Hónap végi vizsgafelejtős filmmaraton

Started by Ramiz, 2008-01-06, 17:18:40

Previous topic - Next topic

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2010-12-12, 17:32:19
Filmekre is lehet szavazni.
Nincs időm most utánukolvasni, szóval a "Lepjen meg, főúr!" álláspontot képviselném.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2010-12-15, 02:02:58
a "Lepjen meg, főúr!" álláspontot képviselném.

oh so exploitable...

nekem sincs konkrét kívánságom, a rövid leírás alapján mindegyik
érdekesnek ígérkezik.

Próféta

Quote from: Ramiz on 2010-12-10, 13:23:21
Nekem 18-án koncertem van, szóval akkor délelőtt kell kezdeni, vagy 19-én késő délelőtt. :D
Ez esetleg kiderülhetne?  :angyali:

kikuchiyo

Ha kiderül, akkor én is jelentkeznék, ez a hétvége jó nekem.

Tényleg, egy szilveszteri maratonhoz mit szóltok?
Failure is the default option

Próféta

Quote from: Próféta on 2010-12-16, 23:10:17
Quote from: Ramiz on 2010-12-10, 13:23:21
Nekem 18-án koncertem van, szóval akkor délelőtt kell kezdeni, vagy 19-én késő délelőtt. :D
Ez esetleg kiderülhetne?  :angyali:
A jelek szerint nem szombat délelőtt lesz.

Ramiz

#1147
Ma lesz koncertünk 8-tól. Vasárnap délután kinek jó? Mondjuk úgy délután 4 körültől éjjelig? Vinnék két cimborát is. Zsiga, hely meg TV lesz?

edit: ma már nem vagyok gépközelben, telefonon vagy élőben a Big Bike-ban tudok tárgyalni :D , meg holnap kora délutántól, amikor feleszmélek.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Tegnap is éjszakás voltam meg ma is, holnap nekem biztos nem jó.

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2010-12-18, 16:38:37
Mondjuk úgy délután 4 körültől éjjelig?

gondolom vasárnap 10-11 körül indul az utolsó busz?
4-es kezdésnél f5-re már ott lesz a társaság fele, 5-re
már talán be is üzemelünk mindent, f6-ra el is döntjük,
mit nézzünk meg először, és még további fél-fél óra
megy el cigi-pia-kaja-szünetekkel és film-szavazással.
Tehát: a felsorolásban szereplő 9-ből ez 2, max 3 film...
Ha nem tökölünk sokat, akkor 4.
Szóval esetleg 3-as kezdés?

Kuroi Tenshi

Túl nagy a csönd
noss? Hol, mikor, kik? Bump

Próféta

Nekem már időközben esélytelen lett a dolog, más dolgom lesz most délután.

Ramiz

Üdv! Most ébredtem meg! Király jammelés üres pincehelységben a belvárosban illegálbulin! :D Nos! Ugyan nekem tetszett volna ez a kis létszámú, strictly filmpótlós maraton, de valamiért teljesen abban voltam, hogy a Keletinél lenne (most nem nézem vissza, hogy erre miből is következtettem...), sőt abban is, hogy már megy... Ami azért szívás, mert egyrészt eddig (nélkülem) nyilván senki sem indult el sehova, másrészt én este 10 körülre már Budán akartam volna lenni a barátnőmnél, ami innen nemigen menne. Úgyhogy szerintem halasszuk ezt a két ünnep közé és Keleti-kompatibilis időpontra (hogy ne csak gigahosszúságút legyen érdemes csinálni, hanem akár párfilmeset is, amit könnyebb összehozni).

edit: egyébként ki az, aki nem dolgozik, így akár holnap (hétfő) vagy holnapután (kedd) is jó lenne neki?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Nekem jó lenne a holnap (vagy akár a ma is).
Failure is the default option

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

#1155
Ma is éjszakás vagyok, meg holnap is.
Ebben a hónapban nekem már szinte biztos hogy nem lesz jó.

kikuchiyo

BMUP

Kérdés, hogy lesz-e valami még szilveszter előtt, szilveszterkor, vagy utána?

Ha igen, ajánlok egy filmet:
Mutant Girls Squad - japán elborultság a Machine Girl alkotóitól!
Ha nem lesz semmi, akkor megnézem magam. (És ezt nyugodtan vehetitek fenyegetésnek!)
Failure is the default option

Ramiz

Hónap vége felé szabad lenne Zsiga egy filmmaratonra a Keletis hely? És persze ráérnél?

Ha nem, akkor megint itt lesz, muszáj, kell, muszáj... kezdek megfaszulni a két hétnyi matektanulástól... :__devil: (ráadásul ha megint meghúznak, és nem lesz keresztfélév, az plusz fél év egyetem :zomg: + öcsém leelőz :zomg: + még egyszer 300e forint költségtérítés :zomg: !!!).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone


Ramiz

#1159
 Uraim! ELJÖTT AZ IDŐ!!! Megint Filmmaraton!!! :D

Helyszín: nálam (gyertek csoportosan, avagy pm-ben küldök majd címet)

Időpont: június 25. szombat napközben VAGY éjszaka (én benne vagyok az esti kezdésben, hajnali befejezésben is, de tőlem tarthat délelőttől estig/utolsó busz körülig is ==> nyilatkozzatok!)

Szabályok:
- lehetőség szerintem kérem maradjunk a pizzarendelésnél vagy a virslikajánál, hogy ne kelljen sokat cipekedni meg mosogatni (lusta geci vagyok)
- a hűtőben elfér valamennyi pia, de szerintem érdemes kábé hidegen hozni a söröket, ha tudjátok
- hozhattok havert is, ha akartok, főleg nőt :D

Filmjavaslatok, amik szóba kerültek, de eddig még nem voltak Filmmaratonon:
- Hobo With A Shotgun (új exploitation)
- Dellamorte Dellamore, Symbol - mindkettőt melegen ajánlom, nem hiszem, hogy sokan láttátok, állati jó és egyedi filmek
- Rubber
- Tucker & Dale VS Evil
- egy indiai éneklős-bunyós film
- az Ex-Drummer-t nem tudom, láttátok-e, na az elég beteg (valahol a Trainspotting meg a Schramm között), de elég pörgős ahhoz, hogy inkább szétüsse a fejünket, mintsem hogy lelassítson
- Bohachi: Clan Of Killers (kicsit animés, meztelen nők szamurájkarddal sztori, expresszionista látványvilág, színes fények, 70-es évek funky zenéje stb)
- van 2 Wicked City/Ninja Scroll-jellegű felnőtt animém, nem jut eszembe a címük, de régóta meg akarom nézni őket... az egyik eszembe jutott, Cyber City Oedo!
- Gilliam-től láttátok a Tideland-et, Grimm-et, Münchhausen bárót? Brazil újranézés után engem most bármelyik érdekel.

Technika:
- ha Fazi és Domi nem hozzák a vetítőt, vagy valaki egy dögnagy plazmát/projektort, akkor egy kb átlagos méretű tv-n nézzük majd a filmeket



Hogy a filmeken ne menjen túl sok vita, javaslom, hogy mindenképp legyen egy felnőtt anime, legyen egy exploitation film, legyen egy "fura" (Symbol, Dellamorte Dellamore, akármi) film, és ezen kívül ami jön (lazább, durvább, viccesebb? stb).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

 :w00t:

Quote from: Ramiz on 2011-06-13, 21:22:56
- van 2 Wicked City/Ninja Scroll-jellegű felnőtt animém, nem jut eszembe a címük, de régóta meg akarom nézni őket... az egyik eszembe jutott, Cyber City Oedo!
Ezt most tisztára úgy mondod, mintha a Ninja Scroll jó lett volna.

Quote from: Ramiz on 2011-06-13, 21:22:56
- Gilliam-től láttátok a Tideland-et, Grimm-et, Münchhausen bárót?
Bevallom, egyiket se, szóval itt a remek alkalom!  :tezsvir:

kikuchiyo

Az elborult japán kategóriában esetleg tudom ajánlani a Mutant Girls Squadot.
Annyira nem kiemelkedően jó film (khm...), de egy-két fájdalmas poén (péniszálarc mint gépfegyver, mellbimbóból és végbélből kinövő szamurájkard stb.) van benne. El tudom képzelni, hogy a Competition Swimmershez hasonló sikert aratna.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: Próféta on 2011-06-13, 21:59:30
Ezt most tisztára úgy mondod, mintha a Ninja Scroll jó lett volna.

Viccelsz, ugye? Anime-filmes szentháromságom: GitS, Akira, Ninja Scroll. Őket követik Hayao jó filmjei, a Wicked City, a Vampire Hunter D: Bloodlust stb.



Tőlem lehet az exploitation ez a kiku ajánlása, csak gondoltam 70-es évekbeli "klasszikus" japán exploitation-öket ritkábban néznétek meg amúgy, és akkor így kvázi kultúrmisszió (persze én sem láttam még ezt a Bohachit).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2011-06-13, 21:59:30
:w00t:

^2

Quote from: Ramiz on 2011-06-13, 21:22:56
- egy indiai éneklős-bunyós film

do not want  ^^"

Quote from: Ramiz on 2011-06-13, 21:22:56
- Bohachi: Clan Of Killers (kicsit animés, meztelen nők szamurájkarddal sztori, expresszionista látványvilág, színes fények, 70-es évek funky zenéje stb)

expresszionista látványvilág és meztelen nők szamurájkarddal,
mindkettő döntő érv mellette :haha:

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-13, 22:17:13
(péniszálarc mint gépfegyver, mellbimbóból és végbélből kinövő szamurájkard stb.)

:zomg:

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-13, 22:17:13
El tudom képzelni, hogy a Competition Swimmershez hasonló sikert aratna.

Azt nehezen übereli, az nagyon ült ;D
Emlékszem, hogy a végén sorra mondtuk a baromságokat, hogy még ez meg az
kéne belé, s az pedig sorra hozta is, mintha olvasta volna a gondolatainkat :rotfl:
masszív deliver volt

Quote from: Próféta on 2011-06-13, 21:59:30
Ezt most tisztára úgy mondod, mintha a Ninja Scroll jó lett volna.

A sorozat vagy a film-hosszúságú eredeti? Ég és föld a kettő.

Próféta

Nekem jobban kijönne a napközbeni program, de az éjjeli se lehetetlen.

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-13, 22:17:13
(péniszálarc mint gépfegyver, mellbimbóból és végbélből kinövő szamurájkard stb.)
Jó lesz, érzem én :)

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-06-13, 22:29:06
Quote from: Próféta on 2011-06-13, 21:59:30
Ezt most tisztára úgy mondod, mintha a Ninja Scroll jó lett volna.
A sorozat vagy a film-hosszúságú eredeti? Ég és föld a kettő.
Jogos, csak a filmet láttam. Ha a sorozat nem annyira tré, akkor elnézést.

Ramiz

#1165
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-06-13, 22:29:06
A sorozat vagy a film-hosszúságú eredeti? Ég és föld a kettő.

A sorozat annyira rossz? Bevallom, nem láttam. A filmet viszont sokszor, igazi gyöngyszem, mocskos és kreatív - bármikor olyan túlértékelt népszerűségvadász filmek fölé helyezem, mint mondjuk a Grave of the Fireflies, amit egyszer sem bírtam végignézni. De ha ezzel egyedül vagyok, akkor a felnőtt anime helyére tehetünk még egy mittoménmit. Az a baj, hogy a túl sok trash sem jön be mindenkinek, meg a túl komoly filmek sem, és nem akarom, hogy rosszul érezze magát bárki. Nekem a random meg a fixed program is bejön, de talán kényelmesebb annyiban, ha kitűzünk mindent (esetleg még a sorrendet is), hogy lehet úgy kalkulálni, hogy én ekkora jövök meg, én meg ekkor lépek, vagy ekkor megyek el egy órát billiárdozni, ha annyira nem érdekel a többi, ha nagyon kényesek vagytok.

Egyelőre egy ilyen listát látok, ízlés, ajánlások és ki-mit-nem-látott alapján összeállítva, de továbbra is lehet vétózgatni meg ajánlgatni:

Hobo With A Shotgun / Rubber
Dellamorte Dellamore
Symbol
Tucker & Dale VS Evil (ha komolytalant akarunk) / Ex-Drummer VAGY tőlem akár: Un prophete (ha komolyat akarunk)
Bohachi: Clan Of Killers / Mutant Girls Squad
Tideland, Grimm vagy Münchhausen báró


Ez így 6 film lenne, ennél többet úgysem nagyon fogunk megnézni (de még ebből is cserélhetünk filmet valami sorozat-jellegűbbre pihenésnek).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

#1166
Quote from: Próféta on 2011-06-13, 23:53:35
Ha a sorozat nem annyira tré, akkor elnézést.

valójában fordítva ^^"

Quote from: Ramiz on 2011-06-14, 00:05:34
A sorozat annyira rossz?

A viszonyukat jellemző talán legjobb párhuzam a 7 szamuráj...

A kettőben csak két szereplő a közös, de még az öreg sem
hasonlít magára a sorozatban, a kicsit ellenszenves, hideg,
cinikus félig-ügynökből egy kedves öregapót csináltak...
szinte már teljesen elfelejtettem, annyira mély nyomokat
hagyott :) elég klisés is volt, ez még biztos.

Quote from: Ramiz on 2011-06-14, 00:05:34
De ha ezzel egyedül vagyok, akkor a felnőtt anime helyére tehetünk még egy mittoménmit. Az a baj, hogy a túl sok trash sem jön be mindenkinek, meg a túl komoly filmek sem

Nem vagy vele egyedül, én is nyitott vagyok rá, ha tényleg
jónak tartod.

Ramiz

#1167
  És a Wicked City sem jött be nektek? :(

Egyébként magyar filmet is nézhetünk, bár a legjobbakat már annyiszor láttam, hogy nincs sok kedvem hozzájuk (Tizedes meg a többiek, illetve egy GitS/Blade Runner hangulatú cyberpunk, a Meteo). Viszont pl a NEXXT című kultfilmet(?) még nem láttam, és megvan.


edit: esetleg ez érdekel valakit?
http://www.midnighteye.com/reviews/labdream.shtml

Magyar nyelvű ajánló egy másik fórumról:
[spoiler]Ha a pszichothriller jól definiálható műfaj lenne és lenne dicsőségtáblája, Ishii Szogo neve alighanem az első tíz név között lenne - azok között, akik nem csak mesterien művelik a zsánert, hanem egyedi, különleges hangot is képviselnek benne. Akiknek esetleg a szerző bemutatásra szorulna:  Ishii anarchisztikus trash sci-fijeivel a japán cyberpunk mozi úttörője volt a nyolcvanas évek elején - ezen alkotói korszakát a Család hátramenetben (pontosabban fordítva: Az elbaszott család / 1984) tetőzte be, amely egy szürreálisan diszfunkcionális család bemutatásán keresztül tette a jóléti társadalmat metsző gúny tárgyává. Tíz éves videoklipgyártás után a kilencvenes években Ishii egy jelentősen érettebb alkotói korszakába lépett, melyet két brilliáns lélektani horror, az Angyalpor (1994) és az Álmok labirintusa (1997) reprezentál a legtökéletesebben.

Ishii megtanulta a feszültségteremtés hitchcocki leckéjét és azt integrálta saját poszt-szürrealista költői praxisába, mely jól rezonál a klasszikus japán horrorfilmek kísérteties világára. Monokróm, torz, fragmentált és sokszor a kivehetetlenségig homályos képei egy egyedülállóan nyugtalanító világot mutatnak - amit nehezen vernek ki a fejükből az erre fogékony filmértők. Stiláris virtuozitása talán Jarmusch Halott emberével, pontosan kalibrált információadagoló-gépezete a Hitchcock-tanítványok munkáihoz rokonítja, de ebben ki is merülnek a párhuzamok - a filmnek több köze van a Radírfejhez, mint Dario Argentóhoz. Szemben az Angyalpor klasszikusabb megoldásaival, Ishii célja itt mintha egy anti-thriller megalkotása lenne, egy olyan filmé, ahol a feszültség gócai nem sülnek ki, hanem valahol a végtelenben, jóval kívül a filmen oldódnak föl. Ennyit bevezetőnek, nem hiszem, hogy lenne annál nagyobb udvariatlanság, mint belefogni egy thriller sztorijának ismertetésébe...[/spoiler]

Az Angel Dust-ot én láttam, nagyon jó thriller.


Megvan ez is, kellően betegnek tűnik egy maratonhoz szerintem.
http://quantum.sfblogs.net/2007/10/10/kultfilm-keletrol-kin-dza-dza/
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#1168
Quote from: Ramiz on 2011-06-14, 00:05:34
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-06-13, 22:29:06
A sorozat vagy a film-hosszúságú eredeti? Ég és föld a kettő.

A sorozat annyira rossz? Bevallom, nem láttam. A filmet viszont sokszor, igazi gyöngyszem, mocskos és kreatív - bármikor olyan túlértékelt népszerűségvadász filmek fölé helyezem, mint mondjuk a Grave of the Fireflies, amit egyszer sem bírtam végignézni.
ne aggódj.
ninja scroll film dvd-t csak amiatt nem vettem meg, mert akkora már eluralkodott rajtam a HD mánia, és pénzkidobásnak éreztem a dvd minőséget, és arra is rájöttem, hogy zene és játékgyűjtési mániám mellett filmekre már végleg nem lenne pénzem ^^"

Grave of the Fireflies-t nekem azért sikerült végignéznem, de iszonyat unalmas, idegesítő hulladéknak tartom.

szerk: van második évad a Superjail-ből, esetleg abból közbeiktathatunk 1-2 részt :D

a vetítőt meg megpróbáljuk üzemképes állapotba hozni jövő hétvégéig. ^^"

Kuroi Tenshi

#1169
Quote from: Ramiz on 2011-06-14, 00:26:23
  És a Wicked City sem jött be nektek? :(

Bevallom, így névről nem volt ismerős, így gyorsan leszedtem
és megnéztem. Na az első pár perc után már rémlett, hogy
ezt egy meeten megnéztük, Shiroival egyetértettem abban,
hogy a két lábon járó pina már egy kicsit túllőtt a célon, már
inkább a gusztustalanságot súroló naturalizmus volt, mint az
a szimbólum (kísértés, elcsábulás, hogy otthagyja-e az akkor
még kérdőjeles szerelmet és kötelességtudatot egy, hát, elég
vulgáriasan megfogalmazva, de szó szerint, "másik pináért"),
ami ténylegesen volt. Szóval tetszett (sztori és csavarai,
karakterek), de fenntartásokkal (már a hentai-t súrolja).

De ez egy Ramizos meetbe tökéletesen passzolna :haha:

Quote from: Fazék on 2011-06-14, 02:10:55
szerk: van második évad a Superjail-ből, esetleg abból közbeiktathatunk 1-2 részt :D

azt már csak akkor, ha teljesen agyhalott állapotba kerülünk...
akkor viszont orrvérzésig...