Hónap végi vizsgafelejtős filmmaraton

Started by Ramiz, 2008-01-06, 17:18:40

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-10-21, 21:27:15
Deee, értem én miről beszélsz úgy általában, csak azt nem értem hogy egy JW-fos hogy jön a képbe.
sztem ízlésemet ismerve simán. elvégre már vagy 1 hónapja szedek ed2k-ról egy Charlie's Angels 720p mkv változatot abban a reményben, hogy a file-névvel ellentétben angol hangsáv is van benne.
megfelel a magyarázat? :D

Kvikveg

En a vizilovakkal KTvel vagyok.

Ramiz: a High Noon erdekelne, arrol sajna multkor lemaradtam. :/
Cserebe pffhhh... megnezem milyen elborult filmek/kabarek vannak otthon ha erdekel.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2008-10-21, 21:27:15Deee, értem én miről beszélsz úgy általában, csak azt nem értem hogy egy JW-fos hogy jön a képbe.

Úgy, hogy te is a legharciasabban véded saját kedvenceidet, ezért nyilván nem úgy néznéd őket szívesen, hogy néhány másik ember hallótávolságban végigköcsögködi a filmet, mert nem képesek 2 óráig kussban maradni (vagy legalább negatív érzelmeiket nem közvetíteni a többiek felé*). Ehhez jön még az is, hogy Fazék az első alkalommal látta a vitatott filmet, és ráadásul azért nem nézte meg hónapokig aviban, mert mondtam neki, hogy a múltkori Filmmaratonon kimaradt dvd-s, társasági megnézését a következő Filmmaratonon mindenképp pótoljuk. Mindössze ennyi a helyzet. Tudom én, hogy az arcod méretét illetően nem kell szégyenkezned, ha véleményütköztetésről van szó, de ez (illetve az) nem a trollság helye (volt). :D Az meg külön furcsa, hogy te meg Tenshi megsértődtök, ha az kerül szóba, hogy komoly filmeket a társaság miatt nem lehet nézni sajnos az eddigihez hasonló jellegű Filmmaratonokon.


* : Nekünk sem kellett volna belepofázni a Lebowskiba, ez tény. De szerintem azért a rajongói idézgetések meg "ez kurvajó rész!"-ek sokkal kevésbé destruktívak, mint az - amúgy meglehetősen nagy fegyverfag & filmes szűklátókörűségről tanúbizonyságot tevő - "lol, a shotgun nem is így lő" jellegű megszólalások. Szerintem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Akkor vagy én értek félre valamit, vagy igen. :) Nem voltam ott, úgyhogy nem tudom, de én azt hittem hogy az a facepalmos kínomban röhögős típusú filmzavarás volt ami kb. a Diszkópatkányok alatt is, mert azért aki nem hardcore JW-fag az nehezen tolerálja az abszolút irreális és szánalmasan nevetséges jeleneteket amiket néha leforgat az öreg... Én pl. a wuxia-filmektől kapok síró-röhögőgörcsöt, egyszerűen nem bírom elviselni a retard ugribugri harcokat, lehet K_T-nek meg galamb-fóbiája van. :D
És igen, komoly filmnél kuss van, én is azt szeretem, de könyörgöm egy JW film mitől komoly? (Az izzadtságszagú komolykodástól nem lesz az, az akciójelenetek meg ugye tudjuk milyenek, egyeseknek inkább komikusak mint komolyak...)

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2008-10-21, 22:27:17
Akkor vagy én értek félre valamit, vagy igen. :) Nem voltam ott, úgyhogy nem tudom, de én azt hittem hogy az a facepalmos kínomban röhögős típusú filmzavarás volt ami kb. a Diszkópatkányok alatt is, mert azért aki nem hardcore JW-fag az nehezen tolerálja az abszolút irreális és szánalmasan nevetséges jeleneteket amiket néha leforgat az öreg... Én pl. a wuxia-filmektől kapok síró-röhögőgörcsöt, egyszerűen nem bírom elviselni a retard ugribugri harcokat, lehet K_T-nek meg galamb-fóbiája van. :D
És igen, komoly filmnél kuss van, én is azt szeretem, de könyörgöm egy JW film mitől komoly? (Az izzadtságszagú komolykodástól nem lesz az, az akciójelenetek meg ugye tudjuk milyenek, egyeseknek inkább komikusak mint komolyak...)

Mindegy, nem tudom, mit értesz félre, meg nagyobb vitát nem ér a dolog, de azért ne állítsunk már egymás mellé egy Hard Boiledet meg egy Diszkópatkányokat... :) (Ha másért nem, azért, mert mi nagyon szépen kérjük. :D)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én


Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-10-21, 22:48:03
Mindegy, nem tudom, mit értesz félre, meg nagyobb vitát nem ér a dolog, de azért ne állítsunk már egymás mellé egy Hard Boiledet meg egy Diszkópatkányokat... :) (Ha másért nem, azért, mert mi nagyon szépen kérjük. :D)
Én meg akkor azt kérem szépen hogy ne állítsuk be művészfilmnek meg komoly alkotásnak JW filmjeit... :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-10-21, 23:40:30
Quote from: Ramiz on 2008-10-21, 22:48:03
Mindegy, nem tudom, mit értesz félre, meg nagyobb vitát nem ér a dolog, de azért ne állítsunk már egymás mellé egy Hard Boiledet meg egy Diszkópatkányokat... :) (Ha másért nem, azért, mert mi nagyon szépen kérjük. :D)
Én meg akkor azt kérem szépen hogy ne állítsuk be művészfilmnek meg komoly alkotásnak JW filmjeit... :)
nem tudom miért a "filmjeit" többesszám... részemről kb 4 filmet láttam tőle. MI:2 - szar, Broken Arrow - tűrhető akciófilm, gyerekként még tetszett, de inkább vacak, Face/Off - sztem egész jó akciófilm és Hard Boiled - ez végre igazán tetszett. de jobb lett volna, ha egyedül nézem meg itthon.
szóval miért is a többesszám? és te hány John Woo filmet láttál? hányat láttál a nem hollywood-i filmjei közül, ha szabad érdeklődnöm?

Kvikveg

Sosem ertettem, hogy a Face/Off-on mit esznek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-10-21, 23:49:46
nem tudom miért a "filmjeit" többesszám... részemről kb 4 filmet láttam tőle. MI:2 - szar, Broken Arrow - tűrhető akciófilm, gyerekként még tetszett, de inkább vacak, Face/Off - sztem egész jó akciófilm és Hard Boiled - ez végre igazán tetszett. de jobb lett volna, ha egyedül nézem meg itthon.
szóval miért is a többesszám? és te hány John Woo filmet láttál? hányat láttál a nem hollywood-i filmjei közül, ha szabad érdeklődnöm?
A filmjeinem a 20%-át láttam, mind ugyanolyan volt ebből a szempontból, így mertem levonni ezt a következtetést, elnézéstkérekalássan, de leülök magamtól mert látom nagy a fanboyság errefelé.

Fazék

#700
Quote from: Zsiga on 2008-10-22, 00:49:02
A filmjeinem a 20%-át láttam, mind ugyanolyan volt ebből a szempontból, így mertem levonni ezt a következtetést, elnézéstkérekalássan, de leülök magamtól mert látom nagy a fanboyság errefelé.
fanboi. 4 film alapján, amiből 1 tetszett, 1 kevésbé és 2 nem. tényleg fanboi vagyok :haha: ez a beszélgetés egyre viccesebb számomra :)
tehát 8 filmet láttál tőle? és ebből hány volt hollywood korszakbeli és hány hong kongi? de örülök, hogy te is a remek "óigenigazatokvanperszeigazatokvan" módszerhez folyamodsz unva az egészet :)

kviki: mondjuk Nicholas Cage játékát :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-10-22, 01:07:46
de örülök, hogy te is a remek "óigenigazatokvanperszeigazatokvan" módszerhez folyamodsz unva az egészet :)
Igazából a nemtudomhogysírjakvagynevessek módszerrel próbálkozom...

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-10-22, 01:13:11
Quote from: Fazék on 2008-10-22, 01:07:46
de örülök, hogy te is a remek "óigenigazatokvanperszeigazatokvan" módszerhez folyamodsz unva az egészet :)
Igazából a nemtudomhogysírjakvagynevessek módszerrel próbálkozom...
tégy ahogy jól érzed magad. minket sem érdekel, ha ez megnyugtat.

Ramiz

Zsiga, minek kell most csak a harc kedvéért köcsögösködni? Nem állítottuk be se művészfilmnek, se Abszolút Filmes Alappontnak a Hard Boiled-ot, csak egy olyan filmnek, ami nekünk nagyon tetszik és jobban élveztük volna a megtekintését a sok belepofázás nélkül.

Tök alaptalan művészfilmeket és fanboyságot előrángatnod (direkt nem engedtem magamból szabadjára a fanboyt, aki szerint a HK akciófilmek minden mást vernek a világon akciófilm témában, mert abból aztán tényleg értelmetlen veszekedés lett volna).

Mindegy, a Rambo 3-at, Poultrygeistot, Competitive Swimmers, hasonlóan komoly filmeket biztonsággal megnézhetünk, talán a Dirty Harry-t is, elvégre Zsiga és KT áldását adta rá, de a Trope de elite-t talán mégis inkább egyedül nézné meg (a Brazilt meg újra) az a pár ember, aki szereti komolyan venni a filmeket... még lecserélhetjük őket egy-egy biztonságosan szar filmre.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Akkor legközelebb nézzük majd meg az Elfen Lied-et pls. De nem szabad dumálni meg röhögni a nagyon szar részeknél se, mert nekem nagyon tetszik és jobban élvezném a megtekintését a sok belepofázás nélkül. ::)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-10-22, 13:29:50
Akkor legközelebb nézzük majd meg az Elfen Lied-et pls. De nem szabad dumálni meg röhögni a nagyon szar részeknél se, mert nekem nagyon tetszik és jobban élvezném a megtekintését a sok belepofázás nélkül. ::)
látom tényleg nehéz megértened a helyzetet...
ha megszavazza a nép, és Ramiz is rábólint, hogy hagyja elpocsékolni az időt akár ilyen filmre/sorozatra, is, akkor simán megtehetjük felőlem. részemről kimegyek majd a szobából és kint társalgok majd Ramiz-zal és az esetleges többiekkel, akik szintén nem kíváncsiak az EL-re, esetleg fölvisszük a nappaliba a PS2-t, és azzal játszunk, vagy szimplán a műsorterv előzetes ismeretében el se megyek a filmmaratonra. ilyen egyszerű.

kikuchiyo

Kérlek folytassátok még, olyan jó olvasni!
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-10-22, 13:36:44
látom tényleg nehéz megértened a helyzetet...
ha megszavazza a nép, és Ramiz is rábólint, hogy hagyja elpocsékolni az időt akár ilyen filmre/sorozatra, is, akkor simán megtehetjük felőlem. részemről kimegyek majd a szobából és kint társalgok majd Ramiz-zal és az esetleges többiekkel, akik szintén nem kíváncsiak az EL-re, esetleg fölvisszük a nappaliba a PS2-t, és azzal játszunk, vagy szimplán a műsorterv előzetes ismeretében el se megyek a filmmaratonra. ilyen egyszerű.
Jó hát akkor ha így állunk, hogy egy szar filmet se szabad kiröhögni, akkor én inkább kihagyom a filmmaratont, mert nem tudom (és nem is akarom) megígérni hogy szó nélkül végig tudok ülni egy általatok komolynak kikiáltott filmet.
Ti meg esetleg gondolkozzatok el hogy miről szól egy ilyen összeülünk a haverokkal és filmet nézünk című buli, mert szerintem nagyon nem a kussolásról...

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-10-22, 14:11:58miről szól egy ilyen összeülünk a haverokkal és filmet nézünk című buli, mert szerintem nagyon nem a kussolásról...
látom nagyon zavar, hogy kb pont ezt mondom, csak egy szűrővel kiegészítve, miszerint vannak filmek, amik beleillenek egy ilyen társasági filmnézésbe, és vannak amik nem. ennyi az egész. előre le kell tárgyalni a filmeket, vétókat, stb figyelembe véve.
amúgy tényleg nem voltál ott a múltkori filmnézésen, szóval gyanítom fogalmad sincs miről tépjük itt a szánkat. de persze tök jó dolog ezen így látatlanban összebalhézni. tégy belátásod szerint.

Xzone

/popcorn etc...

Egyébként biztos vannak olyan filmek, amiket mindenki komolyan nézne végig. Az akciófilmek, legyenek bármilyen jók is - nincsenek ezek között.

Ramiz

Mostanra már eléggé eltávolodtak a nézőpontok ahhoz, hogy ne legyen normális lezárása a témának, de szerintem itt még csak nem is a filmek szarságáról volt szó (emlékeim szerint idáig EGYSZER SEM volt semmilyen értelmes kritikai vagy esztétikai témájú beszélgetés bármilyen film megnézése után, max utólag a fórumon, ami persze önmagában egyáltalán nem baj), hanem arról, hogy hagyjuk-e egymást élvezni a filmet. Én meg tudnám nézni kussban az EL-t, vagy kimennék. De ha a film után kezdtétek volna fikázni a Hard Boiled-et, akkor egy tök érdekes filmesztétikai beszélgetés bontakozhatott volna ki, így meg csak a harag van.

Nem eljönni a legkönnyebb út (volna), de szerintem azért ennyire ne nézzük egymást meg magunkat hülyének, gyertek csak el, oldjuk meg a problémát intelligens ember módjára. Ha valaki szerint gagyi pl a Brazil, a film végén kerekasztal, győzzük meg egymást! :)

A lelkesítő, dicsérő megjegyzésekkel továbbra sincs problémám. És most tényleg, minek azon problémázni tizedszer is (meg röhögni), hogy a shotgun nagyot durran? Ti a Terminátort vagy a Die Hardot sem tudjátok anélkül végignézni, hogy kiröhögjétek a hihetetlen jeleneteket? Nem hinném. Az animefogyasztók éppen hogy nem a szűkös, szegényes fantáziáról híresek... Szóval értitek, miért furcsállom a dolgot.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

#711
én annyit akarnék csak hozzáfűzni, hogy cipeljük le a mikrót, hogy könnyen lehessen virslit készíteni


edit: neveznék:
http://comment.blog.hu/2008/10/22/iden_harminceves_a_vilag_legrosszabb_tevemusora
trörök sw után piha nem ? :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

Shoot 'em upot nem akarjuk? Vagy mindenki látta már? (Heresy mode: én még nem)

Ramiz

Quote from: Én on 2008-10-22, 17:15:50
Shoot 'em upot nem akarjuk? Vagy mindenki látta már? (Heresy mode: én még nem)

Én szívesen megnézem újra. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Ja, Shoot 'em Up tényleg jó, és annak nem is árt, ha végigröhögjük.

Quote from: Nakedape on 2008-10-22, 16:22:39
edit: neveznék:
http://comment.blog.hu/2008/10/22/iden_harminceves_a_vilag_legrosszabb_tevemusora
trörök sw után piha nem ? :D

Csatlakozom :D

Quote from: Ramiz on 2008-10-22, 16:18:44
gyertek csak el, oldjuk meg a problémát intelligens ember módjára.

Oké, viszek nuncsakut.
Failure is the default option

Ramiz

Betáraztam pár tartalékot arra az esetre, ha valamelyik menet közben kiesne az eredetiek közül népítélet vagy technikai malőr vagy akármi miatt: Robotzsaru :cool: , Total Recall - Az emlékmás :Kiraly: és for teh lulz: Masters Of The Universe (SW-klón Dolph Lundgrennel vagy tököm tudja, hogy írják :)).

Apropó, egyszer csinálhatnánk Klónok Éjszakáját: Star Wars-klónok (a Türkish-t még egyszer NE! :D), Alien-klónok, Terminátor-klónok, Mad Max-klónok stb...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-10-22, 23:47:37Robotzsaru :cool: , Total Recall - Az emlékmás :Kiraly: és for teh lulz: Masters Of The Universe (SW-klón Dolph Lundgrennel vagy tököm tudja, hogy írják :)).
mind a hármat megnéztem az elmúlt 2 hétben :haha:
btw: Robotzsaruból van 720p-s változatom, ha köll :D

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-10-22, 23:54:49
Quote from: Ramiz on 2008-10-22, 23:47:37Robotzsaru :cool: , Total Recall - Az emlékmás :Kiraly: és for teh lulz: Masters Of The Universe (SW-klón Dolph Lundgrennel vagy tököm tudja, hogy írják :)).
mind a hármat megnéztem az elmúlt 2 hétben :haha:
btw: Robotzsaruból van 720p-s változatom, ha köll :D

'80-as, '90-es évek napokat tartasz? :) Most én is nagy kedvet kaptam amúgy. Ezeken kívül a két Alienre és a Videodrome-ra kéne még időt szakítanom... (pontosabban rabolnom valahonnan... :grrr:)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#718
Quote from: Ramiz on 2008-10-22, 23:59:41
Quote from: Fazék on 2008-10-22, 23:54:49
Quote from: Ramiz on 2008-10-22, 23:47:37Robotzsaru :cool: , Total Recall - Az emlékmás :Kiraly: és for teh lulz: Masters Of The Universe (SW-klón Dolph Lundgrennel vagy tököm tudja, hogy írják :)).
mind a hármat megnéztem az elmúlt 2 hétben :haha:
btw: Robotzsaruból van 720p-s változatom, ha köll :D

'80-as, '90-es évek napokat tartasz? :)
igen, valahogy ehhez volt hangulatom mostanában
megnéztem még a Predator 1, 2-t is (a 2. részt most sem sikerült megkedvelnem)
jó lenne még újranézni a Commando-t, vhonnan azt is be kéne szereznem :)
illetve, ha nem felejtjük el, akkor pénteken igazán megdobhatnál egy Mad Max 1. résszel, mert sztem azt még vagy nem láttam, vagy csak gyerekként és semmire sem emlékszem belőle... :redface:

de felőlem nyugodtan újranézhetjük ezek közül bármelyiket :)

Én

Quote from: Fazék on 2008-10-23, 00:11:01
Mad Max 1. rész
:tezsvir:
Robotzsarut, Total Recall-t is szívesen nézném.
Lassan kicsit sok lesz a film, de tapasztalat szerint majd úgyis helyben szavazunk...