Támogatás

Started by zsozso, 2004-04-18, 18:37:56

Previous topic - Next topic

Selmo

 :oops: De hogy ez hogy maradt ki? :zomg:

A tökéletesség unalmas.

Theon

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-15, 22:54:15
Adózni szerencsére nem kell utána, csak az utalási költség van ott,
mint sarc; viszont azt adminisztrálni, hogy ki mennyit tett be vagy
ígért, hogy fog valamikor küldeni és ez meg is érkezik-e, kinek
legyen saját tárhelye, találjon ki nevet és jelszót és ezt írja is meg
nekem, csoportokat úgy beosztani, hogy mindenki örüljön, majd
ezeknek a szerződéseit 3 példányban mind aláírni, majd fél év
múlva nem elfelejteni a határidőt, összeszedni, hogy kiknél melyik
csomag volt és hajlandóak-e újból beszállni, stb. Na EZ a
macerás része, ehhez képest az adó / tranzakciós költség semmi :p

Persze-persze, világos, de én ezt abban a pillanatban úgy gondoltam, hogy a csomagokat úgyse használja senki, mert csak a támogatásért mennek, ezért lehet random generálni, vagy előre lebeszélni emberekkel, hogy ha összejön egy csomagra az összeg, akkor ki kapja. Ha pedig valaki magának akar rendes csomagot, akkor beszáll a félévenkénti csoportosba, vagy fizeti a teljes összeget. Az "összehordott csomagok" pedig megszűnnek a lejárat után, vagy ha van rá pénz akkor automatikusan azt lehetne meghosszabíttani tulajra való tekintet nélkül, esetleg tulajváltással új csomag indul (ahol az új tulaj megintcsak random vagy előre leegyeztetett személy innen a fórumról). Így talán nem annyira bonyolult.
"Chaos is the score upon which reality is written."
"I don't need a scabbard to sheath my mind."
"One foot in the grave and the other in hell."

Kuroi Tenshi

Quote from: Theon on 2009-06-16, 01:02:36
Így talán nem annyira bonyolult.

De ennyire sajnos nem is egyszerű ;)
a.) többen is úgy vannak vele, hogy tárhely kell,
de amikor mondom, hogy név és jelszó, akkor
még 1-2-szer írni kell nekik, hogy pár nap múlva
ki is találják. Vagy nem -- ekkor én találok ki
valamit
b.) a csomagok határozatlan időre szólnak, így
lejáratkor meg kell őket szüntetni.
c.) arra is kell figyelni, hogyha valaki a következő
körben már nem vesz részt, akkor neki szólni: ha
még van valami anyaga a tárhelyen, akkor szedje
le, mert máshoz fog kerülni.
d.) összeválogatni az olyanokat, akik csak rész-
összeggel szálltak be de kértek saját tárhelyet,
hogy melléjük olyanok kerüljenek, akik jelezték,
hogy nekik nem kell/mindegy
e.) ha valakinek nem tetszik az örökölt tárhely
neve és újat kér, akkor az a régi szerződés
felbontásával és egy új kötésével jár. Szerencsére
ilyen még nem volt, az új igények mellett maradt
elég ember a régiekre is.

Ez viszonylag kevés emberrel és kevés csomaggal
még megy, de ha sok ember lenne, akkor már
rég abbahagytam volna (bár már így is voltak
olyan pillanatok, hogy azt gondoltam, hogy ez
volt az utolsó...). Éppen ezért kéne valami olyan
megoldás, ami sokkal egyszerűbb ügyintézést
tesz csak szükségessé, mégis többek számára
elérhető.

Theon

#603
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-16, 01:25:32
De ennyire sajnos nem is egyszerű ;)

Úgy veszem észre, hogy inkább az emberek jelentik a problémát. Ebben az esetben ki kell lőni őket (képletesen :D ) az egyenletből: ők adják a pénzt, de NEM kapnak tárhelyet. A szerződést pedig kötheted Te, vagy vki, akivel IRL is könnyen tartod a kapcsolatot, és csak akkor szüntetsz meg egy tárhelyszerződést, ha nem érkezik be elég pénz az adományokból.
Ez a többiekkel szemben ez talán nem fair, de a cél az ftp támogatása, nem pedig tárhelybérlés. Arra még mindig ott van a teljes csomag megvételének lehetősége zsozsónál (persze ekkor az illetőnek kell intéznie a szerződést stb.).
Persze ott a nagy kérdés, hogy milyen szemmel nézik a hatóságok, hogy sok külön tárhelyet tartasz fenn ajándék pénzből?

<MÁS>
Ugye a csoportos támogatás során vásárolt tárhely fél évre lett kifizetve, azaz szeptemberben kell az új összeget befizetni. Erről zsozso küld vmi értesítést? Kell vmi papírt aláírni, vagy elég pénzt utalni neki, esetleg egyéb módja van?
</MÁS>
"Chaos is the score upon which reality is written."
"I don't need a scabbard to sheath my mind."
"One foot in the grave and the other in hell."

zsozso

Quote from: Theon on 2009-06-16, 01:57:00
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-16, 01:25:32
De ennyire sajnos nem is egyszerű ;)

Úgy veszem észre, hogy inkább az emberek jelentik a problémát. Ebben az esetben ki kell lőni őket (képletesen :D ) az egyenletből: ők adják a pénzt, de NEM kapnak tárhelyet. A szerződést pedig kötheted Te, vagy vki, akivel IRL is könnyen tartod a kapcsolatot, és csak akkor szüntetsz meg egy tárhelyszerződést, ha nem érkezik be elég pénz az adományokból.
Ez a többiekkel szemben ez talán nem fair, de a cél az ftp támogatása, nem pedig tárhelybérlés. Arra még mindig ott van a teljes csomag megvételének lehetősége zsozsónál (persze ekkor az illetőnek kell intéznie a szerződést stb.).
Persze ott a nagy kérdés, hogy milyen szemmel nézik a hatóságok, hogy sok külön tárhelyet tartasz fenn ajándék pénzből?

<MÁS>
Ugye a csoportos támogatás során vásárolt tárhely fél évre lett kifizetve, azaz szeptemberben kell az új összeget befizetni. Erről zsozso küld vmi értesítést? Kell vmi papírt aláírni, vagy elég pénzt utalni neki, esetleg egyéb módja van?
</MÁS>

Mivel hatarozatlan idore vannak kotve a szerzodesek, igy addig kuldom a szamlakat amig nem mondja fel az ugyfel. Szoval ha letelik az x honap akkor megkerdezem K_T-t hogy kinek kell a kovetkezo idore etc.
Death is the only redemption

Kuroi Tenshi

Quote from: zsozso on 2009-06-16, 02:05:37


Erről jut eszembe...
annak van-e akadálya, hogy néhány teljes csomaggal
rendelkező, stabilabb emberke, akinek a csomagjai a
csoportosban indultak, tehát az én nevemen futnak,
közvetlenül (tehát nem rajtam keresztül, hanem a saját
számlájukról) utaljanak az interhostnak?

werysoft

Hellosztok

Nem szoktam használni mostanában az FTP-t csak fel néztem és szomorúan könyveltem el, hogy mi a helyzet vele...
Olvastam kicsit a fórumot és láttam, hogy pár ötlet nem meg oldható bizonyos okok miatt.
Kiagyaltam egyet én is  ^^ Az én ötletem az volna, hogy el kéne indítani egy prémium rendszert ami a fórumra vonatkozik.. és ez csak annyit fog tenni, hogy zsozso álltal meghatározott összegér lehet valami plusszot venni a fórumra... pl kis jelet a nevek mellé... a fizetés rendszer paypal-lal vagy direktben kártyával (MasterCard) Ez gondolom legális mert hasonló cucc van a különböző web based játékokban is pl: Travian. És a lényeg az lenne, hogy mindenki aki előfizet erre (legyen mondjuk 3 kategória bronz, ezüst, arany csak példának) az különböző sávszélleségi hozzá férést kap az ftp-hez. Az alap sebességet meg állítsátok be 5kb/s-re vagy 10-re és ezen is legyen letöltési forgalom korlát.

Nem tudom mennyire életképes ötlet ez de remélem majd meg oldódik a problémák.
Sok sikert

Kuroi Tenshi

Quote from: werysoft on 2009-06-16, 02:24:37
Nem tudom mennyire életképes ötlet

Szerintem elég korlátozottan:
1.) Az ftp fenntartását az interhoston keresztül lehet
finanszírozni. Azonban hivatalosan ha jól sejtem a
fórumnak és az interhostnak semmi köze egymáshoz,
legfeljebb annyi, hogy az interhostnál van hostolva.
Így a fórum legfeljebb a hostolási díjon keresztül
tudna az interhoston keresztül az ftp-ért tenni.
2.) A fórum és az ftp sincs összekötve. Az ftp-n
közel 10× annyi regisztrált tag van, mint a fórumon.
3.) Továbbá a nevek sincsenek összekötve, tehát ha
az ftp-n a username "a", attól itt nem lesz "a", lehet
"b" is. Na most így találd ki, hogy ki-ki.
4.) Egyéni sávszél-korlátozást és forgalom-korlátot
szerintem Zsozsó nem fogja támogatni.

Nezuvian

Hali!
Olvasgatom már egy ideje ezt a topicot és olvasgatás közben nekem is eszembe jutott egy ötlet. Szóval, mi lenne, ha az interhost csinálna valami übermegasuperpremium csomagot, aminek a negyedéves költsége lenne valami közepesen nagy összeg (pl 50E vagy hasonló) ezt persze egy személy fizetné ki, de az előfizetésre a pénzt neki lehetne küldeni, itt persze valaki olyan kéne akiben zsozso megbízik, hogy a pénzt ne a semmibe küldözgessük. Ez már csak abból a szempontból is jó lenne, mert szerintem elég sokan vannak akik szívesen segítenének, de most hirtelen nem tudnak mit kezdeni egy tárhellyel. (Ha már felmerült hasonló ötlet és elvetésre került, akkor én voltam figyelmetlen, sry)

Kuroi Tenshi

Quote from: Nezuvian on 2009-06-16, 14:19:27
valami übermegasuperpremium csomagot, aminek a negyedéves költsége lenne valami közepesen nagy összeg (pl 50E vagy hasonló) ezt persze egy személy fizetné ki,

na EZT magyarázd majd meg vagyonvizsgálatkor  :zomg:
Ennek nem látom sok értelmét:
Ebből vagy 1 vagy egy se fog összejönni. Az 5300-as
darabok könnyebben összejönnek, ha valamennyi hiányozna
belőle, azt még könnyebben kipótolom, na de ennél... A
bronz csomagokat is azért választottam ezüst és arany helyett,
mert granulárisabb, könnyebben összejön több belőle.
A tárhelyre amúgy mindig van jelentkező.

malkovics

Sziasztok!

én egy regisztrálok-töltök emberke vagyok, nem olvasok több kilobyte szöveget a fórumon, és fogalmam sincs, mi köze bárminek az interhost-hoz (illetve mostár sejtem, hogy náluk van hosztolva az usteam és mintha még valami köze lenne saját magához a "két" tulajnak vagy mi...). kedvelem az usteamet, persze... Elmondom a véleményem, aztán lehet anyázni vagy hasznosítani, nekem mindegy.

- az ftp-s megoldás nagyon fontos, mert a torrentet sok helyen blokkolják.
- 120 ft a max amit egy ember jó eséllyel kifizet. kell lennie egy olyan valaminek, amiért ennyit lehet fizetni. a még prémiumabb emberek majd választhatnak a 600 ft-os meg 6000 ft-os meg 60 000 ft-os és 600 000 ft-os változatból. de ha azt akarjátok, hogy legyen valami, kell akármi, ami 120 ft-os. azt olvasom, az oldalnak ~50 000 regisztrált tagja van... tegyük fel, a negyedük befizeti azt a r*hadt 120 ft-ot havonta, az 1,500 000 ft / hó.
- ahhoz, hogy be is küldjék, jól látható kommunikációnak kell lennie, mint pl. a wikipedián volt: kiírták, mennyi kell e hónapban, és hogy mennyit értek el eddig, és minden oldal tetején elfoglalt ez az információ 50 pixel magasságot. jelen helyzetben ezt az ftp-s txt-be is ki kell rakni, ami egy nagyon jó ötlet volt amúgy. naponta lehet frissíteni egy txt-t is, rosszabb esetben van benne egy link.
- amikor nincs mire pénzt adni, olyankor lehet kulcstartót, bögrét, plüssállatot, matricát, képeslapot, és egyéb hülyeségeket venni. a postaköltséget a vevő fizeti...
- a 120 ft-os dolog nem lehet tárgy valszeg, mert a szállítás drágább... valami névleges, kamu dolog kéne, hogy legyen. nekem arról jutott eszembe, hogy ennyibe kerül egy péterfy bori mp3 vagy falc digitális változata legálisan. szerintem nagyon jól eltaláták az árat. én sem fizetnék többet. így viszont még meg is sajnáltam őket, és több számot is betettem a kosárba. :) szerintem ez egy követendő példa...

Sajnos arra nekem sincs ötletem, hogy mit lehetne 120 ft-ért árulni. Nyilván valami olyan kéne, ami majdnem ingyen van az árusnak. Ez nem egy túl jó ötlet, de egy hirdetés az kerülhet ennyibe... persze a legtöbb látogató semmit sem akar hirdetni...
azt viszont lehetne csinálni, hogy egy harmadik cég, alapítvány, akármi árulja ezeket a dolgokat, és ők megkapják érte a pénzt. ez megoldja az átvilágítás problémát. aztán ez a cég, alapítvány, akármi lesz az, aki előfizet az interhostra, ami legális - a pénz átkerült egy közvetítőn át. ennyit tudtam. üdv.

Flaser

Hmm...

Az előző post rámutat az ifjúság hiányosságára (türelmetlenek, még egy-két oldalt sem képesek visszaolvasni!), de tartalmazott egy jó ötletet:

A "funding/progres bar"-t.
Ugyanilyen van pl. az Errant Story főlapján is ki és valamennyire csak motivál, mert össze szokott ott is jönni a havi 2000$ támogatási tőke.
http://errantstory.com/
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

zsozso

Quote from: Flaser on 2009-06-16, 21:11:04
Hmm...

Az előző post rámutat az ifjúság hiányosságára (türelmetlenek, még egy-két oldalt sem képesek visszaolvasni!), de tartalmazott egy jó ötletet:

A "funding/progres bar"-t.
Ugyanilyen van pl. az Errant Story főlapján is ki és valamennyire csak motivál, mert össze szokott ott is jönni a havi 2000$ támogatási tőke.
http://errantstory.com/

Ezzel csak az a gond, hogy amiatt, hogy a szamlak tobb honappal elore szolnak nemlehet elore kiszamolni, hogy az epp aktualis honapra mennyi penz jut ebbol.
Death is the only redemption

malkovics

#613
Flaser: Teljesen egyetértek. Egyrészt életbevágóan fontos a jó kommunikáció.

Másrészt: valóban van egy réteg, akik nem fognak elolvasni 21 oldalt, én 2-ig jutottam. (Persze sokan vannak, akik elolvassák mind a 21-et, szeretjük őket.) Szerintem az is fontos, hogy "mindkét" réteget be tudjátok vonni a támogatásba.

Fontos dolog lenne, hogy minden szinten lehessen titeket támogatni.

Az emberek valószínűleg nem fognak gyorsan megváltozni, és bele kell törődni, hogy kinek a pap, kinek a papné - a fontos az, hogy mindenki találjon utat ahhoz, hogy támogathasson Titeket. Hadd idézzek Mark Shuttleworth blogjáról:
"When you present yourself on the web, you have 15 seconds to make an impression, [...]" - ha a "web 2.0 industry" bevállalja, akkor az usteam miért ne tehetné?

zsozso:
szerintem fontosabb, hogy legyen egy inspiráló bar, mint hogy pontos legyen. a cél itt a figyelem felkeltése és a motiválás - látjátok, még csak ennyi van. biztos, hogy többen adnak, mint ha nincs ilyen. nyugodt szívvel meghatározhatsz egy hasraütéses összeget az eddigi infóid alapján, és azt mondod, hogy e hónapban ez van beirányozva. a lényeg az, hogy inspiráld az embereket.

u.i.: és ne felejtsétek, hogy pl. egy 600 ft-os "havidíj", amiről szó volt, van, akinek elviszi a havi zsebpénzének a felét. Attól, hogy nektek van jövedelmetek, egy tinédzsernek nincs. Ha ez a legkisebb összeg, rohamosan zuhan a siker esélye. Többszintűség

Kain_

Szerintem nagyon jó ötlet malkovicstól a számláló, még akkor is, ha zsozso nem tudja pontosan megadni az értéket, ahogy mondta. De nem muszáj havonta leszámítani. Lehetne egy dátum, és egy érték ani visszavan, és akkor látjuk, hogy több havi üsszeget kell még összeszedni. A 120 forintos megoldás már kicsit más, mert azért azt keveslem, főleg, hogy nem fog mindenki segíteni sajnos. De tény, hogy van aki max ennyit tudna adni, és a kicsi is számít. Ugyan zsozso nem akarja, hogy fizetős legyen az ftp ezt tudom, de nem kéne havi díjasnak lennie, hanem lenne pl egy nagyon kicsi összeg, amit fizetni kell (100 forint minimum pl), ezt mindenki kibírja. És ezért mondjuk 3 hónapig használhatná (talán 20-30 ezer embertől 100 forint plusz a nagyobb támogatóktól több elég 3 hónapi díjra). Persze az fura lehet, hogy miért utalgat ennyi ember 100 forintokat, de ahogy az eddigi ötleteket látom ez is van olyan mint a többi:) Tényleg remélem, hogy találunk valami megoldást.

Moha

A donation progress bar szerintem is jó ötlet, még akkor is, ha nem pontos. Ösztönzésnek teljesen megfelelne.

A kisebb összegű támogatásokhoz pedig tényleg az email szolgáltatás volna a legmegfelelőbb, ahogy már előttem is írták, nyilván csak akkor, ha megoldható, hogy ne kelljen minen számlát/szerződést külön kipostázni, mert akkor többe kerül a leves, mint a hús.

Kain_

Lehet totál hülyeség, de nincs vmi mód hogy a szerződést ne kelljen kézzel aláírni, hanem el lehessen intézni neten azt is? Biztos vagyok benne, hogy az is nagy visszatartó erő sokaknak.

zsozso

Quote from: Moha on 2009-06-16, 23:10:51
A donation progress bar szerintem is jó ötlet, még akkor is, ha nem pontos. Ösztönzésnek teljesen megfelelne.

A kisebb összegű támogatásokhoz pedig tényleg az email szolgáltatás volna a legmegfelelőbb, ahogy már előttem is írták, nyilván csak akkor, ha megoldható, hogy ne kelljen minen számlát/szerződést külön kipostázni, mert akkor többe kerül a leves, mint a hús.

A progress barnak azert nincs semmi ertelme, mert hiaba van mondjuk 250k huf a szamlan, ha az mondjuk egyeves szerzodesekbol all, akkor azt meg lekell osztani 12vel. Ha 6 vagy 3 honaposak is vannak benne, akkor mar egybol 6al es 3al is kell osztani. Igy raadasul erosen megteveszto is.
Death is the only redemption

Member

Az nélkül hiteltelen, bárki kitölthetné a nevedben.

zsozso

Quote from: Kain_ on 2009-06-16, 23:17:57
Lehet totál hülyeség, de nincs vmi mód hogy a szerződést ne kelljen kézzel aláírni, hanem el lehessen intézni neten azt is? Biztos vagyok benne, hogy az is nagy visszatartó erő sokaknak.

Hat ha majd 20 ev mulva elfogadja a kedves allam az elektronikus alairast akkor visszaterunk ra... :\
Death is the only redemption

Theon

Akárhogy csűrjük-csavarjuk a szót, a kérdés még mindig az, hogy az interhostnak, mint cégnek van-e lehetősége a tárhelyszolgáltatáson kívül bármilyen más árucikket/szolgáltatást forgalomba hozni.
Ha nincs, akkor értelmetlen a sok találgatás, az egyetlen járható út rávenni az embereket tárhelyvásárlásra, amit nem tesznek meg, mert:
a) drága -> még kisebb csomag kell (5 MB tárhellyel, az elég egy statikus weboldalnak :D )
b) sok vele a macera -> ezzel az életben nem tud senki semmit kezdeni, a törvények szabályozzák. A megoldás közelítéseként ajánlom az interhost oldaláról letölthető formanyomtatvány alkalmazását, amit mindenki otthon ki tud nyomtatni, kitölteni és elpostázni zsozsónak, így nem terheli még a postaköltség is őt.
c) nem rendszeres -> be kell vezetni a havi számlázási rendszert, ami szerintem (laikus vagyok a témában) őrült drága lenne, hacsak nem lehet a számlát valahogy elektronikus formában eljuttatni a vevőkhöz, erre mondjon vki vmit
d) visszamondás -> a b) pont szerint letölt, kitölt, elküld postán

Ha pedig lehet mást is, akkor gyorsan vmi olcsó terméket vagy szolgáltatást ki kell ötölni, elhangzott itt már e-mail, kamu elektronikus termék, csengőhang, háttérkép, anyám tyúkja (begépelve!!!). :D
Itt a probléma megint a számlázás/szerződéskötés, ha jól értem. Namármost valaki korábban említette, hogy a PayPal-t bizony a magyar hatóságok is elismerik, banki átutálásnál pedig tudtomal a webes kereskedők a közlemény rovatba írt rendelési azonosítót alkalmazzák, a zsé beérkezése után pedig a vevő kaphatna valamilyen jelszót/url-t, amivel hozzáfér az adott termékhez - ha ezt olvassa egy webfejlesztő kolléga, nyugodtan szólaljon fel, hogy ő bizony tudna készíteni egy egyszerű webáruházat ingyér, ami 3-5 termék eladására alkalmas.

Visszatérve a fizetéshez, akinek nincs még bankszámlája, biztos, hogy a környezetében talál 1 darab felnőttet, nekik általában van. Megkérni valakit, hogy utaljon el X számlaszámra 200 HUF-ot nem nagy ördöngősség, és egyszerű az öszeg visszatérítése is neki - innentől kezdve a kiskorúak sem reklamálhatnak.  ;)

A progress bar-t én valahogy így képzelem el:
A beérkezett píz még ennyi hónapig fedezi a költségeket:

|----------|----------|----------|----------|----------|----------|----------|
0         0,5         1         1,5         2         2,5         3         Ne küldjetek több pénzt, mert elisszuk!!


Így függetlenül attól hogy mikor járnak le a csomagok, tudjuk ,hogy most bizony elő kell fizetnünk egy második/harmadik/negyedik... csomagra is. A havi költséget pedig megmodta zsozso, hogy 120k, innen egyszerű átváltani időre.
"Chaos is the score upon which reality is written."
"I don't need a scabbard to sheath my mind."
"One foot in the grave and the other in hell."

zsozso

Quote from: Theon on 2009-06-17, 00:13:49
Akárhogy csűrjük-csavarjuk a szót, a kérdés még mindig az, hogy az interhostnak, mint cégnek van-e lehetősége a tárhelyszolgáltatáson kívül bármilyen más árucikket/szolgáltatást forgalomba hozni.
Ha nincs, akkor értelmetlen a sok találgatás, az egyetlen járható út rávenni az embereket tárhelyvásárlásra, amit nem tesznek meg, mert:
a) drága -> még kisebb csomag kell (5 MB tárhellyel, az elég egy statikus weboldalnak :D )
b) sok vele a macera -> ezzel az életben nem tud senki semmit kezdeni, a törvények szabályozzák. A megoldás közelítéseként ajánlom az interhost oldaláról letölthető formanyomtatvány alkalmazását, amit mindenki otthon ki tud nyomtatni, kitölteni és elpostázni zsozsónak, így nem terheli még a postaköltség is őt.
c) nem rendszeres -> be kell vezetni a havi számlázási rendszert, ami szerintem (laikus vagyok a témában) őrült drága lenne, hacsak nem lehet a számlát valahogy elektronikus formában eljuttatni a vevőkhöz, erre mondjon vki vmit
d) visszamondás -> a b) pont szerint letölt, kitölt, elküld postán

Ha pedig lehet mást is, akkor gyorsan vmi olcsó terméket vagy szolgáltatást ki kell ötölni, elhangzott itt már e-mail, kamu elektronikus termék, csengőhang, háttérkép, anyám tyúkja (begépelve!!!). :D
Itt a probléma megint a számlázás/szerződéskötés, ha jól értem. Namármost valaki korábban említette, hogy a PayPal-t bizony a magyar hatóságok is elismerik, banki átutálásnál pedig tudtomal a webes kereskedők a közlemény rovatba írt rendelési azonosítót alkalmazzák, a zsé beérkezése után pedig a vevő kaphatna valamilyen jelszót/url-t, amivel hozzáfér az adott termékhez - ha ezt olvassa egy webfejlesztő kolléga, nyugodtan szólaljon fel, hogy ő bizony tudna készíteni egy egyszerű webáruházat ingyér, ami 3-5 termék eladására alkalmas.

Visszatérve a fizetéshez, akinek nincs még bankszámlája, biztos, hogy a környezetében talál 1 darab felnőttet, nekik általában van. Megkérni valakit, hogy utaljon el X számlaszámra 200 HUF-ot nem nagy ördöngősség, és egyszerű az öszeg visszatérítése is neki - innentől kezdve a kiskorúak sem reklamálhatnak.  ;)

A progress bar-t én valahogy így képzelem el:
A beérkezett píz még ennyi hónapig fedezi a költségeket:

|----------|----------|----------|----------|----------|----------|----------|
0         0,5         1         1,5         2         2,5         3         Ne küldjetek több pénzt, mert elisszuk!!


Így függetlenül attól hogy mikor járnak le a csomagok, tudjuk ,hogy most bizony elő kell fizetnünk egy második/harmadik/negyedik... csomagra is. A havi költséget pedig megmodta zsozso, hogy 120k, innen egyszerű átváltani időre.

A progress bar pont, hogy igy ertelmetlen, mivel egyaltalan nem a lenyeget mutatja, hanem csak azt, hogy mennyi penz van a szamlan, ami hangsulyozom nem eleg, mert tegyuk fel egy honapnyi penz van a szamlan es mindenki latja, hogy meg megy a server egy honapig. Nade ha belegondolsz, hogy lehet, hogy a kovetkezo honapban csak 10-20%-a jon be a honapnak akkor, kotve hiszem, hogy bejon tamogatasbol annyi, hogy kitudjam fizetni az azutani honapokat...
Death is the only redemption

Theon

Már késő van, és biztos azért nem értem, de elhiszem, hogy ez így rossz.  :D
Én csak arra gondoltam, hogy tfh az adott hónap már ki van fizetve, és azt látom, hogy a számlán már csak fél hónapnyi pénz van, akkor gyorsan kötök egy előfizetést az egyik csomagra (akár attól függetlenül, hogy már rendelkezem eggyel). Ha holnap kicsit frissebb leszek szellemileg, majd újragondolom.

Egyébként most hirtelen egy olyan is eszembe jutott, hogy nem-e lehetne a már csomaggal rendelkező felhasználóknak extra tárhelyet biztosítani teszem azt 500Ft / 50 MB / 1 hétre, az egyszerűség kedvéért zsetonos rendszerrrel - 1 zseton X Ff, 50 MB / 1 hét plusz hely pedig Y zsetonba kerül.

Ha ez működne, akkor akár olyat lehetne, hogy egy "vas" csomag havidíja 100 Ft + ÁFA, ez tartalmaz minimális tárhelyet, és ezen felül lehet venni zsetonért, ha kell vagy fussa.
"Chaos is the score upon which reality is written."
"I don't need a scabbard to sheath my mind."
"One foot in the grave and the other in hell."

terika

Quote from: zsozso on 2009-06-10, 19:51:43
Amennyiben tamogatni szeretnel irj nekem egy emailt a zsozso@interhost.hu -ra, vagy a forumon egy privat uzenetet.
Írtam e-mailt.

Ugyan a fórumra nem nagyon járok, de nem egy sorozatot néztem már innen. Remélem sikerül összehozni ezt az egészet.
Egyébként elolvastam vissza vagy 5-6 oldalt, de akkor sem vágom, hogy mi ez az egész. Bocsánat, tényleg. Pedig nem tartom magam értetlen embernek, és szégyellem is, hogy...nah mindegy. ^^"
Szóval most nem elég szimplán az, hogy van pénz, mert kellenek új szerződő felek is?

Nakedape

szimplán : nem csak pénz kell, hanem elszámolható pénz
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

Mivel még mindig nem akarja senki se összeírni egy helyre mindent, ezért leírjuk újra: zsozsó cége fizeti a szerver fenntartását, de a cég csak adózott forrásból tud pénzt szerezni, vagyis szolgáltatásért cserébe. Mivel még mindig nem derült ki, hogy van-e rá lehetőség más bevételi módot megszervezni, ezért csak webhostingon keresztül lehet.
[reserved]

terika

Ahan. Így már értem. Belebonyolódtam ebbe a sok agyalásba itt az utóbbi oldalakon. tényleg sajnálom, ha buta kérdéseim vannak. :)

Egyébként mindegy milyen csomag, csak legyen elszámolható? Mert most nézem, h bronz/ezüst/arany. Bár most speciel a bronzra van pénzem azonnaliba, úgyhogy ez lesz. Később lehet változtatni a csomagon?

zsozso

Quote from: terika on 2009-06-17, 14:22:54
Ahan. Így már értem. Belebonyolódtam ebbe a sok agyalásba itt az utóbbi oldalakon. tényleg sajnálom, ha buta kérdéseim vannak. :)

Egyébként mindegy milyen csomag, csak legyen elszámolható? Mert most nézem, h bronz/ezüst/arany. Bár most speciel a bronzra van pénzem azonnaliba, úgyhogy ez lesz. Később lehet változtatni a csomagon?

Valtoztatni barmikor lehet, csak egy szerzodesmodositas az egesz.
Death is the only redemption

terika

És azt lehet tudni most, hogy hogy áll ez a szerver dolog? Meglesz a szükséges előfizető vagy sem?

zsozso

Quote from: terika on 2009-06-17, 16:54:49
És azt lehet tudni most, hogy hogy áll ez a szerver dolog? Meglesz a szükséges előfizető vagy sem?

Hat ha mindenki be is fizeti, akkor remelhetoleg meg.
Death is the only redemption