Okostelefonok és más mobil kütyük

Started by Flaser, 2011-03-18, 23:45:20

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: NLZ on 2013-03-22, 20:46:12
Köszi. :D
Tokot nézek most, csak nem tudok dönteni, hogy egy ilyen vékony darab megfelelő védelmet nyújtana-e, vagy esetleg valami erősített sarkú szükséges lehet-e, ha leesik 1-2 méterről. Te milyet ajánlasz?
akkor csak én vagyok túl parázós, amikor flip tokon kívül mást nem mertem venni? :D

elhiszem, hogy esést, meg mindent frankón kibír egy olyan bűnronda gumitokban, de a képernyője továbbra is veszélyben van folyamatosan.

drágább samsung-okon van gorilla glass, iphone-on vmi hasonló van gondolom, de az én ace2-esemből az ilyet kispórolták, szóval mindenképpen kellett nekem elé is védelem. és végülis nem is olyan nagy macera így használni a telefont :)

Cloud

Quote from: NLZ on 2013-03-22, 20:46:12
Köszi. :D
Tokot nézek most, csak nem tudok dönteni, hogy egy ilyen vékony darab megfelelő védelmet nyújtana-e, vagy esetleg valami erősített sarkú szükséges lehet-e, ha leesik 1-2 méterről. Te milyet ajánlasz?

Fú hát i4-es tokokból annyi van mint a rohadék. Mocskos jó példányok is vannak közöttük.

Darkstar

Legjobb tok: ne ejtsd le és ne tegyél mellé semmit a zsebedbe.  :D Én is tok (és fólia) nélkül használom.

De egyébként tényleg baromi sokféle van, biztos olyat akarsz, ami mindig rajta van?

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Valami tokot (és fóliát) mindenképp szeretnék. Az ilyen tokból kivehető konstrukciókkal az a bajom, hogy macerásnak tűnnek, ráadásul amikor kiveszem belőle használatra, pont akkor áll fenn a veszélye a leesésnek.
De igazad van, nem szándékozom leejteni. :D
[reserved]

Cloud

Senki nem tervezi, az csak úgy jön... Jaj hány "véletlenül" leesett iphone-t láttam már...

NLZ

Vagy hordok ilyet, akkor sosem fog felmerülni, hogy leesik. :D
[reserved]

Cloud


Próféta

Quote from: Darkstar on 2013-03-22, 20:07:31
Skyscanner, Wizz Air
srsly milyen sűrűn repülsz, hogy mobiltelefon appod van a repjegyvásárlásra?
És ha ennyit repülsz, hol a WorldMate a listáról?

Darkstar

#158
Annyira sajnos nem gyakran (habár ha minden igaz, pár hónapon/fél éven belül belül lesz egy-egy út Brüsszelbe, Zürichbe, Birminghambe és Amsterdamba), de egy folderben elférnek, és a skyscnner meg jó hosszú távú tervezgetésre is (pl a nyáron szeretnék kimenni japánba két hétre, és horror, hogy mekkora különbség van a repjegy árakban akár csak 1 nap eltérés esetén is). Illetve meg akarom szerezni a FIA minősítést, ahhoz meg majd ki kell járogatni Londonba.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

http://szifon.com/2012/10/02/egy-iphone-imado-harom-honapos-szamuzetese-az-androiddal/
:D

Telefon- és adatforgalom mérésére milyen jóságot tudsz ajánlani? Szal amivel láthatom, hogy kb hogy állok az előfizetés kereteivel.
[reserved]

Darkstar

Settings/General/Usage/Cellular usage?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Quote from: Darkstar on 2013-03-24, 23:51:46
Settings/General/Usage/Cellular usage?
Valami olyanra gondoltam, ami rögtön számolgat is nekem. Szal hogy havidíjból és percdíjból megmondja, hogy még ennyit beszélhetek/smsezhetek le ingyé, a jelenlegi állás szerint ennyi lesz a számla, stb. De sanda gyanúm, hogy ilyen nincs.
[reserved]

Darkstar

Biztos, hogy van, csak én nem tudok róla.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Quote from: Darkstar on 2013-03-25, 00:17:39
Biztos, hogy van, csak én nem tudok róla.
Milyen oldalakat/fórumokat tudsz ajánlani, ahol nézelődhetek utána? :D
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2013-03-24, 23:46:51
http://szifon.com/2012/10/02/egy-iphone-imado-harom-honapos-szamuzetese-az-androiddal/
:D
na majd egyszer ha nagy leszek, és nem számít a pénz, megnézem mi ez a picsanagy apple mánia. a cikkíró tényleg igazi hipster példány. bevallom többségét fogalmam se volt, hogy miket hiányolt.

NLZ

Quote from: Fazék on 2013-03-25, 00:32:51
Quote from: NLZ on 2013-03-24, 23:46:51
http://szifon.com/2012/10/02/egy-iphone-imado-harom-honapos-szamuzetese-az-androiddal/
:D
na majd egyszer ha nagy leszek, és nem számít a pénz, megnézem mi ez a picsanagy apple mánia. a cikkíró tényleg igazi hipster példány. bevallom többségét fogalmam se volt, hogy miket hiányolt.
Én se értek vele egyet teljesen, de jót röhögtem az előadásmódján. :)
[reserved]

Darkstar

Quote from: NLZ on 2013-03-25, 00:29:40
Quote from: Darkstar on 2013-03-25, 00:17:39
Biztos, hogy van, csak én nem tudok róla.
Milyen oldalakat/fórumokat tudsz ajánlani, ahol nézelődhetek utána? :D
Google leginkább. Vagy cult of mac, macstories, macworld, 9to5mac, lifehacker.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila


Darkstar

Time to stop breathing. And eating. And drinking.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Darkstar on 2013-03-26, 14:55:01
Time to stop breathing. And eating. And drinking.

Úgy érzem, fogalmi zavaraid vannak.
Vagy csak trollkodni próbálsz.

Fazék

Quote from: Darkstar on 2013-03-26, 14:55:01
Time to stop breathing. And eating. And drinking.
azt ugye vágod, hogy ezzel csak rontasz a helyzeteden függőség megítélés szempontjából? :D

NLZ

Ne bántsátok, nem tehet róla.
:D
[reserved]

Raggie

Gyerekek. Segítségeteket kérném, mert nem értek az okostelefonokhoz.

Szitu: a cég újítani fog a céges telefonokon és 2 modellre szűkült a választási lista. Samsung Galaxy S3 mini versus Sony Xperia P.

Egyelőre úgytűnik, hogym indenki maga választhat és ha kb év végén megvesz minket a nagy német anyacég, akkor megtarthatjuk magántelefonnak. Tehát ezért érdekel annyira, különben leszarnám és ráböknék egyre.
Node, akkor a kérdés: melyiket válasszam???


Nem túl sok applikációt használok a mostani telómon: néha navigációhoz GPS-t, sokszor nézem az időjárást, mert bringával fontos, hogy esik-e majd holnap, napi összesen kb egy óra mobilnet, telefonálás, alig fotózom, kb ennyi.

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Raggie on 2013-05-08, 13:31:20Szitu: a cég újítani fog a céges telefonokon és 2 modellre szűkült a választási lista. Samsung Galaxy S3 mini versus Sony Xperia P.

Egyelőre úgytűnik, hogym indenki maga választhat és ha kb év végén megvesz minket a nagy német anyacég, akkor megtarthatjuk magántelefonnak. Tehát ezért érdekel annyira, különben leszarnám és ráböknék egyre.
Node, akkor a kérdés: melyiket válasszam???
ööö http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5033&idPhone2=4436  fogalmam sincs :D

Sony-t vegyük mondjuk alapul:
+ ellenállóbb üveg
- memóriakártyának nincs hely, csak a 13GB belső memóriával gazdálkodhatsz
- samu használati ideje némileg jobbnak tűnik, és ha jól sejtem, akkor náluk cserélhető az aksi, Sony-nál meg mostanában beépített a szokás, de ezt majd ellenőrizd te :p
+-nagyobb felbontású kijelző, de talán a samu amoled-je jobb...

Sony-ra is van már (állítólag) JB, szóval ez az előnye elveszett a Samsung-nak. (persze nem árt ellenőrizni, hogy a hazai szolgáltatónál is elérhető-e már, pl a galaxy ace 2-re már kiadták 1 hónapja a JB update-et, de Telenorék basznak kiadni a saját verziójukat, hogy végre ne a 2.3-mal szórakozzak, mikor többet is tudhatna ez a telefon...

sok szerencsét a döntésben, sok örömöt az értékelések olvasgatásában! :D

Cobra

Jaj de kedves vagy Fazék :D
Én nem vennék Sonyt, főleg ha nekem kellene kifizetni, mert ugyanaz a készülék 20%-kal drágább Sony felirattal, mint Samsunggal. Plusz mellé még a szoftveres rész is elvileg korlátozottabb.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

Galaxy S3 Mininek valahol olvastam, hogy Gorilla glass-a van.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"