Amit láttam tőle: ő írta a Volt egyszer egy vadnyugat c. klasszikust, illetve ő rendezte az Utolsó császár című sokszoros Oscar-díjas (és ennek ellenére egész jó) filmet.

Quote from: wikipediaBertolucci himself is also known for the number of psychologists who have followed him everywhere, even interpreting his dreams, as a subject of dissertations and research on the creative artist.

Fazék

Quote from: Solid Snake on 2007-09-05, 22:07:30Az "az életrajzát jól átnézve sajnos ő is foglalkozott vele" résznél kihagyott a szívem egy ritmust, de utána megkönnyebbültem.  :ejnye:
miért nyugodtál meg? a kérdés nem úgy hangzott, hogy "a filmjeiben melyik nem foglalkozott álomfejtéssel", hanem valahogy így: "a következő rendezők közül melyik nem foglalkozott álomfejtéssel". szó sincs róla, hogy kizárólag filmjeiben. szóval könnyedén lehet, hogy a Buharovok a jó válasz. őket már végképp nem ismerem, egy filmet se tudnék mondani tőlük és imdb-től se lettem sokkal okosabb...

noriko

#244
hajrá hajrá! :)
én is játszottam, bár már van egy Paprikám. ha valamiért én nyernék, majd odaadom annak, aki többet ajánl érte :D

az álomfejtőset én úgy csináltam, hogy google-ba beírtam: álom Buharovok
(ez egész jó eredménnyel járt :D )

remélem, nem ilyen beugratós kérdés, és életrajzokat kellene tudni hozzá...:rolleyes:
szerk.: jobban belegondolva, ha egy rendező álmokkal kapcsolatos filmet készít, akkor már mindenképpen elmondható, hogy foglalkozott álomfejtéssel :P

Próféta: amit idéztél, abban nem ő foglalkozik az álmaival, hanem mások az övéivel  :ejnye:
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Buharovok: haha, kellett egy google ahhoz, hogy rájöjjek, ez többesszám, nem egy fura külföldi név  :lame:
De mintha teljesen az álmokról forgatnának filmet :)

Miyazakis játék: "A Laputa – Az égi palota animében, mit kell megmenteni a főhősöknek?" (mindezt a Faun labirintusának képével illusztrálva, ki tudja miért)
... és a felkínált válaszokból kapásból 3 igaz.

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-09-05, 22:43:16
Miyazakis játék: "A Laputa – Az égi palota animében, mit kell megmenteni a főhősöknek?" (mindezt a Faun labirintusának képével illusztrálva, ki tudja miért)
... és a felkínált válaszokból kapásból 3 igaz.
Na igen, az a kérdés nagyon gáz...

Fazék

most találtam az xpress fórumában a Paprika DVD-vel kapcsolatban:

Quote from: Xpress.hu75.  Xpress.hu 9/3/2007 2:32:39 PM 
A grafika véletlenül mindegyik példányból kimaradt, de a kiadó megpróbálja beszerezni a képeket, és ha megérkeznek a beígért grafikák, hozzánk is eljuttatják. Tőlünk majd az irodában lehet átvenni, vidéki vásárlóknak pedig az aktuális rendeléseikkel együtt küldjük majd el.

Próféta

Kit érdekel a grafika? Nem akarna esetleg utángyártódni?

Fazék

Quote from: Próféta on 2007-09-09, 14:35:02
Kit érdekel a grafika? Nem akarna esetleg utángyártódni?
hihi

vagyis részvétem :D

a film.hu-s játékon még megnyerheted :)

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2007-09-09, 14:35:02
Kit érdekel a grafika? Nem akarna esetleg utángyártódni?

Ha lesz utángyártás, akkor mi legalább már grafikát is kapunk hozzá.  :hehe:

Fazék

Quote from: Solid Snake on 2007-09-09, 14:51:45
Quote from: Próféta on 2007-09-09, 14:35:02
Kit érdekel a grafika? Nem akarna esetleg utángyártódni?

Ha lesz utángyártás, akkor mi legalább már grafikát is kapunk hozzá.  :hehe:
1. sztem ez exluzív volt az első kiadáshoz
2. mi (is) megkapjuk a grafikát, csak megkésve :p

Prof. William

Halottam valamit hogy a Ghost stories (Búj búj szellem) jön DVD-n. Igaz ez?

minuszmiki

Igen. (Gugli barátom fél pernyi keresés után megmondta... ;))

Solid Snake

Jött ma egy e-mail. MEGNYERTEM A PAPRIKA JÁTÉKOT!

Nos. Először is: [spoiler]ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!  :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp:[/spoiler]

Hálás köszönetem noriko-nak, amiért felhívta a figyelmemet erre a játékra!

Köszi, noriko! :appl: :appl: :merci: :merci:


Másodszor: az átvétel. Sajnos nem tudok Pestre beutazni. :frown:

Kisegítene egy megbízható kolléga, hogy átvenné a nevemben Pesten a DVD-t, aztán majd postai úton elintézzük a szállítást?  :angyali:
Az illetőnek majd hálából fizetek egy sört, ha jövök tavasszal majd a Conra/meetre.

PM-et küldjön majd a segítőkész fórumtárs.  :smile:

Próféta

ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉNis nyertem!  :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp: :hopp:
Pont a Paprikát, ami elfogyott.

köszi noriko!  :tezsvir:

Éb Bp-i vagyok, mindenképpen elmegyek érte, tehát az átvételről tárgyalhatunk.

Én

Te szerencsés kutya. :D
Szerk: Ti szerencsés kutyák. :D

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2007-09-19, 20:53:26
Éb Bp-i vagyok, mindenképpen elmegyek érte, tehát az átvételről tárgyalhatunk.

Rendben, küldöm is a PM-et. ;)

És persze gratulálok neked is!!  :appl: :appl: :tezsvir:

noriko

Gratulálok! Tök jó, hogy mindkettőtöknek összejött!  :cool: :tezsvir:

Quote from: Solid Snake on 2007-09-19, 20:50:35
Az illetőnek majd hálából fizetek egy sört, ha jövök tavasszal majd a Conra/meetre.
én is kapok sört?  :angyali:

"I wish I could, but I don't want to."

Solid Snake

Quote from: noriko on 2007-09-21, 02:27:59
Quote from: Solid Snake on 2007-09-19, 20:50:35
Az illetőnek majd hálából fizetek egy sört, ha jövök tavasszal majd a Conra/meetre.
én is kapok sört?  :angyali:

Ez nem is kérdés. ;) :D

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


Próféta

A mai napon útba ejtettem a filmhut, hogy átvehessem SSGH és jómagam nyereményét. A játékkal foglalkozó ifjú hölgy mindjárt két kellemes meglepetéssel fogadott:
Az első jó hír, hogy a három nyertes nem fejenként, hanem összesen nyert 1 db. Paprika DVD-t. Majd cserélgetjük, vagy valami.
Ami még ennél is örömtelibb, hogy a nyeremény nem áll készen, hanem majd amikor a forgalmazónak (Forum Home Entertainment?) lesz Paprika DVD-je, akkor küldi. Az xpress.hu-n tapasztalt várólista alapján ez különösen szívderítő.
A filmhu-s hölgy elárulta, hogy ők se ebben egyeztek meg a forgalmazóval, és ha rendeződik az ügy, akkor kapunk valami fájdalomdíjat. A forgalmazó valószínűleg küldeni fog valami ajándékcsomagot a hiányzó 2 DVD helyett (értsd: sapka, kulcstartó, egyéb gadgetek). Ezt még ők lehet, hogy megtoldják valamivel, ugyanis a sarokban áll egy csomó DVD, amit senki nem vitt el, és abból esetleg adnak valamit. Ha jól láttam, a legtöbb tokon az "Olasz nyelvlecke kezdőknek" felirat szerepelt. Tulajdonképpen ennek is örülnék, de azért a Paprikára finoman szólva jobban fáj a fogam.

Végiggondolva, hogy egyrészt a látszat szerint nem a filmhu tehet róla, másrészt tulajdonképpen mindenféle teljesítmény nélkül nyertük volna, "ajándék lónak ne nézd a fogát" alapon nem borítottam rájuk az asztalt. Ez van, ezt kell szeretni.
[spoiler]
This is a conspiracy!  :__devil:[/spoiler]

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

ultimecia

Quote from: Próféta on 2007-09-21, 17:26:09
Az első jó hír, hogy a három nyertes nem fejenként, hanem összesen nyert 1 db. Paprika DVD-t. Majd cserélgetjük, vagy valami.
:lol:
(nem rajtad hanem ezen az okosságon :angyali:)

Zsiga

És ezek után még bárkinek megfordul a fejében hogy akár csak egy forinttal is támogassa a hazai anime-kiadást? Eddig se voltam lelkiismereti válságban amiért nem vettem meg az itthon kiadott filmeket, ezután meg végképp nem leszek. Szánalmas.

Fazék

#266
ez tényleg kritikán aluli. a hazai forgalmazó menjen a búsba...

amúgy akit érdekel campona-i electro world-ben ma még láttam egy példányt, és ha bátor a jelentkező és vár vasárnapig, akkor aznap 30%-os kedvezménnyel veheti meg :)

szerk: vagy úgyis megyek oda (már ha túlélem a holnapi esküvőjét a szomszédomnak) és ha még ott van akkor föl tudom karolni valaki nevében akciósan azt az egy példányt :)
ha viszont más menne, akkor kérem jelezze, mert akkor nem erőlködök és fölkarolhatna helyettem egyebet :D

Próféta

Ez a nap be se fejeződhetett volna jobban:

[spoiler]
QuoteKedves vásárlónk!

Sajnálattal értesítünk arról, hogy az általad korábban megrendelt

Cowboy Bebop - A film

című kiadvány forgalmazását megszüntette a kiadó,
és már nem tud szállítani a filmből.

Mivel egyelőre nem tudni, hogy várható-e bármikor újra a megrendelt film
egy esetleges új kiadása, az előrendelésedet töröltük a rendszerünkből.

Amennyiben a film egy későbbi időpontban újra megjelenik,
természetesen az új kiadást is felvesszük majd a kínálatunkba, és újra
lehetőség lesz rendelést leadni rá.

Megértésedet megköszönve, üdvözlettel:

                                                     Xpress.hu
[/spoiler]Akkor inkább nem is kell.

Én

Lol emlékszem én is nyertem ezeknél egy filmet, ki is röhögtem volna őket ha azt mondják ezt most osszam meg x emberrel. (Vagy csak én nyertem?)
Azért ehhez pofa kell, 1 film x emberre...

Fazék

Quote from: Én on 2007-09-21, 23:52:37
Lol emlékszem én is nyertem ezeknél egy filmet, ki is röhögtem volna őket ha azt mondják ezt most osszam meg x emberrel. (Vagy csak én nyertem?)
Azért ehhez pofa kell, 1 film x emberre...
mint Próféta is írta, nem ők a hibásak, ők a forgalmazó által fölajánlott dvd-ket tudják szétosztani a nyertesek között. értelmes forgalmazó esetén ez megegyezik az előzőleg megegyezett nyertesek számával. jelen esetben a forgalmazó végül úgy döntött, hogy csak 1 dvd-t bocsájt a film.hu-nak kiosztásra, akiket ezzel nem kicsit kellemetlen helyzetbe hoztak... szóval a forgalmazót tessék szídni, akik továbbra sem voltak képesek semmit sem lépni a dvd-kből hiányzó extra grafikát illetően sem..