Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Fazék

izé. az előbb még csak este 10 volt. mi történt? ???

chilip

Quote from: Fazék on 2010-05-18, 00:18:24
izé. az előbb még csak este 10 volt. mi történt? ???

vége a showder klub-nak :D

Kvikveg

Bleh, na, elinteztem az adobevallast. Ezen is tulvagyok.
Mehetek a csomagolast befejezni, aztan remenykedhetek, hogy nem fagyok meg ejjel. Lakotelep, nix futes, es nincs itt a kalyha.  :zomg:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

Brrr. Hideg van. Brrr.  :mad:

Quote from: Kvikveg on 2010-05-17, 22:56:32
Quote from: Cobra on 2010-05-17, 21:15:48
Kvikveg, te tényleg több fizikai munkát végzel, mint a fórum férfitagjai együttvéve :)
:D
Hat most mar csak egy gombot kellett nyomogatni.

Uhhh... I have some addiction problems.
[spoiler]Push the button[/spoiler]

Kvikveg

Quote from: Solid Snake on 2010-05-18, 06:55:11
Brrr. Hideg van. Brrr.  :mad:

Quote from: Kvikveg on 2010-05-17, 22:56:32
Quote from: Cobra on 2010-05-17, 21:15:48
Kvikveg, te tényleg több fizikai munkát végzel, mint a fórum férfitagjai együttvéve :)
:D
Hat most mar csak egy gombot kellett nyomogatni.

Uhhh... I have some addiction problems.
[spoiler]Push the button[/spoiler]
Aaahhh, a repteren lassu a net. Majd este megnezem. :)
<insert random nyavalygas kialvatlansagrol, meg hidegrol>
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Quote from: Kvikveg on 2010-05-18, 09:07:34
Aaahhh, a repteren lassu a net. Majd este megnezem. :)
Megmagyarázza az esetleges légibalesetek okait, ha a meteorológiát is ilyen speeddel kapják. :D

Rounin

Megvolt életem első betörése, amit nem ellenem követtek el mások.
A mai nap tanulsága - könnyebb egy zárat kimozdítani (ejj, de finoman fogalmazok) a helyéről segédeszközök nélkül, viszonylag alacsony zajjal, mint hittem. :__devil:

Holnap szerelhetek fel egy új zárat...

Fazék

Quote from: Rounin on 2010-05-18, 16:36:00
Megvolt életem első betörése, amit nem ellenem követtek el mások.
A mai nap tanulsága - könnyebb egy zárat kimozdítani (ejj, de finoman fogalmazok) a helyéről segédeszközök nélkül, viszonylag alacsony zajjal, mint hittem. :__devil:

Holnap szerelhetek fel egy új zárat...
i'm confused. wut happen?

Rounin

Quote from: Fazék on 2010-05-18, 16:52:26

i'm confused. wut happen?

Hazajöttem boltból. Elfordítottam a kulcsot a korábban is hülyéskedő zárban. A zár kiadott egy "katt" hangot és hirtelen ellenállás nélküli lett a kulcsforgatás.
Néhány perc után rájöttem, hogy ezt biza én hagyományos mód ki nem nyitom; 10-20 mp múlva már a konyhában szentségeltem.

[spoiler]HULKSMASH[/spoiler]

Nakedape

now you rechoose your career?:D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Rounin

Quote from: Nakedape on 2010-05-18, 16:59:52
now you rechoose your career?:D

Multiclassing to rogue? Never a bad decision! :angyali:

Ramiz

Aludtam váratlanul egy órát! Mi történt ezalatt a neten?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: Ramiz on 2010-05-18, 17:43:13
Aludtam váratlanul egy órát! Mi történt ezalatt a neten?

Szerintem nyugodtan visszaaludhatsz.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Fazék


Nakedape

ha én szél lehetnék.... elbeszélgetnék a kollégával aki szívatta a fenyőnket....

avagy halp! tips?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2010-05-18, 19:40:56
ha én szél lehetnék.... elbeszélgetnék a kollégával aki szívatta a fenyőnket....

avagy halp! tips?

Gandalf szavaival élve: fussatok bolondok!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

na ja de ha tuti kidől akkor ki kéne vágni, hogy ne fizessem a szomszédnak a kis épületét..
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Ha szerencsétek van, még előtte belevág a villám is.

Selmo

Told vissza egyenesbe. :D

A tökéletesség unalmas.

Ramiz

Más kérdés: 629 darab egyoldalas World fájlt hogy lehetne egybefésülni? Doc vagy pdf kimenet is tökéletesen megfelel.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2010-05-18, 20:12:10
Más kérdés: 629 darab egyoldalas World fájlt hogy lehetne egybefésülni? Doc vagy pdf kimenet is tökéletesen megfelel.
http://www.youtube.com/watch?v=1-ZpHr5l0U0


Darkstar

#42715
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

[spoiler=megoldás?]Félreérthető a feladat ("...one of them has to shout out the color of THEIR hat" => az összes színt? Azaz: "A fekete, B fehér, C fekete, D fehér"? Mert a megoldásban már csak az van, hogy "Why is he certain about the color of HIS hat?", nem az, hogy honnan tudja a fal túloldalán levőét pl.

Hogyha elég a saját kalapszínét bekiabálni, akkor C fogja bekiabálni, és onnan tudja, hogy ha neki és B-nek ugyanolyan színű lenne a kalapja, akkor D tudná, hogy neki nem olyan, és rögtön kiabálná a saját színét, így 1 perc múlva elméletileg C biztos lehet benne, hogy neki és B-nek nem ugyanolyan a kalapszíne, azaz neki fekete.

De ha nem lehet "trükközni", akkor fogalmam sincs, hogy hogy jut el bárkihez az az információm hogy A-n és D-n milyen kalap van, tekintve, hogy elvileg SENKI nem láthatja az A és D fején levő kalapot, és nyugodtan lehetne fordítva is a két szín.

Szóval az a "their" zavar, hogy az miért nem "his", ha a megoldás a fenti.[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

#42717
DS: ezt most betrollkodtad, vagy komolyan kérdezed?

[spoiler=a megoldás az utóbbi esetre]
Ha B és C ugyanolyan színű sapkát viselne, pl. fehéret, akkor D, mivel mindkettőt látja, és tudja, hogy csak kettő van mindkét színű sapkából, rögtön tudná, hogy rajta az ellenkező színű (azaz fekete) sapka van.

D azonban látja, hogy előtte két különböző színű sapka van, ezért nem tudja megmondani a saját sapkája színét, ezért nem mond semmit.

C mindezt végiggondolta, hallja, hogy D nem mond semmit, tehát tudja, hogy az ő és B sapkái ellenkező színűek. Megnézi B-ét, látja, hogy fehér, így bemondja, hogy az övé fekete. [/spoiler]

szerk: ninja'd
Failure is the default option

Darkstar

Nem betrollkodtam, csak szembejött, és gondoltam hátha van, aki még nem ismeri. :D
A feltételezés, hogy nem jöttem rá magamtól, sértő :p
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Én is láttam már régebben ezt a feladványt. Persze túl sokat gondolkodtam rajta, de ugye a megoldásnál lényeges az is, hogy ők egymásról pontosan tudják, milyen helyzetben vannak, azaz, hogy C tudja, hogy D látja az ő sapkáját... ezt még odaírhatnák az instrukciókhoz...