Támogatás

Started by zsozso, 2004-04-18, 18:37:56

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: BAttilaZS on 2009-06-12, 18:13:10
ha már létezik ilyen lehetőség

van egy olyasmi: akik félévente tudnak néhány
ezressel beszállni, azok jelentkezzenek nálam,
felírom őket a listára, majd a szerződést Zsozsoval
aláírjuk.

Tiatan

sms rendszer --> nemtudom... lehet nemkap az összegből sok pénzt. DE kapna...(kapna és ez a lényeg). mert egyelőre csak vagyunk a levegőben

Fazék

Quote from: Tiatan on 2009-06-12, 19:18:24
sms rendszer --> nemtudom... lehet nemkap az összegből sok pénzt. DE kapna...(kapna és ez a lényeg). mert egyelőre csak vagyunk a levegőben
olvass vissza. igen kapna pénzt. de mivel az sms szolgáltatásnak vannak fix költségei is, rohadt sok sms csak magának az sms szolgáltatásnak a kifizetésére menne el
+ mint már többen is írták, legalitás szempontból is igen problémás az sms-es megoldás

Cloud

"Nem tudom esetleg pay-pal nem jöhet szóba?"




(Nem Cloud vagyok hanem a barátnője csak láttam hogy mi a helyzet és gondoltam írok én is) 

cyberdog

Üdv!

Engem is feldobhatsz a listára.

kikuchiyo

A probléma még egyszer: zsozsonak, mint magánszemélynek lehet pénzt adni/utalni/teleportálni akármilyen módon, biztosan örülni fog neki. A szervert viszont a zsozso által fenntartott cég üzemelteti, a költségeit az állja. A cégbe pedig pénzt bejuttatni csak kevés számú, jól definiált módon lehet. A paypal valószínűleg nem tartozik ezek közé - az APEH/könyvelő felől rögtön jönne a kérdés, hogy "ez a pénz honnan is van? na jöjjön csak ide, kap egy szép fényes karperecet meg egy menő csíkos öltönyt...".
Failure is the default option

Nakedape

igen.

igazából az a  kérdés, hogy a céghez milyen tevékenységek vannak bejegyezve. ha csak infó alapú, akkor számlázhat tanácsadásért, vagy gépkarbantartásért, vagy ilyesmi nem?

ha meg anime jellegű dolgok, akkor valaki rajzoljon  kártyákat és azt árulja, vagy nem tudom. sztem zsozso, ha gondolja beírhatja a tevékenységi köröket, és akkor talán lehet találni , valmit, amiről nem sugárzik, hogy blöff.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

stilgar

Quote from: zsozso on 2004-04-18, 18:37:56
Amennyiben tamogatni szeretnetek az oldalt akkor a kovetkezo szamlaszamot (OTP-s) hasznaljatok:
11773133-12135532

Ha kerdesetek lenne irjatok nekem.


Szia nekem is lelkiismeret furdalásom volt ugyhogy megdobtalak titeket egy kis összeggel igyekszem majd rendszeresé tenni a dolgot

SaiyaGin

Quote from: stilgar on 2009-06-12, 22:52:04
Quote from: zsozso on 2004-04-18, 18:37:56
Amennyiben tamogatni szeretnetek az oldalt akkor a kovetkezo szamlaszamot (OTP-s) hasznaljatok:
11773133-12135532

Ha kerdesetek lenne irjatok nekem.


Szia nekem is lelkiismeret furdalásom volt ugyhogy megdobtalak titeket egy kis összeggel igyekszem majd rendszeresé tenni a dolgot

Izé, egy ötéves hozzászólásra válaszoltál. Nem biztos, hogy az a számlaszám él még. (Azt is ajánlom figyelmedbe, amit Kikuchiyo írt az előbb.) Ha segíteni szeretnél, örülünk, természetesen. :)

Theon

A probléma az, hogy nem ismerjük a cég alapító okiratának vonatkozó részét, így nem tudjuk, mit lehet és mit nem.
Elsőkörben mindenképpen arra gondolok, hogy ne csak szolgáltatás, hanem termék is legyen vásárolható at interhosttól, mert az csak egyszeri költség, és mindenki annyit vesz, amennyit akar. Lehet kamu termék is, pl. elektronikus könyv aka "infotermék" (tartalma pl. hogy állítsuk be az ftp elérést :), vagy valamelyik informatikus kolléga írhatna egy progit (Hello World!, akármi), vagy művészi beállítottságú fórumozók wallpapert. Azt hiszem értitek, mire gondolok, legyen valami, amit megvehetek akárhányszor, akármikor, lehetőleg több különböző áron.

A PayPal-t én is akartam említeni, van nekik Business account-juk is, nem csak magánszemélyek részére, csak nem tudom, hogy apeh elfogadja-e, ezt tőlük kell megérdeklődni.
"Chaos is the score upon which reality is written."
"I don't need a scabbard to sheath my mind."
"One foot in the grave and the other in hell."

Rev01Yeti

Theon ötlete is jó szerintem, talán tényleg meg lehetne oldani a finanszírozást "digitális" (effektíve nulla előállítási költségű) termékekkel, amikért a felhasználó egyszeri árat fizetne. Darabonként persze, ha ez így megoldható jogilag.

Nekem viszont más ötlet jutott eszembe. Ha jól értem, azzal van a gond, hogy a 2 db szervergép hostingbérletét zsozso a cége révén fizeti ki, mivel jogilag a cége tulajdonában állnak. Emiatt nem lehet a zsozsonak, mint magánszemélynek küldött pénzt felhasználni erre a célra, mert az apek nem szereti az ilyen "oknélküli" pénzmozgást.
Ebből következik, hogy jelenleg a szerverhosting csak zsozso saját cégének szolgáltatásai által finanszírozhatok úgy, hogy az apek felé is fehér legyen.
Az jutott eszembe, hogy ha zsozso valahogy kiírja a cége leltárjából a szervergépeket, valamilyen indokkal (szoftverhiba, hardverhiba, elavultság, anyámkínja), és esetleg beinvesztálna valami teljesen gyenge gépet a cég leltárjába, ami valamiért mégiscsak indokolja a "cserét". Ezáltal nem a cég lenne az üzemeltető, és a gépek tulajdonjogát átruházná/eladná saját magának/barátnak, mint magánszemélynek, és mivel magánszemélyeknél nem ennyire problémás ez az átutalásos dolog, lehetne utalni kisebb összegeket az illetőnek, aki élne vele, és így fizetné a szerverhostingot. Persze a céges izé is megmaradna, de ez fedezné az egyéb költségeket (ha jogilag oké), vagy próbálná nullszaldós felé billenteni a céget.
Na kicsit zagyva lett, de remélem értitek mire gondolok.

Ezentúl meg animék számának csökkentése/havi rotálás - sávszél limitálása - napi kvóta - ezek mind ajánlott költségcsökkentő lehetőségek. Meg most mikor itt ez a nagy kérdőjel, elkellne egy bővebb (és feltűnőbb című) felhívás az FTP-n, akár tartalom eltüntetésével is, hogy mindenki biztosan észrevegye. Tudom, hogy zsozso rendes akar lenni, és nem akar korlátozásokat, de be kell látni, ezek is csökkentenék a költségeket ill. felhívnák a figyelmet most perpill, és jobb ha van egy korlátozott valami, mintha nem lenne semmi, szerintem.

Remélem talán adtam valami hasznos ötletet...

Kain_

Sziasztok, gondoltam írok én is, hogy ugyan most még nem utalok pénzt, de ha kialakul egy rendszer (mármint ha sikerül döntésre jutni mi a legjobb módszer), akkor én is szívesen segítek majd. Nekem tetszik az ötlet, hogy lehessen pár dolgot vásárolni a cégtől. Verseket, Zsozso és bnője által rajzolt képeket, alsó évfolyamos irodalom fogalmazásokat, meg egy Usteam bögre is királyos lenne :D Szóval nézegetem majd a forumot, remélem sikerül valami megoldást találni, nem lenne jó ha eltűnne az ftp. (még megszorítások is lehetnek miattam, de akkoris az usteam a legjobb hazai animeforrás)

Köszönet a fenntartóknak ez úton is az eddigi munkáért! (És szégyen szemre bevallom, eddig nem is gondoltam rá, hogy ez pénzbe kerülhet. Talán többet kellett volna a forumot olvasni).

Svindler

Ha kialakul valami én is beszállok. USTeam bögre nem is rossz ötlet, valami komolyabb áron  :szemuveges:
Figyelem a fórumot, hogy mi lesz a megoldás :]

Cseki

Sziasztok!

Egy kisebb összeget átutaltam, és ha lesz még majd lehetőségem rá (vagy inkább pénzem   :redface: ) utalok szintén. Köszönet a kitartó munkátokért!

üdv

Scythe1985

Hi!

Vki megmondhatná, h ezt az OTPs számlaszám jó-e még:

11773133-12135532

Xzone

Quote from: Cseki on 2009-06-14, 11:06:29
Sziasztok!

Egy kisebb összeget átutaltam, és ha lesz még majd lehetőségem rá (vagy inkább pénzem   :redface: ) utalok szintén. Köszönet a kitartó munkátokért!

üdv

Quote from: Scythe1985 on 2009-06-14, 11:11:02
Hi!

Vki megmondhatná, h ezt az OTPs számlaszám jó-e még:

11773133-12135532

Valami hasonlót tényleg be kellene olvasztani az első postba:

Quote from: kikuchiyo on 2009-06-12, 22:33:00
A probléma még egyszer: zsozsonak, mint magánszemélynek lehet pénzt adni/utalni/teleportálni akármilyen módon, biztosan örülni fog neki. A szervert viszont a zsozso által fenntartott cég üzemelteti, a költségeit az állja. A cégbe pedig pénzt bejuttatni csak kevés számú, jól definiált módon lehet. A paypal valószínűleg nem tartozik ezek közé - az APEH/könyvelő felől rögtön jönne a kérdés, hogy "ez a pénz honnan is van? na jöjjön csak ide, kap egy szép fényes karperecet meg egy menő csíkos öltönyt...".

Azaz: Zsozsonak közvetlen utalva pénzt a szervert jelenleg nem tudjátok támogatni (csak hardverfejlesztésre tudja fordítani). Az Interhost cégen keresztül lehet támogatni, valamelyik csomag megrendelésével. Ez viszont szerződéskötéssel jár, így egy fokkal bonyolultabb az egyszerű átutalásnál.

Ha valaki egyszeri átutalással szeretne segíteni azt a Kuroi Tenshi által szervezett csoportos támogatás keretein belül teheti meg. Itt K_T összeszedi a pénzt, és a saját nevére megrendel több csomagot, így a szerződésekkel csak ő foglalkozik.

BAttilaZS

Rev01Yeti mondott szerintem az is jó megoldás lenne csak az az 1 gond hogy nem ismerjük a cég pénzügyeit és lehet hogy több kiadásuk lenne ha eladnák a gépet magánembernek és úgy "bérelnék" mert ha jól tudom a gépre csomó cuccot le lehet írni és kevesebb áfát kell fizetniük.
Az élet olyan mint a gyereking:

                                                 Rövid és sz*ros

asrael

Hi,
Először írok ide a fórumra...
Egy ideje gondolkoztam már, hogyan lehetne az usteamet támogatni rendesen, illetve felfuttani úgy hogy az mindenkinek jó legyen, de így hogy az ftps üzenet alapján komolyan problémába került a szervezet fennmaradása, tényleg jöttem hátha tudok segíteni ;)
Szóval... néhány korábbi postra reagálva...
Paypal működhet, a saját cégemben is van egy paypal account, amit ugyanúgy tartunk nyilván mint a bankszámlát (a paypal megadja hozzá az összes szükséges információt). Viszont, 90ft+3,5%ot lenyúlnak.
SMS - nagyon drága, kb 50%át behúzzák a díjaknak
Személy szerint a paypalt támogatnám, mert a cél az hogy minél több felhasználótól akármilyen kis összegeket lehessen összeszedni, aminek egyik alapja, hogy minél egyszerűbben tehesse. Van egyszerűbb annál mint a honlapon egy donate gomb és kész? Najó, leegyszerűsítem, de én pl útálok neten utalni, sőt, a személyes bankszámlámnak nem is tudom a belépőjét :D Ez az egyik ok, amiért nem is utaltam eddig pénzt ide.

Aztán... a szerverek leselejtezése szerintem egyszerűen történhet, a legtöbb esetben 1-3 év amortizációt számolunk ilyen eszközökre, a harmadik év végén 0 forinttal leírva, mehet a kukába számviteli szempontból.

De amúgy van egy alapvető kérdésem... ugye volt régebben (és még most is néhány) privát fizetős ftp. Miért nem lehet arra a mintára megcsinálni? Ugye ott sem azért fizetett az ember hogy "töccs illegális tartalmat" hanem tárhelyszolgáltatás. A különbség csak az, hogy ez a sok anime nem jogvédett. Legalábbis még nem, Magyarországon nem, így kvázi ugyanannyira tudna legálisan működni tovább a dolog mint most.

Még egy dolog... torrent tényleg nem működne, seed szervereket üzemeltettem korábban és ekkora tartalomra kb 100 vinyó kéne a nagy iops miatt. Illetve működne, ha hirtelen előkerülne mondjuk 200 lelkes ember, aki seedelne is, összeadnák a teljes meglévő tartalmat. Természetesen csakis privát torrentként.

Lesz még agyömleny később...

Cobra

Ha figyelmesebben olvastál volna, láthattad volna, hogy van legális tárhelyszolgáltatása zso-nak, és pont az a probléma, hogy ott sokan felmondták a szerződést, ezért a legálisan működő cég jelenleg erősen veszteséges.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

asrael

Köszönöm én elég figyelmesen olvastam.
Amit én javasoltam az az, hogy minden felhasználó köteles egy előfizetést fenntartani, legyen akármilyen minimális.

Cobra

Akkor warezszerver lenne, ami meg nem jó.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cseki

Köszi Xzone legközelebb odafigyelek erre, és visszábbolvasok a forumon!

asrael

Akkor warez, ha illegális dolgokról beszélünk. De ez nem jogvédett tartalom magyarországon. Ennyi erővel most is warezszerver.

Zsiga

Quote from: asrael on 2009-06-15, 00:43:26
Akkor warez, ha illegális dolgokról beszélünk. De ez nem jogvédett tartalom magyarországon. Ennyi erővel most is warezszerver.
Aztán mégis mióta nem jogvédett?

amcsi

Hali

Költözni nem lehet? Nem tudom erről volt-e szó, de költözés esetében 2 opció van még, amit jobban támogatok az eddig elhangzottak nagy részéből:
#1: megkérni a MAT-ot, hogy támogassa a USTEAM ftp-t. Így lesz mit kezdeniük a sok pénzzel, amiről feltételezem, hogy van nekik
#2: ha nem jó valamiért az 1., nekem nagyon tetszik a fizetős szolgáltatás ötlete. Úgyis annyi animés van, aki használja a USTEAM-et. Biztos meg lehet csinálni, hogy első hónapban mondjuk 1000ft-ba kerülne mindenkinek, amire csomóan azt mondják, hogy egy hónapnyi gyors anime letöltésért megéri, miközben aki soknak gondolja, az közben irigyeli azokat, akik már előfizettek, ekkor a 2. hónapra már meglenne több mindenkinek a kedve, hogy előfizessen, és ekkor már a felére csökkenthetjük, mondjuk 500ft-ra a havi költséget, és még a végén eljuthatunk az 50ft/hó-ig (már ha annyi ember * 50ft-ból összejön a havi szerver pénz), amíg biztosítani tudunk egy módszert, amivel a bankkártyával nem rendelkező egyedek is elő tudnának fizetni a szerverre.

Szép álom, mi? :P

thx Cruel Angel
MyAnimeList

Kuroi Tenshi

Quote from: amcsi on 2009-06-15, 03:36:15
#1
#2
Szép álom, mi? :P

Pontosan az...

1.) Még ha a MAT tud is rólunk és örül is nekünk, nyilvánosan
nem támogathat minket, mivel jogvédett anyagokról van szó.
2.) Pénzt kérni szürke legalitású dolgokért = warez, amiért
szépen elkobozzák a szervereket...

amcsi

Az, hogy nem kérsz pénzt egy rakás illegális cuccért, az miért is nem warez? (Azért is van regisztráció keretében face control, és rejtett az ftp adatai)

thx Cruel Angel
MyAnimeList

Cobra

Amíg ingyen osztod meg, addig sokkal kisebb a bűntetés lehetősége, mivel csak szabálysértés. Ha már pénzt kérsz érte, az már bűncselekmény.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cheesy

Quote from: Cobra on 2009-06-15, 10:12:05
Amíg ingyen osztod meg, addig sokkal kisebb a bűntetés lehetősége, mivel csak szabálysértés. Ha már pénzt kérsz érte, az már bűncselekmény.
Magyaran barmi olyan helyzet, ahol mas szellemi termekebol valaki sajat maganak - a jogtulajdonos engedelye nelkul - anyagi (raadasul adozatlan) hasznot huz, az buncselekmeny. Ezert nem egyenlo pl. az, hogy ha irok neked egy dvd-t tele filmmel es adsz cserebe egy ures lemezt, mintha 500 HUF-ert irnam. Mert az mar (egyreszt be nem jelentett) jovedelemszerzes.
Am, ha fizetosse valnank akkor pont utobbi helyzet allna fent.
Tehat ott tartunk, hogy van egy (ma mar tulsagosan is szeles korben ismert) server ami az ismeretsegenek "hala" nem tunhet el hirtelen es valhat fizetos hellye. Bar, mas neven, cimen... :P
Javitsatok ki ha tevedek.

Kain_

Sziasztok! Ahogy olvasgatom a forumot látom még nincs egyértelmű megoldás sajnos. Jó lenne majd hallani zsozsoról, hogy van-e valami kialakulóban, vagy még csak a sötétben tapogatózunk:) Megnéztem az interhost weboldalát is közben, először kicsit elsápadtam, mert egy 0val többet olvastam a havi árra:D De 800/hó az nagyon barátságos. Viszont érdekelne, hogy milyen ez a szerződés amit kötni kell? Ha valami történik a szerverrel az a szerződésesekre is visszaüt-e?

A másik, hogy szerintem nagyon sokan ismerik a szervert és biztos vagyok, hogy ha kb mindenki egy 1000-est fizet, akkor annak elégnek kellene lennie. Viszont a tagok nagy részének talán nincs is bankkártyája még, mivel a fiatalabbak között is elég elterjedt lehet az oldal. Szóval valami olyan módszert kéne találni, amivel mindenki be tud szállni. (nekem eléggé tetszik egy a cégre épített webshop is, csak aza baj ahoz komoly kezdőtőke kell, szóval az nem járható, meg aztán hülyeségeket is beszélek:D mint már említettem ezekhez nem értek)