Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

Én

A mienk asszem olyan, hogy valami külön ág, amit az IKMF enm fogadott el. Tactical Combat asszem a neve, elméletileg valami hatékonyabb verzió, de lehet ezt csak ők mondják. :P
Quote from: Gregory on 2008-01-25, 20:12:26
az a lényeg, h ne hagyd abba  :whoah:
Így van :D

sirtomi

Quote from: Gregory on 2008-01-25, 20:12:26
Én azért szívesebben megyek el az IKMF-es edzésekre, a többi krav-magát gyengébbnek szokták jellemezni technikai téren, bár erről személy szerint fogalmam sincs, mert nem láttam még ezen kívül másikat. Mindenesetre nekem ez megér plusz x HuF-ot, de ha neked az megfelel, akkor tökéletes, csak az a lényeg, h ne hagyd abba  :whoah:
Vizsgázni egyébként én se akarok majd menni, csóró vagyok én ahhoz, meg thai boxban is megvagyunk vizsgák nélkül, itt is megleszek.

Azt én is bírom, mikor kevesen vagyunk, bár ez inkább thai box edzésekre jellemző péntekenként, amikor már mindenki lefáradt, és lusták edzésre jönni. Volt olyan, h összesen 4-en voltunk(+2 edző), az volt az addigi legjobb edzés  :smile
Ha akarsz versenyezni, akkor egy alap övvizsga kell thaiboxban is. Egy szövetségben van a thai- és a kick-box.

Gregory

Quote from: sirtomi on 2008-01-25, 20:28:25
Ha akarsz versenyezni, akkor egy alap övvizsga kell thaiboxban is. Egy szövetségben van a thai- és a kick-box.
Csak néhány aktívan versenyző tag van nálunk, de se ők, se az edzők nem említettek nekünk hasonló vizsgát. De sztem általánosságban is elmondható, hogy azért mégsincs olyan nagy jelentősége az övnek/vizsgáknak, mint egyéb harcművészetekben, önvédelmi rendszerekben és küzdősportokban.

sirtomi

Thaiboxban csak a szövetség miatt kell letenni ezt az alap övvizsgát, egyébként semmi jelentősége.
Nyáron két hétig volt nálunk egy thaiföldi fickó edzéseket tartani, neki sincs semmi fokozata, leszámítva a thaiföldi örökös bajnoki címet és a több mint 300 nyert mérkőzést :D

Gregory


Én

 :cool: Nem gondoltam, hogy ezek ennyire mennek az ellenfél becsapására is.

sirtomi

Quote from: Gregory on 2008-01-27, 17:34:04
Muay Thai technikák

Jópár thaiföldi meccs végignézése után nem értem miért nem használják a kezüket a fejük védésére muay thai -ban. Annyira bíznak saját ügyességükben és gyorsaságukban?! Persze egy nyugati harcos ellen be is jön, de thaiföldön mindig akad gyorsabb és ügyesebb.
Ebben a videóban is vannak olyan mozdulatok amit egy ügyes harcos simán háríthatna ha használná a kezét védekezésre is.

Gregory

Gondolom az látszott, h ez egy koreográfia volt, a tradicionális technikák bemutatására, élesben lehet, h jobban nyomják.

Talán azért nem védik annyira a fejüket, mert ha jól tudom gyakran kerültek olyan helyzetbe, ahol fegyveres ellenfél ellen mentek puszta kézzel, és a fegyveres támadások védésére az alkart használták, ami nehézségekbe ütközött volna ha a kezük a fejük előtt van. A legtöbb helyen pedig küzdősportként tanítják a thai boxot, és ugye a ringben nem valószínű, h fegyverrel fogod szembetalálni magad, ezért mentek rá jobban a fej védésére. Legalábbis szerintem valami ilyesmi lehet.

Egyébként nálunk is nagyon erőltetik azt, h a kezünk mindig az arcunk előtt legyen. Gondolom nem véletlenül.

Quote from: Én on 2008-01-27, 17:53:17
:cool: Nem gondoltam, hogy ezek ennyire mennek az ellenfél becsapására is.
Hogyha tetszett, akkor ajánlom az Ong Bak című filmet, az is egy thai "harcosról" szól, ott is a tradicionális muay thai technikákat alkalmazza ellenfelei kifektetésére

Én

Quote from: Gregory on 2008-01-27, 19:27:38
Egyébként nálunk is nagyon erőltetik azt, h a kezünk mindig az arcunk előtt legyen. Gondolom nem véletlenül.
KM-n is, és szerintem mindenhol... ja, nem véletlenül.
Quote from: Gregory on 2008-01-27, 19:27:38
Quote from: Én on 2008-01-27, 17:53:17
:cool: Nem gondoltam, hogy ezek ennyire mennek az ellenfél becsapására is.
Hogyha tetszett, akkor ajánlom az Ong Bak című filmet, az is egy thai "harcosról" szól, ott is a tradicionális muay thai technikákat alkalmazza ellenfelei kifektetésére
Nagyon ismerős a címe... Majd meglesem, jól hangzik. :D

Gregory

Quote from: Én on 2008-01-27, 19:30:23
Quote from: Gregory on 2008-01-27, 19:27:38
Egyébként nálunk is nagyon erőltetik azt, h a kezünk mindig az arcunk előtt legyen. Gondolom nem véletlenül.

KM-n is, és szerintem mindenhol... ja, nem véletlenül.
Kyokushinban pl. nem, mondjuk ott nincs is fejre ütés o_O
Krav Magán pedig sok technikát félpasszívból gyakorlunk, aminek végrehajtásánál pedig gondjaim voltak, mindig behúztam a fejem a vállaim közé meg emeltem a kezem az állam elé, a normális állás és mellkas magasságban tartott kezek helyett.

Meg ott vannak még az aikidosok, akik szintén nem védik annyira a fejet

Én

Hát, versenyeken bizonyos dolgokból lehet nem kell, de nekem valahogy mindig reflex... Bekapok egy horgot állra, és annyi, kimegy.  :wtf
De persze, ez már nem harcművészet.

sirtomi

Quote from: Gregory on 2008-01-27, 19:27:38
Gondolom az látszott, h ez egy koreográfia volt, a tradicionális technikák bemutatására, élesben lehet, h jobban nyomják.

Talán azért nem védik annyira a fejüket, mert ha jól tudom gyakran kerültek olyan helyzetbe, ahol fegyveres ellenfél ellen mentek puszta kézzel, és a fegyveres támadások védésére az alkart használták, ami nehézségekbe ütközött volna ha a kezük a fejük előtt van. A legtöbb helyen pedig küzdősportként tanítják a thai boxot, és ugye a ringben nem valószínű, h fegyverrel fogod szembetalálni magad, ezért mentek rá jobban a fej védésére. Legalábbis szerintem valami ilyesmi lehet.

Egyébként nálunk is nagyon erőltetik azt, h a kezünk mindig az arcunk előtt legyen. Gondolom nem véletlenül.

Quote from: Én on 2008-01-27, 17:53:17
:cool: Nem gondoltam, hogy ezek ennyire mennek az ellenfél becsapására is.
Hogyha tetszett, akkor ajánlom az Ong Bak című filmet, az is egy thai "harcosról" szól, ott is a tradicionális muay thai technikákat alkalmazza ellenfelei kifektetésére
Láttam hogy ez csak egy bemutató persze, de nem értettem, hogy ez miért így alakult ki, abból amit írtál már kezd világosabb lenni, kicsit utána kéne olvasni :) Az meg nem véletlen hogy erőltetik hogy a kezed fent legyen, nem butára akarja magát veretni az ember a ringben :)

Ong Bak -ban nem teljesen muay thai van. Az inkább olyan Jackie Chan féle akrobatikával kevert kungfu, csak itt muay thai. A film mindenesetre jó nagyon :)

Azért vannak nyugati legendák is thaiboxban: http://www.youtube.com/watch?v=M3R4xtjl5b4&feature=related

Gregory

Quote from: sirtomi on 2008-01-27, 19:43:51
Láttam hogy ez csak egy bemutató persze, de nem értettem, hogy ez miért így alakult ki, abból amit írtál már kezd világosabb lenni, kicsit utána kéne olvasni :)
Itt elég jól össze vannak szedve az információk a muay thai-ról.
Azért nem kicsit sajnálom, hogy tradicionális muay thai-t nem nagyon lehet itt Magyarországon(meg úgy egyáltalán nyugaton) tanulni. Ha jól emlékszem egy magyar van, akinek megvan hozzá a tudása, hogy oktasson is, de mégsem tart edzéseket.

Ramon Dekkers stílusát nem szeretem, bár kétségkívül jól nyomja.
(höhöhö, és most megint jól bepostolom azt, aki nekem motiváció: Buakaw Por. Pramuk)

Quote from: Én on 2008-01-27, 19:38:41
De persze, ez már nem harcművészet.
Maga a KM se harcművészet, sőt szerintem a Magyarországon levő thai box is már inkább a küzdősport kategóriába tartozik.

Én

Quote from: Gregory on 2008-01-27, 19:55:35
Maga a KM se harcművészet, sőt szerintem a Magyarországon levő thai box is már inkább a küzdősport kategóriába tartozik.
Topic címével együttérezve jegyeztem meg. :D Egyébként tudom

sirtomi

#524
Quote from: Gregory on 2008-01-27, 19:55:35
Quote from: sirtomi on 2008-01-27, 19:43:51
Láttam hogy ez csak egy bemutató persze, de nem értettem, hogy ez miért így alakult ki, abból amit írtál már kezd világosabb lenni, kicsit utána kéne olvasni :)
Itt elég jól össze vannak szedve az információk a muay thai-ról.
Azért nem kicsit sajnálom, hogy tradicionális muay thai-t nem nagyon lehet itt Magyarországon(meg úgy egyáltalán nyugaton) tanulni. Ha jól emlékszem egy magyar van, akinek megvan hozzá a tudása, hogy oktasson is, de mégsem tart edzéseket.

Ramon Dekkers stílusát nem szeretem, bár kétségkívül jól nyomja.
(höhöhö, és most megint jól bepostolom azt, aki nekem motiváció: Buakaw Por. Pramuk)

Thaiföldön kívül nem lehet muay thai -t tanulni. Nálunk is vannak thaiföldi edzők, de csak segítenek, nem taniítanak meg mindent. Sőt hiába kérdezed őket hogy milyenek a magyar harcosok, vagy ez vagy az milyen, nem mondanak véleményt sem. Érdekesen viselkednek :)

Pramuk se semmi :)

Gregory


blackman


teraflare

Kezd engem is érdekelni a KM (meg amúgy is sportolnom kéne valamit) Csak akkor lehet jelentkezni ha új csoport indul vagy be lehet bármikor szállni a csoportba?

Gregory

Quote from: teraflare on 2008-02-11, 14:12:32
Kezd engem is érdekelni a KM (meg amúgy is sportolnom kéne valamit) Csak akkor lehet jelentkezni ha új csoport indul vagy be lehet bármikor szállni a csoportba?
Szerintem a február 4.-én indult csoportokba még becsatlakozhatsz

Suszi

#529
Április végén, május elején jön magyarországra Shihan Ian Evans 12 danos bujinkan nijutsu mester. Akit érdekel keresse fel Szabados Tamást (06-20-542-71-76), vagy írjon nekem egy privátot.
A szeminárium díja: 35-40 fő alatti létszám esetén kb. 10000 HUF, fölötte kb. 6000 HUF. Ha 5-en leszünk, akkor is maximum 10000 HUF-ba fog kerülni. Ez az ár 3 edzést, és ha hozol írható dvd-t, akkor a szeminárium teljes anyagát tartalmazza.

edit: http://www.youtube.com/watch?v=seIYjynTQB4 Találtam egy youtubeos videót róla.
http://www.youtube.com/watch?v=2ewY-5nw6FU - ezen a videón Ian Evans (bal oldal), és Szabados Tamás (jobb oldal) edz a szigeten

edit2: akit esetleg érdekel a ninjutsu, az lesse meg ezt az oldalt: http://shibumi.uw.hu/
Ez a dojonk weblapja.

edit3: és egy kis ízelítő a legjobbaktól
http://www.youtube.com/watch?v=d_UhcfiaNTY
http://www.youtube.com/watch?v=JEB8rYlITt4
http://www.youtube.com/watch?v=aQPawGZYE7Y
http://www.youtube.com/watch?v=DmCjBjOOhpI
http://www.youtube.com/watch?v=EX2xlz5UQx4

Suszi

Van itt rajtam kívül valaki, aki ninjutsuzik?

sirtomi


Gregory

Quote from: sirtomi on 2008-03-04, 11:54:15
Egy kis MMA összeállítás: http://www.youtube.com/watch?v=e6DSDwT0dLM&NR=1
Jó jeleneteket vágtak össze  :jee:
Azért nem szeretem az MMA-t, mert a legtöbb meccs egy része csak abból áll, h fekszenek egymáson

sirtomi

Azért örülök hogy az utolsó jelenet nem ment végig :)

Gregory

Az utolsó jelenetben épp Fedor Emelianenko-t vitték éppen le, az földetérés után felkelt és kiütötte ellenfelét :)

sirtomi

Elléggé fejre/nyakra érkezhetett, csúnyának tűnt :)

Lythis

csak azt áruljátok el, hogy ebben hol a "művészet"?

sirtomi

Szerintem nincs :D
Ez már kicsit túl van azon... modern művészet :D

Lythis

akkor nem csak velem van a baj... :D

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.