Warhammer 40K - In Nomine Imperatoris

Started by Rounin, 2006-06-01, 12:04:42

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc "fajod" a Soulstormban (és előbbiekben)?

Chaos
Elda
Imperial Guard
Necron
Ork
Space Marine
Tau
Sisters of Battle
Dark Eldar
Nincs kedvencem/több is van
Bocs, nekem van pénzem TT-re :hehe:

Rounin

Quote from: Lythis on 2006-06-23, 21:13:44
Egyébként Tyranidák (meg minden egyéb, ha már itt tartunk :D) ellen: NECRONZ!! :P
[csak a magasabb pontköltség miatt kevesebben vannak, plusz a phase out azért nem olyan nagy előny..]

:...

Olvastad te a necron sereglistát? Olvastad te amit msnen írtam neked? Egy termi statokkal bíró egység ára feleannyi sem, mint a terminek!!!!!
Rohadt olcsók a necronok.
Túl olcsók.
Imbaness in full glory :beken:

Lythis

Quote from: Rounin on 2006-06-23, 21:38:19


:...

Olvastad te a necron sereglistát? Olvastad te amit msnen írtam neked? Egy termi statokkal bíró egység ára feleannyi sem, mint a terminek!!!!!
Rohadt olcsók a necronok.
Túl olcsók.
Imbaness in full glory :beken:
nyahnyahnyahnyah :D

Ezt most jó volt hallani  :angyali:
(btw: ki copy/paste-elgette neked azt a sereglistát? :hehe: )

Rounin

Quote from: Lythis on 2006-06-23, 21:46:47
Ezt most jó volt hallani  :angyali:
(btw: ki copy/paste-elgette neked azt a sereglistát? :hehe: )

3vil XD

btw te max. az egységneveket és leírás pasteltél, de a statokat én néztem ki magamnak... egyből bekaptam a rököny statust :S
Kicsi a vitem ;p

Dreamcleaver

Hát ha nincsenek balancolva az egyes fajok, akkor nem sok értelme van elkezdeni gyűjteni.  :bruhuhu: Én ugyanis nem táblázatok alapján szeretném eldönteni kivel akarok játszani, hanem, hgy melyik sereg hangulata, története etc tetszik. De mi értelme, ha bizonyos fajok tuti lenyomnak, csak mert táposabbak...Elég régi mér a W40k ahhoz, hogy az ember azt higgye, tökéletességre van csiszolva aszabályrendszer, de lehet, hogy csalódnom kell, na majd meglátjuk.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

Quote from: Rounin on 2006-06-23, 22:11:53
Quote from: Lythis on 2006-06-23, 21:46:47
Ezt most jó volt hallani  :angyali:
(btw: ki copy/paste-elgette neked azt a sereglistát? :hehe: )

3vil XD

btw te max. az egységneveket és leírás pasteltél, de a statokat én néztem ki magamnak... egyből bekaptam a rököny statust :S
Kicsi a vitem ;p
/me lusta, és azokat amúgyis kinézted te, szóval nekem elég volt a leírásokat odapaolni. Tudod, olyan, mint amikor elhajítasz egy hógolyót, a völgyben meg megkapják a lavinát :D
Ami mondjuk kegyetlen, hogy nem lehet ellenük használni a Harlequin's Kiss-t... Mondjuk a Harlequin modellekkel én sem vagyok kibékülve, szal annyira ez talán nem gáz.
Btw: láttunk valami képet a soronkövetkező Ultra hősről (a neve így egyszeri lvasás után nem maradt meg)... Az azért látványos azokkal a darálóeszközökkel a kezén...

Rounin

Quote from: Dreamcleaver on 2006-06-23, 22:22:38
Hát ha nincsenek balancolva az egyes fajok, akkor nem sok értelme van elkezdeni gyűjteni.  :bruhuhu: Én ugyanis nem táblázatok alapján szeretném eldönteni kivel akarok játszani, hanem, hgy melyik sereg hangulata, története etc tetszik. De mi értelme, ha bizonyos fajok tuti lenyomnak, csak mert táposabbak...Elég régi mér a W40k ahhoz, hogy az ember azt higgye, tökéletességre van csiszolva aszabályrendszer, de lehet, hogy csalódnom kell, na majd meglátjuk.

Relax, peace :D Itt imho senki sem azok alapján dönt ;)
Elvégre Lazzaret se lenne az Ultráival akkor.. én se a FEELINGES ÉRTED???? felkiáltással indokolnám a BT vagy DA kközti vacillálást (és fújolnék rohadt gw-re a harlekinek rondasága (modellek) miatt)... =) A vérpistikék meg sunnyadjanak meg ^^

Dreamcleaver

Hát legalább a Death with Honor megtiszteltetés nekünk marad.  :hehe:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Dreamcleaver on 2006-06-23, 22:30:52
Hát legalább a Death with Honor megtiszteltetés nekünk marad.  :hehe:

Vagy a "win against overwhelming odds" dicső státusza ;P

Azért kellő ügyességgel és SZERENCSÉVEL lehet nyerni ezek ellen is :)

Lythis

Dreamcleaver: jelenleg a 4. szabályrendszer van kinn, és a fajok szabályait is folymatosan hozzák fel a 4. kiadáshoz. Lazzaret elmondása alapján a 2. és a 3. között pl olyan váltás volt, hogy gyakorlatilag minden megváltozott. Plusz ugye miután bekerültek az új fajok, ezért őket is bele kellett illeszteni, hogy használhatóak is legyenek, szóval sajna nem csak a meglévőt csiszolják tökéletességig, és előfordulhat néhány gixer (pl h a 4-es szabályokat követő SM-ok nem annyira hatékonyak a még mindíg 3-adik verziónál járó chaos ellen).
Rou: szerintem azért Dreamcleaver mond valamit avval, hogy a sereg hangulata és háttérsztorija tetszen. Mármint te is azér vacilálsz a BT és a DA között, mert mindkettő elnyerte a tetszésedet a rend története alapján, és nem azért mert nem tudod eldönteni, hogy melyik színösszeállítás tetszik jobban imho. És amúgy fújolsz a GW-re a harlequinek miatt :ejnye:...

Rounin

#159
Quote from: Lythis on 2006-06-23, 22:33:12
Rou: szerintem azért Dreamcleaver mond valamit avval, hogy a sereg hangulata és háttérsztorija tetszen. Mármint te is azér vacilálsz a BT és a DA között, mert mindkettő elnyerte a tetszésedet a rend története alapján, és nem azért mert nem tudod eldönteni, hogy melyik színösszeállítás tetszik jobban imho. És amúgy fújolsz a GW-re a harlequinek miatt :ejnye:...

Lol? Tudtommal masszívan egyetértésemet fejeztem ki :p És azt közöltem, hogy itt senki nem taBellák alapján válogat, hanem feeling alapján...  ;p

Lythis

Quote from: Rounin on 2006-06-23, 23:14:25
Quote from: Lythis on 2006-06-23, 22:33:12
Rou: szerintem azért Dreamcleaver mond valamit avval, hogy a sereg hangulata és háttérsztorija tetszen. Mármint te is azér vacilálsz a BT és a DA között, mert mindkettő elnyerte a tetszésedet a rend története alapján, és nem azért mert nem tudod eldönteni, hogy melyik színösszeállítás tetszik jobban imho. És amúgy fújolsz a GW-re a harlequinek miatt :ejnye:...

Lol? Tudtommal masszívan egyetértésemet fejeztem ki :p És azt közöltem, hogy itt senki nem taBellák alapján válogat, hanem feeling alapján...  ;p
sry, my bad  :oops:
Én is értelmezhetem néha rosszul ...

(és megint ottvan 2 post amit nem láttam....  :wtf:)

teraflare

#161
No én még új vagyok WH40K terén. Csak ma vettem meg a "kis" könyvet, ami valószínűleg hétfőig fogja húzni. Eddig csak kettő képregényt olvastam ami fennt volt a hálózsákon. Esetleg mit kelle elolvasnom majd, mit ajánlotok? (gépteremből netelek, tehát torrent,dc stb kilőve)

Rounin

#162
Quote from: teraflare on 2006-06-23, 23:40:40
No én még új vagyok WH40K terén. Csak ma vettem meg a "kis" könyvet, ami valószínűleg hétfőig fogja húzni. Eddig csak kettő képregényt olvastam ami fennt volt a hálózsákon. Esetleg mit kelle elolvasnom majd, mit ajánlotok? (gépteremből netelek, tehát torrent,dc stb kilőve)

Ja hogy ez is van? Köszi szépen :)

Szóval, ha nem akarsz böszme pdf-eket letölteni, márpedig dc és torrent híján nehezen fog menni, hacsak a Limewire-t nem veszed alkalmazásba...
.. akkor maradnak a doksik, ezeket
http://www.wargammers.hu/wgpages/warhammer40k/core.php?wgpage=main
innen (görgess lejjebb kicsit) szerezheted be például.
Esetleg a trollbarlang oldaláról
http://trollbarlang.hu/

Vagy http://oz.games-workshop.com/games/40k/default.htm akár innen is, angolul :)

Vagy jársz meetre és megkapod a soksok giga pdf-et ;)

teraflare

Quote from: Rounin on 2006-06-23, 23:46:36
Szóval, ha nem akarsz böszme pdf-eket letölteni, márpedig dc és torrent híján nehezen fog menni, hacsak a Limewire-t nem veszed alkalmazásba...
Sejtettem... Meglátjuk mit tudunk összehozni ezekből a roncsokból.

Quote from: Rounin on 2006-06-23, 23:46:36
Vagy jársz meetre és megkapod a soksok giga pdf-et ;)
Sajnos én Szegeden vagyok (az itteni meet-re sem megyek). A nyár felét otthon töltöm ahol meg még net sincs.

Rounin

Quote from: teraflare on 2006-06-23, 23:58:59
Sajnos én Szegeden vagyok (az itteni meet-re sem megyek). A nyár felét otthon töltöm ahol meg még net sincs.

Na most ha otthon lennék, akkor jobb lenne, onnan egy köpés szinte Szeged :S de így bizony nehézkes lenne. :| Akkor maradnak a documentumot (az artwork így ugrott -.-).

Lazzaret

teraflare szerezd be a magyar nyelvü könyveket abból rengeteget meglehet tudni magárol a világról Ian Watson regényei kaphatóak nálunk. Van neki egy nagy gyüjteménye aszthiszem "A teljes wh40k univerzuma" címmel. Utána ha van angol tudásod szerez a netről dolgokat. Ha a játékban szereplő csapatok érdekelnek akkor a www.games-workshop.com oldalát ajánlom. Rengeteg leírás és kép van az oldalon.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Egyébb hozzászólásként.

Az ultráimat főleg azért kezdtem el gyűjteni mert anno tápok voltak és baromi jó volt a storyjuk. Tetszet a színük és a karakterek változatossága.

Jelenleg ahogy Lythis is írta a 4.ik rendszernél tartunk de eddig csak kevés sereghez jött ki ehez a rendszerhez  az új kódexek. Pl Chaos, Orcs, Tau, Necrons, Daemonhunters, Witchhunters, és még éhány rendházé. Régebben a 2.ik rendszer nagyon bonyolult volt és egy 2000 pontos csata nem 2 órát emésztett fel hanem akár 5-öt is. Ezért a '90-es évek vége felé a GW elhatározta egyszerüsítünk hogy sokal többen játszák a játékot. Rengeteg minden kikerült a játékból és az összes szabályt(mozgás,lövés,közelharc) átgyúrták. Megjelent a 3.ik rendszer. Nem volt végül is rossz de azért a régi időket nem tudta visszahozzni. Viszont sokan elkezdtek játszani(marketing fogás). De sok volt a panasz főleg a közelharcokra és a kiegyenlitetlen meccsekre ezért tavaly tavasz elején megjelent a 4.ik rendszer. Fő hibája hogy még mindig nincs kész az összes sereglista pedig a GW állítólag ezerrel fejleszti őket.

A tegnapi csta a 4. system szabályival ment, ehez megvolt készen a space marines 4.ik codex-e de a chaosé még nem. Ők egy GW álltal kiadott konverziót használnak ami még mindig túl tápossá teszi a chaost. De ha belegondol mindenki akkor ők tényleg nagyon tápok.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

No azt hiszem jövő hónapban neki is ugroka Tyrranida flottának :) Csak még azon vacilálok mit lenne érdemesebb venni elsőnek. Genstealerreket vagy Gauntokat :confused: Melléjük már biztos hogy egy Brood Lordot fogok venni.

Áhh Genstealereket fogok venni azoknak nincs szüksége a kaptár tudatra És a 2 dobozban van 16 figura. Utána meg jöhet a Macrrage alapjáték szett.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Kiszámoltam mennyibe is fog nekem kerülni kb az 1000 pontos Tyrranida alapseregem :) Kb 28800 pezettába :D Ekora csapatért az nem is sok. Ebben lenne 1 Broodlord(HQ), 3 Warrior(Elit), 18 Gaunt(Troop), 8 Hormogaunt(Troop), 14 Genstealer(Troop), 8 Spoore Mine(Fast Attack), és 1 Carnifex(Heavy). Összesen 53 figura :D


www.arkangyalok.uw.hu

Rounin

Heh, az egész olcsó O_o
Utána veheted a Maccrage settet, megvan a pénzecském^^'

Lazzaret

Megvan a pénz? Akkor lassan megrendelem :D Én 10-én kapok pénzt. Gondolom Fele fele arány az neked is megfelel. Az pottom 6000 ft. A postaköltséget én állom mert én mást is rendelek :)


www.arkangyalok.uw.hu

Rounin

Quote from: Lazzaret on 2006-06-24, 14:44:44
Megvan a pénz? Akkor lassan megrendelem :D Én 10-én kapok pénzt. Gondolom Fele fele arány az neked is megfelel. Az pottom 6000 ft. A postaköltséget én állom mert én mást is rendelek :)

Hogyne felelne meg a fele-fele :D
A pénz úgy lesz meg, hogy 10-én kapok fizut :hehe:

Lazzaret

Akkor 2 hét múlva megrendelem. Ha valakinek kell valami szóljon addig.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Rounin. Nem kell neked még valami? Egy HQ ra is szükséged lesz. Az még olyan 2000-3000 ft körül mozog 1 darab.


www.arkangyalok.uw.hu

Rounin

Quote from: Lazzaret on 2006-06-24, 14:59:49
Rounin. Nem kell neked még valami? Egy HQ ra is szükséged lesz. Az még olyan 2000-3000 ft körül mozog 1 darab.

Nem, nem kell most HQ =D Ne csábíts gekk.... most sok kiadásom lesz, ez éppen csak belefér. ;p

És egy kérés... léccci próbálj meg szerkesztéssel és ne flooddal írni ide. A szerkesztett post újként jelenik meg a fórum végett -.-'

Lazzaret

#175
Quote from: Rounin on 2006-06-24, 15:04:53
És egy kérés... léccci próbálj meg szerkesztéssel és ne flooddal írni ide. A szerkesztett post újként jelenik meg a fórum végett -.-'

Gomen ezt nem tudtam :oops:

edit: Mostantól hibátlan leszek :D Rounin ha majd kell kölcsön egy chaplan majd szólj most fog nekem megérkezni a postán. Azt ha majd meglesz a nagy dobozbol a 2db 5 fős osztagod azokkal meg lehet tanulni a szabályokat szép lassan.


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

Lehet rendelni külnön díszeket (jelvények, pecsétek, koponyák etc) amiket a járművekre lehet pakolni? Csak, mert valahol láttam egy costum made Demonhunter Dreadet, direkt ilyen archaikusan/lovagosan megcsinálva, hogy passzoljon a Szürke Lovagokhoz, és baromi jól nézett ki. Vagy ezek járnak minden Demonhunter Dreadhez, tankhoz etc?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Dreamcleaver on 2006-06-24, 23:07:57
Lehet rendelni külnön díszeket (jelvények, pecsétek, koponyák etc) amiket a járművekre lehet pakolni? Csak, mert valahol láttam egy costum made Demonhunter Dreadet, direkt ilyen archaikusan/lovagosan megcsinálva, hogy passzoljon a Szürke Lovagokhoz, és baromi jól nézett ki. Vagy ezek járnak minden Demonhunter Dreadhez, tankhoz etc?

Vagy lenyiszálod már meglévő egységről (nem ajánlom XD) vagy, ahogy én tudom, külön is lehet őket rendelni.
http://www.wargammers.hu/shop/product_info.php?cPath=1_20_30&products_id=4766&osCsid=22f6d7bad7f6c2a7585047d8e845b070
Ez itt pl. egy apothecary, aminek külön részletezve vannak az alkatrészei, árral együtt. Gondolom nem írnák oda, ha nem lehetne külön is vásárolni. Bár lehet, hogy tévedek. ^^'

Dreamcleaver

#178
Deamonhunter Dread

Hát a leírás alapján nekem nagyon úgy tűnik, hogy más modellekről kell leszedni, vagy magadnak kell legyártani őket, ami nagy kár.  :bruhuhu:

EDIT: Bár végül is, így tényleg egyedi a model.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Á igen, ez valóban így van. Főleg, hogy külön GK dreadet nem is láttam még árlistákon, a WH listán is csak sima SM dread szerepel.
De így tényleg egyedi lesz (egyedien elbacott, vagy egyedien kiemelkedő :D (előbbi csak a rutin megszerzéséig fordulhat elő és nem veendő komolyan :p).