Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

Yakumo

Nem tudom kit, hogyan/mennyire érdekel, de nekem új volt, hogy az 576 Konzol c. magazinnak van Anime rovatja már 3 hónapja. Én régebben mindig vettem ezt az újságot, mert mindig pártatlan véleményük volt a játékokkal kapcsolatban és ahogy elnézem az anime rovatuk is követi ezt a hagyományt. :jee:

sirtomi

Neten nem olvasható ez a rovat? Újságot nem vennék most.

Yakumo

Quote from: sirtomi on 2006-11-14, 15:15:33
Neten nem olvasható ez a rovat? Újságot nem vennék most.
Negative.
A netre csak a tartalomjegyzéket teszik fel. Ugye hülyék lennének, akkor senki nem venné az újságot. :D

De itt egy újabb hír: A novemberi Konzolban 8 oldalas Árnybíró melléklet jelenik meg a 2. kötetből bemutatónak/ ízelítőnek. Egyre szimpatikusabb nekem ez a Martin srác. :D (főszerkesztő)

Rounin

Quote from: Yakumo on 2006-11-14, 15:53:07
Egyre szimpatikusabb nekem ez a Martin srác. :D (főszerkesztő)

Martin ősidők óta nagy anime (bár akkor mangának hívták még az animét is:D) élharcos. MIatta útáltam eleinte a "mangát". Nekem nagyarcnak tűnt, csak később jöttem rá, hogy azért normális :p

Yakumo

Quote from: Rounin on 2006-11-14, 15:57:57
Quote from: Yakumo on 2006-11-14, 15:53:07
Egyre szimpatikusabb nekem ez a Martin srác. :D (főszerkesztő)

Martin ősidők óta nagy anime (bár akkor mangának hívták még az animét is:D) élharcos. MIatta útáltam eleinte a "mangát". Nekem nagyarcnak tűnt, csak később jöttem rá, hogy azért normális :p
Tudom, nem is kell mondani ;) már létezése óta veszem/ttem az újságot, már a nagyon-nagyon NAGYON régi számokban is volt Anime rovata. Csak mivel többen leugatták, így megszünt idővel, mert akkor még a fiatalok is elutasították/ nem értették meg ezt a stílust. Szerintem is normális. Idézek az októberi számból egy kis szösszenetet tőle ezt bizonyítandó:

"Rohadtul kezd idegesíteni ez a szemétláda, álszent cenzúrarendszer. Idióták kezében van a hatalom, minden szinten, ez világos. Egy videójátékot, értitek, egy játékot, ami művészi értéket képvisel, ami az emberek szórakoztatására és talán nevelésére is készült, megcenzúráznak. Kivágnak belőle, megváltoztatják, kényükre-kedvükre. De a sz*r, a szenny, a prosztóság, a tahóság, az ostobaság, a tiszteletlenség és az erkölcstelenség az izomból dől a tévéből, az okés, az mehet. Ez nem. Pazar."

Martin ezt a Xenosaga Episode III. PS2-es játék kapcsán írta, amit minősíthetetlenül megcenzúráztak és több része és mondanivalója így csorbát szenvedett. Ekkor jöttem rá, hogy igen, még mindig normális a tag. Csoda hogy hagyják "működni". Az őszinteség nem frankó mostanában.

De bocsánat az offért, csak gondoltam valamennyire idejöhet a téma az anime-vel kapcsolatban is. End.

.Attila

Elnéztem az Urániába, hogy esetleg vegyek elővételben jegyeket.
Először programot kerestem, mi lesz, mikor lesz stb. Nem volt kirakva egy papír se. Najó, akkor pénztár. Áll ott 3 lány, jól eltrécselgetnek. Kérdésemre kiderült, hogy nem sorban állnak, nyugodtan a pénztárhoz mehetek.
Odamegyek, kérdezem, hogy anifes, elővétel, program? Program a neten, nincs a moziban lista. Oké... Folytatja: elővétellel kapcsolatban az igazgató válaszára vár, mint ahogy a fent említett 3 lány is, ugyanis ő nem tud erről a 30%-os kedvezményről. Mondja ezt az elővétel utolsó napján, 17:15kor.

Manitu

Quote from: Feldin on 2006-11-05, 20:58:32
gedo senki mikor?? :(
Most. Click. Kamerás, és gőzöm sincs, hogy van-e rajta valamilyen felírat. Gyanítom, hogy nincs...


Prof. William

 Xenosaga Episode III. PS2 - cenzúra. Mármint hogy cenzúrázták meg? CSak nem volt benne szex vagy literszámra fröcskölő belek? :)

noriko

Quote from: Manitu on 2006-11-22, 16:29:16
Quote from: Feldin on 2006-11-05, 20:58:32
gedo senki mikor?? :(
Most. Click. Kamerás, és gőzöm sincs, hogy van-e rajta valamilyen felírat. Gyanítom, hogy nincs...
volt rajta?


Anifest:
Köszönöm az infót!! Annyira örülök, hogy rátaláltam valahogy! És még le sem késtem! :)
(nov 15-öt honnan vettétek amúgy? meg is ijedtem, hogy már nincs kedvezmény, de nov.29-ig van még!)
Egy kis plussz infó a szórólapról, ami, ha jól rémlik, a honlapon nem volt részletezve:

Scanner Darkly:
(nov30,dec1)- hangalámondás
(dec2) - angolul

Halottak könyve:
(nov30) - hangalámondás
(dec2) - angolul

Paprika:
(dec2.-19:00) - hangalámondás
(dec2.-20:00) - angolul

Az idő fölött járó lány: - felirat

Reneszánsz: - hangalámondás

The Christies: - felirat
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

Quote from: noriko on 2006-11-24, 03:03:25
- hangalámondás
erről hadd ne mondjam, hogy mi jut az eszembe :lul:

Fazék

Quote from: noriko on 2006-11-24, 03:03:25És még le sem késtem! :)
(nov 15-öt honnan vettétek amúgy? meg is ijedtem, hogy már nincs kedvezmény, de nov.29-ig van még!)
onnan vettük, hogy eredetileg nov15-öt határoztak meg kedvezményes jegyvételi határidőnek. csak aztán ki tudja miből kifolyólag, el se tudták kezdeni a jegyárusítást addig, szóval kitolták a határidőt :)

Hiei-sama

Ez a hangalamondast hol irtak? Mert se hivatalos oldalon sehol nem latom csak annyi van irva hogy original hang...Valaki erositse mar meg,hogy nem hangalamondasos lesz,mert ha az lesz akkor inkabb visszamondom a jegyfoglalast...Szar hangalamondasosra nem megyunk el....

noriko

akkor mondom megint.
Quote from: noriko on 2006-11-24, 03:03:25Egy kis plussz infó a szórólapról, ami, ha jól rémlik, a honlapon nem volt részletezve
innen vettem. a szórólapot a moziban adta a pénztáros, meg a mozi falán is kint van ugyanez. ezért is írtam most be, mert nekem is új volt az infó és módosítottam is miatta a terveimet.
Pénztárostól kérdeztem, hogy a hangalámondás mellett van-e felirat is, de ő azt mondta, általában ilyenkor nincs...bár nem volt teljesen meggyőző. Mindenesetre, én az angol Paprikára vettem azért meg a jegyet. Ha Oscar-ra pályázik, csak megcsinálták jól az angol szinkront! ...remélem
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Nos, én a 7 órás, ezek szerint hangalámondásos Paprikára vettem meg a 6 jegyet. Aki vissza akarja mondani, azt beírom a kis zsebkönyvembe, amit az utcán találtam, majd kitalálok valami jó kis halálnemet.
Egyrészt angolul nem nézünk animét (ha van más választás), másrészt az angol nyelvű vetítés alul lesz, a kisteremben. Harmadrészt choukai renshuu ftw. :)
Failure is the default option

Hiei-sama

Hat nem tudom ugyanis a mozi oldalan mindegyik eloadashoz hanghoz original van irva semmi mas...Mi pedig a diszterembe a 7 orasira foglaltunk jegyet..Szal jo lenne tudni mi a jo isten van mar,szanalmas ,hogy sehol nincs leirva semmi rendesen...Angolul en se fogok nezni semmit es hangalamondassal se.

zsozso

Quote from: Hiei-sama on 2006-11-24, 13:56:36
Hat nem tudom ugyanis a mozi oldalan mindegyik eloadashoz hanghoz original van irva semmi mas...Mi pedig a diszterembe a 7 orasira foglaltunk jegyet..Szal jo lenne tudni mi a jo isten van mar,szanalmas ,hogy sehol nincs leirva semmi rendesen...Angolul en se fogok nezni semmit es hangalamondassal se.
Hat ez igen erdekes enis ugy vettem jegyet, hogy eredeti nyelv. Ha hangalamondas lesz valahol is akkor valoszinuleg nagyon nemleszek boldog.
Death is the only redemption

noriko

a hangalámondás nem zárja ki azt, hogy eredeti nyelv.
ilyenkor nem hangosan nyomják a magyart, hanem fülhallgatókba.

Amúgy elnézést, hogy így megijesztettem mindenkit ezzel...
jobban belegondolva, szerintem biztos lesz hozzá valami angol felirat, mert nem hiszem én sem, hogy simán japánul küldözgetnék külföldre. Szóval igazából csak én fogok szívni, az angol verziós jegyemmel.. :redface:

Azért ma megint megkérdeztem, most a másik pénztárnál, és a néni azt mondta, hogy ők nem tudják, ilyenkor még, hogy lesz-e felirat, majd csak ha ideért a film és belenéztek. (mondjuk ezt kétlem, mert aki megrendelte, már csak tudja, hogy küldik.)

Igazából, ami megkavart, az az volt, hogy Az idő fölött járó lány mellé viszont feliratot írtak, de közben ezt is átértelmeztem úgy, hogy ez magyar feliratra utal, ezért emelik ki külön, és ahol meg nincs MAGYAr felirat, ott az érthetőség kedvéért lesz fülbesuttogó magyarszöveg.
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

noriko: nagyon ajánlom, hogy igazad legyen :)

Member

http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4335
Úristen, mit tettek a Galaxy Angel-ünkkel?! :bruhuhu:
Ahhoz képest, hogy eddig folyamatos javulás volt észrevehető, bang. Még a fordítók is dobták a projektet. :ejj:

Member

Quote from: White SeeD on 2006-11-26, 13:28:02
Hátőő... elk*rták? :smile:
Hátőő... Igen.
QuoteAzért én kíváncsi leszek rá.
Araki nem bírja ki Forte, én meg Vanilla és Normad nélkül, innentől kezdve nem sok értelme van. Nameg ha az AniHaven is dobta, az már jelent vmit, hiszen ők végigküldték mind a 4 előzőt.

EDIT: De azért írd majd meg, hogy milyen. ;)

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2006-11-24, 13:54:08
Nos, én a 7 órás, ezek szerint hangalámondásos Paprikára vettem meg a 6 jegyet. Aki vissza akarja mondani, azt beírom a kis zsebkönyvembe, amit az utcán találtam, majd kitalálok valami jó kis halálnemet.
Egyrészt angolul nem nézünk animét (ha van más választás), másrészt az angol nyelvű vetítés alul lesz, a kisteremben. Harmadrészt choukai renshuu ftw. :)
Inkább angolul, mint hangalámondással... Bár ha olyan a hangalámondás, hogy nem muszáj feltenni a kis készüléket a fejünkre ÉS van angol felirat az animén (láttam én már így filmet), akkor nincs is gáz. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Éppen itt vagyunk az Odeon előterében és a Ghost in the Shell bemutatójára várunk! :) Ádázan keressük a poszter-osztó japán lányokat* hogy lootoljunk egy-két jóó kis wallscroll-t! ;)

Nna, majd a film után még jelentkezünk!
_________
*: Ramiz kiegészítése: puczér loli bukkake-lover japán nőket! :__devil:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Bishop

http://www.sg.hu/cikk.php?cid=48763

egy kis cikk a GITS-ről aki akarja olvassa el :szemuveges:

Próféta

Quote from: carfanatic on 2006-11-28, 16:54:21
http://www.sg.hu/cikk.php?cid=48763

egy kis cikk a GITS-ről aki akarja olvassa el :szemuveges:
Márpedig nem kapott arany pálmát Cannes-ban.  :lol:

sirtomi

Quote from: Próféta on 2006-11-28, 20:09:24
Márpedig nem kapott arany pálmát Cannes-ban.  :lol:
Azt nem az Innocence -ről írták a cikkben. Mégegyszer nem olvasom el, de nekem így rémlik.

Próféta

Quote from: sirtomi on 2006-11-28, 20:57:44
Azt nem az Innocence -ről írták a cikkben. Mégegyszer nem olvasom el, de nekem így rémlik.
De, én is az Innocence-re gondoltam, ez azonban mit sem változtat az állítás igazságtartalmán, ugyanis az Innocence se kapott Arany Pálmát. Az már igaz, hogy indult.

sirtomi

Quote from: Próféta on 2006-11-28, 21:15:51
De, én is az Innocence-re gondoltam, ez azonban mit sem változtat az állítás igazságtartalmán, ugyanis az Innocence se kapott Arany Pálmát. Az már igaz, hogy indult.
Nem kapott? Pedig úgy rémlett nekem is hogy elhozott valami díjat.

Próféta

#1197
Quote from: sirtomi on 2006-11-28, 21:23:56
Nem kapott? Pedig úgy rémlett nekem is hogy elhozott valami díjat.
QuoteInnocence was one of the feature films in competition at the 2004 Cannes Film Festival. It was only the 6th animated film to be featured at Cannes and the only animated film to be a finalist for the Palme D'Or award. The eventual winner that year was the very controversial choice of Fahrenheit 9/11.
(Ha nem lenne Bush, most talán lehetne egy Arany Pálmás animénk  :Eztneked:)

Annál szebb a Berlinárén elért 2002-es Chihiro győzelem. És természetesen ezt élőszereplős filmek ora elől happolta el, ehhez képest az Oscar for Best Animation nem is nagy kunszt :) Idén (helyesebben 2007-ben) a Paprika a nagy reménység, majd szombaton csekkoljuk, milyen is :)

zsozso

Nemigazan tudom, hogy melyik a rosszabb az sg.hu-s cikk, vagy a hozzaszolasai.
Death is the only redemption

noriko

#1199
Hahó!

Mivel itt volt téma, ide írok.
Anifest keretében, dec.2-án, 20:00-kor kezdődő, angol szinkronos (^^") Paprikára van egy extra, elővételes (590Ft) jegyem. Érdekelne valakit a dolog esetleg? Aki megígérte, mégsem ér rá, és nem akarnám egyedül nézni...  :frown:

update: elkelt!
"I wish I could, but I don't want to."