Kánikula és ellenszerei

Started by Flaser, 2006-06-22, 15:45:00

Previous topic - Next topic

Baggio

mi is téglaházban lakunk, de a szobám a felső szinten van ráadásul nyáron egész nap közvetlenül hozzám süt be a nap. ja és a szigetelés mindenhol jó, csak az a baj hogy ugye kintről a nap, felülről meg a nyáron szaunává változó tetőtér fűt. de szerencsére mostantól összedönthetem a magyar áramellátást  :D. mondjuk ha ettől nem menne a gép akor tuti levernám a falról a légkondit  :D

Fazék

vajon pontosan milyen agyi betegségben szenvedtem, amikor "nem"-et mondtam egy mobil klímára a szobámban?...

Kuroi Tenshi

Semmilyenben, mert mobil klíma = fail.
Kib***ottul hangos (~60dB, kb állj autópálya mellé), és amit egyik
oldalon hűt, azt a forró (40-50°C+) levegő kivezetésére szolgáló cső
egész hosszában vissza is sugározza. Ja és 1-2 kisebb szobát tud csak
rendesen lehűteni.
Ha már klíma, akkor rendesen.

Fazék

#183
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-16, 17:03:32
Semmilyenben, mert mobil klíma = fail.
Kib***ottul hangos (~60dB, kb állj autópálya mellé), és amit egyik
oldalon hűt, azt a forró (40-50°C+) levegő kivezetésére szolgáló cső
egész hosszában vissza is sugározza. Ja és 1-2 kisebb szobát tud csak
rendesen lehűteni.
Ha már klíma, akkor rendesen.
van rendes klíma. csak mikor visszaköltöztem haza, akkor a régi varrószobát kaptam meg (mert húgom ügyesen azonnal elfoglalta az én szobámat, az ő szobájából meg kondiszobát csináltak, szóval nekem maradt ez), ami össz-vissz kb 3x3,2x2,7 méteres jellemzőkkel bír és pont a nappalira nyílik a lépcsőfordulóban, vagyis hiába van klíma, ha bármi privacy-t akarok, és nem fülhallgatóval játszani/filmet nézni, akkor be kell csuknom az ajtót... szóval egy kis vacak mobilklíma is sokat jelentene, de még egy vacak ventillátor is a megmentőm lenne, de persze bent van mind az üzletben/irodában jelenleg, mert ott is megsülünk...

Én

Szobámban én is egy vacak 10 éves ventillátort használok de jól végzi a dolgát. Klíma van a nagyszobában, de ott csak este vagyok  :3x3:

.Attila

Se klíma, se ventillátor, csak kereszthuzat.

SaiyaGin

Amíg nem süt a szobámba nap, addig nincs nagyobb bajom, de utána (délelőtt. 11. körül) kezdődnek a problémák.  :oops: Onnantól szenvedek, vagy átmegyek egy másik, hűvösebb szobába, akkor két-három percig jobban érzem magam, de utána ott is melegem van.  :Eztneked: Klímám nincs, lassan elő kéne keresnem a ventillátort.

Selmo

Ilyenkor áldom magam, hogy annak idején az északi szobát választottam, ha ide besüt a nap vége a világnak, vagy valami állat betükrösítette az egész Bakonyt.

A tökéletesség unalmas.

minuszmiki

Quote from: Selmo on 2007-06-16, 22:47:56
Ilyenkor áldom magam, hogy annak idején az északi szobát választottam, ha ide besüt a nap vége a világnak, vagy valami állat betükrösítette az egész Bakonyt.
Same here, exactly :)

Moha

Nos, nekem csak egy pici (3,2 x 1,75 m) szobarészem van, ám az déli oldalon fekszik, ráadásul mivel régen a polcom helyén egy ablak volt, így a padlófűtés csövei is duplán vannak alatta. Emiatt télen-nyáron ez a legmelegebb szoba az egész házban.
Ha nyáron éjszaka zárva van az ablak, reggelre meg lehet fulladni, olyan meleg van (és persze oroszlánszag).
Ha viszont kinyitom az ablakot (lévén, hogy normális szúnyoghálót nem lehet az ablak kilógó párkánya miatt feltenni) akkor a sok rovar özönlik be... Tehát frankó.
Ja, légkondi az nincs a házban. :P

thrall

én a bogarak miatt sohasem sírok, ugyanis a kellemesebb idő mindenek felett  :whoah: tegnnapelőtt is mászkált rajtam egy 1.5 centis bogár félálmomba. erre bezártam az egyik kétrészes hamutartómba.

Én

Áh... a ventillátorom bemondta az unalmast. Lehet a 0-24 szolgálat már kicsit sok volt neki :D

Baggio

Quote from: thrall on 2007-06-17, 13:48:08
én a bogarak miatt sohasem sírok, ugyanis a kellemesebb idő mindenek felett  :whoah: tegnnapelőtt is mászkált rajtam egy 1.5 centis bogár félálmomba. erre bezártam az egyik kétrészes hamutartómba.
:D
a kicsikkel nincs is gond, de hozzám egyszer valami mutáns lepke repült be, hatalmas volt. és szinte csöpögött belőle a gyilkolási szándék  :D. úgyhogy gyorsabbnak kellett lennem

minuszmiki

Bleh rovarok... Csak azokat utálom, amelyek repülnek, pont az ablak felé néz a monitorom és nagyon tud idegesíteni, amikor rászállnak miközben én néznék valamit. Ráadásul a légynél nagyobbaktól rettegek, úgyhogy nem opció a nyitott ablak. Igaz hogy a meleget jól tűröm. :)

MB

Tavaji megoldások:
A) Lavor hidegvízzel. Bár az én szakmámban (villamos ipar) ez kifejezetten hátrányos érintésvédelmi szempontból.
B) Ablakmosó spriccelő, jegesvízzel. Nagyon jól lehűti a levegőt, de felmegy a páratartalom és izzadok.
C) Végső megoldás: Költözés a nagyszobába. (80cm vastag vert fal) Eggyütt a család felkiáltással!
Jelenleg:
Sikerült beszereznem, egy csomó kipurcant PC tápot. 5 csendesebb ventilátort befogtam klímának.
Amióta 3 percenként kicserélik a szoba levegőjét, egész türhető az időjárás. :D

ui:
Szoba nyugati fekésű, gázbeton szauna/üvegház. :(

sirtomi

Növények rosszul videlik, de a redőny leengedve szinte egész nap, ablakot meg csak éjszakára nyitom ki, a meleget nem engedem be napközben. Úgysem vagyok otthon, szóval nem kell szellőztetni egész nap.

MB

A redőnyről 2 dolog jutott eszembe:
1. Nekünk nincs. :(
2. Tavaji megoldás:
D) Papírra ragasztott alufóliával kitapétázott nyugati ablak. :D

Pirula

Quote from: sirtomi on 2007-06-18, 10:59:43
Növények rosszul videlik, de a redőny leengedve szinte egész nap, ablakot meg csak éjszakára nyitom ki, a meleget nem engedem be napközben. Úgysem vagyok otthon, szóval nem kell szellőztetni egész nap.
Nekünk az albérlet negyedik emeleti, tetőtér, délnyugatra néző ablakok. Összes redőny leengedve végig, de így is meg lehet dögleni. Egy megoldást találtam csak eddig: minimális öltözet és fagypontközeli víz fogyasztása.