Támogatás

Started by zsozso, 2004-04-18, 18:37:56

Previous topic - Next topic

Zsiga

Hülye vagy. Az interhost.hu nem arról szól hogy bárkinek bármiféle konkurenciája legyen a webtárhely-piacon, hanem hogy azt a kib*szott k*rva ftp-t fenntartsa, ahonnan a magyar animés közösség 90+ százaléka tölti a napi betevő sorozatrészeit. Mivel a legnagyobb jóindulattal is csak fél-legálisnak nevezhető tartalomról van szó, más mód NINCS a szerver anyagi támogatására, hacsak nem szeretnétek hogy az egészet elkobozza a rendőrség, zsozso meg évekig járkáljon miatta bíróságra.

Szóval leszarjuk hogy szerinted milyen a szolgáltatás minősége, meg a tájékoztatás, meg mennyivel kínál többet a konkurencia; ugyanis a konkurencia nem fizeti saját zsebből az ország (sőt, talán a világ) legnagyobb ingyenes anime ftp szerverét. Nem interhostos tárhelyet kapsz a pénzedért hanem usteam ftp-t.

Szerk.: A félreértések elkerülése érdekében megjegyezném hogy ezt nem moderátorként írom, hanem egyszerű fórumozói magánvéleményként.

Moha

Speciel én nem is nagyon használom az Interhostos tárhelyemet. Ha át akarok valakinek adni egy nagyobb filet, max akkor, meg fórumba képek linkeléséhez. Ha csak tárhely kellene, lenne olcsóbb is. Viszont így a Usteam fentmaradásáért is teszek valamit. Az itteni közösség pedig már hiányozna, ha a szerver megszűnne.

Szolgáltatás minősége? Nem tudom, nekem még eddig bármi bajom volt a tárhelyemmel, írtam zsozsonak és percek alatt meg lett oldva, ilyen-olyan extra szolgáltatásokra meg úgysincs szükségem. Email címek, PHP, MySql bőven elég...

karl19

Hamár ennyire okosaknak tetetitek magatokat akkor fizessetek. Az tény hogy a cég veszteséges. Mi a teendő ilyenkor? A céget átszervezni, fejleszteni és egyéb dolog feljavítása. A konkurencia egyes árpolitikájának, szolgáltatásainak lemásolása, jobbá tétele. Előnye: az hogy nagyobb cégek, vállalatok, üzletek(divatbolt, kezdő vállalkozó.........) vennének szolgáltatást az interhosttól és nem a konkurenciától. Ezáltal a cég nyereséges lenne és négy év után ki is lehetne belőle venni pénzt és nem kellene a könyvelőnek vesződnie, hogy az APEH felé megfeleljen a könyvelés.
Ha az anime társadalom támogatására jött létre a cég akkor úgy is álljon hozzá, hogy nem fog nyereséges lenni és akkor nem kell a hiszti hogy fennmaradjon. Vegyük példának a nagyobb MINŐSÉGI torrent oldalakat, ott sincs rinyálás a fennmaradásért, megvan oldva az egyszerű támogatás ha van egyáltalán, másrészt a költségeket az alapítók állják.

Veszteséges cégből nem lehet fenntartani semmit. Azért, hogy legyen pénze a cégnek változtatások kellenek, és hogy legyen a sok hülye rinyálós rajongónak ftp-je.
Ha ezt nem tudja felfogni az emberi agy, akkor ott más probléma van.
És addig míg a mai világban a pénzért kapott minőség számít addig nem is dobok ki az ablakon fölös ezreket.

Selmo

1, kezdj el visszavenni az arcodból
2, próbálj megtanulni olvasás után értelmezni is

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Quote from: karl19 on 2009-07-10, 20:34:20
Hamár ennyire okosaknak tetetitek magatokat akkor fizessetek. Az tény hogy a cég veszteséges. Mi a teendő ilyenkor? A céget átszervezni, fejleszteni és egyéb dolog feljavítása. A konkurencia egyes árpolitikájának, szolgáltatásainak lemásolása, jobbá tétele. Előnye: az hogy nagyobb cégek, vállalatok, üzletek(divatbolt, kezdő vállalkozó.........) vennének szolgáltatást az interhosttól és nem a konkurenciától. Ezáltal a cég nyereséges lenne és négy év után ki is lehetne belőle venni pénzt és nem kellene a könyvelőnek vesződnie, hogy az APEH felé megfeleljen a könyvelés.
Ha az anime társadalom támogatására jött létre a cég akkor úgy is álljon hozzá, hogy nem fog nyereséges lenni és akkor nem kell a hiszti hogy fennmaradjon. Vegyük példának a nagyobb MINŐSÉGI torrent oldalakat, ott sincs rinyálás a fennmaradásért, megvan oldva az egyszerű támogatás ha van egyáltalán, másrészt a költségeket az alapítók állják.

Veszteséges cégből nem lehet fenntartani semmit. Azért, hogy legyen pénze a cégnek változtatások kellenek, és hogy legyen a sok hülye rinyálós rajongónak ftp-je.
Ha ezt nem tudja felfogni az emberi agy, akkor ott más probléma van.
És addig míg a mai világban a pénzért kapott minőség számít addig nem is dobok ki az ablakon fölös ezreket.

Orvos bácsi leejtett mikor kihúzott anyuciból ugye? Meglátszik.

Javaslom, hogy olvasd el megint Zsiga előző posztját. Ha még mindig nem érted, hogy miről van szó, akkor tanácsolom, hogy fordulj szakemberhez a problémáddal.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

You had been troll'd. :D
[reserved]

Kuroi Tenshi

Habár a hangneme miatt nekem is először a bicska nyílt
a zsebemben, de azért alaposabban megnézve mégis van
benne két értelmes meglátás:
- a honlapon kevés és régi az info
- ha az ftp használói körében nincs elég előfizető, akkor
szélesíteni kell a célcsoportot. Akik nem az ftp miatt
fizetnek elő, azok tényleg a konkurencia áraihoz és
szolgáltatásaihoz fogják mérni.

Quote from: NLZ on 2009-07-11, 16:58:04


Zsozso, biztos nem akarod felülvizsgálni ezt a no-ban
policy-t? :angyali:

Moha

Egyébként gyanítom, hogy a cég is csak a usteam hostolása miatt veszteséges, vagyis, ha csak az Interhost szerver hostingját fizetné, akkor nem volna az.
Szerintem az itteni közösségből senki nem azért fizet Interhost tárhelyet, mert milyen olcsó vagy profi megoldás, hanem mert tudja, mire használja zsozso a pénzt.

Azzal viszont egyetértek, hogy kis designváltással és a szolgáltatások részletesebb leírásával lehetne külső előfizetőket is szerezni, ami nekünk csak jó.

Dove

Zsozso, megértem a problémát a minimál csomaggal kapcsolatban, de ha (jelentősen) nem olcsóbb a minimális előfizetés összege, mint egy negyedéves bronz előfizetés, akkor a mi szempontunkból nem sok haszna van sajnos.

LiaLia

Bár elég "provokatív" karl19 stílusa, néhány tartalmi dologgal egyetértek.

Mint ahogy eddig is leírtam, egy 4 éve veszteséges céget sürgősen rendbe kell tenni, mert már 2 év után gyanússá válhat az APEH-nek, és nem lenne szerencsés megvárni az 5. évet is. Ha ellenőrzést kap a cég, megbírságolják és egyebek, nem lesz hol működtetni az ftp szervert.
Ez valószínű az egész üzletpolitika újragondolását is jelentheti, a szolgáltatásbővítéstől kezdve a reklámozásig,
főleg hogy mint alaphelyzet, hogyan lehetne minnél jobban az animés letöltőket meggyőzni a támogatásról, és tudni felajánlani lehetőségeket, hogy mire is fizessenek be. Ehhez érdemes átgondolni, milyen célcsoportról van szó, milyen szokásokkal, és milyen reklám és kommunikációs lehetőségek vannak feléjük.
Persze ott vannak a külsős megrendelők is, a cég fennmaradása miatt feléjük is érdemes fejleszteni és reklámozni, de mivel nagyrészt az animések érintettek ebben, ezért több támogatás várható tőlük.
Az hogy zsozso ennyi pénzt fizet ki az animés szerver fenntartásáért, kinek jó valójában? Megértem, hogy ez egy szép eszme, hogy a mai magyar animés társadalom animeellátása miatt, én is találtam itt olyan animesorozatot, amit sehol nem találtam a neten, de azért nem sétálnak sűrűn az utcán Gandhik, Jézusok és más jótevők. Gondolom zsozsonak sincs a cég mögött még 10 multicége, amiből bejön annyi sok pénz, hogy simán fizesse ezt az ftp-t.
Hangsúlyozom, mindezt tisztelettel és megbecsüléssel írom le, mielőtt még megköveznétek.  :zen:

Ahhoz képest, hogy van regisztrált 50ezer felhasználó, feléjük minimális a kommunikáció, a "reklám" kevés. Úgy gondolom, az nem elég, hogy ki van írva az ftp oldalra, hogy tovább nem üzemel a szerver, és ott van két fórumoldal elérhetőség.
Van aki ezt olvasva megnézi a fórumot, viszont mások csak bővebb tudatosítással indulnának el a fórum felé. Sokan vannak a letöltők, és különbőzőek. Ami valakinek logikus, másoknak nem az. Többször leírták már itt a fórumban, hogy sokan csak és kizárólag az ftp-t használják, így csak és kizárólag az ftp-n elhelyezett feliratot olvassák el elsősorban.
Másrészt ha már hosszabb ideje kint van a "vége a szervernek" felirat, és még sincs vége, akkor jórészüket tovább nem fogja érdekelni, hogy mi lesz később. Egy akut helyzet elsőre beindíthatja az embert, de ha többedszer is ezt olvassa, "immunis" lesz rá, már csak átlép rajta. Ez egyszerű lélektan. Ezért érdemes aktualizálni azt az olvassel oldalt.

Pl. költséghatékonyság miatt, csak egy felvetés, ha lenne egy meghatározott fogadóidő, fogadóóra, akkor a budapestiek személyesen is elmehetnek a szerződéseket, papírokat aláírni, így nem terhelné a céget az a postaköltség. Ezt nem oldaná meg az egész problémát, de enyhíthet rajta valamennyit.

Hűsölős napokat!!  :kocc:

Cloud

Bár ez csak magánvélemény szerintem ott van a legnagyobb gond hogy sok user-t nem érdekli az, ki tartja fenn ftp-t, csak lehessen tölteni, oszt jóóóvan. (saját tapasztalat. van jópár olyan ismerősöm sajnos aki tölt egyfolytában de az nem érdekli kinek köszönhető mindez)  :ejj:

off vége

karl19

Köszönöm, hogy valaki(k) egyetért néhány dologgal. Legalább valaki tud olvasni és értelmezni.  :merci:
A hozzászólásaim azért provokatív és flegma, lekezelő, hangneme sértő (és aki akar, azt tesz hozzá amit) :__devil:, mert legalább felkeltik az emberek figyelmét és reagálnak rá. Ki milyen kulturáltan. Ez csak pszichológia semmi más.

Gondolkodtam a cég fennmaradásán és utána néztem pár dolognak, hogy ne csak a szám tépjem itt, nem úgy, mint egyes hozzászólók (akik csak lekezelő és sértő hozzászólásokat írnak :Eztneked:)
Csapjunk bele a sűrűjébe:

A;  hiányos információk az Interhost.hu oldalon
észrevétel:
1. a leendő vásárló nem tudja a megrendelés menetét és annak következményeit
2. sehol sincs feltüntetve Általános Szerződési Feltételek (ÁSzF)
3. Szolgáltatás-megrendelőlap feltüntetése, lemondó nyilatkozat......
4. munkatársak (kitől lehet segítséget kérni, hogyan épül fel a szervezet)
5. cégadatok külön oldalon feltüntetni minden részletett, áttekinthetőség, kiemelhetőség
6. valamilyen üzletpolitika megfogalmazása
7. szolgáltatások menüpont (nem csak tárhely szolgáltatást kínál a cég egyesek szerint, de a honlapon semmi sincs feltüntetve)
8. árlista (tételes árlista, ár kalkulátor, fizetési feltételek.....)
9. diagramok sebességről, terheltségről
10. adatvédelmi nyilatkozat .....
javaslat:
- frissíteni és korszerűsíteni
- szerződések és egyéb hasznos papír tartalmának átfogalmazása és közzé tétele .pdf doksiként
- gyakran ismételt kérdések menüpont létrehozása
- főbb programok kezelésének leírása, ami a szolgáltatás igénybevételéhez szükséges
- referencia menüpont (nagyobb anime oldalak, nagyobb cégek, amik az inh. szolg. választották)
-adatvédelmi nyilatkozat
- stb.

B; keresők, kulcsszavak, a cég helyezése:
észrevétel:  két keresővel tesztelve
1." interhost": első helyre kidobja az oldalt, és egyéb interhost nevű külföldi céggel egyetemlegesen.
2. ,,tárhely szolgáltatás": interhost sehol sincs az első 2 oldalon
Javaslat:
jobb reklámozás a cégnek több felületen és helyen

C; szolgáltatások és szerződések
- átszervezni az egész rendszert, mert a mostani semmit sem ér és túl költséges
- és igen a szerződés két fél között online is létrejöhet, ezt szabályozza, érvényes, amelyre az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény 5. és 6. §-ában foglaltak az irányadóak. A szerződés a távollevők között kötött szerződésekről szóló 1999. (II.5.) Kormányrendelet hatálya alá tartozik. (ENNÉL TÖBBET NEM TEHETEK MÁR NEM RÁGOM ÁT A TELJES KÖNYVET HELYETTETEK ÉS NEM IS FOGOM. EZ MÉG CSAK AZ EGYIK FELE, TÖBBET KELL UTÁNA OLVASNI ÉS ÉRDEKLŐDNI. :hehe:)

-kérdés? a szerződéssel egy időben az ÁSzF is kiküldésre kerül? Van egyáltalán ilyen? mert ha nincs, akkor a szerződésekben kell minden egyes dologra kitérni, melyet szabályoz a trv. is a tartalmával kapcsolatban. Mert az ÁSZF-ben nem szabályozott kérdések esetén a hatályos magyar Ptk. és más vonatkozó jogszabályok, továbbá a hatályos magyar Internet szabványok alkalmazandó. így annak megléte nélkül minden a jogszabályra hárítódik és nem lesz egyszerű akkor az ügymenet kétes, ellentétes érdekek összehangolására.

D; reklámozás és nagyobb körben való árulás:
-figyelemfelkeltés: a szerverek v.az ftp szüneteltetése 2-3 napig , "vége a szervernek" felirat nyomatékosítása céljából, majd újra beindítani csökkentett sebességgel, ezzel is sugalva, hogy hamarosan bezárja kapuit, ha nem lesz tárhely vásárlás, többen felfigyelnének a helyzet komolyságára

-anime kultúrát terjesztő megrendelőknek (igényes kinézetű honlap, jó tartalom, rendszeresen frissülő tartalom....)  kedvezményadás. pl. csomag: 500/hó áfával az első két hónap utána rendes ár
-több csomag létrehozása: diákoknak, magánembereknek, cégeknek
- kedvezmények, nyeremények, hírlevél kihelyezése az interhostra.
( több tanulmány is rámutat ezeknek a hasznosságára,)
lehetséges felépítés: kedvezmény és nyeremény a hírlevélre való feliratkozás után érhető el, vagy valamely szolgáltatás megvétele után. nyeremény ötlet: negyed éves előfizetés/ plusz tárhely/plusz egy hónap ingyen, a hírlevélre feliratkozó vásárlói közönség kérdőív alapján v. csak úgy meghatározottan előállítani.
-havi lebontásban v. kéthavi lebontásban való rendelés ( miért? hogy az alsóbb korosztály számára is elérhetővé tegyük. OK:16 évesen már mindenkinek(kb 90%) van bankszámlája, de kevés v. nincs  jövedelme, zsebpénze. Ebből kifolyólag a csomagárak az 1000Ft/hó korlátot nem léphetik át. Mindenki le tud mondani a 2 doboz cigijéről, az egyik éjszakai bulijáról, a kedvenc csokijáról egy hónapban egyszer.
-új szolgáltatás bevezetése. pl: portálrendszerek/blogok/.... kinézetének megtervezése személyre szabottan és beüzemelése( nagyon sok portálrendszer van e107, PHP-Fusion,joomla.....)
-honlap oldalak készítése (főoldal, mellékoldal 2 fajta, .html, .css, .psd filok hozzáadása)
-újabb szolgáltatások reklámozása, ami fel van tüntetve a cégprofilban
- LiaLia ötlete egy jó alternatíva :cool: a szerződéskötésre és a vásárlónak nincs plusz költsége

E; hardver és központok:
- 3 gépből 2 gép létrehozása, költségcsökkentés véget
- HDD számainak csökkentése, nagyobb kapacitásúra cserélése
- újabb központ keresés alternatívaként.


Egy kis emlékeztető a sértő és egyesek szerint más hangnemű hozzászólásaimból: :muhahah: :hopp:
Az szép és igazán dicséretes dolog, anime ftp fenntartása a rajongóknak, de ha nincs megfelelő kommunikáció a fenntartási költségekről és azok enyhítéséről, akkor fölösleges tovább foglalkozni vele.
A cég csak akkor fog nyereséget termelni, ha a szolgáltatásait fejleszti, és jobban reklámozza magát. Az információkat érthetően és könnyen elérhetővé teszi.
A jelenlegi honlapon csak a webtárhely szolgáltatás olvasható.
Idézem:" Szia
Ha egy oldalt visszaolvasol, akkor oda valaki berakta a teaor szamait a cegnek (publikusan lekerheto)
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=421.msg405082#msg405082 "
egy sz*r txt file ami a fórum honlapon bukkant fel. Kit érdekel, ennek az interhost oldalán kellene lenni, vagy az egyik részének feltűnő helyen
Sok sikert kívánok a talponmaradáshoz, ha lesz olyan szolgáltatás, amelyik kielégíti az igényeimet és csak pár ezressel drágább/olcsóbb mint a konkurenciáé, akkor az interhost.hu oldalnál fogok rendelni.
Veszteséges cégből nem lehet fenntartani semmit. Azért, hogy legyen pénze a cégnek változtatások kellenek, és hogy legyen a sok hülye, rinyálós rajongónak ftp-je.

Az igazság néha fáj, ha nem úgy tálalják! Én így tálalom. :angyali:

Majd írok ha lesz olyan post, ami felkelti az érdeklődésem. Senkivel sem vagyok hajlandó vitatkozni.
ötleteket és tanácsokat adtam, ingyen és bérmentve.

zsozso

Koszonom az otleteket, augusztusban remelhetoleg az egesz honlap fel lesz ujitva es majd az uj megoldasokat is probalom implementalni.
Death is the only redemption

Dove

Ennek örülök, addig is hajrá! Van valamilyen új hír az anyagiak terén, jobban áll a cég szénája?

zsozso

Quote from: Dove on 2009-07-22, 00:23:36
Ennek örülök, addig is hajrá! Van valamilyen új hír az anyagiak terén, jobban áll a cég szénája?

A kovetkezo ket honapot ki tudom fizetni, ugyhogy most remelhetoleg sikerul kihuzni egy ideig.
Death is the only redemption

LiaLia

#765
Quote from: Cloud on 2009-07-16, 19:18:30
Bár ez csak magánvélemény szerintem ott van a legnagyobb gond hogy sok user-t nem érdekli az, ki tartja fenn ftp-t, csak lehessen tölteni, oszt jóóóvan. (saját tapasztalat. van jópár olyan ismerősöm sajnos aki tölt egyfolytában de az nem érdekli kinek köszönhető mindez)  :ejj:

off vége

Cloud, sajnos így van hogy nem érdekli őket. Viszont zsozsonak és a fenntartóknak már nem viselhető ez tovább anyagilag. Ezért ahogy több javaslat is van rá, és ahogy sejtem zsozso is ezen dolgozik most, a lehető legtöbbet kell majd kihozni a helyzetből és rábírni a felhasználókat hogy igenis honorálják az igencsak jelentős szerverfenntartást.

Ha csak abból indulunk ki, hogy egy eredeti anime dvd beszerzése hány ezrekbe is kerülhet akár.
Vagy pl. milyen nehéz beszerezni egy teljes sorozatot, jobb minőségben a neten. Ráadásul az itt fellelhető animék nagy részéhez készülnek feliratok a magyar fansub csoportoknál.
Plusz az ftp letöltés mennyivel könnyebb és nagyobb sebességű akár, mint más letöltési helyek.

Ez így egy további javaslat is a többiek felé, mit érdemes a szerver érdemeinek felhozni, bár ezek már itt-ott leíródtak a fórumon.
Muszáj lesz kicsit agitálni az embereket, hogy gondoljanak jobban bele a szerver helyzetébe.
Quote from: zsozso on 2009-07-17, 02:49:02
Koszonom az otleteket, augusztusban remelhetoleg az egesz honlap fel lesz ujitva es majd az uj megoldasokat is probalom implementalni.

:hai: örülök, hogy alakulnak a dolgok. Gondolom elég sokmindent írunk ide, és azért más leírni és más megvalósítani.  :comp:  :smile:

RedVex

Hali

Nem tudom, h írták-e már, de nem olvasok végig 25 oldalt. :)
Az én ötletem az emeltdíjas sms:
Egy ilyen sms számot bárki igényelhet bármilyen feltétel nélkül. Példának okáért említenék nagyon sok tört wow szervert. Itt most nem havidíjra gondolom a usteamnél, hanem csak egy ilyen szám igénylését.
Ezt az oldalt nézzétek meg pl.: http://szememfenye.extra.hu/
Görgessetek le és ott is ottvannak az sms számok.
Könnyebb lenne a támogatóknak is, mert nem kell menni sehová, nem kell papírokat kitölteni... Ha van rá pénzed, küldesz pénzt és erre mondhatjuk is, hogy "kényelmes" megoldás.

Ez lettem volna.
Ámen

Zsiga

Nem kell 25 oldalt végigolvasni, de azt az egy darab kiemelt hozzászólást azt igen.
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1514.0

RedVex

Feljöttem a fórumra megnézni, hogy mi van és regisztráció után kb. 3 perccel írtam azt, amit. Másrész pedig ki van emelve kb 20 topic.

Bocs...

Zsiga

Regisztráció után 3 perccel az ember nem postol egy fórumra, hanem olvasgat, megismeri a fórumot, az írott és íratlan szabályokat. Netikett, hallottál már róla?

17 topic van kiemelve ebben a részlegben, 3 perc alatt el lehet olvasni mindegyiknek a címét, amiből máris kiderül hogy ezen kívül egy darab (zárt, egy hozzászólásos) topic van ami az oldal támogatásával foglalkozik. Mellesleg nem véletlenül van az a 17 topic kiemelve.

Bocs.

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2009-07-23, 17:42:17
Mellesleg nem véletlenül van az a 17 topic kiemelve.
Mondjuk most ahogy elnéztem, 1-2t le lehetne faragni. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

RedVex

Quote from: Zsiga on 2009-07-23, 17:42:17
Regisztráció után 3 perccel az ember nem postol egy fórumra, hanem olvasgat, megismeri a fórumot, az írott és íratlan szabályokat. Netikett, hallottál már róla?

17 topic van kiemelve ebben a részlegben, 3 perc alatt el lehet olvasni mindegyiknek a címét, amiből máris kiderül hogy ezen kívül egy darab (zárt, egy hozzászólásos) topic van ami az oldal támogatásával foglalkozik. Mellesleg nem véletlenül van az a 17 topic kiemelve.

Bocs.

Figy, segíteni szerettem volna, ha csak egy ötlettel is és még le is b*sztok miatta mert írtam vmit ami már volt említve.
Láttam a linket és eszembejutott ez, mint lehetséges megoldás.

Nem gondoltam, hogy főbenjáró bűnnek számít felvetni egy ötletet.
Ha olyan sok vizet zavar a hozzászólásom, akkor töröljétek le. Igazán nem értem, hogy ez miért akkor probléma.

Zsiga

Nem hiszem hogy lebaszással indítottam, te viszont azzal hogy te ugyan el nem olvasol 25 oldalt; aztán meg visszapofázással folytattad. Ezek után mégis mit vársz?
Nem azzal volt a gond hogy volt egy ötleted és ezt megosztottad velünk, hanem azzal hogy telibe szartad a fórum meg az internet legalapvetőbb szabályait, miszerint előbb olvasunk aztán írunk; ráadásul még büszkén le is írtad hogy nem fogsz visszaolvasni, mintha ez mentesítene a következmények alól.

RedVex

"Regisztráció után 3 perccel az ember nem postol egy fórumra, hanem olvasgat, megismeri a fórumot, az írott és íratlan szabályokat. Netikett, hallottál már róla?"

Benned nem váltana ki ellenérzést ha ilyet kapnál válasznak? Jaj, tudom: te írtad.
Szerinted így kell beszélni másokkal. Ez is az ILLEM egy része.
De végülis te azért vagy itt, hogy rendet tarts.

Tudom, hogy nem hiszed el, de JÓT AKARTAM és ezt kapom válasznak. Ezt amit kaptam sokkal emberibb módon is el lehet mondani, nem kell rögtön hülyének nézni a másikat és lehordani.

Ha te káromkodsz és így viselkedsz, plusz emellett moderátor vagy, már el sem merem képzelni, hogy ki az akinek a hozzászólását moderálni szükséges.
Egy moderátornak nem lenne szabad így viselkednie. Egy moderátornak türelmesnek, empatikusnak, kisebb esetekben elnézőnek kell(ene) lennie.
Ha ez az én fórumom lenne, az ilyen moderátorokból nem kérnék...

A vitát részemről befejeztem.

Zsiga


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.



SaiyaGin


LiaLia

Nehéz megszólalni egy ilyen összetett és mélyértelmű beszélgetés után. Mégis leírom mi jutott újabban eszembe a támogatással kapcsolatban.

Lehetne egy kisebb közvéleménykutatást csinálni. Feleletválasztós kérdésekkel, gondolom akad ilyen program, ami csak automatikusan kiértékeli a százalékokat.
Az ftp-n és az Usteam oldalán is meg lehetne egyszerre hirdetni, de a válaszoláshoz a fórumban kell  megnézni a kérdések oldalát, linkjét. Az egész egyik alaplényege lenne, hogy a fórumba lenne irányítva mindenki, konkrétan a Hírek, információk részbe. Így ahogy belépnek megnézni a kérdések oldalát, láthatnak olyan topikcímeket, mint Támogatás, vagy Támogatás infó, és beleolvashatnak, hogy milyen hosszas beszélgetések folynak a támogatásról.

Másrészt az alapkérdések mellet, hogy pl.
-honnan hallottál először az Usteam oldalról?
-Mennyi idős vagy? tól-ig határon belül
-Mo. melyik részén laksz?
-tanuló vagy vagy már dolgozol?
-Ajánlottál-e már másnak animét?
-az animék hatására érdeklődni kezdtél-e a japán nyelv, japán kultúra iránt?
-mivel jórészt angol feliratokkal hozzáférhetőek, segített-e így az anime az angol nyelvben?
stb.

Lehetne közéjük tenni rávezetőbb kérdéseket, ami az anyagiakról is szólna, hogy pl.
-egy hónapban mennyit költesz animével kapcsolatos dolgokra?
-figyelemmel kíséred-e, hogy milyen aimével, mangával kapcsolatos újságok jelennek meg magyar nyelven?
-előfizetnél-e ilyen újságra?
-tudsz-e olyan boltokat, ahol magyar nyelvű mangákat,anime dvd-ket lehet vásárolni?
-rendeltél-e már interneten keresztül animével kapcsolatos dolgokat?
stb.

Így a másik lényege lenne, hogy látható lenne legalább, hogy pl. az 50ezer regisztráltból hány ezren válaszolnak. Ha nem éri el a max. 500-at, akkor már nagy baj van. Vagy meg lehet újíttatni a regisztrációkat,vagy valami korlátozás, rendszabályozás a letöltésben, mert akkor ez csak egy nagy ingyenkonyha, ahonnan ész nélkül töltögetnek csak.
Emellett látható lenne az életkor, és hogy egyáltalán hogy állnak az animével kapcsolatos anyagiakhoz.
És azért azt is lehetne látni, hogy milyenek is a magyar animések  :smile: