Okostelefonok és más mobil kütyük

Started by Flaser, 2011-03-18, 23:45:20

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Raggie on 2013-05-08, 14:03:55
Galaxy S3 Mininek valahol olvastam, hogy Gorilla glass-a van.
megoszlanak a vélemények.
sztem sok cikkíró tök alapnak vette, hogy azzal jött, utána se nézett.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_devices_with_Gorilla_Glass

eszerint nem gorilla glass-os, de az a szemétség, hogy hiába van egy "full products list" a hivatalos gorilla glass oldalon
http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/full-products-list
mellé ez is oda van írva:
QuoteDue to customer agreements, we cannot identify all devices that feature Gorilla Glass. Your favorite device may include Gorilla Glass, even if you don't see it listed. Ask your manufacturer or retailer to learn more.
nem értem ezt a faszságot a részükről...

de persze sony xperia p-ben sincs gorilla ezek szerint, csak "scratch-resistant glass"
szóval könnyen lehet, hogy ebben a tekintetben nincs különbség a két készülék között

@Cobra
úgy vettem ki, hogy ez ilyen juttatásszerű dolog, nem hiszem, hogy a konkrét összeget tőlük vonnák le a fizetésükből. ahogy nézem a két telefon nagyjából egy árkategóriában van, kb 10-15%-kal drágább a Sony.

Raggie

#181
Quote from: Fazék on 2013-05-08, 15:08:32
úgy vettem ki, hogy ez ilyen juttatásszerű dolog, nem hiszem, hogy a konkrét összeget tőlük vonnák le a fizetésükből. ahogy nézem a két telefon nagyjából egy árkategóriában van, kb 10-15%-kal drágább a Sony.
Teljesen jól értetted. Nincs levonás, az ár nem szempont, csak a funkcionalitás. (a céghez érkezett árlistában btw 61e a samsung és 71e a sony)

Csak pár napon belül dönteni kell, nem nagyon értek hozzá, de jól akarok választani, úgyhogy gondoltam megkérdelek titeket is. :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cloud

Quote from: Raggie on 2013-05-08, 13:31:20
Gyerekek. Segítségeteket kérném, mert nem értek az okostelefonokhoz.

Szitu: a cég újítani fog a céges telefonokon és 2 modellre szűkült a választási lista. Samsung Galaxy S3 mini versus Sony Xperia P.

Egyelőre úgytűnik, hogym indenki maga választhat és ha kb év végén megvesz minket a nagy német anyacég, akkor megtarthatjuk magántelefonnak. Tehát ezért érdekel annyira, különben leszarnám és ráböknék egyre.
Node, akkor a kérdés: melyiket válasszam???


Nem túl sok applikációt használok a mostani telómon: néha navigációhoz GPS-t, sokszor nézem az időjárást, mert bringával fontos, hogy esik-e majd holnap, napi összesen kb egy óra mobilnet, telefonálás, alig fotózom, kb ennyi.

Nagyon nagyjából azonos tudású a két készülék.

Sony-nak kicsit nagyobb a kijelzője, plusz a pixelsűrűsége, nagyobb kamera, fullHD videózás, viszont fix memória, ami nem bővíthető. Hja és ugye micro-sim kell bele, szóval ezzel is számolni kell majd. Proci-gpu páros ugyanaz mindkettőben. A Sony kicsit jobban néz ki szerintem, de pl támogatottság szempontjából  kezdenek a béka segge alá menni.

A Samu az full műanyag, ebből a szempontból a Sony jobb választás. ( az ugye fém)

A gorilla glass témához:

A Fazék által linkelt lista szerintem nagyon hiányos. Pl az én Lg Optimus L9-em sincs rajta, pedig az is GG.

Egyébként én tanácsolom hogy ezt a két tesztet olvasd el:

http://mobilarena.hu/teszt/samsung_galaxy_s_iii_mini_kihagyott_ziccer/bevezeto_tartozekok.html
http://mobilarena.hu/teszt/sony_xperia_p_femtestver/bevezeto.html


Próféta


Fazék

Quote from: Próféta on 2013-05-08, 22:04:55
Van rajtuk notification LED?
</vesszőparipa>
IGEN! ez egy igencsak fontos szempont.
nem gondolná az ember, de rohadtul tud hiányozni.
Samsung Galaxy Ace 2-n pl nincsen, max valami app telepítésével lehetne hasonlót varázsolni, de azt meg nem akarnám, hogy egy program +ba fölöslegesen szipkázza az aksit...

Raggie

Végül a Samsung Galaxy S3 mini-t választottam. Köszi a tanácsokat!  :whoah:

Kíváncsi vagyok mivel tud majd többet a mostani HTC Desire-nél :) .
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

enyhén bosszantó, hogy mennyire szarik a Samsung az Ace2-re.
nagyon naív volt részemről, hogy hittem nekik, hogy idén február/márciusra már lesz JB hozzá.
ugye ICS-t átugrották, hogy majd kapásból inkább JB menjen rá.
április eleje óta elérhetőek külföldi frissítések, de a hazai hivatalos még a közelben sincs...
még további hónapok lehetnek mire megszületik, HA egyáltalán megszületik.
nagyon nem akartam ilyennel szórakozni, de azt hiszem megpróbálkozom a portugál JB verzió fölrakásával, mert már nagyon zavar ez a 2.3-as rendszer.
legfeljebb lesz egy drága féltéglám... :haha:

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2013-05-09, 11:36:00
Végül a Samsung Galaxy S3 mini-t választottam. Köszi a tanácsokat!  :whoah:

Hmm elkéstem. Én a Sony-t választottam volna. Most már mindegy, meg
végül is mindkettő jóféle, rosszul egyikkel sem jártál volna.

Quote from: Fazék on 2013-05-09, 11:53:50


Csak kíváncsiságból, mi kell neked annyira a JB-ből?
Nekem egészen tavaly év végéig gyári 2.1 futott a gépen. Viszont nagyon
idegesített pár gyári hibája (wifit ha egyszer kikapcsoltad, nem tudott a
következő újraindításig kapcsolódni az otthoni hálózatomhoz; sms-ek
gyári alkalmazás betöltése 20-30s volt; meg sok bloatware miatt lassú;
meg még néhány hasonló). Kifejezetten ehhez a darabhoz és verzióhoz
készült romokból 5-öt raktam fel, mire végre egy teljesen működőt találtam.
Volt, amelyikkel a wifi egyáltalán nem működött. Volt, amivel más. Volt,
amelyikben ugyan minden működött, aztán azt vettem észre, hogy
kikapcsolt, csutkára merült, pedig nemrég még félig volt és előző este
volt töltve...

Raggie

Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-05-09, 13:33:49
Quote from: Raggie on 2013-05-09, 11:36:00
Végül a Samsung Galaxy S3 mini-t választottam. Köszi a tanácsokat!  :whoah:

Hmm elkéstem. Én a Sony-t választottam volna. Most már mindegy, meg
végül is mindkettő jóféle, rosszul egyikkel sem jártál volna.
Még lehet hogy nem késő változtatnom. Miért választottad volna azt?
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-05-09, 13:33:49Csak kíváncsiságból, mi kell neked annyira a JB-ből?
kis túlzással a száguldás érzete :)

persze nem valami drasztikus gyorsulásra várok, de állítólag jelentősen javul ezen készülék esetében a memóriakezelés, a két mag kihasználása, illetve videóknál a hardveres gyorsítás is zökkenőmentesebb.
mindhármat elég fontosnak érzem.

Cloud

#190
Tenshi:

Memiórakezelés, üzemidő miatt amúgy is érdemes váltani. Én bár feleslegesnek tartom mégis feltoltam tegnap a 4.1-et a 4.0-ról. Mintha kicsit gyorsabb smooth-abb (van erre magyar szó?? ) lenne a cucc.

Amúgy plusz egy szavazat a Sony-nak. Már csak az unibody ház miatt is. ( memóriát én ki se használnám szerintem)

Fazék:

Mehet fel az ACE-ra a portugal rom, jobban fog menni a teló.

NLZ

[reserved]

Cloud


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud


Raggie

Quote from: Darkstar on 2013-05-09, 21:04:27
Muh droid issues.  :P
YESS!! Customizable/hackable/tweakable gadgets FTW!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

NLZ

Quote from: Raggie on 2013-05-10, 10:18:06
Quote from: Darkstar on 2013-05-09, 21:04:27
Muh droid issues.  :P
YESS!! Customizable/hackable/tweakable gadgets FTW!
Jah, hát az is egy felhasználás, hogy használat helyett bütykölöd a használás reményében. :D
[reserved]

Raggie

#197
Quote from: NLZ on 2013-05-10, 13:09:30
Jah, hát az is egy felhasználás, hogy használat helyett bütykölöd a gyorsabb/széleskörűbb/kúlabb felhasználás reményében. :D
fix'd ;)

SZERK: egyébként még ennyit tennék hozzá: http://www.gamestar.hu/szombati-szubjektiv-pc-s-vagyok-az-is-maradok.html
(mert a konzol vs PC majdnem ugyan az, mint az iOS vs Android) (nem egy konzolszapuló cikk nyugi, el lehet olvasni mindenkinek :D )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cloud

"nem egy konzolszapuló cikk nyugi,"

Már majdnem el sem olvastam. :D

Cobra

Kicsit off, de idegesít: Nokia 820 (720 egyik szolgáltatónak sincs) GSM üzletben 81e-től van, T-nél 2 év hűséggel 90k, Voda és Telenor meg 100 fölött adja szintén 2 év hűséggel ( ha havi 20e-s díjcsomagot választasz, akkor már 50k-ért a tiéd...).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Hja szép árak. Mondjuk ha lenne pénzem akkor a Vodafone Red csomagban meg is venném. Ok kicsit drágább, viszont végtelen beszélgetés bármilyen hálózatba az jól tud jönni. (ugye akkor 50k a teló, meg 15k a havidíj)

Próféta

Dear Lazyweb,

Behalt a 2010-ben vett (2009-es gyártmányú) telefonom. Szeretnék helyette egy új okostelefont, ami
- tud (vagy szoftverfrissítés után tudni fog) Bluetooth 4.0 Low Energy-t (Bluetooth LE vagy Bluetooth Smart);
- van előlapi notification LED-je, valamint
- a hátlapi kamerához is vakuja;
- a kijelzője napfényben is olvasható...
- és minimum 854x400 pixel (ha lejön belőle egy fix gombsor, akkor annyival nagyobb), persze lehet több (de ~280ppi fölött úgyis mindegy)
- elfér normálisan a markomban meg a zsebemben, tehát mondjuk 4-4.5 hüvelyknél nem nagyobb (tudom, hogy egy számból ennyire egyértelműen nem lehet megállapítani);
- min 32G tárhely (beépítve vagy SD-vel, nekem nyolc);
- sima microUSB-bal tölthető és írható-olvasható az adat, lehetőleg csodaszoftverek számítógépre telepítgetése nélkül;
- nem baj, ha nem kell minden nap tölteni;
- van talán valami por- és cseppvédelme is;
- elég friss OS, még egy darabig érkezzenek hozzá szoftverfrissítések,
- nem kerül százonsokezerbe egy új kártyafüggetlen példány.

Jól értem, hogy ez a telefon egyszerűen nem létezik?

Pillanatnyilag a legjobb közelítés, amit találtam, a Motorola RAZR MAXX:
- http://www.gsmarena.com/motorola_razr_maxx-4666.php
- http://mobilarena.hu/teszt/motorola_razr_maxx_maxximalis_teljesitmeny/bevezeto_tartozekok.html
- pozitívum: BLE, splash resistant, Gorilla
- Magyarországon hivatalosan nem kapni, de mintha dzsunka webshopokban létezne 100k alatt
- Android és van rá Jelly Bean, de sajnos attól függően, hogy hová valósi
- nekem kicsit nagynak tűnik, vásárlás előtt keresnem kell hasonló méretűt fogáspróbára

Jó ez? Van jobb? Felejtsem el a jó akksit akksit és a BLE-t, és válasszak Xperia V-t? Felejtsem el a strapabírást, és legyen Galaxy S III? (Vagy még drágábban S4?) Felejtsem el a strapabírást + a BLE-t és válasszak Lumiát?  Felejtsem el a strapabírást, az univerzum maradékával való kombatibilitást, és pengessek kétszer-háromszor több pénzt egy iPhone-ért?  :mittomen:

NLZ

Szifont is kell mindennap tölteni, ha használod. :)
[reserved]

Cobra

Quote from: Próféta on 2013-07-03, 02:44:33

- tud (vagy szoftverfrissítés után tudni fog) Bluetooth 4.0 Low Energy-t (Bluetooth LE vagy Bluetooth Smart);
- van előlapi notification LED-je, valamint
- a hátlapi kamerához is vakuja;
- a kijelzője napfényben is olvasható...
- és minimum 854x400 pixel (ha lejön belőle egy fix gombsor, akkor annyival nagyobb), persze lehet több (de ~280ppi fölött úgyis mindegy)
- elfér normálisan a markomban meg a zsebemben, tehát mondjuk 4-4.5 hüvelyknél nem nagyobb (tudom, hogy egy számból ennyire egyértelműen nem lehet megállapítani);
- min 32G tárhely (beépítve vagy SD-vel, nekem nyolc);
- sima microUSB-bal tölthető és írható-olvasható az adat, lehetőleg csodaszoftverek számítógépre telepítgetése nélkül;
- nem baj, ha nem kell minden nap tölteni;
- van talán valami por- és cseppvédelme is;
- elég friss OS, még egy darabig érkezzenek hozzá szoftverfrissítések,
- nem kerül százonsokezerbe egy új kártyafüggetlen példány.


syntax error
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Hát ez már ott bukik magában, hogy LCD napfényben is legyen olvasható.

Nem vagyok meggyőzve arról, hogy szoftverfrissítés szempontjából a Motorola jó választás lenne, bár lehet, csak én vagyok lemaradva.
Amúgy a RAZR sorozat korábbi tagjával bátyámnak volt némi baja.

Cloud

Quote from: Cobra on 2013-07-03, 09:01:20
Quote from: Próféta on 2013-07-03, 02:44:33

- tud (vagy szoftverfrissítés után tudni fog) Bluetooth 4.0 Low Energy-t (Bluetooth LE vagy Bluetooth Smart);
- van előlapi notification LED-je, valamint
- a hátlapi kamerához is vakuja;
- a kijelzője napfényben is olvasható...
- és minimum 854x400 pixel (ha lejön belőle egy fix gombsor, akkor annyival nagyobb), persze lehet több (de ~280ppi fölött úgyis mindegy)
- elfér normálisan a markomban meg a zsebemben, tehát mondjuk 4-4.5 hüvelyknél nem nagyobb (tudom, hogy egy számból ennyire egyértelműen nem lehet megállapítani);
- min 32G tárhely (beépítve vagy SD-vel, nekem nyolc);
- sima microUSB-bal tölthető és írható-olvasható az adat, lehetőleg csodaszoftverek számítógépre telepítgetése nélkül;
- nem baj, ha nem kell minden nap tölteni;
- van talán valami por- és cseppvédelme is;
- elég friss OS, még egy darabig érkezzenek hozzá szoftverfrissítések,
- nem kerül százonsokezerbe egy új kártyafüggetlen példány.


syntax error

Épp mondani akartam, hogy paradoxont érzek. :D

Raggie

Ilyen okostelefont sokan keresnek! :D Csak nem találnak.... -.-
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Próféta

Pedig azt reméltem, hogy nincsenek nagyon extra igényeim :( Nem vágyok én négy magra, 2G RAM-ra, 5 colos True Color 400 ppi kijelzőre, NFC-re, Nokia Mapsre, Apple-zen életérzésre, éteri hangminőségre és Beats Audio fülesre, 10 megapixeles fényképezőgépre, beépített projektorra, FM rádióra, teljes verziós irodai programcsomagra, dokkolóállomásra, fém- és üvegborításra...

Quote from: .Attila on 2013-07-03, 09:17:22
Hát ez már ott bukik magában, hogy LCD napfényben is legyen olvasható.
Mert miért? Az előző telefonom óta a technológia elvesztette ezt a képességét? És ha stadionreflektort rakok az LCD panel mögé? LED-mátrixnál értem, hogy nehezebb ügy.

Mondjuk cseppet se lennék meglepve tőle, hiszen a telefonok készenléti ideje is mennyit romlott a jó kis hetekig duracellkedő Sony Ericssonom óta. Lehet mégis valami prófétikus (énikus?) azokban a filmekben, ahol az űrhajókon karddal küzdenek.

Quote from: .Attila on 2013-07-03, 09:17:22
Nem vagyok meggyőzve arról, hogy szoftverfrissítés szempontjából a Motorola jó választás lenne, bár lehet, csak én vagyok lemaradva.
Én se, kiindulva az előző Motorolámból. Meg összevetve pár kölcsönkért telefonnal rájöttem, hogy nagy lesz nekem.

Cobra

Ha kicsit visszafogod az igényeket (BT 4 pl nem tudom melyikben van), akkor szerintem nézz rá a Huawei Y300-ra, most az a best buy a középkategóriában.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Cobra on 2013-07-04, 09:15:06
Ha kicsit visszafogod az igényeket (BT 4 pl nem tudom melyikben van), akkor szerintem nézz rá a Huawei Y300-ra, most az a best buy a középkategóriában.
Annyira best buy, hogy se az argep, se az arukereso nem dob rá találatot.  :wtf:
Amúgy az akksiideje is gyenge, és víz / porállóságot se tud.  :__devil: