Avatar: The Last Airbender és Avatar: The Legend of Korra

Started by blackronin, 2012-03-22, 19:58:34

Previous topic - Next topic

blackronin

Quote from: motifator on 2013-09-20, 18:15:09
Tegnap este lakótársakkal elkezdtük újranézni a Korra első évadot.
Hátööö, hogy is mondjam...
[spoiler=rant]
Én annakidején nem voltam túlságosan elégedetlen a Legend of Korrával. Persze nem volt olyan, mint a The Last Airbender, de új volt, érdekes volt, tetszett.
De most az újranézés során rá kellett döbbennem, hogy a különbség sajnos ég és föld. Persze csak vagy az első 4 részt néztük meg, lehet, hogy a további részekkel változik majd a véleményem, de messze nem élveztem annyira az újranézést, mint amire számítottam.
A régi sorozathoz képest a Korra sztorija uncsi, érdektelen, zavaros. Korra rendesen idegesítő néha, és most látom csak igazán, hogy az új évad első részével mennyire visszatért Korra karaktere az első évad elején megismert makacs kis csitrivé. Hova tűnt egy egész évadnyi jellemfejlődés?
Ezen felül nem igazán tudnak érdekelni a mellékszereplők. Tuti nem segít, hogy akaratlanul is hasonlítom őket a régi arcokhoz, de most komolyan, hogy van Mako és Bolin karaktere a régi avatar csapathoz képest? Mindkét szereplő totál felejthető, és igazából Tenzin-t se tudom túlságosan értékelni, főleg mondjuk Uncle Iroh-hoz képest.
A francba is, úgy szeretném szeretni a sorozatot, de nagyon gagyi spinoff hangulata van. A régi Avatart láttam már 4-szer, és simán lesz még újranézés, főleg, hogy nemrég végeztem a The Promise-szal, és totál hozta a nosztalgiát. A Korránál már az első újranézést unom :(
Ha nagyon erőlködök, hogy ne hasonlítsam a The Last Airbenderhez, a The Legend of Korra egész jó sorozat. De az előd annyira hihetetlenül zseniális volt, hogy ahhoz képes a folytatás sajnos nagyon gyenge.
[/spoiler]
Köszi, hogy leírtad a véleményedet.
Elgondolkodtató amit írtál, de én még mindig azt mondom, hogy nem jó dolog egy 61 részes (+ comic) kiforrott sorozatot hasonlítani egy alig 14 részeshez.
Igaz ugyan, hogy folytatás, de korán leírni egy-két furcsaság miatt nagy hiba lenne.

Én így látom.

.Attila

Szerintem téves összehasonlítani a két főszereplőt, az avatarokat.
Ang-ben nem volt hiba, csak csupa szív, bátorság, vidámság stb. Bizonyos szempontból meg ez az unalmas (és irreális).
Korrában meg vannak olyan hibák, melyek a legtöbb kamasz lányban előfordulnak, főleg ha kivételes hatalommal rendelkeznek.
Ilyen szempontból igazságtalan kettőjüket összehasonlítani.

Az más kérdés, ha az első éved jellemfejlődése eltűnt belőle, az tényleg hiba lehet, bár én még nem kezdtem bele a mostani évadba. Majd ha kijött teljesen.

blackronin

Quote from: .Attila on 2013-09-20, 20:21:19
Szerintem téves összehasonlítani a két főszereplőt, az avatarokat.
Ang-ben nem volt hiba, csak csupa szív, bátorság, vidámság stb. Bizonyos szempontból meg ez az unalmas (és irreális).
Korrában meg vannak olyan hibák, melyek a legtöbb kamasz lányban előfordulnak, főleg ha kivételes hatalommal rendelkeznek.
Ilyen szempontból igazságtalan kettőjüket összehasonlítani.
:tezsvir:

Quote from: .Attila on 2013-09-20, 20:21:19
Az más kérdés, ha az első éved jellemfejlődése eltűnt belőle, az tényleg hiba lehet, bár én még nem kezdtem bele a mostani évadba. Majd ha kijött teljesen.
Én nem éreztem semmi olyat hogy eltűnt volna a jellemfejlődés.
Ki is fejtem, hogy miért:
A készítők leszögezték, s ezt sokan elfelejtik, hogy Aang és Korra teljesen másmilyen "felkészültségi szinten" vág neki a kalandoknak.
Aang, annak ellenére hogy fiatalabban kezdte, szellemi oldalról sokkal felkészültebb mint Korra valaha volt (és szerintem ezen a téren kell Korra-nak a legtöbbet fejlődnie, emiatt is még olyan a viselkedése amilyen). Aang-nak könnyebben ment az airbending és az avatár állapot (persze ez is fokozatosan történt, de nem volt szükség a Korra 1. évad varázsütés szerű "kényszerelsajátítására", mert az eléggé olcsó húzás volt így utólag belegondolva) elsajátítása, mert azok a szellemi felkészültséget igényelték inkább.
Ellenben Korra fizikai oldalról sokkal felkészültebb, mint Aang.
Korra-nak sokkal természetesebben és könnyebben ment az earthbending, a waterbending és a firebending elsajátítása, mert ezek inkább fizikai felkészültséget igényeltek.
Látható, hogy a két avatár teljesen más alaphelyzetből indul a képességek terén.

Viszont az életútjuk is teljesen máshogy kezdődik.
Aang "magától" keres mestereket a bending-ek elsajátításához, valamint ő az aki feltűnt mint avatár több mint 100 év után.
Eleinte nem is hisznek benne, hogy valóban képes megváltoztatni a dolgok menetét, fokozatosan "tanul" bele a szerepébe. Magának kellett kialakítania a tanulási útját, sokszor a szerencse is közrejátszott abban, hogy megtalálta a helyes irányt.
Korra-t már egy felkészült "team" várta, lefektetett tanulási módszerrel, amit végig kell csinálnia.
Meghatározták, hogy mit kell végigvinni hogy jó avatár legyen.
Megkötötték a kezét, Aang-al ellentétben.

Korra emiatt persze hogy frusztrált, hiszen igazi kihívással még nem kellett szembenéznie egészen ugye Amon-ig.
Túl magabiztos volt, azt hitte hogy ővé a világ.
Ezért volt jó az első évad a Korra-ban, hogy láthattuk ahogy Amon megrendíti a magabiztosságát és az önteltségét.
Sokan érezhetik úgy, hogy most a második évad elején tanúsított viselkedése visszalépés, de megint félreértés az egész.
Korra azt hiszi, s ebben senki sem kérdőjelezi meg, hogy az avatár állapot elérése a csúcs az avatár felkészültségének.
Megint öntelt lett, hiszen látszólag tökéletesen uralja ezt az állapotot, így akkor neki nem is kell aggódnia, képes leverni bárkit.
A második évad ezt mutatta be jól eddig, hogy az avatár állapot nem elég a sikerhez, nem lehet elkerülni a szellemi felkészülést sem.

kikuchiyo

Quote from: motifator on 2013-09-20, 18:15:09
Hátööö, hogy is mondjam...

sztori
jellemfejlődés
mellékszereplők

És ezen az egy-két furcsaságon felül van még
[spoiler=rant]a világépítés és a hangulat semmilyensége: az eredeti sorozat egy - humoros túlzásokon és dramaturgiai okokkal magyarázható kihágásokon kívül - nagyjából konzisztens pre-indusztriális világban játszódott, amelynek egyrészt volt egy egyértelmű, általános ázsiai karaktere, másrészt viszont az állandó utazásnak köszönhetően változatos is volt. Azok voltak a legérdekesebb momentumok, ahogy az áram, gépek stb. hiányát a különféle bending-technikák kreatív alkalmazásával kompenzálták. Ezzel jól mutatták, hogy az elemmágia mennyire a világ szerves része.

Ehhez képest a folytatásban van egy az eredetiből nehezen extrapolálható, kulturálisan semmilyen nagyváros. A változatos, mindennapi elemmágikus technikákból pedig lett a béna és buta pro-bending, amiben kb. háromféle technikát használnak eléggé alacsony szinten.[/spoiler]

Igen, tudom, ne nézzem.
Failure is the default option

.Attila

Quote from: kikuchiyo on 2013-09-20, 20:45:16
Quote from: motifator on 2013-09-20, 18:15:09
Hátööö, hogy is mondjam...

sztori
jellemfejlődés
mellékszereplők

És ezen az egy-két furcsaságon felül van még
[spoiler=rant]a világépítés és a hangulat semmilyensége: az eredeti sorozat egy - humoros túlzásokon és dramaturgiai okokkal magyarázható kihágásokon kívül - nagyjából konzisztens pre-indusztriális világban játszódott, amelynek egyrészt volt egy egyértelmű, általános ázsiai karaktere, másrészt viszont az állandó utazásnak köszönhetően változatos is volt. Azok voltak a legérdekesebb momentumok, ahogy az áram, gépek stb. hiányát a különféle bending-technikák kreatív alkalmazásával kompenzálták. Ezzel jól mutatták, hogy az elemmágia mennyire a világ szerves része.

Ehhez képest a folytatásban van egy az eredetiből nehezen extrapolálható, kulturálisan semmilyen nagyváros. A változatos, mindennapi elemmágikus technikákból pedig lett a béna és buta pro-bending, amiben kb. háromféle technikát használnak eléggé alacsony szinten.[/spoiler]

Igen, tudom, ne nézzem.

És ebben milyen logikai hibát látsz?
Mennyi idő is telt el a két történet között? Cirka 100 év mondjuk. Hasonlítsd össze 1850-et 1950-nel, milyen változások mentek végbe.

kikuchiyo

Quotelogikai hibát

>világépítés és a hangulat
Failure is the default option

NLZ

Na igen, Iroh féle karakter hiányzik az egyik legjobban. Egy szerethető karakter, aki igazából egy ideál, lelki nyomorok nélkül. Tenzin meg azért eléggé egy félresikerült figura.

Aang pedig közel sem volt egy tökéletes karakter, kerülte a konfrontálást és gyerek akart maradni, ezért is menekült el anno és került a viharba, továbbá sokáig infantilisen viselkedett.
No meg hiába a sok spirituális nevelés, az Avatar tréning utolsó lépésénél nem tudta elengedni a földi béklyók utolsó részét, a szerelmet.
[reserved]

Cloud

Na meglestem én is a kezdő duplarészt. Jó lesz ez úgy érzem. A templomban a kis csaj kit láthatott?

NLZ

Quote from: Cloud on 2013-09-20, 23:37:15
Na meglestem én is a kezdő duplarészt. Jó lesz ez úgy érzem. A templomban a kis csaj kit láthatott?
Valószínű a kiscsaj fogja kideríteni az tempom népe körüli disznóságot, csak hogy legyen ott is valami sztori, ezzel még kevesebb időt fordítva Korra körüli eseményekre. Aztán majd az évad végére összehozzák a két szálat.
[reserved]

motifator

@Attila:
Ahogy NLZ is írta, Aang se volt tökéletes. Azokon kívül, amit NLZ írt, ott volt még az az epizód is, amikor idő előtt akart tűzidomítást tanulni, nem hallgatott a mesterére, türelmetlen volt, meg is lett az eredménye.

@blackronin:
Te se írsz rosszakat, de valahogy az az érzésem, hogy mindketten Korrát véditek. Viszont én nem hibáztatom Korrát.
[spoiler]
Tényleg más volt a gyermekkoruk, Korra többek között azért mérges, mert pont a Tenzin-féle felnőttek tartották burokban egész életében, ahelyett, hogy utazott és tanult volna, mint Aang. No meg persze 16 éves, hormonok, túlzott önbizalom, meg miegymás.
[/spoiler]
Nem hibáztatom én őt, de attól még nem tetszik. És az viszont lehetetlen kérés, hogy ne hasonlítsuk őket össze. Szerintem se jó ötlet, mert elrontja számomra a The Legend of Korra élvezetét, de egyszerűen nem tudom megállni. A régi tetszett, az új nem annyira. Totál szubjektív vélemény, aláírom, de úgy látszik nem vagyok vele egyedül.

@kikuchiyo:
Nem igazán van bajom azzal, hogy az új világ mennyire átgondolt vagy következetes. A régi sorozat tényleg nem utal rá, hogy 70 év múlva így fog kinézni a világ, de például a The Promise eléggé erősen megalapozza Republic City-t, és az közvetlenül a harmadik köny utolsó jelenete környékén kezdődik. Szal azért nem teljesen légbőlkapott a dolog.
Azzal viszont van bajom, hogy Republic City-be nem sok varázslat szorult. Az eredeti sorozat helyszínei bájosak, varázslatosak, kalandosak, ehhez képest Republic City annyira realisztikus, hogy az már lassan szürke. És nem csak a vadonban kalandozás hiányzik, a régi sorozat városai is sokkal fantáziadúsabbak voltak, mint Republic City. Végülis te is ugyanezt írod, de igen, a Northern Water Tribe jeges Velencéje, Omashu kőcsúzdái, Ba Sing Se falai érdekesek, egyediek, de legfőképpen karakteresek voltak. Republic City-ben hol a karakter? Hogy vannak autók? Manapság minden városban vannak. Vagy az Aang Memorial Island? Kyoshi-ban már ellőtték a nagy Avatar szobrot, na megy amúgy is az egész az amerikai szabadságszoborra hajaz. Pro Bending Arena? Megintcsak az amerikai nagyvárosi stadionra emlékeztet. Semmi bűbáj, semmi varázslat, csak egy uncsi 19. század eleji amerikai nagyváros. És persze megintcsak az eredei sorozat világához hasonlítom, nem lenne ilyen rossz a véleményem, ha a The Last Airbender sose létezett volna, de ne kérjétek, hogy ne hasonlítsam össze őket, mert lehetetlen.

Ez nem azt jelenti, hogy utálom a The Legend of Korrát, épp ellenkezőleg, alig várom, hogy ma este lássam az új részt. De messze nem tetszik annyira, mint az eredeti sorozat, és ettől a gondolattól sajnos nem tudok menekülni.

Amúgy jó kis eszmecsere, keep it coming!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

s2e03
http://youtu.be/tKB4h9gvmm0?t=16s
Kapartam az arcomat, hogy "ez a Korra komolyan ilyen naív és sötét?"
Bolin nyomora meg nagyon nem izgat.
A sok hiszti pedig az agyamra megy.

És jövő héten is ez a nyomi invázió lesz, a hülye tárgyalással. Jöhetnének már a flashback részek.
[reserved]

blackronin

A Republic City-hez hozzászólva:
Szinte minden szinten egyetértek azzal, aki azt mondja hogy a Republic City nem olyan varázslatos mint a régi városok, túl szürke és realisztikus. Karaktere az van, de az inkább napjaink városaira emlékeztet.
De szerintem a készítőknek pont ez volt a célja a város megalkotásakor.
Hogy bemutassák, hogy a fejlett és modern nem jelenti azt feltétlenül, hogy fantasztikusabb mint az ősi és varázslatos.
A pro-bending is remek elrettentő példa arra, hogy mi történik akkor ha egy ősi művészetből, stílusból "turistalátványosságot" csinálnak.
Hogy mennyire felületessé válik az egész, minden alá rendelve a szórakoztatásnak.


Kalandozáshoz:
Igen, a Korra első évadja tényleg visszalépés azoknak, akik rögtön kalandozásokra számítottak, főleg Aang kalandjai után.
De a második évadtól kezdve visszajön ez az irány is, szóval nem kell aggódni annyit.
Biztosan eljutunk majd több érdekes helyre is.

.Attila

Ugyan már. Igen, Aang egy kicsit türelmetlen volt, meg bezavartak itt-ott az érzései.
Ennyi? Nézz már körül, hány embert látsz, akiknek mindössze ennyi bűnük van? Semmi egoizmus, sem egocentrizmus, önteltség még leheletnyi sem.
Aang karaktere, személyisége gyakorlatilag irreális, talán Teréz anya volt vele egy szinten.

Mondjuk ha a shaolin papokból indulunk ki, akkor talán. (Bár erősen róluk is mintázták az airbendereket.)
Korra viszont nem airbender, azaz nem shaolin pap, így megjelennek benne azok a hibák, amik egy átlagosabb tini lányban is.

NLZ

De ha Korrát canonnak vesszük, akkor Aangék végül összehoztak 3 elfuserált gyereket. :D
[reserved]

blackronin

Legend of Korra harmadik rész:
Megnéztem és, dobpergés, elégedett voltam vele.
Tetszett, hogy Korra-t "szívatják", vagyis hogy fogalma sincs hogy mit kellene csináljon.
Ha segít az apjának, akkor az a baj, ha segít a nagybácsikájának, akkor az a baj.  :D
Próbál avatárt "játszani", de remekül be van mutatva, hogy mennyire nem elég csak az erő.
Bölcsesség és türelem nélkül nem ér semmit az avatár sem.

Bolin szenvedésén röhögtem, nem találtam irritálónak egyáltalán.  :smile:

A tenzin szál is egyre érdekesebb, fura volt hallani hogy Aang nem is volt annyira jó szülő, valójában csak Tenzin-t kényeztette el az airbending képessége miatt.
Bumi és Kya nem kapott annyi törődést...
Külön röhögtem, amikor Tenzin sorolja fel a remek nyaralási élményeket, s a többiek mondják:
"Bocsi, de ott se voltam."   :lol:

Quote from: .Attila on 2013-09-21, 12:23:00
Aang karaktere, személyisége gyakorlatilag irreális, talán Teréz anya volt vele egy szinten.

Mondjuk ha a shaolin papokból indulunk ki, akkor talán. (Bár erősen róluk is mintázták az airbendereket.)
Korra viszont nem airbender, azaz nem shaolin pap, így megjelennek benne azok a hibák, amik egy átlagosabb tini lányban is.
:tezsvir:
Örülök, hogy valaki kiemelte ezt is!

Bishop

Bár tényleg más az Aang legendájához képest, nekem tetszik. Más világ, egy másik megközelítése az Avatar univerzumnak. Szerintem ha mondjuk 5 Avatarral Aang elött játszódna a sztori most, az se hozná azt amit az Aang hozott. Itt nem a modern világ teszi tönkre, a technológia, Republic city, vagy az Arena mind csak jobban kiélesítik miért van most szükség az Avatarra, mert a világ tényleg nincs egyensúlyban. Szóval ha valakinek baja van ezekkel, akkor nem veszi számításba, hogy a végeredmény valószínűleg a nagy háború előtti idők visszaállítása. De ettől még a technológia nem vész el. Ugyanúgy meg kell találni az egyensúlyt benne mint ahogy a spirituális világgal.
Persze vannak amik engem is zavarnak. Még pedig a karakterek. Nincsenek olyan erős karakterek, akik azok lennének háttérben vannak. Szinte csak Korra van erőltetve, ő meg nagyon naiv. Már már túlzottan irritáló, hogy mindig másoknak a véleményére hallgat, és hagyja magát az orránál fogva vezetni. Lassan olyan mint egy rosszabb tinilányos sorozat...Pedig én Korrat pont hogy egy erős nőként képzelem el.
Az viszont tetszik, ami most Aang gyerekei közt zajlik, nagyon érdekes.

Talán jót tenne a sorozatnak egy egységes gonosz mint Aangnál, mert így nagyon kaotikus. Én még remélem, hogy Amon valahogy túlélte és megjelenik a sorozatban, akár Korra oldalán ::)

blackronin

Megcsinálták Sokka kardját, ami a sorozatban meteorból készült, a valóságban is!

http://www.youtube.com/watch?v=DITY1WzbLj8&feature=player_embedded

Jó lett, szívesen elfogadnám.  :smile:
A poén:
Igazi meteort is felhasználtak a készítésekor.  :eek:

blackronin

Korra 4. rész:
Nekem tetszett ez is, mondjuk a tempó most eléggé gyors volt.
Korra magára talált, most már nem mondhatja senki, hogy hagyja magát megvezetni.
Bolin-os részek is jók voltak, bár a rész végén az Esta-s jelenet annyira nem kellett volna (más részben kellett volna felhasználni), tekintve hogy kitört a polágrháború.
Csak ezt az egy dolgot tudom megemlíteni, ami esetleg hibának minősülhet.

Várom a következő hetet.  :smile:

blackronin

Korra 5. rész:
Jó rész volt, bár a tempó most kicsit gyors volt, még számomra is.
A Tenzin-es rész máskor jobban jött volna, mert a részben inkább zavaró volt, hogy a Korra-s szálat megzavarja esetenként.
Korra megint zavarodott formában van, ami persze sokakat idegesít, de engem nem zavar.
Inkább rámutat arra, hogy Korra mennyi hibás döntés hoz, ha nincs mellette senki, aki bölcsességével a helyes útra terelné.

edit:
Korra 6. rész
Ez remek rész volt, tetszett hogy kedvenc üzletember barátunk se olyan ártatlan és dilinyós, mint amilyennek mutatja magát.
A vége pedig érdekes, gondolom ezzel akarják behozni az első Avatár szálat.

Cloud

6. rész.

Tetszett, szép kis emberke a mi bolond Varrickünk. A vége érdekes volt, meglátjuk mit hoznak ki belőle. :)

gerey

Tegnap felhoztam a lemaradásom az évaddal, és eddig rendben van. Öröm látni, hogy most már nem csak egy fő gonosz keveri a lapokat, bár az évad végére valszeg összeérnek majd a szálak

chilip


blackronin

Korra 7 és 8, the beginnings:
OPIC.


Fantasztikus art, zene, történetvezetés és a nagybetűs HANGULAT.
Aki ebbe is beleköt, az inkább felejtse el az Avatár sorozatot örökre.

Alig várom a folytatást!  :whoah:

Cloud

7-8

Jeszus de komoly rész volt. Az az art... Wow...

gerey

Eddig is rendben volt a spin-off, de ennek a dupla epizódnak a hardcore Aang fanokat is megkellet győznie. Egyszerűen epic volt. 

Nakedape

Just a bender crossover joke
[spoiler][/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

blackronin

A múlt heti duplarész miatt, csak november 1-jén jön az új Korra.  :frown:
Pedig nagyon rákészültem...

Próféta


blackronin

Korra 9. rész:
Jó rész volt, nem tudok belekötni.  :smile:
Kellett ez a kis nyugi még a nagy összecsapások előtt.
Bár biztos lesz valami csavar még...

Cloud

Épp most fejeztem be. Előző rész után kicsit nyugisabb de bejön még mindig. Tenzint azért sajnálom.