Hónap végi vizsgafelejtős filmmaraton

Started by Ramiz, 2008-01-06, 17:18:40

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2011-06-14, 00:26:23
Megvan ez is, kellően betegnek tűnik egy maratonhoz szerintem.
http://quantum.sfblogs.net/2007/10/10/kultfilm-keletrol-kin-dza-dza/
Ezt ne. Maratonra ez lassú/hosszú/unalmas, meg túl... hogy is mondjam... orosz.

Nakedape

Gilliemtől tidelandot még nem láttam, funky szamuráj jól hangzik, ninja scroll pedig igenis jó.

esemény: várós
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Próféta

Quote from: Ramiz on 2011-06-14, 00:26:23
Egyébként magyar filmet is nézhetünk, bár a legjobbakat már annyiszor láttam, hogy nincs sok kedvem hozzájuk
Én továbbra is ezt tudom felajánlani, de biztos mindenkinek lapul a tarsolyában egy kevésbé ismert, ámde fenomenális régi magyar film, szóval tessék csak hozni!

Quote from: Ramiz on 2011-06-14, 00:26:23
Viszont pl a NEXXT című kultfilmet(?) még nem láttam, és megvan.
Én se. Jó?

Quote from: Ramiz on 2011-06-14, 00:26:23
edit: esetleg ez érdekel valakit?
http://www.midnighteye.com/reviews/labdream.shtml
Nos, miután egy elég lehúzós kritikát linkeltél be róla :lul:

Nakedape

Quote from: Próféta on 2011-06-15, 00:23:41
Quote from: Ramiz on 2011-06-14, 00:26:23
Egyébként magyar filmet is nézhetünk, bár a legjobbakat már annyiszor láttam, hogy nincs sok kedvem hozzájuk
Én továbbra is ezt tudom felajánlani, de biztos mindenkinek lapul a tarsolyában egy kevésbé ismert, ámde fenomenális régi magyar film, szóval tessék csak hozni!

Quote from: Ramiz on 2011-06-14, 00:26:23
Viszont pl a NEXXT című kultfilmet(?) még nem láttam, és megvan.
Én se. Jó?

Quote from: Ramiz on 2011-06-14, 00:26:23
edit: esetleg ez érdekel valakit?
http://www.midnighteye.com/reviews/labdream.shtml
Nos, miután egy elég lehúzós kritikát linkeltél be róla :lul:
Hófehér ok, gyula akár

Nexxt et színházban láttam, szerintem a koncepció fel élő közönség, de hátha nem
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

A Hófehéret imádom, akárhányszor meg tudnám nézni, de biztos, hogy DVD az? Régebben gyakran láttam könyvesboltokban az óccsólemez kategóriában vagy akár bevásárlóközpontokban a turkálóban, de mind VCD volt, nem DVD.
Failure is the default option

Fazék

hófehér kezdés előtt 40 perccel rendeljük meg a pizzát, és akkor lesz elfoglaltságom közben.
szeretem a filmet, de egyszer már családdal próbáltam megnézetni, bukás volt, inkább kihagynám a társaságban megtekintését.

Próféta

Fazék: :(

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-15, 20:53:29
A Hófehéret imádom, akárhányszor meg tudnám nézni, de biztos, hogy DVD az?
Nem biztos, de akként árulták, az van ráírva a lemezre meg a tokjára is, és 4.3 GB adatot tartalmaz, szóval szerintem igen :)

Nakedape

na most akkor a napszak eldőlt? közel van. nekem erőteljesen jobban  jönne a napközben
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Uraim! Baj van!!! Elbasztam! :( Szombat délután-estefelé 90%, hogy nem tudok ott lenni, ahol kéne! (Két nap múlva eldől...)

Ha így lesz, két lehetőség van! Péntek este-éjjelre tenni a maratont, vagy szombat kora délelőtt kezdeni, ha tudtok reggel is filmekre figyelni meg beleélni magatokat (én tudok, próbáltam már). Akiknek kritikus, hogy melyik lesz, azok írjanak! Meg a többiek is! Bocsi!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2011-06-21, 13:16:16
Elkúrtuk!

fixd :lazza:

Péntek én figyelni már semmire se fogok tudni, de ha másokat
nem zavar a zombulásom, akkor tőlem az is lehet.
Szombat mennyire kora délelőtt? Akkor szoktam kipihenni a
hetet :o de egy filmmaraton előrébb való, szóval a gond ott is
csak az lesz, hogy kicsit zombulok.

Én

Részemről a péntek éjjel lenne jobb. Nekem is elég melós hetem van és nincs kedvem szombaton is korán kelni :P

teraflare

Én is a pénteket részesítem előnyben. Nincs kedvem korán kelni szombaton.

Xzone

Most bírságoltak meg a buszon, szóval eléggé lecsökkent a maratonra szánt keretem: (

Mikor kezdünk?

Ramiz

Akkor legyen pénteken 7-8 körüli kezdés? Vagy legyen rögtön este 10? Utóbbi esetben tudtok aludni 2 órát, nekem az szokott segíteni fáradtan is. Meg úgy nem is lenne olyan hosszú a maraton reggelig.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Majd másnap alszunk ;)
7-8
Melyik buszra is kell felszállni?

kikuchiyo

Na akkor mikor lesz, és főleg hol?
Failure is the default option

teraflare


Ramiz

8-kor gyűljetek össze az Örsön, vásároljatok a Sugárban vagy előtte, nekem mindegy, aki kocsival jön, érkezzen fél 9-9 között, aztán 9-kor kezdődhet is. Mazsi is csak 8 után ér haza, és ugye náluk van az a wc, amin nem fognak pszichopaták dörömbölni véletlenszerű időpontokban.

Hozzatok filmet, amik szóba kerültek, meg ha tudtok, TV-t / vetítőt. :) Meg papírtányért a virslihez.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone

Nekem is a 10-es kezdes lett jo hirtelen. Melyik busz kell az Orsrol?

Ramiz

31-es a Szlovák útig .(benzinkút!)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Failure is the default option

Xzone


Ramiz

Jó vót! Nekem bejött a késői kezdés, aludtam előtte, meg 4 film az még pont kényelmes is.

Lehet, hogy mégis lesz még nyár vége előtt is megint.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Gilliam-féle Münchausen báró
Hű, de rég láttam, már csak néhány jelenetből jutott eszembe, hogy mintha
már láttam volna, még nagyon kis koromban.
Ennél jobb megfilmesítését Münchausen báró történeteinek nem is tudok
elképzelni. Költött hozzá egy keretet (ill. többet is), amire szépen felfűzte
a kis történeteket, melyek közül mindegyik szépen ki volt dolgozva, s mind
visszaadta az eredeti (egy-két abszurd dologtól mesés, de a saját világán
belül logikus) hangulatát. A keretbe ezenfelül a saját hitvallását is beleszőtte.
Emellett remek szereposztás nagy nevekkel, kiváló színészi előadással,
pompás díszletekkel.


Dellamorte Dellamore
Hát... "gna!" Ez fájdalmas volt, olyan igazi trashfilmesen szar.
Próbálom képletesen, szimbolikusan értelmezni, mert a saját valóságában
sincs értelme, de sajnos így sem csinál sense-t. Bár lehet, hogy én
teszem rosszul (ur doin it rong), hogy értelmet keresek benne, ahelyett,
hogy csak élvezem a vért, erőszakot, szexet, és velős one-linereket :haha:


Shinboru
Mi ez a FASZság? :haha:
Elég elborult, az egész egy gondolatra épült. A gyerekszobás rész kissé
hosszú-fárasztó, elnyújtott volt, szintúgy a vége is, ahogy emelkedett
felfelé. Azok a mangás betétek, amikor gondolkodott, pedig egyenesen
fájdalmasak voltak. A sushi-szójaszósz jelenet, bár jól jelképezte annak
a világnak a gyerekességét, túl hosszú és átlátszóan-kiszámítható volt.
A sok pöcst továbbra sem értem, hogy mit akartak jelképezni.
A "Training" és "Practice" felirattal felesleges volt megakasztani / kilépni
a hangulat / folyamból, úgyis volt benne rengeteg más elem, amivel
érzékeltette (pizsamájának színe, haja-szakálla, a tárgyak, a csapdába
eséskori visszaemlékezés és az azalatti zene, az angyalok kora, stb).
Egyszeri megnézésre elég fájdalmas-elborult agyFASZ művészfilm volt.


Deathproof
Nem kerül be a "Tarantino jó filmjei" listámra, de egyre inkább az a
meggyőződésem, hogy ez nem is férfiaknak készült, s ha azt nézzük,
hogy szépen elvezet divatmagazinokról és pasiügyekről cseverészgető
nőket egész odáig, hogy 70-es évek hangulatú autós-üldözési és
véres-verekedős részeket élvezzenek, egész jól teljesített. De attól
még egynél többször nem akarom látni.
Van még néhány pont, amin csak vakarom a fejem. Sokáig a korszakot
nem tudtam eldönteni, amiben a film játszódik. Az Xzone által a
"leghülyébb főgonosz-karakter név" titulusra jelölt Stuntman Mike
vázlatos-egyoldalú-kidolgozatlan karaktere, és végén az önmagának
ellentmondó viselkedése meg kocsija; a filmvégi bossfight autós üldözési
jelenet első fele, mely racionálisan gondolkozó férfiaknak csak idegesítő
volt, stb. Ja és a film első kétharmadát nem tudtam eldönteni, hogy
beszóljak, hogy jó film van-e benn, vagy ez csak valamiféle újabb Ramiz-
féle trollkodás; vagy hogy inkább aludjak-e helyette, annyira unalmas volt.

Próféta

Köszi a szervezést,  :cool: lett!

Münchausen:  :Kiraly:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-06-25, 22:58:05
Dellamorte Dellamore
A halál és a szerelem visszatérése. Mondtam én, hogy birtokos eset! :)
Szórakoztató film volt, és szerintem is fölösleges túlontúl sok értelmet keresni benne.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-06-25, 22:58:05
Shinboru
Mi ez a FASZság? :haha:
Pontosan az :) De Ramiznak legalább tetszett, őt ezek szerint elgondolkoztatta. Ebben amúgy lehetne tényleg mélyebb mondanivalót keresni, csak én konkrétan nem találtam.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-06-25, 22:58:05
Deathproof
Én a magam perverz módján élveztem ezt a filmet, még az első fele is le tudott kötni. De az is igaz, hogy bizonyos szempontból kidobott idő az egész.

Xzone

Ramiz jól válogatott a maratonra, a :wtf: érzés gyakorlatilag konstants jelen volt :D

kikuchiyo

QuoteDeathproof

Én annak idején moziban néztem meg, és haragudtam is Tarantinóra, kidobott időnek és pénznek éreztem a filmet.
A játékidő nagy részében idegesítő picsák beszélgetnek, unalmas, a sztorinak se füle, se farka - úgy voltam vele, mint ti.
De aztán olvastam egy elemzést, ami megvilágította, hogy miért ilyen ez a film. A megfejtésre a "filmciklus" címe vezet rá: Grindhouse. Tarantino célja ezzel a filmmel nem csak az volt, hogy egy 70-es évekbeli rosszfilm utánzatát elkészítse: azt a nézői élményt akarta visszaidézni, amit akkor ezek a filmek jelentettek. És azért okozott akkora "mi ez a szar?" sokkot sokunk számára ez a film, mert ma egészen másféle rosszfilmekhez vagyunk szokva, és egész másféleképpen nézzük őket.
Az akkori filmek sok szempontból merészebbek voltak: a rendezőik nem feleltek senkinek, és olyan elborult ökörségeket, gagyiságukban is nagyszerű jeleneteket mertek leforgatni, amelyek jogosan váltak legendává - ugyanakkor valóban rossz filmek voltak ezek, gyenge színészi játékkal, buta sztorival, sokszor pocsék minőségű nyersanyagra fényképezve. Ma ilyenek nem készülnek: némi hamis nosztalgiával mondhatjuk, hogy ma még a rosszfilmek is egyen-műanyagból készülnek, és az elborultságok is legfeljebb csak idézetként, posztmodern másolatként jelennek meg.
A nagyobb különbség, hogy ma már nem feltétlenül kell végignéznünk ezeket a filmeket: elég rákeresnünk arra a Youtube-on, hogy "10 legrosszabb akciójelenet", és máris láthatjuk a Riki-Oh darálós jelenetét vagy Dolf Rungent. Az, hogy ezek a filmek gond nélkül elérhetővé, sőt kereshetővé váltak, kiölte a különlegességet belőlük, nullára redukálta az értük járó "nerd cred" pontok számát.
Ezzel szemben a hetvenes években, amikor nem volt internet, de még VHS sem volt, ezekhez a filmekhez nem lehetett csak úgy hozzájutni - elmentél egy grindhouse moziba és megnézted. És nem azért, mert előtte az interneten olvastál 23 review-t és megnézted előre a trailereket és a legjobb jeleneteket, hanem mert a haverod lelkesedéstől csillogó szemmel újságolta, hogy "láttad azt a filmet? állat autós üldözés van benne! meg csöcsök!" Azzal már csak a moziban szembesültél, hogy a film egyébként dögunalmas, és csak azokért a csöcsökért érdemes megnézni.

A Deathproof is ilyen film. Az a kétszer öt percnyi autós jelenet lélegzetelállító, a többi hulladék - szándékosan ilyen. Tarantino egyébként többször hangsúlyozta interjúkban, hogy a grindhouse-élményt akarja egy film erejéig visszahozni, csak úgy látszik, az emberek nem értették meg, vagy nem tudták, mire céloz ezzel.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2011-06-26, 12:41:37


Ehhez képest Andris barátnője eléggé rajongott érte, ha jól
emlékszem, már 5x megnézte, és barátnői társaságával az
első kétharmad csajos-dumálós részét is élvezték...
Én legalábbis ebből vontam le a "nem nekünk készült"
következtetést, miszerint fából van.