Wallpaper/háttérkép verseny 3. forduló

Started by Fubenalvo, 2007-01-29, 11:41:11

Previous topic - Next topic

Fubenalvo

Harmadik forduló
2007.07.27 - 2007.08.25
----------------------------------------------------------------------------------
A képeket továbbra is 1280x1024es felbontásra csináljátok. (ebből lehet 1024x768asat csinál pillanatok alatt, ha az kell...)
Szín, téma, illetve olyan megkötés, hogy ikonnal tömött asztalaon is mutasson-e avagy sem: nincs.
Mindenki olyan képet csinál ami neki tetszik, lényeg hogy anime témájú legyen.

Minimum 2 fázisképet kérnék minden kép készítéséről, hogy láthassuk miből mi lett. ;)

Az elkészült műveket augusztus 25ig várom a fubenalvo1987@gmail.com címre.
Az email témájába kérlek titeket ezt írjátok - "USTEAM Wallpaper 3.". Fontos lenne, mert elég sok levelet kapok erre a címre nap mint nap, és ha a téma ugyanaz, akkor könnyebb kivadásznom a képeket.

Díjak téren pedíg még mindíg az Üvegtigris szintjén allunk, mint első versenyünkben:
Quote- Te... Lalikám. Nyeremény van? Nincs! ...nem is volt.  :D

Ha határidőig nem érkezik elég pályamunka akkor addig várunk amig minimum 5 darab nem lesz. De nagyon remélem most még többen is kedvet kapnak hozzá. :)

----------------------------------------------------------------------------------
Az előző fordulók eredményei: http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1145.msg270410#msg270410
----------------------------------------------------------------------------------

KeLa

Ez nem rossz ötlet, de mi a garancia h mindenki saját maga által készített képet küld be... hanem esetleg leszed vhonnan valami jót és azt :smile:

Fubenalvo

Quote from: KeLa on 2007-01-29, 11:54:57
Ez nem rossz ötlet, de mi a garancia h mindenki saját maga által készített képet küld be... hanem esetleg leszed vhonnan valami jót és azt :smile:

Bízom annyira az emberekben, hogy ha még nyeremény sincs, akkor nem rontják el mások játékát ilyennel. :)

KeLa

Quote from: Fubenalvo on 2007-01-29, 12:00:20
Quote from: KeLa on 2007-01-29, 11:54:57
Ez nem rossz ötlet, de mi a garancia h mindenki saját maga által készített képet küld be... hanem esetleg leszed vhonnan valami jót és azt :smile:
Bízom annyira az emberekben, hogy ha még nyeremény sincs, akkor nem rontják el mások játékát ilyennel. :)
Én benne vagyok :tezsvir:
De azért még kéne pár ember :rolleyes:

chilip

én benne vagyok, csak kéne egy kis segítség hozzá, mivel totál kezdő vagyok a témában... viszont van fél gigányi háttérképem ;), szóval mik a legjobb progik, amiket képszerkesztésre lehet használni?

Rounin

MS-paint, Photoshop :angyali:

Határidő mikor van?

KeLa


Rounin

Quote from: KeLa on 2007-01-29, 12:44:31
Quote from: Rounin on 2007-01-29, 12:40:17
Határidő mikor van?
Végigolvastad az első hsz-t? :smile:


Igen. Elfelejtettem. Ne akard már, hogy felgörgessem.... jóh, megtörtént. Bocsi :haha:

Member

Én benne lennék... De lehet, hogy nem lesz benne köszönet... :haha:

Draconire


Fubenalvo

Még hozzácsaptam az első kommenthez, hogy lehetőleg 1280x1024-re dolgozzatok. :)

Member

Khmmm, azt a felbontást a monitorom nem is ismeri... :rolleyes:

Fubenalvo

Quote from: Member on 2007-01-29, 17:52:58
Khmmm, azt a felbontást a monitorom nem is ismeri... :rolleyes:

Persze, nem mindenki használ TFT meg LCD vagy nagyfelbontású monitorokat. Viszont elkészíteni el tudod kicsin is, utána pedig úgyis lesz HQ (1280x1024) és LQ (1024x768) letölthető változat.
Csak egy LQ-t már nagyobb monitoron szétkenve nem egészen éri el azt a hatást amire hivatott volna.

Solid Snake

Benne vagyok. Úgyis van egy-két ötletem.  :tezsvir:

Zsiga

Quote from: Fubenalvo on 2007-01-29, 18:16:04
Quote from: Member on 2007-01-29, 17:52:58
Khmmm, azt a felbontást a monitorom nem is ismeri... :rolleyes:

Persze, nem mindenki használ TFT meg LCD vagy nagyfelbontású monitorokat. Viszont elkészíteni el tudod kicsin is, utána pedig úgyis lesz HQ (1280x1024) és LQ (1024x768) letölthető változat.
Csak egy LQ-t már nagyobb monitoron szétkenve nem egészen éri el azt a hatást amire hivatott volna.
Az 1280*1024-et szerintem felejtsd el... Kevesen használnak 5:4 képarányú monitort (szerencsére, az agyamra megy, nemtom ki volt az az állat aki ezt kitalálta de remélem most éppen forog a sírjában...), gyakorlatilag csak a 15" és 17" LCD-k ilyenek. Ha már HQ kell akkor legyen inkább 1600*1200, azt is lehet utólag kicsinyíteni.

Fubenalvo

Quote from: Zsiga on 2007-01-29, 21:56:15
Quote from: Fubenalvo on 2007-01-29, 18:16:04
Quote from: Member on 2007-01-29, 17:52:58
Khmmm, azt a felbontást a monitorom nem is ismeri... :rolleyes:

Persze, nem mindenki használ TFT meg LCD vagy nagyfelbontású monitorokat. Viszont elkészíteni el tudod kicsin is, utána pedig úgyis lesz HQ (1280x1024) és LQ (1024x768) letölthető változat.
Csak egy LQ-t már nagyobb monitoron szétkenve nem egészen éri el azt a hatást amire hivatott volna.
Az 1280*1024-et szerintem felejtsd el... Kevesen használnak 5:4 képarányú monitort (szerencsére, az agyamra megy, nemtom ki volt az az állat aki ezt kitalálta de remélem most éppen forog a sírjában...), gyakorlatilag csak a 15" és 17" LCD-k ilyenek. Ha már HQ kell akkor legyen inkább 1600*1200, azt is lehet utólag kicsinyíteni.

Én anno a 17"-os CRT-met is ezen a felbontáson használtam és jelenleg ez a legelterjedtebb háttérkép felbontás 1024x768 felett. 1600x1200on még nagyon kevesen használják a monitorokat, legfeljebb azok akiknek kb 21"os monitor van, mert azon már talán lehet is látni.
Minimális a különbség amit minimális PS tudással korigálni lehet. Ezt bizzátok csak rám mint már mondtam. A felbontás pedig továbbra is marad 1280x1024.

Zsiga

Quote from: Fubenalvo on 2007-01-29, 22:15:03
Én anno a 17"-os CRT-met is ezen a felbontáson használtam
Szemésznél mikor voltál utoljára?  :confused: 4:3-as képarányú kijelzőn 5:4- képarányú felbontás? Ezt egészen komolyan gondoltad?
Na de mindegy, befejeztem az offolást.

Fubenalvo

Quote from: Zsiga on 2007-01-29, 22:28:08
Quote from: Fubenalvo on 2007-01-29, 22:15:03
Én anno a 17"-os CRT-met is ezen a felbontáson használtam
Szemésznél mikor voltál utoljára?  :confused: 4:3-as képarányú kijelzőn 5:4- képarányú felbontás? Ezt egészen komolyan gondoltad?
Na de mindegy, befejeztem az offolást.

Ha mondom... :)
Kicsit lehet nyújtott volt a kép, de sosem volt annyira zavaró, hogy feltűnjön... meg elég hamar váltottam utána erre e moncsira.
Ha érdekelnekl részletek PÜ-ben folytathatjuk. :)

Ja és meglepődtem, de már érkezett is pályamű...
nem kell kapkodni skacok, van idő. ;)

SpawnOfHell

Wow ez egy jó 5let, nekem is van ám pár "alkotásom" ilyen téren. :jee:

Chro

El is küldtem az alkotást.
"The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it."




'hime

Solid Snake

Quote from: Chro on 2007-01-31, 16:51:06
El is küldtem az alkotást.

Én még bőven kihasználom a rendelkezésre álló időt, minél több effektmennyiséget nézek a Photoshop-hoz.

Legfrissebb alkotásom a sig-em (L RuleZ!  :szemuveges:).

Member

Eléggé esélytelen leszek, mert személy szerint gyűlölöm a photoshop-ot, de remélem, hogy a tartalma majd meglágyítja a nép szívét. :D

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-01-31, 17:33:28
Eléggé esélytelen leszek, mert személy szerint gyűlölöm a photoshop-ot, de remélem, hogy a tartalma majd meglágyítja a nép szívét. :D

Mi az oka a PS elleni gyűlöletednek?  :ejnye:

Fazék

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-31, 18:33:16
Quote from: Member on 2007-01-31, 17:33:28
Eléggé esélytelen leszek, mert személy szerint gyűlölöm a photoshop-ot, de remélem, hogy a tartalma majd meglágyítja a nép szívét. :D

Mi az oka a PS elleni gyűlöletednek?  :ejnye:
az hogy nem tudja használni :__devil:

Solid Snake

Quote from: Fazék on 2007-01-31, 18:53:13
Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-31, 18:33:16
Quote from: Member on 2007-01-31, 17:33:28
Eléggé esélytelen leszek, mert személy szerint gyűlölöm a photoshop-ot, de remélem, hogy a tartalma majd meglágyítja a nép szívét. :D

Mi az oka a PS elleni gyűlöletednek?  :ejnye:
az hogy nem tudja használni :__devil:
Solution: Tutorialized

(btw: you are evil... :lazza:)

Rounin

Photoshop is for quitters... nem keresem elő a képet hozzá :D

Hm, megvan a koncepcióm. Már csak dolgozni kell.

Lythis


Solid Snake

Merész. :lol:

Na de hogy védjem a Paint-et: How to draw a car in Microsoft Paint
Ráadásul egy laza NIN szám megy alatta - Right Where It Belongs (With Teeth /2005/)

Member

Quote from: Fazék on 2007-01-31, 18:53:13
az hogy nem tudja használni :__devil:
Hazavágja a kézi rajz szépségét.

Fubenalvo

Quote from: Member on 2007-02-01, 14:12:40
Quote from: Fazék on 2007-01-31, 18:53:13
az hogy nem tudja használni :__devil:
Hazavágja a kézi rajz szépségét.

Ezzel nagyon, de nagyon nem értek egyet. Akkor vágja haza a kézirajzot, ha hozzánemértő ember dolgozik vele. Nézz körül Deviantarton, vannak olyan kézirajz utómunkák, hogy az állad leesik. Nem azért mert kicsicsásították, hanem mert annyi plusszt tud adni a képhez. Ha lesz időm keresek neked ilyeneket, mert nem biztos, hogy azonnal megtalálod azokat amikre gondolok. :)

Quote from: Lythis on 2007-02-01, 00:42:49
[spoiler][/spoiler]
Ahogy feljebb mondták, merész de ha gondolod nevezhetjük! :D
Egyébként ELTE-n láttam olyan pacákot aki pixellenként paintben 2 hónapig rajzolt egy űrhajót paintben. Mindig ott ült a Loviban (számtechterem) és pötyögött. De a peugeot-os csávó tényleg profi. Kiváncsi vagyok napi hány órát és mióta szórakázik Paintben. :)