Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2008-01-03, 19:43:46
De szerintem is szetesik. Fokent a bal oldali EPIC FAIL és a jobb oldali LEGENDARY WIN közti finom, ám a gyakorlott szem számára mégis észrevehető differencia segiti ezt elo.
FiXED

Solid Snake

Mechanikus narancs (1971)

Uhh, de beteg. Uhh, de stílusos. Értem, hogy miért kult.  :jee:
Nem hittem volna, hogy a gyomorforgató első 20 perc után képes leszek szimpatizálni a pszichopata főhőssel, de sikerült. Kubrick tényleg egy zseni.
Aki eddig nem látta (és nem nő, gyerek, vagy érzékeny lélek  :__devil:), sürgősen pótolja.  :lazza:
Azt hiszem, levadászom holnap az alapregényt (Anthony Burgess - Gépnarancs) az egyetemi könyvtárból.  :whoah:


Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2008-01-03, 19:50:39
Quote from: Kvikveg on 2008-01-03, 19:43:46
De szerintem is szetesik. Fokent a bal oldali EPIC FAIL és a jobb oldali LEGENDARY WIN közti finom, ám a gyakorlott szem számára mégis észrevehető differencia segiti ezt elo.
FiXED
No igen, a trivialitasokat kihagytam. :haha:
De ha mar itt tartunk eszrevettetek, hogy azok a figurak kicsik, pl Han Solo, R2 stb akik a legjobbak, de Qui-Gon pl bazi nagy, csak tudnam miert??! (Tudom, o meg el, kell neki a reklam.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

#4773
Friss:
Ex Drummer - Hatalmas filmes gyomros. Nagyon durva, nagyon beteg, szembe megy minden nézői elvárással és érzéssel, megtapos, aztán a pofádba röhög. 2007 legzamatosabb falatkája. ( Kár, hogy csak tegnap láttam, így nem lett toplistás. :) )



Quote from: Zsiga on 2008-01-03, 19:50:39
Quote from: Kvikveg on 2008-01-03, 19:43:46
De szerintem is szetesik. Fokent a bal oldali EPIC FAIL és a jobb oldali LEGENDARY WIN közti finom, ám a gyakorlott szem számára mégis észrevehető differencia segiti ezt elo.
FiXED
:tezsvir: (Én is erre gondoltam.)

Quote from: Kvikveg on 2008-01-03, 19:43:46
A Wristcutters neked megvan? Baromi jo volt, megmutatnam a csaladnak. :D
Nem találtam róla nemkamu avi ripet... :(

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

minuszmiki

Quote from: Ramiz on 2008-01-03, 17:00:32
2007-es toplistám
Kösz, úgyis alig nézek mostanában filmeket, legalább lesz honnan válogatnom. :)

Solid Snake

Death Sentence (2007)

A Fűrész 1 rendezőjének, James Wannak legújabb filmje.

Adva van egy átlagos amerikai család: apuci, anyuci, nagyfiú, kisfiú. Apuci irodakukac, anyuci ...hm... egyszerű feleség, nagyfiú jégkorongjátékos, kisfiú irigy a nagyfiú sikereire. Apuci az egyik hokimeccs után éppen hazafelé tart nagyfiúval, amikor megállnak tankolni. Nagyfiú kiszáll, hogy vegyen magának üdítőt. Fordulat következik. Egy banda betör a boltba, lelövi a tulajt és szétvágja a nagyfiú torkát. ZOMG drama effektus. Apuci megjegyzi az elkövető ábrázatát, megsiratja a nagyfiút, majd bosszút esküszik. Innen következik a cselekménykibontás, amit spoilerre való tekintettel nem részleteznék. Nézzétek meg ti is.

A történet és az akciójelenetek néhol erősen emlékeztetnek a Max Payne-re. Bosszúállás az aljas söpredéken, akik tönkretették az életedet. Az pedig különösen tetszett, hogy a főszereplő (akit a szimpatikus Kevin Bacon alakít) nem vedlik át egy "átlagember-de-ha-felhúznak-szuperhős"-kategóriává, hanem végig esetlen, ideges, az eseményektől egyre inkább bekattanó átlagpolgár, aki "szemet-szemért"-elv alapján szolgáltat igazságot. A tűzpárbajok és a közelharcok remekül ki lettek vitelezve (a lövöldözés hevében elkiabált "I'll kill you! I'll f*cking kill you!"-k is egy az egyben Max Payne-feelinget árasztanak), a film közepén bekövetkező, elmérgesedést okozó fordulat is jót tett, viszont a drámai szál elnyújtott és unalmas üresjáratokkal szolgál. Úgy érzem, ha kihagynak egy-két ilyen jelenetet és több teret hagynak a pörgésnek és az adrenalinnak, akkor jobb film lehetett volna.

Szóval nem egy Shoot 'Em Up, de megéri azt a két órácskát.

7/10  :uzi:

Liquid Snake

I am Legend

Véleményt várnék erről a filmről mert sokaktól hallottam h nem érte meg elpazarolni ennyi időt az életükből míg megnézték de pl én is láttam és nekem nagyon-nagyon tetszett :)

Dreamcleaver

Quote from: Liquid Snake on 2008-01-06, 02:40:42
I am Legend

Véleményt várnék erről a filmről mert sokaktól hallottam h nem érte meg elpazarolni ennyi időt az életükből míg megnézték de pl én is láttam és nekem nagyon-nagyon tetszett :)

Isszonyat jó és hangulatos a felvezetés, de a vége nagyon nyálasan amerikaias lett. Illetve a cg is elég gagyi volt. De azért nekem is tetszett és sztem Will Smith is jól játszott. 7/10
A vége miatt belenéztem az 1971-es The Omega Man-be is Charlton Heston-nal a főszerepben, de csak nevetni tudtam a filmen, viszont ott a vége hűebb a regényhez.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Solid Snake


Én

Ez meghozta a kedvem, hogy megnézzem (na jó, egyébként is meg akartam)

Lythis

#4780

Solid Snake

Quote from: Lythis on 2008-01-08, 23:40:27
Quote from: Solid Snake on 2008-01-08, 23:26:03
Fight Club (1999)

:eek:
cask ennyi? :D

Gondoltam, stílusos leszek. :P
A lényeg: kötelező megnézni. Erőszakos és végletekig beteg, de mégis piszkosul nagy  :wtf:. A pozitívabb fajtából.

Lythis

Csak nem tudtam egyértelműen belőni, hogy ez pontosan milyen reakciót fed, de akkor jól tippeltem :)
Akiket ismerek, és látták, azok elég szélsőségesen nyilatkoztak róla, ergó van akinek nagyon tetszett, más szerint viszont egyenesen szörnyű..

Xzone

Quote from: Lythis on 2008-01-09, 11:24:02
más szerint viszont egyenesen szörnyű..

???

Én még nem találkoztam ilyen emberrel :)

Ramiz

Én sem. :) Csak olyannal, aki a fogyasztói társadalom orra alá való odadörgölések és a lázadó, anarchikus nézetek miatt szerette, meg aki meglátta benne pont ennek a beállítottságnak a visszásságát és már ezen röhög - tehát pont a film rajongóinak jelentős részén. Nagyon durva. :D A könyvben még jobban kijön ez, de azért a filmen is észrevehető. A dvd extra rásegít: webshop-szerű képeket lehet végignézni, ami Tyler Durdenes vörös bőrdzsekit, Tyler Durdenes narancssárga napszemüveget meg hasonló cool, extravagáns cuccokat reklámoz, persze jó drágán. A film szempontjából a space monkey-népnek való szemét ez, mégis a legtöbb nézőnek tuti átfut a fejét, hogy tényleg milyen jó az a vörös bőrdzseki (nekem is), aztán mikor ezt észreveszi, jót nevethet magát... :haha: És persze a film is röhög saját magán, korrektül, nem csak a nézőket kényszeríti erre. Milyen stílusos, milyen kiszámított, milyen laza már minden, amit az addigi életének hátat fordító (nem véletlenül) névtelen főhős/Tyler Durden megcsinál... és mennyire nem így működne a valóságban... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-01-09, 12:58:05
Én sem. :) Csak olyannal, aki a fogyasztói társadalom orra alá való odadörgölések és a lázadó, anarchikus nézetek miatt szerette, meg aki meglátta benne pont ennek a beállítottságnak a visszásságát és már ezen röhög - tehát pont a film rajongóinak jelentős részén.
Amikor a film (meg plána a könyv) előjött, akkor ez a fogyasztói társadalom duma, meg a céltalan yuppie-lét még nem volt ennyire agyonismételgetve, sőt, szvsz a Fight Clubnak szerepe1 volt abban, hogy köztudatba (vagy inkább fősodorba) jött. Tehát szerintem a Fight Club igenis odadörgöli, oda akarja dörgölni mindezeket a társadalom orra alá. És ugyanakkor persze valóban szándékosan nevetségessé teszi a saját ideológiáját is. Mert akkora hatalmas császárság az egész, hogy megengedheti magának :D

1mindenesetre hallottam egy Magyar Rádiós "saját jegyzetét felolvassa" emberkét, aki a teljes yuppie + fogy társadalom problémakörrel a Fight Club révén ismerkedett meg, és minden tételére Fight Club példát hozott, persze közben nem győzte szidalmazni a vacak amerikai filmeket, különösen a Fight Clubot.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-01-10, 00:22:20
Amikor a film (meg plána a könyv) előjött, akkor ez a fogyasztói társadalom duma, meg a céltalan yuppie-lét még nem volt ennyire agyonismételgetve, sőt, szvsz a Fight Clubnak szerepe1 volt abban, hogy köztudatba (vagy inkább fősodorba) jött.
Hát, azért ez túlzás, a '91-es Amerikai Psycho például sokkal tovább megy (lelkiekben, nem világméretű jelenség értelemben), mint a '96-os Harcosok Klubja könyv vagy a '99-es film, már ami a modern, fogyasztásorientált társadalomnak az egyén lelkére gyakorolt hatását illeti (konkrétan egy gazdag yuppie esetében), és a jelenség nyilván még régebbi, mint egy könyv, amit véletlenül épp ismerek. De a fogalom köztudatba való belövésében lehetett akár szerepe a filmnek is, persze tény, hogy nem magyaráz róla sokat, ezért nem is dekódolja mindenki a gúnyos humort az egész történetből. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Jó, akkor túl erősen fogalmaztam. Arra gondoltam, ahogy pl. a Mátrix az erős virtuális valóság gondolatát mainstreambe emelte. Annak ellenére, hogy ugye Platón, stb.
American Psycho: egyik nagy lemaradásom!

Xzone

Quote from: Próféta on 2008-01-10, 00:44:04
American Psycho: egyik nagy lemaradásom!


Sürgősen pótold! :)

[spoiler]
3 kedvenc részem:
amikor
-megöli Paul Allent
-a két kurvával van
-a végén felhívja az ügyvédjét

PRICELESS[/spoiler]

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-01-10, 00:44:04
Jó, akkor túl erősen fogalmaztam. Arra gondoltam, ahogy pl. a Mátrix az erős virtuális valóság gondolatát mainstreambe emelte. Annak ellenére, hogy ugye Platón, stb.
American Psycho: egyik nagy lemaradásom!
Igen, értem, hogy mire gondolsz.
AP-ra sokkal inkább vonatkozik, mint a Harcosok Klubjára: először mindenképpen könyvben!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Selmo

Stardust

Úgy hozták, azt sem tudtam mi ez. Nos, röviden: egy mese. Méghozzá egy gyönyörű mese. Angliában játszódik, ~150 évvel ezelőtt. A Fal nevű falucska egy fal mellé épült. A fal túloldalán állítólag egy másik birodalom van, de senki sem mehet be oda. Dunstan Thorn azonban beszökik egyszer és találkozik egy szép szolgálólánnyal. Egy kellemes időtöltés után a fiú visszatér, élni a hétköznapi Angliai életét. 9 hónap múlva ajándékot kap: egy kosárban egy csecsemőt. A fiát. Ugorjunk 18 évet, a kicsi felnő és szerelmes lesz. Egy romantikus estét tölt el választottjával, aki bevallja neki, hogy 1 hét múlva - a születésnapján - másnak adja a kezét. Látnak egy hullócsillagot és Tristan azt mondja, hogy ő akár azt a csillagot is neki adná, ha az övé lehetne a lány keze. A lány beleegyezik, a fiú pedig útnak indul a Fal túloldalára. Természetesen a "csillagot" nem csak ő keresi. A történetben feltűnik még boszorkány, herceg, egyszarvú, marcona hajóskapitány stb. És megkezdődik a hajsza a csillagért.
A látványvilága egyszerűen elragadó. Nem tudom, hogy angol vagy skót vidéken forgatták-e, de egyszerűen káprázatos. A Hegylakóban voltak hasonló jelenetek még. Továbbá a mágia is szépen lett megoldva a speciális effektek nagyon jók, látványosak és nem is ütnek el a háttértől
A zene is illik a történethez, nagyon hatásosan festik alá a cselekményt.
Aki szereti a fordulatos, itt-ott akciódús , humorban sem szegény és - meséről lévén szó - természetesen romantikus történetet, annak kötelező darab. Akit pedig nem győztem meg, az vessen egy pillantást a stáblistára, mellékszerpekben Michelle Pfeiffer és Robert De Niro kaliberű színészek remekelnek.

Még szerencse, hogy megnéztem; eszembe jutatott egy másik klasszikust, amit meg kell szereznem, a Sólyomasszony máris letöltés alatt áll.

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Hm, most hogy mondod, a trukkok nem voltak zavaroak. Ritka egy ilyen filmnel.
Kellemes meglepetes volt, es humoral boven ellattak. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Ha akartok nagyokat röhögni azon, ahogy fogalmazni próbálok, rosszul ejtem Wachowskiék nevét és majdnem nem jut eszembe Nihei Tsutomu neve, valamint beraknátok csengőhangnak a "vahovszkit", amivel a többiek fenyegettek meg, csak tessék. :lame: :Kiraly:
[spoiler]http://geekz.blog.hu/2008/01/10/free_cinema_2008_januar_10  :wtf :wtf :wtf[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xzone

#4793
Quote from: Ramiz on 2008-01-11, 13:08:04
Ha akartok nagyokat röhögni azon, ahogy fogalmazni próbálok, rosszul ejtem Wachowskiék nevét és majdnem nem jut eszembe Nihei Tsutomu neve, valamint beraknátok csengőhangnak a "vahovszkit", amivel a többiek fenyegettek meg, csak tessék. :lame: :Kiraly:
[spoiler]http://geekz.blog.hu/2008/01/10/free_cinema_2008_januar_10  :wtf :wtf :wtf[/spoiler]

Hallgatom :)

Update: Jó volt, sok érdekes dologról beszéltetek. A végén már kezdett nagyon elborult lenni a hangulat mondjuk, kb a vahovszkis résztől :D

Ramiz

Quote from: Xzone on 2008-01-11, 14:01:35A végén már kezdett nagyon elborult lenni a hangulat mondjuk, kb a vahovszkis résztől :D
Fogyott a sör... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

hargharg

bruhaha! hosszu, hosszu ido utan megneztem a "Vektor"-t. : D
ugyan nem minden poen ult, viszont meghozta a kedvem az elmult par ev (lassan tiz? : D) ket "nagy" trilogiajanak ujranezesehez. bar teny, hogy matrixbol az elso, gyurukurabol meg a masodik egyertelmuen viszi a primet, de hat ez van. ^_^
jah, es amin szetrohogtem magam: "nem tudom behajlitani az ujjamat!" : D
mostantol csakis igy fogok karomkodni... x DD
rofl

kikuchiyo

Futurama: Bender's Big Score

Végre sort kerítettem rá. Írtak róla jót és rosszat egyaránt, és nekem is egyszerre voltak nagy elvárásaim - végül is A rajzfilmsorozat reinkarnációjáról van szó - és tartottam is tőle, féltem, hogy ezzel is úgy járok, mint a Macskafogó 2-vel.

Végül valahol a két véglet között állapodott meg a véleményem. Nem kirobbanóan zseniális, de nincs is vészesen elcseszve.
Sajnos vannak benne üresjáratok, de jó párszor fel is nevettem azért. Az sorozat eredeti kocka-humorát a tolerálhatónál kissé nagyobb mértékben helyettesítették fanservice-szel, azaz néha erőltetettek voltak a visszautalások korábbi részekre.

A sztoriról annyit árulok el, hogy időutazás szerepel benne.

Összességében a nagy reménnyel várt egész estés folytatás élvezeti értéke úgy egy-másfél eredeti Futurama résszel ér fel - több is lehetett volna, de ennek is örülnünk kell, azt hiszem.
Failure is the default option

Ramiz

Kaland - játék - kockázat!!!

1. A számítógéped előtt ülsz. Este van, nem túl késő, de már nincs kedved tanulni. Mit teszel?
- Ha fórumozni kezdesz, ugorj a 2-es pontra.
- Ha beveszel három altatót egy pohár viszkivel, ugorj a 3-as pontra.
- Ha filmezni szeretnél, ugorj a 4-es pontra.

2. Hajnal felé jópár posttal, trollkodással és funnyvideoval később ágyba dőlsz. Másnap délután négykor kelsz, és rájött, hogy máris elpazaroltad a nap felét, amit tanulással terveztél tölteni. Sehogy nem állsz a tételekkel. Life sucks, sucker.

3. Érdekes éjszakád lesz...

4. Mit szeretnél nézni, ha már egyszer rászánod magad?
- Private Goldot? Ugorj a 3-as pontra.
- Animét? GB2 /a, faggot.
- Tucatfilmet? Kapcsold be a tévét.
- Olyan filmet, amin röhögni, szörnyülködni és gondolkozni fogsz, és erősen odabasz? Kiszámíthatatlan, néha megdöbbentő, de mindenképpen érdekes filmet, mint amilyen mondjuk a Brazil vagy egy MP's Flying Circus epizód? Nézd meg ezt: Dellamorte Dellamore (aka Cemetery Man). Kib*szott zseniális. Nem árulok el semmit róla, csak annyit, hogy másfél órába belefért annyi történet, ötlet, mondanivaló, poén és klasszikus horrorjelenettől kezdve B-kategóriás trashig* minden, ami három másik (átlagos) filmbe is elég lenne... Azért alapvetően a zombifilmek motívumait használja és van benne gyakás bőven, szóval akire már ez riasztólag hat, az kímélje meg magát (egy kurva jó filmtől... :haha: ).

Ps. A film nyitójelenete önmagában zseniális, minden idők legjobb filmkezdése szerintem... majd a vizsgafelejtő filmezésen megnézzük. :D


--------------------------------------------------------------------------------------------
* : ezt tényleg csak Zsiga olvassa el, mert a többieket elijesztené egy tényleg ritka jó filmtől... :)
[spoiler]Sírból motorral kikelő zombik (akik előtte egy motorosbanda tagjai voltak)... Hell YEAH!!!141441!'!!! :whoah:[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-01-16, 20:34:57
--------------------------------------------------------------------------------------------
* : ezt tényleg csak Zsiga olvassa el, mert a többieket elijesztené egy tényleg ritka jó filmtől... :)
[spoiler]Sírból motorral kikelő zombik (akik előtte egy motorosbanda tagjai voltak)... Hell YEAH!!!141441!'!!! :whoah:[/spoiler]

Ez kell. :Kiraly:

chilip

most néztem meg újra az Asterix és Kleopátra rajzfilmet a régi magyar szinkronnal és még mindig marha jó  :Kiraly: