Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-05-26, 15:34:22
Az a lényeg hogy jólérzed magad :)

Gyúrós pistikkel vigyázni kell, csak egyszer talál el a méretes karjaival... :D
Én inkább a szorításaiktól félek. Annyira gyorsak nem lehetnek azokkal az izmokkal.

Kvikveg

Nem tanitanak valahol kornyezetbe olvadast magasfokon az elfutni lassuaknak?  :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: chilip on 2008-05-26, 14:54:52
nekünk se azt mondták hogy ez az ultimate kung fu, és minden szembejövőbe kössek bele... de ha mindenképp harcolni kell, úgy vélem 2-3 évi gyakorlással kicsit nagy előnyöm lesz egy lakótelepi "gyúró-s" pisti ellen :D a vállamat rendbehozta teljesen a formagyakorlataival 1,5 hónap alatt, és a bőrömben is jól érzem magam. innentől kurvára nem érdekel ki mit mond :D csak gondoltam megosztom veletek ezt... ezekszerint rosszul gondoltam...  ^^"
nem gondoltad rosszul, örülünk, hogy jólérzed magad a bőrödben, meg ilyenek, de kicsit furán vette ki magát, hogy pár év és zúzni fogok bunyóban. Szóval valahogy úgy gondolom, hogy ezt - pláne másfél hónap után - már valahogy elkezdik elmagyarázni az embernek.
(nekünk első alkalommal megmondták, hogy nem fogunk egy év után sem akciófilmhősök, és ahogy tera is írta, végig sulykolták belénk, hogy csak akkor menjünk bele harcba, ha tényleg az az utolsó utáni utáni megoldás.)

chilip

Quote from: Lythis on 2008-05-27, 01:17:23
Quote from: chilip on 2008-05-26, 14:54:52
nekünk se azt mondták hogy ez az ultimate kung fu, és minden szembejövőbe kössek bele... de ha mindenképp harcolni kell, úgy vélem 2-3 évi gyakorlással kicsit nagy előnyöm lesz egy lakótelepi "gyúró-s" pisti ellen :D a vállamat rendbehozta teljesen a formagyakorlataival 1,5 hónap alatt, és a bőrömben is jól érzem magam. innentől kurvára nem érdekel ki mit mond :D csak gondoltam megosztom veletek ezt... ezekszerint rosszul gondoltam...  ^^"
nem gondoltad rosszul, örülünk, hogy jólérzed magad a bőrödben, meg ilyenek, de kicsit furán vette ki magát, hogy pár év és zúzni fogok bunyóban. Szóval valahogy úgy gondolom, hogy ezt - pláne másfél hónap után - már valahogy elkezdik elmagyarázni az embernek.
(nekünk első alkalommal megmondták, hogy nem fogunk egy év után sem akciófilmhősök, és ahogy tera is írta, végig sulykolták belénk, hogy csak akkor menjünk bele harcba, ha tényleg az az utolsó utáni utáni megoldás.)


nekünk megmondták, hogy soha nem fogunk akciófilmhősök módjára küzdeni, mert az csak a moziba való :D

sirtomi

Quote from: teraflare on 2008-05-26, 18:29:55
Quote from: sirtomi on 2008-05-26, 15:34:22
Az a lényeg hogy jólérzed magad :)

Gyúrós pistikkel vigyázni kell, csak egyszer talál el a méretes karjaival... :D
Én inkább a szorításaiktól félek. Annyira gyorsak nem lehetnek azokkal az izmokkal.
Tanulsz egy kis Brazil Jiu-Jitsut és nem lesz gond kijönni a szorításból, aztán eltörni a könyökét :D

teraflare

Quote from: Kvikveg on 2008-05-26, 23:50:29
Nem tanitanak valahol kornyezetbe olvadast magasfokon az elfutni lassuaknak?  :D
Hiroshimán és Nagasakin nagy mesterei voltak a környezetbe olvadásnak...  :__devil: (bocs ez szar vicc volt  :frown:)

Quote from: sirtomi on 2008-05-27, 09:45:44
Tanulsz egy kis Brazil Jiu-Jitsut és nem lesz gond kijönni a szorításból, aztán eltörni a könyökét :D
Vagy előveszem a mindig nálam lévő masszázsolajat és kicsusszanok vele.  :D

smash++

Quote from: sirtomi on 2008-05-23, 16:25:08
Valami kung-fu vs Karate
Tudom a cím van kiírva
Most lehet hülyeséget írok, de ez elég Taekwondo-s stílus, kéztartás és láb használat. Vagy a Taekwondo is Karate?

Ha minden jól megy június vége államvizsga és már csak a meló marad (itt pesten), így végre lesz időm és több akaratom, hogy elmenjek valami edzésre...
Most a Thai box-felé áll a választás már csak egy jó klubbot kéne találni (Nyugati-Újpest vonal Váci út).

Ninjutsu nagyon tetszett (de úgy éreztem ide marha sok idő kell amíg hatékonyan tudom alkalmazni) és volt pár dolog amit nem tudtam felfogni... Lábra rúgást, picit érdekesen védtük

sirtomi

Thaiboxhoz is sok idő kell és nekem pl munka mellett nincs túl sok :)

Bp-en menj a Pitbullokhoz edzeni :)

Kvikveg

Quote from: smash++ on 2008-05-27, 13:15:49
...
Vagy a Taekwondo is Karate?
...
A karate japan a Taekwondo meg koreai, ugyhogy nem. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Kvikveg on 2008-05-27, 13:24:05
Quote from: smash++ on 2008-05-27, 13:15:49
...
Vagy a Taekwondo is Karate?
...
A karate japan a Taekwondo meg koreai, ugyhogy nem. :)
"Karate or karate-do is a martial art developed in the Ryukyu Islands from indigenous fighting methods and Chinese kenpō. It is primarily a striking art using punching, kicking, knee and elbow strikes. Open-handed techniques, grappling, locks, restraints, throws, and vital point strikes are taught in some styles"

"For example, Hong Hi Choi, a significant figure in taekwondo history had studied Shotokan karate under Gichin Funakoshi. Karate also provided an important comparative model for the early founders of taekwondo in the formalization of their art inheriting some kata and the belt rank system. It should be noted that contemporary taekwondo is technically very different from karate (e.g. relies much more on legs than hands, involves high kicks on the heels, more jumps, etc)."

wiki

smash++

Quote from: sirtomi on 2008-05-27, 13:19:10
Thaiboxhoz is sok idő kell és nekem pl munka mellett nincs túl sok :)

Szerintem ahoz kevesebb idő kell, hogy megtanulj jól rúgni vagy viszonlyag gyorsan és pontosan ütni, ha van egy kis alapod. De lehet csak én látom így. Karate alap miatt inkább láb és ütés taapsztaalt van mélyen elrejtve bennem és a Thai szerintem viszonylag gyorsan előhozna egy jó formát belőlem.

Viszont szerintem ahoz már több idő kell, hogy már "szinte" elkell kapni egy ütést vagy úgy kitérni az ütés/rúgás elől, hogy jó helyen megfogd a technika kivitelezéséhez.

Az én véleményem szerint alapvetően ha valaki rendszeresen űz valamit és jó is benne, szinte minden stílusssal megtudod magad védni egy hétköznapi ember ellen.

Most vagy visszatérek a ninjutsuhoz (mert nagyon tetszik, pár dolgot leszámítva) vagy Thai Box. Nehéz döntés...

Egyébként ha valaki megtámad téged pusztakézzel, te védekezel és egy olyan techet használsz ami pl eltöri a karját valahol (elég sok csavarás és törés veszélyes tech van pl a ninjutsuban is, de sorolhatnám a többi ágat). Ebben az esetben téged fognak elővenni? Szerintetek?
Magyarul már hatékonyan meg sem védheted magad? Mert ha nem, kicsit fura, hogy az edzés felét pl nem alkalmazhatom.

sirtomi

Quote from: smash++ on 2008-05-27, 15:50:14
Quote from: sirtomi on 2008-05-27, 13:19:10
Thaiboxhoz is sok idő kell és nekem pl munka mellett nincs túl sok :)

Szerintem ahoz kevesebb idő kell, hogy megtanulj jól rúgni vagy viszonlyag gyorsan és pontosan ütni, ha van egy kis alapod. De lehet csak én látom így. Karate alap miatt inkább láb és ütés taapsztaalt van mélyen elrejtve bennem és a Thai szerintem viszonylag gyorsan előhozna egy jó formát belőlem.

Viszont szerintem ahoz már több idő kell, hogy már "szinte" elkell kapni egy ütést vagy úgy kitérni az ütés/rúgás elől, hogy jó helyen megfogd a technika kivitelezéséhez.
Karate alap rúgásokhoz jó, ütésekhez kevésbé, de így valószínűleg tényleg gyorsabban fog menni. Talán a clinching technikát nehezbb elsajátitani, a különböző fogásokat, rángatásokat.

smash++

Az ütésekhez kb annyira volt jó, hogy megtanultam szépen és erőset ütni testre és amikor gyakoroltam anno egy Thai-os haver ellen bekaptam egy két fejre ütést :)
De az ütésekkel úgy vagyok, hogy szép és jó,de élesben inkább maradok a, hogy is fogalmazzak "tenyér ütésnél" (tehát nem kezdek el box módon pofoszkodni, mert eltöröm a nem edzett öklömet).

Meg azért ha tényleg csak mellkason vagy oldalba esetleg combon rúgsz valakit, talán nem lesz akkor baj, mint ha eltörnéd a könyökét, csuklóját vagy a térdét. Mondjuk a második a hatásos, csak utánna magyarázd el a bíróságon, hogy véletlen volt és nem tudtad mit cselekszel :)

Én még mindig azt vallom, hogy egy jó gyors fejrúgás még mindig a leghatásosabb technikáklhoz tartozik (átlag ember ellen), főleg ha tudsz "ilyesztve" rúgni. :P

Sokat alszok még arra, hogy mit is folytassak vagy kezdjek el...

sirtomi

Thaiboxon megerősödik az öklöd, nem kevés fekvőtámaszt fogsz nyomni öklön :D

Gyors fejrúgás hatásos lehet, ha nem egy belharcos emberkével futsz össze, ott kellenek az ütések rendesen :)

Gregory

A fejrúgás egyike azoknak a technikáknak, amiket csak utolsó esetben használnék utcán. Jó, meg minden, de minek, hogyha egy ágyékrúgással, vagy egy jól célzott egyenessel is meg lehet oldani a dolgot, vagy legalábbis már olyan szituáció alakul ki, amelyből el lehet futni.

Az ütést pedig tényleg újra kell majd tanulni, mert pl. Thai boxon mindig fent kell hogy legyen a kezed az arcod előtt. Amennyire én tudom, ezt karatésoknak valamivel nehezebb megszokni, mert test mellől indítják az ütést.

smash++

#585
Quote from: sirtomi on 2008-05-27, 16:46:50
Thaiboxon megerősödik az öklöd, nem kevés fekvőtámaszt fogsz nyomni öklön :D

Gyors fejrúgás hatásos lehet, ha nem egy belharcos emberkével futsz össze, ott kellenek az ütések rendesen :)
Anno karate edzésen erősödött a sok bütyök fekvőtámasz miatt (néha a forró betotnon táborban - faja volt :smile: )

A fejrúgást csak is átlagos nem küzdő sportot űző ellen mondom (mert ilyennel is találkozhtasz azért), de még vmit űzőnek is lehet meglepetés ha nem számít rá, még egy egyszerű pofon is lehet meglepetés ha nem számítasz rá (ahogy apum mondta, mindig tarts megfelelő távolságot még szóváltásnál is :D és légy résen). Főleg ha úgy rúgsz, hogy mintha oldalba akarod rúgni amire általában alapból lekapja a kezét az ember, hogy védje az oldalát és onnan visszafordítod egy "magasi" fej rúgásra.

Azért egy pontos ágyék rúgást sem olyan könnyű bevinni szerintem és az ütést főleg nem. Ezekhez már közelebb kell engedni az ellenfelet.

Gregory

Quote from: smash++ on 2008-05-27, 16:55:55
Azért egy pontos ágyék rúgást sem olyan könnyű bevinni szerintem és az ütést főleg nem. Ezekhez már közelebb kell engedni az ellenfelet.
Elég hogyha az ágyékrúgás csak súrolja, hidd el, meg fogja érezni  :D. Egyébként meg nem kell közelebb menni hozzá, sőt, egy ágyékrúgást távolabbról is be lehet vinni, mint egy fejrúgást.

smash++

Quote from: Gregory on 2008-05-27, 17:08:30
Quote from: smash++ on 2008-05-27, 16:55:55
Azért egy pontos ágyék rúgást sem olyan könnyű bevinni szerintem és az ütést főleg nem. Ezekhez már közelebb kell engedni az ellenfelet.
Elég hogyha az ágyékrúgás csak súrolja, hidd el, meg fogja érezni  :D. Egyébként meg nem kell közelebb menni hozzá, sőt, egy ágyékrúgást távolabbról is be lehet vinni, mint egy fejrúgást.

Tudom milyen rossz az amikor a foci csak súrolja azt a területet (tapasztalat  ::) )
Én nem nagyon gyakoroltam még, de milyen az ágyékrúgás? Alulról indítod vagy előrefelé mintha gyomoron, csak lefele célzol? Mert azért a férfiakban kialakult egy alap védekező mechanizmus :D valahogy a gének előre érzékelik ha valaki vagy valami azt a területet célozza meg.
Ami bemutatókban van, hogy először mefog két kézzel és úgy rúgsz, inkább felejtsük (mert alapvető)

Gregory

0:29-től
Egyébként távolabbról mintha gyomron akarnád taposni, csak egy szinttel lejjebb célzol, közelebbről pedig lentről felfele, hogy alulról találd el, gyakorlatilag spiccel.
Egyébként meg ha berakja elé a kezét, akkor elég nagy az esély, hogy az törik el, ha csak csipőjét mozgatja hátrébb, akkor előrébb lesz a feje, amit lehet támadni, ha meg egész testtel hátrébb ugrik, akkor meg te vagy akkor helyzeti előnyben, onnan könnyebb lesz rárúgni még1x akár ágyékra, akár térdre, ami már ad annyi előnyt, hogy el tudj futni.

Zanador

Quote from: smash++ on 2008-05-27, 15:50:14
Egyébként ha valaki megtámad téged pusztakézzel, te védekezel és egy olyan techet használsz ami pl eltöri a karját valahol (elég sok csavarás és törés veszélyes tech van pl a ninjutsuban is, de sorolhatnám a többi ágat). Ebben az esetben téged fognak elővenni? Szerintetek?
Magyarul már hatékonyan meg sem védheted magad? Mert ha nem, kicsit fura, hogy az edzés felét pl nem alkalmazhatom.
Az egyik Aikido dojoban ahova egy rövid ideig jártam, mesélték, hogy az egyik ottani srácot már vitték be rendőrök egy jobb reflexmozdulatért. Kitörte valakinek a vállát, aki az utcán rátámadt, és igy persze ő a hibás...

Utcai verekedésben meg valszeg követném azt a tanácsot, amit régebben kaptam, miszerint előről egy rúgás a térdre. Nem épp stilusos, de működik.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

smash++

Quote from: Gregory on 2008-05-27, 17:20:34
0:29-től
Egyébként távolabbról mintha gyomron akarnád taposni, csak egy szinttel lejjebb célzol, közelebbről pedig lentről felfele, hogy alulról találd el, gyakorlatilag spiccel.
Egyébként meg ha berakja elé a kezét, akkor elég nagy az esély, hogy az törik el,

Ezt a rúgást akartam is mondani (gyomor rúgás) a fej mellett, csak annyira alapnak vettem, hogy Karate és Thai Box meg Kick Box meg egy csomó helyen hasznáják és csak lejebb kell céloznod.

A másodikhoz viszont már megerősíted azt, hogy akár egy Thai Box is simán jó önvédelemre, mert megindítasz egy oldal íves avgy egy egyenes rúgást és ha azt védi egy nem edzett egyén nem csak izomláza lesz, hanem mehet csontkovácshoz is :)

Quote from: Zanador on 2008-05-27, 17:21:03
Utcai verekedésben meg valszeg követném azt a tanácsot, amit régebben kaptam, miszerint előről egy rúgás a térdre. Nem épp stilusos, de működik.
Szerintem simán jó ha később nem tudnak aznosítani esetleges maradandó bénulás okozása miatt :)

Pont az elsőről beszéltem, már csinálsz valami komolyabb figurát és téged vesznek elő,mert megvétted magad?

Gregory

Quote from: smash++ on 2008-05-27, 17:31:37
A másodikhoz viszont már megerősíted azt, hogy akár egy Thai Box is simán jó önvédelemre, mert megindítasz egy oldal íves avgy egy egyenes rúgást és ha azt védi egy nem edzett egyén nem csak izomláza lesz, hanem mehet csontkovácshoz is :)
1v1re tökéletes a thai box, de csőlátásod lesz, több ellenfél ellen nem nagyon tudsz mit csinálni, mert ugye a mai, Magyarországon oktatott thai box egy küzdősport, ami arra készít fel, hogy a ringben egy embert le tudj verni.

Egyébként igen, a Magyarországon levő önvédelmi viszonyok leginkább egy viccel érnek fel.

teraflare

Quote from: Gregory on 2008-05-27, 17:43:16
Egyébként igen, a Magyarországon levő önvédelmi viszonyok leginkább egy viccel érnek fel.
A megoldás: te támadj és ő védekezzen  :D

smash++

Quote from: Gregory on 2008-05-27, 17:43:16
csőlátásod lesz
Ez teljesen igaz, a több ellenfelet szokni kell, már csak azt is, hogy többen állnak veled szemben és ilyenkor kimondottan az egyszerű és hatásos dolgokra kell hagyatkozni, ha sikerül az adrenalin túltengés mellett :)

Quote from: teraflare on 2008-05-27, 17:46:00
Quote from: Gregory on 2008-05-27, 17:43:16
Egyébként igen, a Magyarországon levő önvédelmi viszonyok leginkább egy viccel érnek fel.
A megoldás: te támadj és ő védekezzen  :D
Ha egyenes úton akarsz a börtönbe menni :)

Rounin

Quote
A megoldás: te támadj és ő védekezzen és te sérülj meg. :D

Így jó? Börtönbe juttatod a kis... :__devil:

Suszi

#595
Quote from: smash++ on 2008-05-27, 13:15:49
Quote from: sirtomi on 2008-05-23, 16:25:08
Valami kung-fu vs Karate
Ninjutsu nagyon tetszett (de úgy éreztem ide marha sok idő kell amíg hatékonyan tudom alkalmazni) és volt pár dolog amit nem tudtam felfogni... Lábra rúgást, picit érdekesen védtük

Mi volt benne az érdekes?
Egyébként a Ninjutsu valóban nem a legkönnyebben elsajátítható harcművészet. Én 1,5 éve csinálom, de rengeteg tanulnivalóm van még. Igaz nagyon sok mindent már - szerintem - sikerült elsajátítanom.
Az én mestetrem is azt tanította/tanítja, hogy inkább meneküljünk el, minthogy harcoljunk. Csak akkor nyúljunk a tanult dolgokhoz, ha már nincsen más választásunk. És akkor is csak addig, amíg harcképtelenné nem tesszük az ellenfelet, és utána azonnal fussunk el :)

Edit: azt elfelejtettem mondani, hogy azt tanították még nekem, hogy éles szituációban mindent be lehet vetni. Nyomd ki a szemét, rúgd tökön, üsd torkon, stb. Ha az életed múlik rajta, akkor szerintem egy bíróságon is neked fognak ítélni, hiszen önvédelem volt. (lehet túl naív vagyok :P) Az élet nem sport!

sirtomi

Quote from: Gregory on 2008-05-27, 17:20:34
0:29-től
Tök jó ez a videó, de szerintem ha bármelyik mozdulatot megcsinálom a támadóm ellen, elég komoly büntetést kapnék :D

teraflare

Quote from: Suszi on 2008-05-28, 09:42:24
Az én mestetrem is azt tanította/tanítja, hogy inkább meneküljünk el, minthogy harcoljunk. Csak akkor nyúljunk a tanult dolgokhoz, ha már nincsen más választásunk. És akkor is csak addig, amíg harcképtelenné nem tesszük az ellenfelet, és utána azonnal fussunk el :)
Súlyos testi sértés mellé még egy cserbenhagyást is produkálni? kösz nem. inkább hívom a mentőket meg a rendőröket. A nem ártó szándék ebből is valamennyire látszik.

Quote from: Suszi on 2008-05-28, 09:42:24
Edit: azt elfelejtettem mondani, hogy azt tanították még nekem, hogy éles szituációban mindent be lehet vetni. Nyomd ki a szemét, rúgd tökön, üsd torkon, stb. Ha az életed múlik rajta, akkor szerintem egy bíróságon is neked fognak ítélni, hiszen önvédelem volt. (lehet túl naív vagyok :P) Az élet nem sport!
Viccelsz? Abban az országban ahol ha meglősz egy rád baltával támadó embert és téged ítélnek el? Legyen egy jó ügyvéded aki elintézi a dolgot és akár ölhetsz is.

smash++

Quote from: Suszi on 2008-05-28, 09:42:24
Quote from: smash++ on 2008-05-27, 13:15:49
Quote from: sirtomi on 2008-05-23, 16:25:08
Valami kung-fu vs Karate
Ninjutsu nagyon tetszett (de úgy éreztem ide marha sok idő kell amíg hatékonyan tudom alkalmazni) és volt pár dolog amit nem tudtam felfogni... Lábra rúgást, picit érdekesen védtük

Mi volt benne az érdekes?
Pl
Amire rúgnak felhúzod és elmegy alatta - ebből a felhúzásból azért lehetnek érdekes dolgok ha nem jól számolod ki a távolságot
Esetleg az, amikor jön az egyens rúgás és úgy véded a lábaddal, hogy felhúzod és a külső feléről eltolod a tiéddel (valami ilyesmi)
Vagy jön a rúgás te kikerülöd és oldalról megrúgod a lábát (ezzel veszíti el az egyensúlyt és neked máris háttal lesz)

Elméletben teljesen ok, de azért egy gyors és erős rúgást elég nehéz így védeni

Suszi

Quote from: teraflare on 2008-05-28, 10:28:09Viccelsz? Abban az országban ahol ha meglősz egy rád baltával támadó embert és téged ítélnek el? Legyen egy jó ügyvéded aki elintézi a dolgot és akár ölhetsz is.
Azt tegyük hozzá, hogy MO-n nagyon kevés ember hordhat magánál fegyvert az utcán. De amúgy igazad van.
smash++: Igazad van, emiatt is nehéz elsajátítni a ninjutsut magas fokon. Nomeg nincs olyan harcművészet, ami mindenre, mindig, mindenhol, mindenki ellen hatásos.