Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

motifator

Quote from: Member on 2007-09-04, 22:17:22
Btw. Haruhi-ban a hatalmas csótány elleni támadások neveit komolyan gondolták? :lol:
[spoiler=Ha valaki nem emlékezne]Fumoffu, Second Raid[/spoiler]
A KyoAni azóta is folyamatosan nyomja az utalásokat régebbi animéire. A Lucky Star-ban megőszülnél mire összeszámolnád az összes Haruhi utalást(azért Fumoffu is akad).
De a Haruhiban kezdték el látványosabban csinálni, azelőtt csak a 2 FMP volt meg az AIR, és azoknak a műfaja nem igazán engedi az ilyesmit.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member


Manitu

Quote from: Member on 2007-09-04, 23:07:46
Önreklám? :rolleyes:
Ha még csak önreklám lenne, de sokszor már inkább plágium :) Kétlem, hogy az összes stúdióval megállapodtak volna, aminek a karaktereit felhasználták. Japánban valahogy máshogy állnak a szerzői jogokhoz, az amcsik már a gatyát is leperelték volna a stúdió vezetőségéről :D


motifator

Szinte kizárólag saját cuccokat használnak fel újra, és szerintem minden vizuális termék joga az övék. Pereskedés emiatt elég esélytelen. Amúgy meg pont  Gatou Shouji vagy Tanigawa Nagaru perelné be őket, amikor a műveik meganimálása rendesen hozott a zsebükbe pénzt?
Amúgy szerintem is elég önreklám szaga van a dolognak, és egy idő után már kicsit sok, de ez most csak a Lucky Star miatt van így(most ne beszéljünk arról, hogy az LS nem csak emiatt sz@r(imádom a LS-t, de attól még sz@r(tudathasadás?(túl sok zárójel????  :hopp: :rotfl:)))), szerintem a CLANNAD-ban nem sok hasonló utalást fogunk látni, és a későbbiekben (Haruhi2, FMP4) is csak elvétve.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kazenokizu on 2007-09-04, 20:46:48
(És csak azért nem néztem végig, mert hajnalodott és anyumék már kezdtek munkába készülődni, és mikor meglátták, hogy még nem feküdtem le, kaptam egy jó kis leb@szást, hogy mennyire nem vagyok normális, hogy egész éjjel felmaradtam...)
Húdeismerős  :haha:

Quote from: motifator on 2007-09-04, 22:52:47
De a Haruhiban kezdték el látványosabban csinálni
Még ott se volt vészes (LS-t még nem láttam, így nem tudom, ott milyen; de a
Mai HiME -> Mai Otome ultra recycling modejához képest csak nem lehet rosszabb...)

Member

Lucky Starban minden részben vagy 6x megemlíti Konata az FMPt és a végén is van hogy azt karaokézza, és Fumoffu plüss is van benne. :/

Manitu

Quote from: motifator on 2007-09-04, 23:41:42
Szinte kizárólag saját cuccokat használnak fel újra, és szerintem minden vizuális termék joga az övék.
Koránt sem. Így hirtelen a rengeteg Keroro-cucc ugrik be, ami a Sunriseé, (még a békakommandó szinkronszínészeit is bevették a buliba, ők az eladók a mangaboltban :D), meg a Shuffle! amit hirtelen nem tudom melyik studio csinált, de gyanítom, hogy a jogok a Navelnél maradtak. A triviális dolgokat, mint Doraemon, Code Geass, KGNE nem is említem, de volt még sok más is. Nem hiszem, hogy mindre beszerezték volna az engedélyt, de kétlem, hogy per lehetne belőle. A többi kiadó úgy tekinti, mint ingyenreklámot. A doujinshi műfaj is ezért virágzik, pedig ott is lehetne perelni rendesen.


Zsiga

Nagy különbség a nyugati és keleti felfogás közt hogy amiért itt (illetve elsősorban Amerisztánban) mindenki egyből szerzői jogsértést kiált azt ott a másik mű (és alkotói) előtti tisztelgésként fogják fel...

Próféta

Quote from: Zsiga on 2007-09-05, 00:52:04
Nagy különbség a nyugati és keleti felfogás közt hogy amiért itt (illetve elsősorban Amerisztánban) mindenki egyből szerzői jogsértést kiált azt ott a másik mű (és alkotói) előtti tisztelgésként fogják fel...
Ilyen egyszerű paródiák-utalások esetén azért ott se harapnak annyira. Nem hallottam pl., hogy a Shrek sorozat készítőit dirib-darabra perelték volna. Pedig a Flashdance-től a Frankensteinen át a Mátrixig mindenre van kis kikacsintás.

EDIT: ja és igen, tök más stúdiók filmjeiről van szó.

motifator

Nem kéne teljesen szétoffolni a Melyik animét láttad legutóbb topikot, ezért szerintem folytassuk itt:
Quote from: Manitu on 2007-09-05, 00:40:41
Quote from: motifator on 2007-09-04, 23:41:42
Szinte kizárólag saját cuccokat használnak fel újra, és szerintem minden vizuális termék joga az övék.
Koránt sem. Így hirtelen a rengeteg Keroro-cucc ugrik be, ami a Sunriseé, (még a békakommandó szinkronszínészeit is bevették a buliba, ők az eladók a mangaboltban :D), meg a Shuffle! amit hirtelen nem tudom melyik studio csinált, de gyanítom, hogy a jogok a Navelnél maradtak. A triviális dolgokat, mint Doraemon, Code Geass, KGNE nem is említem, de volt még sok más is. Nem hiszem, hogy mindre beszerezték volna az engedélyt, de kétlem, hogy per lehetne belőle. A többi kiadó úgy tekinti, mint ingyenreklámot. A doujinshi műfaj is ezért virágzik, pedig ott is lehetne perelni rendesen.
Ok, erős túlzás volt az, hogy kizárólag saját cuccokat használnak(ott is volt, hogy "szinte"), de majd' minden részben visszatérő elemként elsősorban az FMP és a Haruhi jön elő az LS-ben. A többit lehet, hogy szóban megemlítik valamelyik részben, de általában annyi. Keroro-t, Shuffle!-t, Code Geass-t nem láttam, így csak akkor tűnt fel, amikor konkrétan megnevezték, így persze lehet, hogy máskor a "rejtett" utalásokat nem értettem, mert n00b vagyok. De pl. a KGNE reference érdekelne, mert az nekem fel se tűnt (a 20. részig láttam csak a LS-t).
És a legtöbb azért merül fel, mert Konata, az apja és Tamura is kőkemény otakuk. Otakukról szóló animékben meg nem újdonság, hogy emlegetnek más animéket/mangákat.
Szal igazad van, de szerintem túlnyomó többségben a saját cuccaikat nyomatják, és ennek sokkal inkább önreklám, mint plágium szaga van.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Manitu

Quote from: motifator on 2007-09-05, 01:01:44De pl. a KGNE reference érdekelne, mert az nekem fel se tűnt (a 20. részig láttam csak a LS-t).
Meg nem mondom melyik részben volt, még az eleje felé. Egy hatalmas Haruka poszter a bolt falán a háttérben. Az egyik eladó meg kiköpött úgy néz ki, mint a srác az Akane Maniaxból.

Quote from: motifator on 2007-09-05, 01:01:44Szal igazad van, de szerintem túlnyomó többségben a saját cuccaikat nyomatják, és ennek sokkal inkább önreklám, mint plágium szaga van.
Talán idézőjelbe kellett volna tennem azt a "plágium" szót. Nem úgy értettem, hogy ez rossz lenne, vagy bármi hasonló. Valóban a Haruhiból van a legtöbb, de Tsukasa Keroros mobiltartója (hogy hívják magyarul azt a kis fityegőt?  :confused: :D) legalább annyit szerepel, mint mondjuk az a plüs Bonta-kun :)


Member

HellGirl nem csak akkor tud megölni valakit, ha beütik a pontos nevét? Akkor a 2. részben az üldöző srácét honnan tudta a csaj már az epizód legelején? :confused:

Btw. nem hittem volna, hogy egyszer Elfen Lied paródiát is látok, Haruhi for prezident. :lol:

Manitu

Quote from: Member on 2007-09-05, 21:19:44
HellGirl nem csak akkor tud megölni valakit, ha beütik a pontos nevét? Akkor a 2. részben az üldöző srácét honnan tudta a csaj már az epizód legelején? :confused:
Ez nem Death Note. Azt öli meg, akit az ügyfél akar. Elég ha csak annyit ír be, hogy szomszéd srác, vagy a csávó tegnap a közértből.


Én

WTF?
Remélem szegény School Days nem indított el lavinát...

minuszmiki

Egy-két hét, aztén elfelejtik a baltásgyilkos kislányt és megy minden a régi kerékvágásban. Remélhetőleg. Egyébként meg kifejezetten idióta dolognak tartom nem leadni őket, ostoba látszatintézkedés, ami a problémákat nem oldja meg, a nézőket viszont eltántoríthatja az adott csatornától.

kikuchiyo

WTF?
Most hallok először az esetről.
*goes to news sites*
Failure is the default option

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Solid Snake


Én


Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-09-26, 22:27:39
Az, hogy milyen stílust írnak az animéhez egy-egy oldalon kábé semmit nem mond el róla.
Dehogynem. Pl. nálam Mecha = WIN. :D

Manitu

Most gondolkodok valami ótvar mechás animén, de semmi nem jut eszembe :D


chilip

Quote from: Manitu on 2007-09-26, 22:49:18
Most gondolkodok valami ótvar mechás animén, de semmi nem jut eszembe :D

<< ez >> - Chibi gundam - brrrr  :ejj:

Zsiga

Quote from: chilip on 2007-09-26, 23:08:50
Quote from: Manitu on 2007-09-26, 22:49:18
Most gondolkodok valami ótvar mechás animén, de semmi nem jut eszembe :D

<< ez >> - Chibi gundam - brrrr  :ejj:
Ugyanmár ez kurvajó.  :lul:

Én

Galaxy Angel? Asszem abban is voltak mechák... :D

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Nem teljesen értem ezt a bikkfanyelvet - ez azt jelenti, hogy a Geneon USA kivonul a piacról?
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-27, 00:06:05
Nem teljesen értem ezt a bikkfanyelvet - ez azt jelenti, hogy a Geneon USA kivonul a piacról?
Kb. Eddik úgy volt, hogy az ADV veszi át a termékpalettáját, de most úgy tűnik, mégsem. Kis körítőszöveg: http://www.animenewsnetwork.com/news/2007-09-26/geneon-usa-to-cancel-dvd-sales-distribution-by-friday

Gregory

Quote from: Zsiga on 2007-09-26, 22:44:18
Dehogynem. Pl. nálam Mecha = WIN. :D
Nálam meg pont fordítva. Valahogy nem bírom őket megnézni.

Member

Quote from: Én on 2007-09-26, 23:27:04
Galaxy Angel? Asszem abban is voltak mechák... :D
Nem voltak, max epizódszinten. De az nem is ótvar, a 3./4. széria epic win. :D

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.