Warhammer 40K - In Nomine Imperatoris

Started by Rounin, 2006-06-01, 12:04:42

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc "fajod" a Soulstormban (és előbbiekben)?

Chaos
Elda
Imperial Guard
Necron
Ork
Space Marine
Tau
Sisters of Battle
Dark Eldar
Nincs kedvencem/több is van
Bocs, nekem van pénzem TT-re :hehe:

Rounin

Quote from: Lythis on 2008-09-01, 22:17:53

Btw: az hogy FoK single höz is működik aztat jelenti, hogy tervezik a modot használhatóvá tenni a metacampaign alatt is?


Nice ava btw :D


Thankies^^

Igen, ráadásul lecserélik a wargear-eket is, szóval azt is alaposan megdolgozzák.

Lythis

ETA van már róla? vagy csak a blizzardisztikus "when it's done" ?

Rounin


Tycho

Quote from: Lythis on 2008-09-01, 22:20:44
ETA van már róla? vagy csak a blizzardisztikus "when it's done" ?

Blizzardisztikus szerintem az :redface:

Amúgy nekem marhára bejön a FoK mod, "mostanában" (meh, július vége óta) csak azt játtszuk esténként multiban, egy két bugot leszámítva majdnem tökéletes a mod, amúgy meg TThez kb annyira van közel, hogy a sebzésrendszer jó, a sereglista jó, és benne van a legtöbb egység (úgy 90%os..), de amiatt hogy RTS nem lehet fullosan áttérni TTre soha... ::)

Rounin

#1234
Quote from: Tycho on 2008-09-02, 08:59:26
Amúgy nekem marhára bejön a FoK mod, "mostanában" (meh, július vége óta) csak azt játtszuk esténként multiban, egy két bugot leszámítva majdnem tökéletes a mod, amúgy meg TThez kb annyira van közel, hogy a sebzésrendszer jó, a sereglista jó, és benne van a legtöbb egység (úgy 90%os..), de amiatt hogy RTS nem lehet fullosan áttérni TTre soha... ::)

Nem rossz az, nekem tetszik is, szóval ne érts félre. Csak még mindig túl sokáig lövik egymást ahhoz képest, amit reméltem (és nem, nem a 3+/2+ armour save badass-ekre gondoltam ;>) (igen, tudom, van egy mod, amiben pár lövés leszedi a tankokat is (megfelelő fegyverekkel persze) de most hirtelen nincs kedvem azt is leszedni.)
A FoK leginkább a campaign miatt érdekel majd, lévén a multi és skirmish hidegen szokott hagyni. Azt majd TT-ben ;D.

Lythis: kipróbáltam egy (az egyetlen, amihez hirtelen találtam is linket a relic fórumain) tyranid modot... háááááááááááááááááááááááát. Várd meg inkább a DoW2-t. Komolyan. Ronda is, beta is, placeholderekkel teli is... Wth? A Space Hulk első részének génorzói jobban mutattak, mint ezek... Ráadásul erősen imbák is. Még. Áh, inkább várom továbbra is a Dogs of War-t.

Újra futottam egy kört az Inquisition: Daemonhunt moddal, ezúttal nehezebb szinten és megint a necronokat kaptam ellenfélnek... >_>
Hát igen, amíg nincsenek meg a Szürkék, addig mészárlás az embereim között, onnantól pedig fordul a kocka, bár a necronok IG-vel is ugyanilyen könnyen elhullanak, amint behozom a páncélos 'hadosztályt'. (SM termi+LR kombóról nem is beszélve *drool*)
És még mindig marhajók a szinkronok.

Elnézegetve a modlistákat, egyes embereken megdöbbenek... Battlefleet Gothic? DoW-ban? Heh? :gyagya:

ui.: Zárójel powa :whoah:

szerk.: kíváncsi leszek a BA modra, az eddigi modellek nagyon jól néznek ki. Remélem mást is jól csinálnak majd.

Zen

Quote from: Rounin on 2008-09-02, 09:30:28
Inquisition: Daemonhunt is awesome is awesome is awesome is aweoms
Oh fuck, download started
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Quote from: Zen on 2008-09-02, 09:39:14
Quote from: Rounin on 2008-09-02, 09:30:28
Inquisition: Daemonhunt is awesome is awesome is awesome is aweoms
Oh fuck, download started

Szerintem nem bánod meg, csak a GK captain hangjától óvakodj :haha: (az animációja viszont <3 ) . Igaz, még az is jobb, mint amit a FoK-ban hallani.

Selmo

#1237
Oh no! Download started. Most megint 1 hétig ezekkel fogok játszani.

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Csak tudnám, hogy Soulstorm helyett miért még mindig Dark Crusade-re gyártják ezeket a modokat...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-02, 15:03:25
Csak tudnám, hogy Soulstorm helyett miért még mindig Dark Crusade-re gyártják ezeket a modokat...

Egyészt folyamatban vannak a SS-re átírások, másrészt miért is kellene inkább SS-re írni? SS gyakorlatilag egy moddolt DC. :D

Dreamcleaver

Quote from: Rounin on 2008-09-02, 15:39:33
Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-02, 15:03:25
Csak tudnám, hogy Soulstorm helyett miért még mindig Dark Crusade-re gyártják ezeket a modokat...

Egyészt folyamatban vannak a SS-re átírások, másrészt miért is kellene inkább SS-re írni? SS gyakorlatilag egy moddolt DC. :D

Mert van benne +2 faj? Meg több multiplayer map? Meg soroljam még?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Quote from: Rounin on 2008-09-02, 15:39:33
Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-02, 15:03:25
Csak tudnám, hogy Soulstorm helyett miért még mindig Dark Crusade-re gyártják ezeket a modokat...

Egyészt folyamatban vannak a SS-re átírások, másrészt miért is kellene inkább SS-re írni? SS gyakorlatilag egy moddolt DC. :D
A DC meg egy moddolt WA, ami meg egy moddolt DoW. :hehe:

A tökéletesség unalmas.

Lythis

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-02, 15:03:25
Csak tudnám, hogy Soulstorm helyett miért még mindig Dark Crusade-re gyártják ezeket a modokat...
Első körben azért, amit Rounin is mondott: mert ahhoz készültek. SS az idei, arra még nagyban írogatják át, amit lehet.
Másfelől SS eléggé összecsapott egy játék lett szvsz.

Rou: azóta utánakerestem én is, és tényleg egyet találni, ami egyrészt még nagyon nincs kész, másrészt NAGYON ronda. Szóval screenshotok alapján nem leszek rá kíváncsi, megvárom a második részt.... végülis már csak durva fél év...

Tycho

Rou, TTben mikor? Nem mondom, hogy siess, mivel nem vittek eddig el mást csak két commander figurát meg a tankomat, ezért nekem is csak félig van meg még az új BA seregem...

Rounin

#1244
Quote from: Dreamcleaver link=topic=829.msg355847#msg355847
Mert van benne +2 faj? Meg több multiplayer map? Meg soroljam még?

Hát a DE olyan jól sikerült, hogy gyakorlatilag erőlködnöm kell, hogy eszembe jusson, ők a másik új faj benne a SoB-on kívül. Akik szintén érdekesen lettek megoldva... SoB egységek önmagukban? Wtf? Azért ez így egy picikét fura.

Multiplayer map? Lehet letölteni azokat külön is, nem kell ahhoz egy új játék. Sorold kérlek.
SS számomra egy összecsapott fos. Necronok morállal, vérgagyi 'átvezetők', semmi hangulatkeltő cutscene-k, amik DC-ben legalább megvannak.

Quote from: Selmo on 2008-09-02, 15:44:11
A DC meg egy moddolt WA, ami meg egy moddolt DoW. :hehe:
:P Jófan.
Azért egy DoW -> WA -> DC között kicsit jelentősebb változások voltak, mint a DC -> SS váltásnál. WA-ban meg volt legalább campaign is. (ezt a skirmish sorozatot mindenféle összetartó erő nélkül nem nevezem annak)

Quote from: Tycho on 2008-09-02, 19:05:39
Rou, TTben mikor? Nem mondom, hogy siess, mivel nem vittek eddig el mást csak két commander figurát meg a tankomat, ezért nekem is csak félig van meg még az új BA seregem...

De. Mondjad, hogy siessek.
Egyelőre még azt se tudom, milyen sereget akarok összerakni, erősen vacillálok, hogy Dark Angels vagy Imperial Guard legyen... Bár igazság szerint jó lenne tudni, mit és hogyan változtatnak az új kódexekben. :redface:
A pénzem megvan rá, hogy tisztes tempóban haladjak vele, ráadásul időm is tengernyi...
Mindegy, a héten elkezdem a festegetést, van egy teljes tactical squad + 6 tartalék marine, akiken lehet gyakorolni. :angyali:
Igen, ez minden egyelőre.
(shit, össze akarom - mit akarom, fogom! - szedni a teljes 7th Cadian regiment-et. Igen, 8000 ember + a tankok, support, miegyéb)

Tycho

Quote from: Rounin on 2008-09-02, 21:03:53
Quote from: Tycho on 2008-09-02, 19:05:39
Rou, TTben mikor? Nem mondom, hogy siess, mivel nem vittek eddig el mást csak két commander figurát meg a tankomat, ezért nekem is csak félig van meg még az új BA seregem...

De. Mondjad, hogy siessek.
Egyelőre még azt se tudom, milyen sereget akarok összerakni, erősen vacillálok, hogy Dark Angels vagy Imperial Guard legyen... Bár igazság szerint jó lenne tudni, mit és hogyan változtatnak az új kódexekben. :redface:
A pénzem megvan rá, hogy tisztes tempóban haladjak vele, ráadásul időm is tengernyi...
Mindegy, a héten elkezdem a festegetést, van egy teljes tactical squad + 6 tartalék marine, akiken lehet gyakorolni. :angyali:
Igen, ez minden egyelőre.
(shit, össze akarom - mit akarom, fogom! - szedni a teljes 7th Cadian regiment-et. Igen, 8000 ember + a tankok, support, miegyéb)

meh :D nem szeretek lojalistaként lojalistákat ölni, de miért ne :lul: de siess csak, ha felfut nekem is anyagilag, idővel összetákolok egy kisebb tau sereget is, mech tau fishekkel és crisisokkal, fusion blasterekkel és droneokkal, semmi railgun sniping, nem akarok gunline sereget :P vagy esetleg egy nida swarm sereget csinálok pluszba ::) - a guarsmennel az a bajom hogy kiskorom óta terepszinű normális tankokat és repülőket csináltam és tudom hogy faszák, de valahogy nem akarom őket festeni még..

Lythis

#1246
Quote from: Rounin on 2008-09-02, 21:03:53

Hát a DE olyan jól sikerült, hogy gyakorlatilag erőlködnöm kell, hogy eszembe jusson, ők a másik új faj benne a SoB-on kívül. Akik szintén érdekesen lettek megoldva... SoB egységek önmagukban? Wtf? Azért ez így egy picikét fura.

Multiplayer map? Lehet letölteni azokat külön is, nem kell ahhoz egy új játék. Sorold kérlek.
SS számomra egy összecsapott fos. Necronok morállal, vérgagyi 'átvezetők', semmi hangulatkeltő cutscene-k, amik DC-ben legalább megvannak.

DE oldal egy akkora rakat f*s, hogy az már önmagában művészet.... Felhúzol 3 tonna épületet (legalább épülnek önmaguktól mondjuk), végigcsinálsz 25+fenetudjahány fejlesztést, mindezt csak azért, hogy a végére a sereged ugyanolyan ágyutöltelékekből álljon, mint az elején. A járművek valamivel használhatóbbak mondjuk. Marha frankó koncepció, hogy az elhullottak lelkeit gyüjtögeted, és azokból süthetsz el elviekben rohadtul tápos mágiákat....
Gyakorlatban ezt ugye az építő kisgyökérrel kell végeztetned, aki rekordidő alatt lesz ágyutöltelék, szóval nem lenne egy kifizetődő dolog... DE, hálistennek erre is van megoldás, építünk slave pit-el turbózott fenetudjamianeve épületet, woo-fukkin-hoo. Az egyszerűen ontja a soul essence-t, így mindenki reszkessen, döngethetjük a varázslatainkat ahogy kedvünk tartja. Kár, hogy nem érnek túl sokat. Sőt, tapasztalat alapján gyak semmit. Az Archon wargear-je a kampányban ráadásul bugos is.
Összességében van egy üss és fuss taktikára épülő sereg, akikkel most settlers-t kell játszanod, mert miért ne.
A morállal megtoldott necronokon meg nemtudtam, hogy sírjak, vagy nevessek....
BB sereg jó, hogy bennevan, legalább elviselhetően néznek ki, nem úgy, mint a TT modelljeik. Egyébként lényegében egy SM-IG hibrid, legalábbis ez illik rájuk a legjobban. Jah, meg rengeteg tűz... Faith resource egyedül arra jó, hogy legyen, meghogy a mocsoktáp ascension-t ne rögtön az elején tudjuk eldurrantani... jah, azt ki is kell fejleszteni... akkormeg minek? Biztos mert jól néz ki, meg ha már a másik új oldal is kapott egyedi nyersanaygot, akkor nekik is jár (bár nemértem, hogy az eleve vallási fanatista BB frakciónak miért kell hitet gyűjtenie...)
A kampányintró ratyi, és a frakciók nem kaptak bevezető intrót, ami szerintem már alapból a hanyagság jele, pláne a DC után.
Az "építsd fel minden egyes rohadt alkalommal a nyamvadt bázisodat hö-hö-hö" koncepció meg csak arra jó, hogy feleslegesen nyújtsa a játékidőt.
És nem tudom, hogy mit trükköztek az engine-nel, de hogy lassabban tölt, mint a DC, az engem valahol zavar.

Egyébként Rou: afaik BB-t viheted TT-ben is önmagában. 2nd ED-ben meg ha jól emlékszem még teljesen külön voltak. Különbenis nem pont ezen fogok fennakadni, pláne nem azok után, hogy a GK-t hozzácsapták a spehs muhreenz-hez....

Rounin

#1247
@Lythis:

Hát sajnos Witchhunters csak 3rd edition van nekem, de abban már arco-flagellants, inquisitorial storm troopers, és maguk az inkvizítorok is igencsak hozzájuk tartoznak.
Ráadásul a GK-t is nekik kellene megkapni, nem a hormongárdistáknak. Az oké, hogy esetleg TT-ben nem viszek mást, csak őket, de a Soulstormban már megoldhatták volna, hogy kicsit szélesebb legyen a skála.
A fenébe is, "amatőr" modderek normálisabban összeraknak oldalakat ennél. A legnagyobb bajom az, hogy kicsit sem érzem úgy SS-ben, hogy nagyon különböznének a Space Marine oldaltól. Ez meg így... hát, na. Érted.

@Tycho:
Találunk rá okot, hogy eretneknek tekintsük egymást, ne aggódj! :D
Sajnos IG, SM, Daemonhunters oldalakon kívül egyedül orkokkal játszanék (szeretem ám őket^^), de azt csak akkor, amikor már orrba-szájba tudom ontani a kustom egységeket. Looted carnifex, looted penitent engine, looted golden throne :angyali:
IG-vel az a baj, hogy egy-két történetet elolvasva velőig hatol a nagybetűs HEROIZMUS miattuk és legszívesebben azonnal vennék belőlük cirka 400k értékben :redface:

Szerk.: hopp, mégis találtam egy 2nd edition army listet. Már itt sem egyedül voltak a bolter bitchek.

Lythis

Külön Sisters of Battle army listjük volt, ha jól emlékszem, de lehet, hogy én mondok hülyeséget.
Az viszont, hogy a szürkéket nekik kéne megkapniuk, az megint sántít. Hozzájuk lehet csapni, igen. Ahogy az IG-t is. Sőt az IG-t bármelyikhez, illetve esetlegesen a Mary Sue-kat is (habár ilyenről hallani a legkevesebbet). Lényegében ha jól értettem, akkor szabályok alapján a Birodalom csapatait nyugodtan pakolhatod egymás mellé (ha meg tudod magyarázni, ÉS az ellenfeled sem hőzöng miatta), amennyiben bennevannak vagy a démonvadászok, vagy a boszorkányvadászok. IG+SM kombóról még nem hallottam, noha elméletben lehetséges az is....
Also: SS-ban gyak a női spehs muhreenz szerepet töltik be, kicsit gyengébben, és több tűzzel. Meg persze domborítanak egyet a vallásos vonulaton.
(bár párszor agyaltam már rajta, hogy mi a retekért nem lehet birodalmon belül az egyik frakcióval simán átvenni a hatalmat a többi felett, miért kell minden esetben, hogy szanaszét lőjék egymást. SS: az IG nem kormányozta jól a rendszert, a létszámuk is harmadolódott --> HERESY, máglyára velük... DC-ben meg ha jól emlékszem azért ölték halomra egymást, mert - bár mindkét birodalmi alakulat másért ment oda - egyik sem volt hajlandó elkotorni a seggét... ahelyett, hogy mindenki lőtte volna, amit akar. dehát ugye GRIMDARK, meg minden....)

Rounin

Quote from: Lythis on 2008-09-03, 10:01:34
DC-ben meg ha jól emlékszem azért ölték halomra egymást, mert - bár mindkét birodalmi alakulat másért ment oda - egyik sem volt hajlandó elkotorni a seggét... ahelyett, hogy mindenki lőtte volna, amit akar. dehát ugye GRIMDARK, meg minden....)

Ja, de ott legalább vették a fáradtságot, és elmondták, miért nem enged egyik sem. Ellentétes parancsok. ^^

Hm, nekem nem rémlik külön lista nekik, de hát nem vagyok én Imperial Codex, simán tévedhetek.
Szürkéket nekik kéne leginkább megkapniuk -> már a DoW-ban, úgy értem. Nekik a legtermészetesebb, hogy együtt harcoljanak, lévén az Inkvizíció 'eszközei'.
IG+SM kombó, hogyne lenne, nem egy esetben harcoltak vállvetve. Vraks ostroma, Armageddon, etc., szóval, ha a helyzet megkívánja, ez is megoldható akár TT-ben is. Imho.
A Szürkék jelenléte a rendszerben indokolt, mivel démonok vannak dögivel, és ha már ott a SoB, akkor a GK nem másokkal menne. Szerintem.
Bár ez a legkisebb gondok közé tartozik, tényleg.

Amúgy a kiépített állások megmaradnak, csak foglald el hozzá a megfelelő erődöt. :D

Lythis

Quote from: Rounin on 2008-09-03, 10:33:24
IG+SM kombó, hogyne lenne, nem egy esetben harcoltak vállvetve. Vraks ostroma, Armageddon, etc., szóval, ha a helyzet megkívánja, ez is megoldható akár TT-ben is. Imho.
Ha figyeltél: én is úgy gondolom, hogy megoldható, ettől eltekintve sosem találkoztam olyannal, aki ezt a két sereget kombinálja (talán mert más a játékstílus, de az igazat megvallva fene tudja). Vraks, Armageddon, persze, meg fluff szerint még több helyen, de fluff != TT (sajnos). És kétlem, hogy a Global Campaign-eket tekinthetjük általános seregnek, pláne, hogy a különböző oldalakat különböző emberek szokták vinni, még akkoris, ha egy map-en egy célért küzdenek.

Kiépített állások megmaradnak a SoulStorm-ban? My ass! A főépületed, az vígan megmarad, jah. Vagy a reinforce-olgatásra gondolsz?

Zen

#1251
Korábban leírtam már neked. :hehe:
Forward Base-el vagy Reinforce-al épített épületek megmaradnak.

btw, új GameSzarhoz Fire Warrior lesz a teljes játék. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Jó hely ez a Kristálycsarnok. És szombatig még olcsóbb is, mint a GW webshop. :angyali:

Tycho

Quote from: Rounin on 2008-09-04, 15:22:21
Jó hely ez a Kristálycsarnok. És szombatig még olcsóbb is, mint a GW webshop. :angyali:
Csak addig, szerintem, amíg ki nem fogy a trolltól olcsón átvett árú... ::)

Rounin

Quote from: Tycho on 2008-09-04, 16:10:53
Quote from: Rounin on 2008-09-04, 15:22:21
Jó hely ez a Kristálycsarnok. És szombatig még olcsóbb is, mint a GW webshop. :angyali:
Csak addig, szerintem, amíg ki nem fogy a trolltól olcsón átvett árú... ::)

Szombatig. Addig van ti. a 15%-os akció. Onnantól csak a wargammer.hu-nál lesz olcsóbb. :angyali: (remélem)

Lythis

Quote from: Zen on 2008-09-04, 12:22:34
Korábban leírtam már neked. :hehe:
Forward Base-el vagy Reinforce-al épített épületek megmaradnak.

btw, új GameSzarhoz Fire Warrior lesz a teljes játék. :D
Nem rémlik, hogy ezt leírtad volna, pláne nem hogy nekem, de azért kössz.
Amúgy: reinforce-olni nem szoktam, mert imho pazarlás. Forward base meg van a BB-nek, aztán örüjjé, szóval más frakcióval settlersezz nyugodtan. (Dork Eldar anyone? ::) ). Persze lehet, hogy van terület, amit ha elfoglalsz akkor itt is megkapja mindenki, álá DC, mivel a kampányt még nem vittem végig, mert marhára untam.
Egyébként igen, forward base is megmarad, de strongholdokon kívül, meg webway gate-es pályákon kívül nemigen látom értelmét használni (nyersanyag pazarlás). Persze ha elég terültet bedaráltál már magadnak, és ömlik be a requisition, akkor már lehet agyba főbe, de addig marad a szokásos grindfest...

Rounin

Quote from: Zen on 2008-09-04, 12:22:34
btw, új GameSzarhoz Fire Warrior lesz a teljes játék. :D

Nézd meg youtube-on a vidya-it aztán felejtsd el. :angyali: (nekem azért tetszett)


Shiiit... annyi szart csomagolnak ezekhez, hogy ha mind rájuktenném, nem látszanának ki alóla. Wow.

Zen

Rou: Én röhögök a dolgon, nem pedig örülök neki. :D

Lythis: Pedig mondtam, de mind1. És igen, megkapod a frakciók bázis bónuszát, ha elfoglalod a strongholdjukat. Szerintem hasznos. mer hát anélkül is elég unalmas h el kelljen mennem 2 körönként visszafoglalni az Honor Guardjaimat.  ::) :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Rounin

Quote from: Zen on 2008-09-04, 17:35:45mer hát anélkül is elég unalmas h el kelljen mennem 2 körönként visszafoglalni az Honor Guardjaimat.  ::) :D

Az AI rohadt passzív. :(

Zen

Quote from: Rounin on 2008-09-04, 17:37:35
Quote from: Zen on 2008-09-04, 17:35:45mer hát anélkül is elég unalmas h el kelljen mennem 2 körönként visszafoglalni az Honor Guardjaimat.  ::) :D

Az AI rohadt passzív. :(
Hát nálam a Dark Eldák bekattantak. Kezdték azzal h elfoglalták a Chaos strongholdot. o.O
Azóta meg 2 körönként visszatámadnak.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1