Támogatás

Started by zsozso, 2004-04-18, 18:37:56

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: zsozso on 2009-06-10, 20:11:27
Quote from: SaiyaGin on 2009-06-10, 13:32:25
Gondolkozom egy bronz-csomag megrendelésén, az lenne a kérdésem, hogy ha kitöltöm a megrendelőlapot az oldalon, kell-e még valamit tenni az átutaláson kívül?

Amikor kitoltod es elkuldod a megrendelest, akkor en kiallitom a szerzodest, es feladom postan. Amikor megjott alairod es visszakuldod. Az atutalasnal pedig beleirod a szamla sorszamat a megjegyzes mezobe es kesz. Az atutalas pedig 3/6/12 havonta kb 1 perc.

Ok, :merci:

Kuroi Tenshi

Quote from: zsozso on 2009-06-10, 20:32:41
Igen ezt mindenkepp tervezem megtenni, csak meg nem talaltam ki milyen formaban. Az, hogy a tartalom ne legyen elerheto egyaltalan, az biztos nem lesz.

Az első kettő az első lépésben, és ha nem jönnek be, akkor egy
hónap múlva a harmadik is ;)

Egy ötletem lenne még, mint mentőakció: a webhostingon
kívül valami olyan minimál szolgáltatás, aminek a címén lehetne
kisebb összegekkel is támogatni, és egyszerűbb ügyintézéssel
járna.
Szóval kéne valami egyszerűbb fedőszolgáltatás, pl. email.
Alacsonyabb (mondjuk 300Ft/hó --> 1.8k/félév + FA) díj,
egyszerűbb ügyintézés (vagy átutal vagy csekket felad,
és emailben, pdf-csatolmányként kapja a számlát). Hátha
evvel több ember szállna be. Most csak ötletelek, nem tudom,
hogy mennyire kivitelezhető.

zsozso

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-10, 21:38:45
Quote from: zsozso on 2009-06-10, 20:32:41
Igen ezt mindenkepp tervezem megtenni, csak meg nem talaltam ki milyen formaban. Az, hogy a tartalom ne legyen elerheto egyaltalan, az biztos nem lesz.

Az első kettő az első lépésben, és ha nem jönnek be, akkor egy
hónap múlva a harmadik is ;)

Egy ötletem lenne még, mint mentőakció: a webhostingon
kívül valami olyan minimál szolgáltatás, aminek a címén lehetne
kisebb összegekkel is támogatni, és egyszerűbb ügyintézéssel
járna.
Szóval kéne valami egyszerűbb fedőszolgáltatás, pl. email.
Alacsonyabb (mondjuk 300Ft/hó --> 1.8k/félév + FA) díj,
egyszerűbb ügyintézés (vagy átutal vagy csekket felad,
és emailben, pdf-csatolmányként kapja a számlát). Hátha
evvel több ember szállna be. Most csak ötletelek, nem tudom,
hogy mennyire kivitelezhető.

Egyelore az ftpre kitettem egy txt-t remelhetoleg lesz aki elolvassa.
Death is the only redemption

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-10, 21:38:45
Szóval kéne valami egyszerűbb fedőszolgáltatás, pl. email.
Alacsonyabb (mondjuk 300Ft/hó --> 1.8k/félév + FA) díj,
egyszerűbb ügyintézés (vagy átutal vagy csekket felad,
és emailben, pdf-csatolmányként kapja a számlát). Hátha
evvel több ember szállna be. Most csak ötletelek, nem tudom,
hogy mennyire kivitelezhető.
Nem hiszem, hogy csak a fórumbeliek jutnának el addig agyilag, hogy többen vállalnak be egy csomagot. Meg nehogymár az a havi 800 FT olyan halálos legyen, 6 üveg sör ára kb. :/
Nem ismerem a jogszabályi részét, de alapítványt minden hülyeségre létrehoznak, ide nem lehetne, egy állandó számlaszámmal? :)

thely

Lehetne a (regi) sorozatokat pl. ket hetente valtani...
Itt a forumon szolni, mikor mi menne fel...
(szinten csak otleteles...)
(Mondjuk a friss cuccokat nem lenne rossz 1-2 honapig folyamatosan fenntartani.)
Do you Believe in your Dreams ?  :)
--------------------------------------

NLZ

Épp, hogy a régi, már sehonnan se beszerezhető anyagok miatt van értelme a szervernek. A friss cuccokat bárhonnan le lehet torrentelni.
[reserved]

Kuroi Tenshi

A régiek -- tudtommal -- épphogy kevesebb vizet
zavarnak. Helyet ugyan foglalnak, de kevesebb
sávszélességet visznek el, kisebb terhelést okoznak.
Pont az új, népszerű sorozatok azok, amik szét-
pörgetik a lemezeket és zabálják a sávszélt.

NLZ

Épp ez az, hoyg azoknak nincs értelme. Azt kéne, hogy amik megtalálhatót nyílt trackeren jól seedelve, azokat leszedni a szerverről. Vagy legalábbis egy vinyóra gyűjteni és félrerakni.
[reserved]

Ulmar

Én sem szoktam olvasni a fórumot, de a szöveget elolvastam ftp-n. Ha egy-két szóban ott is leírnád mi a helyzet, mi a számlaszám és mennyinek kellene összejönnie évente (esetleg mennyi van meg) az szerintem segítene. Néhány napon belül kiderül majd mennyire.

Én személy szerint a régieket töltöm innen, az újakat szerintem is könnyebb torrentezni (pl. tokyotosho.info-ról)

zsozso

Quote from: Ulmar on 2009-06-11, 00:11:57
Én sem szoktam olvasni a fórumot, de a szöveget elolvastam ftp-n. Ha egy-két szóban ott is leírnád mi a helyzet, mi a számlaszám és mennyinek kellene összejönnie évente (esetleg mennyi van meg) az szerintem segítene. Néhány napon belül kiderül majd mennyire.

Én személy szerint a régieket töltöm innen, az újakat szerintem is könnyebb torrentezni (pl. tokyotosho.info-ról)

A gond az, hogy ezt igy nem tehetem meg, mert azert az apeh nem nez ram szep szemmel ha csak ugy siman atutal valaki egy szamlaszamra. Az persze mar mas teszta, ha valaki esetleg elofizet az interhost.hu -n...
Death is the only redemption

Ulmar

Quote from: zsozso on 2009-06-11, 00:55:44
A gond az, hogy ezt igy nem tehetem meg, mert azert az apeh nem nez ram szep szemmel ha csak ugy siman atutal valaki egy szamlaszamra. Az persze mar mas teszta, ha valaki esetleg elofizet az interhost.hu -n...

Nem lehet valahogy adományként megoldani?

Kuroi Tenshi

Sajnos gazdasági szervezetnél nem, csak alapítványnál.

FeherSas

#492
Most értesültem ebben a pillanatban, h milyen helyzet áll fenn!
Ezek szerint kemény 19 napunk van Zsozso és, amennyiben ez idő alat nem találunk 1 végső megoldást akkor megszünik az oldal?!
1. Nos azzal teljesen egyet értek, h az FTP-n lévő .txt fáj tartalmát egy kicsit lényegre töröbb szöveggel kéne kibővíteni!
2. A USTEAM kezdőlapjára a hírek élére bevágni egy nyomatékosan vastagbetűzőtt segítségét kérést kitenni, aminek a linkje ide vezet!
3. Talán ha pár %-al csökkented a sávszélességet igaz így kicsitt tovább tart lekapni azt amit éppen leakarunk csekkolni, de azáltal, h leredukáltad a költségvetés 1 részét könnyebben fennttarthatóbbá válik a WeBSite-tod. Ergo ez még mindig jobb mintha egyáltalán nem tudnánk átélni azt az animé-t, amit akarunk.
4. Nics értelme annak, h azon marakodunk, h a régi v. az új animé-k a fontosabbak. Vágjátok ugye???!!! Izlések és, pofonok!

VÁROM MIELŐBBI VÁLASZODAT ZSOZSO!!!!!!!!

Kuroi Tenshi

#493
Quote from: FeherSas on 2009-06-11, 01:52:39
Mielőtt nekem esnétek elárulom van 1 megfelelő megoldásom ami mindkét fél számára tökéletesen elfogadható, ami által jelentősen csökkentenénk a szerver kiadásait! Zsozso mit szólnál ahhoz, ha azt mondanám, h több 10 GB-t helyet pótolhatnál pár kb-tal?! Gondolom most bíztos azt kérdezed, h mégis hogyan tudnám ezt neked megvalósítani. Igazán egyszerű! Reggelve v.ok 1 másik Anime oldalon, aminek a tárhelyét a MegaUpload biztosíja, ráadásul ott megtalálhatók az Animé-k egyaránt MAGYAR és, japán szinkronnal. (Méghozzá amit leadnak ANIMAX-on azt két max 3 napon belül meg is találod magyar nyelven ott.)

Ha azt egy kedves magyar jogvédő meglátja, gyorsan
leszedeti (megaupload ászf-jében benne van), és
szerzőijog-sértéssel a feltöltő ellen is eljárást indíthatnak,
mivel az animaxon futók már idehaza is licenszeltek (ezért
nem találsz az ftp-n animaxon is futó/futott sorozatokat).
Hasonlót már mi is felvetettünk többször, csak megaupload
link helyett torrent-fájllal ;)

Az első három ponttal egyetértek. Bár nem tudom, mi áll
abban a txt fájlban (ezen a gépen még TC sincs telepítve, lol)

zsozso

Quote from: FeherSas on 2009-06-11, 01:52:39
Most értesültem ebben a pillanatban, h milyen helyzet áll fenn!
Ezek szerint kemény 19 napunk van Zsozso és, amennyiben ez idő alat nem találunk 1 végső megoldást akkor megszünik az oldal?!
1. Nos azzal teljesen egyet értek, h az FTP-n lévő .txt fáj tartalmát egy kicsit lényegre töröbb szöveggel kéne kibővíteni!
2. A USTEAM kezdőlapjára a hírek élére bevágni egy nyomatékosan vastagbetűzőtt segítségét kérést kitenni, aminek a linkje ide vezet!
3. Talán ha pár %-al csökkented a sávszélességet igaz így kicsitt tovább tart lekapni azt amit éppen leakarunk csekkolni, de azáltal, h leredukáltad a költségvetés 1 részét könnyebben fennttarthatóbbá válik a WeBSite-tod. Ergo ez még mindig jobb mintha egyáltalán nem tudnánk átélni azt az animé-t, amit akarunk.

4. Nics értelme annak, h azon marakodunk, h a régi v. az új animé-k a fontosabbak. Vágjátok ugye???!!! Izlések és, pofonok! Nekem mindössze két, azaz kettő MB/-sec.-os netem van, ezért megtanultam, h hogyan tudjak a lehető leghamarabb hozzájutni az adatokhoz, anélkül, h a letöltés végeztével bármivel is törödjek. Ami igaz az igaz! Általában csak akkor nélkülözhetetlen FTP-re fellépnem, ha már a régi Animé-kat sehol sem találom.
Mielőtt nekem esnétek elárulom van 1 megfelelő megoldásom ami mindkét fél számára tökéletesen elfogadható, ami által jelentősen csökkentenénk a szerver kiadásait! Zsozso mit szólnál ahhoz, ha azt mondanám, h több 10 GB-t helyet pótolhatnál pár kb-tal?! Gondolom most bíztos azt kérdezed, h mégis hogyan tudnám ezt neked megvalósítani. Igazán egyszerű! Reggelve v.ok 1 másik Anime oldalon, aminek a tárhelyét a MegaUpload biztosíja, ráadásul ott megtalálhatók az Animé-k egyaránt MAGYAR és, japán szinkronnal. (Méghozzá amit leadnak ANIMAX-on azt két max 3 napon belül meg is találod magyar nyelven ott.) Így egyszerűen bemásolva 1 .txt fájlba a linkek elérhetőségét, nyugodtan megkönnyítheted a szervert több tucat gigányi animétól. Ezáltal megint csökkentetted a kiadásokat. Így nyugodtan megtarthatód a régebbi animékat, amely mellett az újak úgyan úgy letölthetőek lesznek.
Remélem Zsozso megfontolod tanácsomat!

NE is álmodjatok, h elárulom nektek annak az anime Weboldalnak a címét, mert akkor tévedésben v.tok! Egyedül Zsozsoval osztom meg! Pláne azért, h a támogatokat elvonjam erről az oldalról!!!


VÁROM MIELŐBBI VÁLASZODAT ZSOZSO!!!!!!!!

Sajnos nem ennyire egyszeru a problema, nem a disk kapacitassal van a gond a mostani 10TB hely eleg mindenhez. A savszelcsokkentessel pedig szinten az a problema, hogy mivel tobb gepbol all, igy hiaba csokkentem a savszelesseget a gepek szama miatt a koltsegek nem csokkennenek jelentosen. A legnagyobb problema az, hogy az anno interhost.hu ra elofizeto emberek majdnem fele lemondta a szolgaltatast, es uj elofizetok csak par havonta jonnek.
Death is the only redemption

damagepy

Quote from: NLZ on 2009-06-11, 00:02:16
Épp ez az, hoyg azoknak nincs értelme. Azt kéne, hogy amik megtalálhatót nyílt trackeren jól seedelve, azokat leszedni a szerverről. Vagy legalábbis egy vinyóra gyűjteni és félrerakni.

Ilyenkor elég lenne az előre kipróbált, megbízható torrenteket feltenni (amik subosak is meg seedjük is van elég jól)
Nekem bőven elég lenne, ha nem kéne egyesével rákereesni a különböző részek torrentjeire...

NLZ

Épp erre valóak a torrentgyüjtő oldalak. Tokyo Toshokan, BoxTorrents, esetleg még Mininova, ha ezeken a helyeken nem találod meg, akkor valsz máshol se fogod.
[reserved]

thely

#497
isohunt-ot se felejtsd le...
mondjuk arra kivancsi lennek, hogy nalam mert mindig dog lassu a torrent -.- pont ezert fordultam inkabb az ftp-k fele. (es jol voltak beparameterezve a kliensek es volt seed eleg)
Do you Believe in your Dreams ?  :)
--------------------------------------

NLZ

UPC? :D  Friss torrentek azért 100-200 körül mindig jönnek.
[reserved]

thely

OFFT: externet meg 2-3 honapig. utana koltozok es uj helyen vmi digi... (kabeltv,tel,net egyben) van beajalva, X. kerulet
Do you Believe in your Dreams ?  :)
--------------------------------------

Moha

Töröm a fejem én is megfelelő megoldásokon és egy dolog eszembe jutott, bár sajnos önmagában nem elég a probléma megoldására:
Biztos sok tagnak van saját weboldala. Lehetne csinálni egy "hadjáratot", hogy mindenki kiteszi az Interhost reklámbannerét a weboldalára. Talán pár előfizetőt hozhat...

Flaser

#501
A mostani rendszernek van néhány porblémája:
-kicsit magas (legalábbis az érzésem szerint a felhasználók zömét adó tizenévesnek) a minimális webhost szolgáltatás ára (ez többek közt a 1/4, 1/2, 1 éves előfizetés miatt is van, mert nincs "havi" opció).
-egy elkötelezettséget/szerződést is jelent és ezt még nem tudják kezelni
-zsozsonak is muszáj minden adományozónak egy minimális "szolgáltatás" nyújtani (nem tudom, hogy a valóságban egy-egy webhost mennyi erőforrást/pénzt eszik)
-a közös webhost előfizetésre gyűjtés megmutatta, hogy sokan (sokkal) kevesebbet szívesen tudnak adakozni

Azaz, ha megoldott lenne, hogy vlm. egyszerű, bejáratott (azaz nem a mostani ad hoc) módon kisebb összegeket is tudjunk kezelni és a szerver számára a legoptimálisabb "szolgáltatással" levédeni, akkor lehet, hogy jobban be tudnánk vonni a letöltőket.

Hosszú távon a legjobb egy anime-s alapítvány lenne tagdíjjal (400-500 ft/hó). Aztán ez a különálló szervezet, "bérelhetné" zsozso-tól a szervert.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

zsozso

Quote from: Flaser on 2009-06-11, 13:05:57
A mostani rendszernek van néhány porblémája:
-kicsit magas (legalábbis az érzésem szerint a felhasználók zömét adó tizenévesnek) a minimális webhost szolgáltatás ára (ez többek közt a 1/4, 1/2, 1 éves előfizetés miatt is van, mert nincs "havi" opció).
-egy elkötelezettséget/szerződést is jelent és ezt még nem tudják kezelni
-zsozsonak is muszáj minden adományozónak egy minimális "szolgáltatás" nyújtani (nem tudom, hogy a valóságban egy-egy webhost mennyi erőforrást/pénzt eszik)
-a közös webhost előfizetésre gyűjtés megmutatta, hogy sokan (sokkal) kevesebbet szívesen tudnak adakozni

Azaz, ha megoldott lenne, hogy vlm. egyszerű, bejáratott (azaz nem a mostani ad hoc) módon kisebb összegeket is tudjunk kezelni és a szerver számára a legoptimálisabb "szolgáltatással" levédeni, akkor lehet, hogy jobban be tudnánk vonni a letöltőket.

Hosszú távon a legjobb egy anime-s alapítvány lenne tagdíjjal (400-500 ft/hó). Aztán ez a különálló szervezet, "bérelhetné" zsozso-tól a szervert.

Alapitvanyt csak 100%ig legalis dolgokra lehet letrehozni nemkeves atvilagitas utan.
Death is the only redemption

NLZ

És itt mi nem legális?
[reserved]

Member

Hogy jogdíjas termékek vannak megosztva?

NLZ

Amik azok, azért szólnak hogy szedjük le, nem?
[reserved]

Member

Az értelmi szerzőkkel szemben még mindig azok. Ennyi erővel nyithatnál egy weboldalt, ahol minden finn metál mp3 fent van, azért is illik megvágni az embert.

Kuroi Tenshi

Quote from: Flaser on 2009-06-11, 13:05:57
-kicsit magas (legalábbis az érzésem szerint a felhasználók zömét adó tizenévesnek) a minimális webhost szolgáltatás ára (ez többek közt a 1/4, 1/2, 1 éves előfizetés miatt is van, mert nincs "havi" opció).
-egy elkötelezettséget/szerződést is jelent és ezt még nem tudják kezelni
-zsozsonak is muszáj minden adományozónak egy minimális "szolgáltatás" nyújtani (nem tudom, hogy a valóságban egy-egy webhost mennyi erőforrást/pénzt eszik)
-a közös webhost előfizetésre gyűjtés megmutatta, hogy sokan (sokkal) kevesebbet szívesen tudnak adakozni

Szerintem is:
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-10, 21:38:45
Egy ötletem lenne még, mint mentőakció: a webhostingon
kívül valami olyan minimál szolgáltatás, aminek a címén lehetne
kisebb összegekkel is támogatni, és egyszerűbb ügyintézéssel
járna.
Szóval kéne valami egyszerűbb fedőszolgáltatás, pl. email.
Alacsonyabb (mondjuk 300Ft/hó --> 1.8k/félév + FA) díj,
egyszerűbb ügyintézés (vagy átutal vagy csekket felad,
és emailben, pdf-csatolmányként kapja a számlát).

Szóval kéne valami egyszerűbb szolgáltatás alacsonyabb
díjjal ÉS egyszerűbb ügyintézés. (Utóbbit nem véletlenül
emelem ki: egyrészt ha lesz sok új belépő, nehézkes lesz
mindegyikkel szerződés-aláírással babrálni; valamint a
csoportos támogatások tapasztalata, hogy többen ugyan
a teljes csomagot fizetik, de azért ezen keresztül, mert
itt nem nekik kell a szerződéssel szórakozni :D)

Addig is:

Kuroi Tenshi

#508
Rendkívüli helyzetekre rendkívüli megoldások kellenek


Rendkívüli csoportos támogatási kör -- igényfelmérés


Egy ember már érdeklődött, hogy indul-e.
Ha van még néhány érdeklődő, akkor indul.

Szükséges információt megtaláljátok pl. az előző, 6.
körnél
vagy az azt megelőző körök kezdő-postjainál.

Akit érdekel a lehetőség, jelezze nekem itt vagy pm-ben.

Jelentkezők:
Skiskett - 6000
Restless - 5000
Noriko - 3000
Sponge - 5300
Porco Rosso - 3000
Ravenheart - 2500
Benyo1982 - 5300
Flaser - 5000
Missmizuno - 3000
Svindler - 6000
Ezisen - 5000
Batka1981 - 3000

valamint részemről most is a csomagokat egészre
pótolom ki, tehát K_T - x :)

Selmo

#509
Quote from: Moha on 2009-06-11, 12:58:34
Töröm a fejem én is megfelelő megoldásokon és egy dolog eszembe jutott, bár sajnos önmagában nem elég a probléma megoldására:
Biztos sok tagnak van saját weboldala. Lehetne csinálni egy "hadjáratot", hogy mindenki kiteszi az Interhost reklámbannerét a weboldalára. Talán pár előfizetőt hozhat...
Esélytelen. Kinek van akkora látogatottságú weboldala? Szerintem Ági írását kéne továbbküldeni az AA-ra, ott témába és zsigerbe vágó lenne minen animés számára a dolog. Persze, majd ők eldöntik, hogy meglépik-e ezt a lépést. Annyit még hozzátennék, hogy ez esetben viszont csökkenteni vagy le kéne tiltani az ftp hozzáférést, mert letöltési pánik lenne belőle.

A tökéletesség unalmas.