Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

zsozso

Quote from: kikuchiyo on 2016-10-29, 17:24:08
Ez hiányzott az életemből!

Ellenben azt mondja: hogy Can't connect to smtp.interhost.hu:25: connection reset by peer. Titkosítást nem kell beállítani?

Fogadni mernek, hogy a szolgaltato blokkolja a kulsos smtp-t. Melyiknel vagy?
Az ugyfeloldalon kell legyen valami eldugott menuben smtp engedelyezese.
Death is the only redemption

kikuchiyo

#16381
digi

szerk: a gmailos smtp megy, igaz, az a 465-ös porton van SSL-lel.
Failure is the default option

zsozso

Quote from: kikuchiyo on 2016-10-30, 00:59:26
digi

szerk: a gmailos smtp megy, igaz, az a 465-ös porton van SSL-lel.

Igen a szolgaltatok a 25ot tiltjak csak....
Death is the only redemption

Kvikveg

Valaki latott mar ilyet?
http://clickykeyboards.com/product/ps2-to-usb-adapter-converter-for-keyboards/
Blue cube neven emlegetik, de beazonosithatatlan kb.


[spoiler=Kis magyarazat, hogy miert nem jo otszazert a sarki boltbol:]
Question: My cheap ps/2-USB green or purple adapter is not auto-detected by Windows plug and play and I can't get it to work. Where can I download the drivers?

Answer: The vast majority of commonly available ps2 to USB converters are simple passive ADAPTERS that simply change the plug shape to match the outlet. These ADAPTERS only function to connect the ps/2 wires to the approximate USB wires. Simple ps/2 to USB adapters do not use specific software drivers.

In general, most users having trouble connecting their keyboard to newer computers are looking for a ps/2 to USB signal CONVERTER. These devices use an integrated circuit (pre-programmed chip) to actively translate the ps/2 keyboard signal and convert it into a USB keyboard signal.

This allows the vintage ps/2 keyboard to be automatically recognized by the operating system as if it were a standard, modern USB keyboard. A well-designed active ps/2 to USB converter will use the built-in operating system drivers for a USB keyboard (for example in Microsoft Windows XP, kbdclass.sys and kbdhid.sys).
http://www.microsoft.com/whdc/device/input/default.mspx[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cheesy

#16384
Quote from: zsozso on 2016-10-29, 12:56:13
A legegyszerubb mod, ha nem a szolgaltato smtpjet hasznalod, hanem az interhostosat. (Van par szolgaltato pl upc aminel valami elbaszott myupc menuben kell engedelyezni a kulsos smtp-t. Csak utana megy...)
Az smtp beallitasokhoz, a kovetkezoket hasznald:
Server: smtp.interhost.hu
Port: 25
Felhasznalonev: emailcimed@domaincimed.hu (igen kell a teljes emailcimed)
Pass: ugyanaz amit a webmailhez is hasznalsz.

Udv,
zsozso
Drága Mester, emlékszel hogy anno Skypeon is próbáltuk mi lehet a helyes beállítás?  ::) Csak nem akart működni.
Én felhívtam a T-Homeot, hogy WTF de nem tudtak segíteni. Biztos nálam van a hiba.
Olyan mintha a 25-ös portot alapból blokkolnák és külön engedélyre oldanák fel. De erről az egyszeri 1430-as tudakozón meg nem tudnak.  :zomg:

Mod:
Androidon a nem titkosított (25-ös port) működik és végre tudok emailt küldeni:kocc: :Kiraly:
A titkosított 465-ösön timeoutol az interhost.hu.

chilip

édesanyámnak kéne laptop karácsonyra. keret az ~80-90k max.

tárhely jó lenne ha nagy lenne, amúgy böngészés, letöltés, filmezés. játékok terén max a kőkeresős, meg ilyen keresgélős fapados játékok, semmi extra.

sajnos nem értek nagyon a laptopokhoz. manapság van márka amit illik elkerülni? lenovo-ról hallottam hogy a szervizük borzalmas.


Cobra

Ennyi pénzért inkább használtat vennék, mert a Pavillon billentyűzete elég  :comp: (meg a Celeron is).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cheesy


Moha

Hali!

Valaki, aki jobban benne van hardver témában segítene nekem összedobni egy asztali konfigot?
Szempontok:
- Core i3 kellene minimum, de ha belefér, akkor Core i5
- Minimum 8GB RAM (16, ha belefér)
- Legalább 1TB HDD ÉS 128GB SSD
- Intergrált VGA egyelőre elég, lényeg, hogy kellene legalább egy VGA meg egy DVI v HDMI kimenet két monitorhoz
- Monitor nem kell
- Nem lesz húzva, nem kell tuning cucc, inkább legyen időtálló
- A legjobb ár/érték arányú hardver kellene
- Max ár 140 ezer HUF

Köszi előre is.

Selmo

#16390
Várd meg, míg kijön a Ryzen, pár hét és lejebb viszi az árakat.  i5 60k, az i3 meg nem időtálló. Mondanám, hogy várd meg az R3-as Ryzeneket, de kb. fél év, mire kijön.

A tökéletesség unalmas.

Moha

Húgomnak kellene, nem a teljesítmény a lényeg. Március végére össze kéne neki raknom. :)

Selmo

Mindenképp az utolsó héten tedd meg, addigra lesz némi árengedmény. Ház, táp, egér, bill nem kell?

A tökéletesség unalmas.

Moha

Ház és táp kell, billencs, patkány van.


Cobra

Egy 240-256gb-os SSD már alig drágább, mint a 120-as, szerintem jobban megéri egy olyat megvenni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

25k-nál kezdődnek. Másrészt csak rendszernek fölösleges akkora.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2017-03-01, 22:44:04
25k-nál kezdődnek. Másrészt csak rendszernek fölösleges akkora.
sztem nem.
Cobra mellé állnék a témában
120-as már nagyon határeset sztem rendszernek.
úgyis pakolsz mellé több egyebet, illetve van 1-2 játék is, ami szereti, ha ssd-n van, szóval 250 alá nem mennék ma már, én is pár hónapja cseréltem le a 120-asamat.
az mondjuk igaz, hogy apám notebook-jába raktam át az előzőt, de arra csak egy win7-est raktam, és neki kb csak a böngészőre van szüksége azon kívül, szóval neki tényleg elég a 120
ez is mérlegelendő, hogy kinek megy a gép, de ha újat vennék, akkor még ilyen esetben is hosszútávra inkább a 250-esre tenném le a voksom

Moha

#16398
FSP Hexa-nak nem túl rövidek a kábelei? El fognak érni az alsótáps házból?

SSD: Az én gépemben most is egy 120-as SSD van, azon van egy Linux, meg egy Win7 és egyelőre elég. Az mondjuk igaz, hogy Win7-et ritkán használom, Linuxon meg csak a rendszer van az SSD-n.

Selmo

#16399
Quote from: Fazék on 2017-03-02, 09:55:14
sztem nem.
Cobra mellé állnék a témában
120-as már nagyon határeset sztem rendszernek.
Én nem tudom, ti miket tartotok a rendszeren, de nekem a 120-as SSD-n 70 giga szabad, szóval, ha még további 50 giga programot hozzáveszek, ami hihetetlenül sok, akkor is elég.
Quote from: Fazék on 2017-03-02, 09:55:14illetve van 1-2 játék is, ami szereti, ha ssd-n van
Nem, nincs, Te nem szeretnél várni. A 60 gigás Final Fantasyk és társaik elférnek a winyón.
Quote from: Moha on 2017-03-02, 10:12:37
FSP Hexa-nak nem túl rövidek a kábelei? El fognak érni az alsótáps házból?
Fogalmam sincs, ebben az árkategóriában ez az egyetlen 3 év garanciás, amit ismerek. Keresni kell róla Youtube videót, vagy PP10 300 45 centis kábelekkel 18K, esetleg nézel mATX házat.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

#16400
Quote from: Selmo on 2017-03-02, 14:19:27
Quote from: Fazék on 2017-03-02, 09:55:14
sztem nem.
Cobra mellé állnék a témában
120-as már nagyon határeset sztem rendszernek.
Én nem tudom, ti miket tartotok a rendszeren, de nekem a 120-as SSD-n 70 giga szabad, szóval, ha még további 50 giga programot hozzáveszek, ami hihetetlenül sok, akkor is elég.
rendszer 32, users mappa 45, programok 8
users csökkenthető lenne 10-zel, a többi fix, szóval játékra már kevés marad, nekem pedig kell hely hozzá, ld köv pont.
Quote from: Selmo on 2017-03-02, 14:19:27
Quote from: Fazék on 2017-03-02, 09:55:14illetve van 1-2 játék is, ami szereti, ha ssd-n van
Nem, nincs, Te nem szeretnél várni. A 60 gigás Final Fantasyk és társaik elférnek a winyón.
Diablo 3. ennyi. SSD nélkül micro-stuttering volt. hogy mára megoldódott-e, arról fingom sincs. tudom aki azzal akar játszani, az meg is érdemli, de ettől még van példa a játék SSD igényre.

amúgy meg mitől olyan nagy bűn, hogy nem akar sokat várni a töltésekre az ember? az időm értékes. nekem megéri egy kicsivel nagyobb ssd speciel, hogy a főbb játékokat arra rakhassam.

de mint írtam felhasználótól függ. ha apám szerű embernek megy, akkor fölösleges a 250-es, ha nem, akkor meg nem árt, mert tényleg nem nagy az árkülönbség sztem, hogy ne érné meg inkább az

kikuchiyo

Népszerűtlen vélemény: 2017-ben már nem akarnék pörgő lemezeket látni a gépemben, ha újat vennék. A munkahelyi gépemben 500-as SSD van, és nagyon örülök neki.

Az is szempont btw, legalábbis egy laptopnál, hogy nem kell a vinyó nagyfrekvenciás zúgását hallgatnom (kis terhelésnél teljesen zajtalan a gép), és nem kell arra ügyelnem, hogy vajon miféle mechanikai behatások ártanak a vinyónak.
Failure is the default option

Selmo

Quote from: Fazék on 2017-03-02, 20:16:42
rendszer 32, users mappa 45, programok 8
users csökkenthető lenne 10-zel, a többi fix, szóval játékra már kevés marad, nekem pedig kell hely hozzá, ld köv pont.

amúgy meg mitől olyan nagy bűn, hogy nem akar sokat várni a töltésekre az ember? az időm értékes. nekem megéri egy kicsivel nagyobb ssd speciel, hogy a főbb játékokat arra rakhassam.
32 giga a win könyvtárad? :zomg: az enyém 23.
Bűnnek nem bűn, csak az adott költségvetésbe nem fért bele. És inkább 120-as SSD, mint valami gagyi lap/táp. Persze GB/Ft arányban a 256-os érné meg, csak nem jön ki. :)

A tökéletesség unalmas.

Flaser

A Visual Studio eléggé zabálja a tárhelyet verziótól független, ha kell még mellé MS SQL (ami nem Express) már is szűk lehet egy 120-as (igaz még nekem is ilyen van).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Moha

Nos, ez lett végül az összeállítás:

GIGABYTE GA-B250M-DS3H
INTEL Pentium G4560 3.50GHz 1151 BOX
HyperX 8GB Fury DDR4 2400MHz CL15 KIT HX424C15FBK2/8
HyperX 120GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/120G
HGST Ultrastar A7K2000 2TB 7200 rpm 32 MB SATA2 HUA722020ALA331
LG GH24NSC0 fekete OEM
DEEPCOOL Tesseract SW fekete-piros
FSP Hexa+ 400W

Mi a véleményetek róla?

Hitachi HDD-ről azt olvastam, hogy megbízható, de kicsit hangos. Ez igaz?

Cobra

Tárolónak szerintem elég lenne egy 5400 fordulatú, az hangtalan és kevsébé melegszik.
Egyébként jónak tűnik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Ha akar kicsit komolyabban is játszani, akkor inkább a GT2-es 530-as Skylaket (G4500) vegyétek, mert ebben a GT1-es 610-esben feleannyi unit van. Egy 530 pl. maxon viszi a LoL-t vagy 5+ éves játékokat - Warhammer 40,000: Space Marine vagy Aliens: Colonial Marines.

A tökéletesség unalmas.

Moha

Köszi, meggondolom. Tényleg fura, hogy egy azonos árú Skylake hangyafasznyival gyengébb CPU tekintetében, de jóval erősebb GPU van benne...
A +2 thread az nem hiányozna?

Selmo

HT? Fogalmam sincs, köznapi programoknál mennyire számít.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Moha on 2017-03-05, 11:57:17
Hitachi HDD-ről azt olvastam, hogy megbízható, de kicsit hangos. Ez igaz?

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-benchmark-stats-2016/
maradjunk csak a hitachi-nál