Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Nakedape

hmm.. kiérmeghalni jó kérdés:) vannak azért páran, ha nem is  sokan, de ha pl Fazékért kellene meghalnom (mármint nem miatta :lazza: ) akkor pl sajnálnám h nem látom a képét.. pedig biztos örülne, hogy nem kell többé raktárt pakolnia nekem meg ilyenek:)
vannak akiért könnyebb meghalni mint nem, pl a nővéremért, meg ilyenek, azaz, nem élném túl úgyse, hogy ha megtehettem volna s nem tettem meg.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member


Nakedape

Quote from: Member on 2006-08-31, 21:55:26
Eléggé halálcentrikus lett ez a topic. :eek:

arra gondolsz, h a kiért ölnél és a kiért halnál meg után valaki megkérdezi, és a maradék embereket, hogy ölnéd meg? :D

de tegyél fel nekünk életcentrikus kérdést nyugodtan!!
én úgyis  + vagyok
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Mattanja

Quote from: Fazék on 2006-08-31, 13:09:03
mielőtt nekiállnék ezt megvitatni, szeretném tisztázni, hogy, jól értelek és az hogy "eszembe sem jutna a saját halálom" azt jelenti, hogy 'eszedbe sem jutna meghalni értük', vagy félreértelek és úgy érted az idézőjeles rész alatt, hogy 'nem zavarna hogy meghalsz értük'. Köszi :)
Félreértettél, a többiek értelmezték jól. Nem foglalkoznék a testem jövőjével.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Member

Quote from: Nakedape on 2006-08-31, 21:57:39
arra gondolsz, h a kiért ölnél és a kiért halnál meg után valaki megkérdezi, és a maradék embereket, hogy ölnéd meg? :D

de tegyél fel nekünk életcentrikus kérdést nyugodtan!!
én úgyis  + vagyok
Izé, nem úgy értettem, csak a topic úgy halt be, hogy kiért ölnél és azzal éled fel, hogy kiért halnál, kicsit olyan, mint újonnan az anime-rendezés, ami komoly, abba kell halál és már olyan erőltetett.

Életcentrikusat? Tsss... Melyik az az ország, amelynek kultúrájával a legszívesebben megismerkednétek?

Bishop

mivel itt talán sokan Japánt mondanának,ezért én mondok mást Olaszország,és Brazillia :D de Japánt is szivesen megismerném,na meg[spoiler]Amerika[/spoiler]

Member

Quote[spoiler]Amerika[/spoiler]
Te kis huncut, nem kell tagadni. :ejnye: Már csak az hiányzik, hogy svéd-leet-tel írd. :)

Saját válaszok: Japán ugye evidens, habár mostanában csak rosszakat hallok róla inkább, Tibet, Mongólia, meg a Közel-Kelet.

Rounin

Heh, mint modern ország, úgy elég sok érdekel, ha csak felszínesen is. Részletesebben, mélyrehatóbban inkább a régi kultúrák érdekelnek,vagy azok, amelyek nem túlzottan "modernizálódtak".
Japánból is inkább a régi Japán érdekel, az új már túlzottan... modern. Műanyag-implantokkal van teli :angyali:

Xaga

Quote from: carfanatic on 2006-08-31, 22:21:41
na meg[spoiler]Amerika[/spoiler]

Indián kúltúrát érted alatta? A nagy olvasztótégelyben van 1 pár.

Pirula

Quote from: Member on 2006-08-31, 22:19:04Életcentrikusat? Tsss... Melyik az az ország, amelynek kultúrájával a legszívesebben megismerkednétek?
Kolumbia vagy Venezuela az első helyen holtversenyben, remélem megérem hogy egyszer kijutok huzamosabb időre valamelyik országba önkénteskedés vagy tanulás vagy bármi címén is. Valahogy ezek a zavargó/diktatórikus berendezkedésű államok nagyon vonzanak. Aztán Marokkó meg az arab félsziget államai érdekelnek még. Európából Ír- és Spanyolország a favorit. Meg az oroszok. És a lengyelek. Ázsiából India, főleg Pandzsáb tartomány - a konyha miatt :D -, Kína úgy zusammen meg Japán, Vietnam.
Ausztrália az egyedüli ami nem köt le nagyon, igazából jobban érdekelnek azok a vidékek ahol régi "nagy" kultúrák nyomait lehet fellelni.
USA is nagyon érdekelne, főleg az '50-es évek. De két hete elakadtam a fluxuskondenzátor összeszerelésével szóval lehet hogy csúszik egy kicsit a program. És mivel nem jöttem vissza magamnak segíteni valószínű hogy végleg...

Shali

Japán az alap, amúgy meg nagyon kimennék Amerikába, egy nagy amerikai egyetemre, hogy megtudjam, milyen ott lenni. Plusz nagyon szívesen mennék Olaszországba, nagyon szép nyelvnek tartom az olaszt, csak hallgatni is nagy élmény a számomra, plusz az olasz csajok nagyon szépek (;
(persze japánban vannak japán ikerlányok, meg az amcsi egyetemi élet sem szólna nagyon másról (=0  )
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Member

Tényleg, Oroszország, egyszer oda én is elmennék! :whoah:
Csak nehogy Szibériai száműzés alkamával. :rolleyes:

Rounin

Quote from: Shali on 2006-09-01, 00:13:07
(persze japánban vannak japán ikerlányok, meg az amcsi egyetemi élet sem szólna nagyon másról (=0  )

Hát én részemről maradok a már megismert magyar ikerlányoknál :D (úgyis ki akarnak menni Japánba, szóval majd elkísérem őket és két légy egy csapásra *MWAHAHAHA*)

Amúgy eszembe jutott, hogy a skótok érdekelnek. Már ami még akad belőlük. A nyelvük hangzása is tetszetős, no és az a kevéske is megragadta a kíváncsi természetem, amit eleddig sikerült róluk passzívan megtudnom

Shali

Quote from: Rounin on 2006-09-01, 02:53:50
Quote from: Shali on 2006-09-01, 00:13:07
(persze japánban vannak japán ikerlányok, meg az amcsi egyetemi élet sem szólna nagyon másról (=0  )
Hát én részemről maradok a már megismert magyar ikerlányoknál :D (úgyis ki akarnak menni Japánba, szóval majd elkísérem őket és két légy egy csapásra *MWAHAHAHA*)
Félreértés ne essék, a magyar ikerlányok is jöhetnek (((=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Ramiz

Részemről utazás szempontjából nagyon sok ország van, amire kíváncsi vagyok (2 Korea, Hong-kong, Kína, Kuba!, Oroszország, USA, Hawaii, Jamaica :o stb.), ott élés szempontjából azonban jóval kevesebb:

1. Csehország
2. Egyesült Királyság
3. Hollandia
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bishop

én nekem mindenképen valami mediterrán hely,Amerikában nekem egy Harley kéne,és irány nyugat :D
a japán csajok nekem nem tetszenek,habár ha olyanok lennének mint az anime-ben :D,a magyar csajok a legszebbek,ez az egy vitathatatlan,bár brazillia is jó lehet :D
ahol szivesen élnék
1. Amerika
2.Olaszország
3.Brazillia,vagy valami sziget

bár Japán egy része érdekelne,tetszenek azok aházak amik szoktak az anime-kben lenni,falakkal körülvett régi stílusu házak,kis utcákkal

Kvikveg

Ahol szivesen elnek:
Irorszag
Ausztralia
Kanada
______ (Ures helyek kihagyva altalam meg nem ismert orszagoknak)

Az a vicces, hogy szovesen elnek hosszabb multtal rendelkezo, nem gazdasagi mocsarban fekvo, jo koruselettel rendelkezo, angol/magyar nyelvu, jo idojarasu, idegenekkel nem rosszul bano europai orszagban. Valami feltetel mindig megbukik, ehh...  :hehe:

Szivesen latogatnam Tibetet, de nem a mai kinai megszallas alattit.
Indiat megneznem elejetol-vegeig.
Ah, gondolkodtam, szinte mindenhova szivesen mennek latogatoba. Kiveve -40 fokos fridzsider-eghajlatu helyeket, es borzalmasan meleg sivatagokat, bar talan utobbi meg ok. Inkabb fovok meg, minthhogy megfagyjak.
Meg egy feltetel, hogy ne turista-kirakat hely legyen. Homokos tengerpart es palmafak nem erdekelnek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kvikveg on 2006-09-01, 22:38:38
Meg egy feltetel, hogy ne turista-kirakat hely legyen. Homokos tengerpart es palmafak nem erdekelnek.
És ha egyedül vagy rajta (vagy max a haverjaiddal)? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2006-09-01, 22:45:12
Quote from: Kvikveg on 2006-09-01, 22:38:38
Meg egy feltetel, hogy ne turista-kirakat hely legyen. Homokos tengerpart es palmafak nem erdekelnek.
És ha egyedül vagy rajta (vagy max a haverjaiddal)? :D
Csak annyiban, hogy eladom, es veszek egy borrakot nem generalo helyen hazikot. :)
Avagy eljen a falfeher bor.
Es kulonben is, unatkoznek. Inkabb valami szellemes angol kastelyka. Csinos pincevel.  :jee:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Homokos tengerpart, meg úgy általában a víz engem is taszít. Esetleg a fyordokat még megnézném, de inkább az érintetlen mérsékeltövi/tajga erdők vonzanak. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2006-09-01, 22:52:36
Quote from: Ramiz on 2006-09-01, 22:45:12
Quote from: Kvikveg on 2006-09-01, 22:38:38
Meg egy feltetel, hogy ne turista-kirakat hely legyen. Homokos tengerpart es palmafak nem erdekelnek.
És ha egyedül vagy rajta (vagy max a haverjaiddal)? :D
Csak annyiban, hogy eladom, es veszek egy borrakot nem generalo helyen hazikot. :)
Avagy eljen a falfeher bor.
ja igen, így már érthető, Vampire Mistress  :angyali: :D

kisvirag

mm
üdv újra itthon, 3 hét tömény olasz után. mondhatom, valamennyire megismertem őket. legalábbis az északiakat. a déliek állitolag rosszabbak.
és bár izlések és pofonok, de az olasz lányok szerintem nem szépek. vagy jó testük van, és lófejük, vagy szép arcuk, és nagy fenekük/egyéb más "problémájuk". ez nem csak katz véleménye, én is kb ezt láttam.
egyébként mit is mondjak... hangos, és "nyugodt", amolyan ráérünk nép. Speta, speta...
nem sietnek el semmit, a kresz csak tájékoztató jellegű, több a kicsit horpadt meghúzott, karambolos kocsi mint az ép, rengeteg a fiat, nincs rendes kenyér, nincs tejföl, van helyette sok finom halacska, meg salátaféle, csirkehús az szinte ehetetlen, nem úgy a disznó marha és ló, istentelen finom a fagyi, és egy gömb kb másfél kétszer akkora, mint itthon, az emberek hétvégén elmennek sétálni, szabadba, beülnek egy étterem/kávézóba, és élvezik az életet, sok a folyó, meg a daru (épitkezéseknél), de annál kevesebb a működő, a műemlékeikkel csak annyit foglalkoznak, hogy az állva maradjon, és minél több pénzt kihúzhassanak belőle (Rómában nem egy helyen láttuk, hogy azok a romok, amelyek nincsenek látványosságnak megcsinálva, csak vannak, iszonyatosan elhanyagoltak, és leromlottak ahhoz képest, amiket mutogatnak)
rengeteg az őrült biciklis meg motoros. És természetesen a legtöbbjük nem beszél semmilyen más nyelvet, csak olaszt.
viszont lépten nyomon pizzériák és trattoriák (éttermek) amelyeknek jó szokása, hogy 3 és 6 között bezárnak, aki meg olyan hülye hogy olyankor akar enni, haljon éhen (like me and katz in the beach).
egyébként a hegyvidéki részek gyönyörűek, az alföld meg egy összefüggő településhálózat. sajnos nem volt elég jó idő a hétvégén, különben elmentünk volna túrázni. Conegliano egy köpésre (kb fél óra kocsival) van a hegyek lábától, és kb egy órányi  autóútra van egy rész, már nem emlékszem a nevére, ahol 3000 méter magasra fel lehet menni, előtte van egy 2-3 órás túristaút. azt szerettük volna megcsinálni, de az idő nem volt kegyes hozzánk.
egyébként meg a kedvenc pizzásunk úgy néz ki, mint Luigi a Mariobol :D
sok a más nemzetiségű, főleg feketék és kínaiak (a fáma szerint olaszországban még sohasem halt meg kínai XD), elsősorban az iparban (blue colar) és a turizmusban, vendéglátóiparban. pl a szállodai recepciósunk bár olasz volt, de valami mexikói vagy hasonló származású lehetett ránézésre.
egyelőre nem tudom eldönteni élnék e ott :D van pár számomra jelentős nagy hiányosságuk, de van néhány komoly pozitívum is, ami miatt eléggé vacillálok a kérdésen :) a hegyekben, egy kicsi házikóban, néhány háziállattal, meg egy szélessávú interneteléréssel viszont simán :D

ami még érdekelne? engem is főleg az ősi kultúrák vonzanak, kár, hogy nem a mai formájukban. de Angliába, Indiába, Japánba, Hollandiába, Finnországba, meg még egy csomó helyre szivesen elmennék, igaz csak max egy-két hétre, hónapra.

a mostani olasz három hónap megmutatta, hogy hosszútávon nem tudom jól érezni magam egy idegen országban, bármennyire is csodálatos (és ott van katz). lehet hogy azért van, mert nem bírom túl jól az angolt, és ha rendesen megtanulom végre (amihez egyébként nem sok reményt fűzök) más lesz, de hiába jó az, hogy nyugodtan utcán, az illető mellett is mondhat véleményt róla, azért engem rendkívül zavart, hogy nem értem amit körülöttem beszélnek.

a korábbbi témára visszautalva pedig: a keresztlányomért, a szerelmemért, a testvéreimért, talán a szüleimért, néhány barátomért gondolkodás nélkül.
az meg, hogy értem ki halna meg, úgyis csak akkor derülne ki, amikor sor kerülne rá. mert lehet hogy valaki azt mondja, megtenné, de valójában csak azért mondja, hogy "altasson". volt már rá példa az életemben. (no, nem meghalnia kellett volna értem, csak azt mondta, hogy rá bármikor számithatok. sokáig így is volt. aztán egyszer, amikor megint tényleg szükségem lett volna rá, többé nem számithattam... pedig még utána is mondott ilyet...)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Shali

Hm. Én összesen 4 olasz lányt ismerek, de ők nagyon szépek. Asszem mázlim volt akkor (((=

Quote from: Ramiz on 2006-09-01, 22:45:12
Quote from: Kvikveg on 2006-09-01, 22:38:38
Meg egy feltetel, hogy ne turista-kirakat hely legyen. Homokos tengerpart es palmafak nem erdekelnek.
És ha egyedül vagy rajta (vagy max a haverjaiddal)? :D
Ha egyedül vagy, az baromi unalmas egy idő után, ha meg max a haverokkal, az meg csúnyán belterjes (((=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Mattanja

Tudja valaki, hogy hol lehet olyan nyelvvizsgára jelentkezni, ahol ha nincs meg a megfelelő pontszám a kitűzött fokhoz (közép- vagy felsőfok), akkor az eggyel alattalévőt megkapja a vizsgázó, ha ahhoz elég?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Rigó és BME biztos nem. Szerintem az új "pengetős" nyelviskoláknál mind van ilyen szabály, de nem biztos...

Nekem meg egy más kérdés rágja az agyam egy ideje.
Mi az, ami felnőtté teszi az embert? Ki a felnőtt?
(Jó kis Furi-Kuris téma... :) )
Lehetséges válaszok a téma elindításához (amolyan "tipikus válaszok"): 18 éves kor, pénzkeresés megkezdése, első szeretkezés, amikor a saját lábára áll az ember, saját lakásba költözés, házasság, amikor "komolyan" kezd viselkedni stb.
Ami az én fejemben a legközelebb van a "felnőttség" fogalmához, az ez: amikor úgy kezelnek. (Sajnos ez alapján semmilyen tekintetben nem vagyok felnőtt (család, nők, ismerősök)... :bsd:)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2006-09-13, 21:27:07
[...szükségtelen beidézni a hosszú postot...]

Nekem azt sulykolták a fejembe, hogy akkor lesz felnőtt valaki, ha önálló döntéseket hoz s annak következményeit, felelősségét vállalja.
*fejvakarás*

Szerintem meg ez is csak egy megfoghatatlan fogalom, amivel skatulyázzák, terrorizálják és feleslegesen idegesítik a gyermekeket.

Yakumo

Szerintem amikor valaki annak érzi magát. (az más kérdés,hogy érezheti ezt rosszul is. :D )
Én remélem sosem leszek teljesen felnőtt.

Bishop

amikor már nem élsz állomvilágban,nem hiszed azt hogy minden szép és minden rólad szól,amikor már van annyi tapasztalatod hogy megállj a lábadon :szemuveges:

ami hozzám a legközelebb áll,hogy ha már szembe néztél az élet nehézségeivel akármilyen formában

Ramiz

Quote from: Rounin on 2006-09-13, 21:29:04
Quote from: Ramiz on 2006-09-13, 21:27:07
[...szükségtelen beidézni a hosszú postot...]
[ha te sem idézel be, én sem foglak... :lazza: ]
Hát igen, végül is egy gyerek is önállóan hozza meg azon döntését, hogy pl megeszi az összes csokit a spájzban (nem, nem hiszek a kisördögben! :muhahah: ugyanis kisördög = minden gyerek), és aztán hogyan is tudná nem felvállalni, hogy megette? Legyintenek/leszidják/megverik/megölik (vérmérséklet szerint), tehát muszáj volt felvállalnia. Ha pedig felvállalás alatt azt értjük, hogy lovagiasan, kidüllesztett mellkassal, büszkén - de legalábbis bátran - mindenkinek elmondja/bevallja, hogy az ő döntése volt, még ha rosszul is sült el, akkor szerintem az emberek nagyon nagy része haláláig nem válik felnőtté, éljen ötven vagy száz évet...

Quote from: Yakumo on 2006-09-13, 21:34:03
Szerintem amikor valaki annak érzi magát. (az más kérdés,hogy érezheti ezt rosszul is. :D )
Önmaga farkába harapó kígyó. Mikor vagyok felnőtt? Amikor annak érzem magam. Minek? Felnőttnek. Mi az a felnőtt? Az, ami akkor vagy, ha annak érzed magad. Minek érzem magam? Stb.

Quote from: carfanatic on 2006-09-13, 21:34:21
ami hozzám a legközelebb áll,hogy ha már szembe néztél az élet nehézségeivel akármilyen formában
Szerintem a megszületés már épp elég nehézség, de e szerint a definíció szerint legkésőbb akkor felnőtté válsz, amikor először beszarsz. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2006-09-13, 21:27:07Mi az, ami felnőtté teszi az embert? Ki a felnőtt?
Én is csak egy tippet tudok felhozni:
Amíg azt hiszi, hogy megválthatja a világot, hogy a saját képére formálhatja, addig nem nőtt fel teljesen.

Amúgy szokás szerint itt se lehet éles határvonalat szabni, mint a legtöbb emberi függvénynél. A "felnőtt" egy fuzzy halmazként(*) fogható fel a számomra, amelynek a tagsági függvénye az élet egy bizonyos szakaszában szépen felkúszik a nulla közeléből az 1 közelébe. Van, aki már 10 évesen eléri 0.3-at; van, aki sose megy 0.8 fölé. Na ebben a váltásban lehetnek kisebb ugrások azok, amiket itt felsoroltunk.

(*): remélem ez manapság már valamennyire alapműveltség :)