Legnagyobb csalódások mind pozitív, mind negatív értelemben

Started by Member, 2007-02-02, 13:00:47

Previous topic - Next topic

Ti mennyire vagytok előítéletesek, amikor leültök valami elé?

Nem szokásom
17 (36.2%)
Ha egyesek telebeszélik a fejemet, bizony előfordul
7 (14.9%)
Ha elolvasok egy jellemzést, már kialakul róla egy kép a korábbiak alapján
10 (21.3%)
Sokszor már a rajzolás is kihoz belőlem valamilyen vélekedést
11 (23.4%)
Maga a stílusmeghatározás gyakran ad nekem elvárásokat
2 (4.3%)

Total Members Voted: 47

Member

Szerintem mindannyiunkkal előfordult már, hogy szépen lecsüccsentünk valami elé, de ezt nem minden esetben tesszük úgy, hogy kiválasztunk egy címet és az alapján már le is töltjük, hanem gondosan megtervezzük, hogy mit is szeretnénk nézni. Ekkor szinte lehetetlen, hogy ne legyen egy előzetes képünk arról az animéről, amit meg szeretnénk tekinteni. Nálam nagyon ritkán jött be, hogy végül azt kaptam, amit elvártam, ezek közül az emlékezetesebbeket szeretném sorba szedni:

Pozitív csalódások:
Elfen Lied (homlokegyenest ellenkezőbe csapott át)
Demashitaa! Powerpuff Girls Z (10. rész felett egészen megszerettem)
Jungle wa itsumo Hale nochi Guu (biztos nagyon gagyi lesz érzéssel indultam)
Kenshin OVA2 (Seishouhen) (Na ennek nagyot néztem a végén, gyönyörű)
Loveless (Csak poénból vágtam neki, de nagy lett a vége)
Fullmetal Alchemist (Az első 4 rész alapján majdnem leírtam)
Galaxy Angel 3.-4. széria (Teljesen más, mint az első kettő)
Negatív csalódások:
Ghost in the Shell (ez volt a legnagyobb, teljesen mást vártam)
Dokuro-chan (több változatosságot és kevesebb perverziót képzeltem)
Saikano (Biztosan lesz jobb, de csak romlott)
Chrno Crusade (Sehol sem volt az a megrázó vég, amiről mindenki mesélt)
Trigun (no comment, halálosan semmilyen lett a végére)
Inuyasha (Nézhetetlen olyan 30 rész után... Sehol sincs a Ranma-hoz képest)

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, a Laint még nem tudtam eldönteni, mert még mindig nem néztem újra, s mivel egyedül vagyok itthon, most elkezdtem mégis megtekinteni az Ouran High School-t és nagy kár lett volna kihagyni.

Member

Ha zavar vkit, töröljétek, sajnos ki lett kapcsolva a "törölhetem a saját topic-omat" opció.

smash++

Nálam ez az (enyhe) csalódás leginkább a romantikus anime-knál van.Szinte soha nem azt kapom amit akarok :D.Valahogy a Japánok-nak teljesen más izlésük van a befejezést illetően mint nekem.Kegyetlen előítéletes lettem a drámákkal kapcsolatban.Amihez már oda van irva,hogy Dráma+Romantika lehet nem nézem meg vagy nagyon nehezen veszem rá magam.Mert hányingerem van ettől a stílustól ha keverik a romantikával.

Pl én azért nézek romantikus és ecchi animeket,hogy vmi szépet lássak(happy end-et) [ nem azért,hogy jé "ilyen az élet"-ha drámát akarok látni kimegyek Pesten az utcára vagy bekapcsolom a híradót vagy a közvetítést Afrikáról és a háborús övezetekről.((Elég "sz@r"-" "romlott" világban élünk és én ha tehetem szeretnék kilépni ebből arra a X-szer 20percre.)) ]
A japánok nagyrészt nem képesek normálisan lezárni a dolgokat,sokszor ott marad,hogy "képzeld tovább",mert ez nem elég.Sokszor JÓ esetben eljutnak egy csókig a végére... :D
Semmi bajom a drámákkal csak ha már beleszőnek szerelmi szálakat akkor én nem azt akarom látni,hogy pl meghal a másik vagy elmegy és soha nem látják egymást vagy hasonlók.

Nagy csalódás: Kenshin OVA 2(második fele) - harmat gyenge és a vége... :ejj:
                     This Ugly and Beautiful World - na ennek a vége a no comment kategória,mert "kivágom a számítógépet az ablakon" elnevezésű befejezés.Mi a jó fenének kellet ez a vég... :morci:
                      GTO vége sem tetszett...
                      FMA vége sem jött be :)

Member

Quote from: White SeeD on 2007-02-02, 19:01:27
a CC védelmében szerintem nagyon szívszorító vége van, és minimum zsebkendő kell hozzá :smile:
Inkább hagyma vagy más irraktív anyag... :D
Én nagyon nem örülnék egy romantikus happy endnek, ezért nyugodtan keverjék csak tovább a drámával. :haha:

Member

Félreértetted, mester. [spoiler]Kaptak fél évet együtt, ami talán mindigis a vágyuk volt, ezután boldogan haltak meg. Ezen miért kellene sírnom? :) Mert ha a végső harc közben Rosette feláldozza az utolsó perceit Chrno végső cuccáért, ami ráadásul nem öli meg Aion-t, akkor az szomorú, de ez így nem. A Kenshin-é más, mert ő maga után hagy egy feleséget és egy gyereket.[/spoiler]
Annak meg kifejezetten örülök, hogy mindenki a PPG-t hozza fel, ha meg akar szorítani, asszem ideje lesz túszul ejteni zso-t és arra kényszeríteni, hogy tegye fel az ftp-re és minden mást szedjen le. :D

smash++

Quote from: Member on 2007-02-02, 20:06:40
[spoiler]Félreértetted, mester. Kaptak fél évet együtt, ami talán mindigis a vágyuk volt, ezután boldogan haltak meg. Ezen miért kellene sírnom? :) Mert ha a végső harc közben Rosette feláldozza az utolsó perceit Chrno végső cuccáért, ami ráadásul nem öli meg Aion-t, akkor az szomorú, de ez így nem. A Kenshin-é más, mert ő maga után hagy egy feleséget és egy gyereket.[/spoiler]
Én a CC-t nem láttam,de ha boldogan haltak meg egyszerre akkor az jó szerintem is,de azért W S -nek is igaza van egy kicsit azért szomorú,na ezt azt hiszem megnézem :D.A Kenshin-el is egyet értek.

Liquid Snake

Quote from: Member on 2007-02-02, 20:06:40
[spoiler]Félreértetted, mester. Kaptak fél évet együtt, ami talán mindigis a vágyuk volt, ezután boldogan haltak meg. Ezen miért kellene sírnom? :) Mert ha a végső harc közben Rosette feláldozza az utolsó perceit Chrno végső cuccáért, ami ráadásul nem öli meg Aion-t, akkor az szomorú, de ez így nem. A Kenshin-é más, mert ő maga után hagy egy feleséget és egy gyereket.
Annak meg kifejezetten örülök, hogy mindenki a PPG-t hozza fel, ha meg akar szorítani, asszem ideje lesz túszul ejteni zso-t és arra kényszeríteni, hogy tegye fel az ftp-re és minden mást szedjen le. :D[/spoiler]

Nekem a legnagyobb csalódásom a Tenjou Tenge volt. Az első részekben úgy túnt h jó kis pörgős anime lesz aztán meg visszaemlékezés az egész. Az utolsó 10 részt már alig bírtam végignézni de amit elkezdek azt már nem hagyom abba. Még jó h nem 100+ részes volt :lame:

Darkstar

Quote from: Member on 2007-02-02, 20:06:40
Annak meg kifejezetten örülök, hogy mindenki a PPG-t hozza fel, ha meg akar szorítani, asszem ideje lesz túszul ejteni zso-t és arra kényszeríteni, hogy tegye fel az ftp-re és minden mást szedjen le. :D
Addig a percig éltél.  :haha:
Egyébként én sem szeretem, ha egy sorozat alatt megkedvelt karaktert a "drámai hatás" -vagy bármi- kedvéért a sorozat végén a  megölik vagy akár csak vmi komolyabb szomorúságot okoznak neki. Utobbira tökéletes példa a KGNE. [spoiler]Én Haruka párti voltam -.-[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Draconire

Quote from: Member on 2007-02-02, 20:06:40
[spoiler=mert az]Kaptak fél évet együtt, ami talán mindigis a vágyuk volt, ezután boldogan haltak meg. Ezen miért kellene sírnom? :)[/spoiler]

[spoiler]Hmmmm... a sok "I'm scared!" meg "I don't want to die!" közben valahogy elsiklottam a boldogan meghalás fölött...talán az "I want to live" után jön a happy rész...?[/spoiler]

Prof. William

Monjuk a Saiknaoban [spoiler] Akemi halála. Meg amikr Shouji gondozza a totál roncsá vált Chisét[/spoiler] az elég keményen odavág...

Zsiga

Darkstar, ha erre jársz, gyomláld már ki lécci a Chrno Crusade endingspoilereket, thx. :)

Én általában azokban az animékben szoktam csalódni, amikről nagyon sok jót hallok, és túl nagy elvárásokkal ülök le megnézni, amiknek aztán nem tudnak megfelelni. Pl. NGE, Saikano, KGNE, Akira, Golden Boy, FLCL, Excel Saga, a Sen to Chihiro no Kamikakushi, a Hoshi no Koe, és még folytathatnám de nem teszem, mert asszem nincs olyan ember a fórumon aki ne utálna már így is ezért a postomért.  :redface: :D

Aztán van olyan is, ami így indul mint ezek, de a végére a negatív csalódás átmegy pozitívba. :) Erre példa a ΠΛΑΝΗΤΕΣ, a Kino no tabi, a Chrno Crusade, és a FMA, illetve még szintén sok más.

És van a harmadik kategória, amit előítéletek nélkül nézek (mert magamnak fedezem fel pl. miközben az anidb-n vagy az animeplanet-en nézelődök), és pozitívan csalódok benne, például a Nadesico, a Last Exile, a Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora, a Gundam Seed, és a Stellvia. Egyébként ez az a kategória (mármint azok a filmek amit minden előismeret és elvárás nélkül nézek) az amiben a legritkábban csalódom negatívan.

Member

Nekem volt olyan időszak, hogy a top3 csak olyanokból állt, amelyek kezdetben állatira rüheltem. :)

Solid Snake

Mivel kb. 3-4 hónapja "léptem be" az animét néző emberek világába, ezért olyan sok tapasztalatom még nincsen. Eddig általában alapműveket néztem meg, vagy pedig olyanokat, amiket itt a fórumon/MSN-en/neten ajánlottak.

Pozitív csalódásaim közé tartozik a Fate/Stay Night és az Elfen Lied.

F/SN-re remek ajánlást kaptam, azonban az első rész olyan szinten unalmas és logikátlan volt, hogy már-már a jegelés gondolatával foglalkoztam. Később a kíváncsiság erőt vett rajtam, s végignéztem. Mai napig nem bánom meg eme döntésemet, hiszen összességében nagyon remek anime.  :jee:

EL-lel kapcsolatban: figyelmeztettek, hogy erősen népmegosztó alkotásról van szó, úgyhogy nagyon óvatos legyek vele. Az Aoi Anime oldalán is eléggé lehúzó volt a kritika, úgyhogy szkeptikusan ültem le az első rész elé. Azonban az utolsó felvonás után olyan katarzist éltem át, amit általában egy alapmű megtekintése alatt érezhet az ember. Tetszett, jó volt, na.  :hehe:

Negatív csalódásom még nem volt, általában animézés közben a szórakozást részesítem előnyben a kukacoskodás helyett (habár lehet /sőt biztos/, hogy a jövőben ez meg fog változni, tekintettel a hozzászólásom első mondatának tényére.

chilip

ha jót akarsz magadnak, a Gilgamesh-t messze elkerülöd... nekem a legnagyobb csalódás volt azok közül az animék közül, amiket végignéztem. Grafika szar, animáció mégxarabb... a sztori érdekes volt, azért néztem végig, de a vége olyan szar lett, hogy sírni tudnék [spoiler]MIÉRT????[/spoiler]

Prof. William

Valaki spilerezze már le a Gil végét mert úygysem nézem meg...

Kazenokizu

SaiKano-ban [spoiler]nekem is egyik kedvenc részem Akemi halála. Nagyon tetszett, a végén külön megnéztem még egyszer azt a részt.[/spoiler]

Chrno Crusade: [spoiler]azért szerintem baromi messze van a vége a hepiendtől, lévén, hogy egyikőjük sem akar (de főleg Rosette) meghalni. És azért azt sem nevezném vami rettentő nagy boldogságnak, hogy úgy töltenek el fél évet, hogy percre pontosan tudják, mikor fognak meghalni, és egyre közeledik az az idő. Ha nem tudtak volna róla, akkor OK, felhőtlen lehetett volna a dolog, de így...
Mondjuk nekem spec. nem tetszett a vége, bár számítottam vmi hasonlóra. De annyira utálom, hogy minden dráma attól lesz dráma, hogy boldogtalan a vége.[/spoiler]

Egyébként nekem egyik legnagyobb pozitív csalódásom a Cowboy Bebop volt. Láttam belőle elsőnek egy filler epizódot [spoiler](azt hiszem azt a hűtőset, mikor mindenki lebetegszik, Spike meg elindul megkeresni a titokzatos betegség okozóját)[/spoiler], ami alapján nagyon nem nekemvalónak találtam, és kb 3-4 hónapig pihent a polcomon.
Mára meg ugye egyik legnagyom favom lett.  :D

A legnagyobb negatív csalódásom pedig a Koi Kaze volt. Azt hittem vmi jó kis romantikus történet lesz, és hát nagyon nem olyan volt, mint amilyennek gondoltam. (Még annak ellenére sem, hogy nagyjából ismeretem a sztorit, mielőt nekiálltam.)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Member

Quote from: Kazenokizu on 2007-02-02, 23:40:09
Chrno Crusade: [spoiler]azért szerintem baromi messze van a vége a hepiendtől, lévén, hogy egyikőjük sem akar (de főleg Rosette) meghalni. És azért azt sem nevezném vami rettentő nagy boldogságnak, hogy úgy töltenek el fél évet, hogy percre pontosan tudják, mikor fognak meghalni, és egyre közeledik az az idő. Ha nem tudtak volna róla, akkor OK, felhőtlen lehetett volna a dolog, de így...
Mondjuk nekem spec. nem tetszett a vége, bár számítottam vmi hasonlóra. De annyira utálom, hogy minden dráma attól lesz dráma, hogy boldogtalan a vége.[/spoiler]
Nem vagyunk egyformák. Inkább fél év azzal, akit szeretek (főleg, ha percre pontosan tudom, hogy meddig), mint hogy 30-40 év idiótákkal körülvéve egy elcs*szett társadalomban.

Rounin

Angel's Eggben csalódtam nagyon nagyot, méghozzá pozitívan. Egyáltalán nem az a semminemérthetőbelőle film, aminek leírták és a férfi hangja piszkosul tetszik.

A többi csalódás túl kicsi ahhoz, hogy megemlítsem.

Dreamcleaver

Quote from: Member on 2007-02-03, 00:04:12
Quote from: Kazenokizu on 2007-02-02, 23:40:09
Chrno Crusade: [spoiler]azért szerintem baromi messze van a vége a hepiendtől, lévén, hogy egyikőjük sem akar (de főleg Rosette) meghalni. És azért azt sem nevezném vami rettentő nagy boldogságnak, hogy úgy töltenek el fél évet, hogy percre pontosan tudják, mikor fognak meghalni, és egyre közeledik az az idő. Ha nem tudtak volna róla, akkor OK, felhőtlen lehetett volna a dolog, de így...
Mondjuk nekem spec. nem tetszett a vége, bár számítottam vmi hasonlóra. De annyira utálom, hogy minden dráma attól lesz dráma, hogy boldogtalan a vége.[/spoiler]
Nem vagyunk egyformák. Inkább fél év azzal, akit szeretek (főleg, ha percre pontosan tudom, hogy meddig), mint hogy 30-40 év idiótákkal körülvéve egy elcs*szett társadalomban.

Aha.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

Quote from: Member on 2007-02-03, 00:04:12
Nem vagyunk egyformák. Inkább fél év azzal, akit szeretek (főleg, ha percre pontosan tudom, hogy meddig), mint hogy 30-40 év idiótákkal körülvéve egy elcs*szett társadalomban.
Hát ebben nem vagyok biztos, főleg ha tudom, hogy akit szeretek, detto meg fog halni...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kazenokizu

Quote from: Darkstar on 2007-02-03, 01:12:59
Hát ebben nem vagyok biztos, főleg ha tudom, hogy akit szeretek, detto meg fog halni...
Pontosan.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

smash++

Quote from: Member on 2007-02-03, 00:04:12
Nem vagyunk egyformák. Inkább fél év azzal, akit szeretek (főleg, ha percre pontosan tudom, hogy meddig), mint hogy 30-40 év idiótákkal körülvéve egy elcs*szett társadalomban.
Az is igaz,hogy ez nem happy end-ing.
De én is inkább ezt a véget választom/boldogabbnak tartom mint az évtizedekre való szeparálást vagy szétválnak és rohadtul nem tudom,hogy most mi fog történni mert THE END :(  PL This Ugly and Beautiful World [spoiler] végére kiderül,hogy szeretik egymást és tényleg egymásnak vannak rendelve "teremtve", mutatnak egy alternatív boldog véget és végül szétválnak és nem tudni mi lesz,mert annyit mondanak "majd biztos visszatér,egysze...r".Én inkább láttam volna,hogy együtt járják az univerzumot...[/spoiler]

Member

Quote from: Darkstar on 2007-02-03, 01:12:59
Hát ebben nem vagyok biztos, főleg ha tudom, hogy akit szeretek, detto meg fog halni...
[spoiler]Van annál szebb, mint együtt halni egy nemes cselekedet után...? [/spoiler]Ha ő is szeret, csak szenvedni fog. Ha tényleg találnék vkit, kizárt, hogy a halála után folytatnám evilági pályafutásomat zombiként.

chilip

Quote from: Member on 2007-02-03, 13:14:31
Quote from: Darkstar on 2007-02-03, 01:12:59
Hát ebben nem vagyok biztos, főleg ha tudom, hogy akit szeretek, detto meg fog halni...
[spoiler]Van annál szebb, mint együtt halni egy nemes cselekedet után...?[/spoiler] Ha ő is szeret, csak szenvedni fog. Ha tényleg találnék vkit, kizárt, hogy a halála után folytatnám evilági pályafutásomat zombiként.

[spoiler]az télleg szép lenne, ha tudnám, hogy azzal a személyel, akit teljes szívből szeretek, eggyütt fogok meghalni, főleg egy nemes cselekedet után. a szomorú az volt, hogy tudták mikor halnak meg, és ez az időpont folyton eszükbe jutatta, hogy az eggyütt töltött idő, amit életük legszebbjének tartanak hamarosan véget ér és nem tehetnek ez ellen semmit...[/spoiler]

Member

Na, valaki kezdi megérteni, hogy mire is gondolok? :)
[spoiler]Arra kell gondolni, hogy jó volt együtt, hogy másnak nem adatott ez meg és nem is fog, nem pedig arra, hogy de rövid életünk lett. Ha vkik mosolyognak halálukkor, az nálam nem sad end. ;)[/spoiler]

Rounin

Quote from: Member on 2007-02-03, 13:14:31
[spoiler]Van annál szebb, mint együtt halni egy nemes cselekedet után...? [/spoiler]

Van, együtt élni :haha:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Vazze, ez már nagyon csúnya CC spoilerfest lett. Ha néhány napja olvastam volna ezeket, most totál ki lennék akadva mivel múlt héten néztem meg. Legalább használjuk már a spoiler gombot rendesen.
[spoiler=CC]Szerintem szomorú volt a vége. Én totál kiakadtam rajta. Egyszerűen megérdemeltek volna többet.
A CC végével nekem inkább az elnyújtottsága volt a bajom. Az utolsó részek nagyon lelassulnak. Más animéknél az utolsó rész utolsó 5-10 percében szokták megoldani a nagy sztorit, de maximum 1.5-2 részen keresztül van egy sorozatnak "vége". A CC-ben meg vagy 4 részes volt a befejezés. Többször volt olyían érzésem, hogy bazz itt a világvége, de még van hátra vagy 3 rész; mi a fene fog még történni?
Na meg Chrno és Aion utolsó csatája is kicsit rövidkére sikerült, ahhoz képest, hogy mennyire akciódús volt a sorozat első fele.[/spoiler]
Amúgy nekem talán a legnagyobb pozitív csalódásom az Azumanga volt. Az első rész után abbahagytam, mondván ekkora baromságot minek nézzek. Aztán valamiért folytattam, és hihetetlenül tetszett. A másik nagy kellemes csalódás a Hikaru no Go volt. Sose gondoltam volna, hogy egy sportanime, főleg ami egy táblajátékról szól le fog tudni kötni 75 részig, de imádtam. Mondjuk ezzel nem vagyok egyedül szerintem.
Kellemetlen csalódások flame elkerülése érdekében csak felsorolás-szinten: EL, Tsukihime, Gunslinger Girl, Kare Kano (a végét nem tudom megbocsátani, amúgy tetszett volna), Hantsuki, és még sokan mások :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Darkstar

Quote from: motifator on 2007-02-03, 13:38:49
Vazze, ez már nagyon csúnya CC spoilerfest lett. Ha néhány napja olvastam volna ezeket, most totál ki lennék akadva mivel múlt héten néztem meg. Legalább használjuk már a spoiler gombot rendesen.
Ja, erre pls figyeljetek oda, ne nekem kelljen vadásznom, hogy melyik félmondat számít spoilernek és melyik nem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kazenokizu

Quote from: Member on 2007-02-03, 13:30:05
[spoiler]Ha vkik mosolyognak halálukkor, az nálam nem sad end. ;)[/spoiler]
[spoiler=CC]Ha valaki 2 perccel a halála előtt zokogva sír, és azt hajtogatja, hogy nagyon nem akar meghalni, az nálam nem happy end.[/spoiler]

Részemről erről ennyit, úgysem tudjuk egymást meggyőzni.  :smile:

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.