Neon Genesis Evangelion - SPOILERS

Started by katz, 2005-07-09, 12:52:58

Previous topic - Next topic

Fénymarék

Quote from: sirtomi on 2006-05-10, 17:22:27
Quote from: Fénymarék on 2006-05-10, 17:10:18
hmm.én.csak.pár.részt.láttam.belőle
de.nagyon.tetszik
pláne..a.hangulata.miatt...
(egyébként.mi.ez.a.témában:Spoilers)???
Edit:mert.ha.az.amire.NEM.gondolok.akkor.hol.marad.a.sok.sok.spoiler???
:D

Téma címében a spoiler azt jelenti, hogy itt kibeszélik a sorozatot. Aki nem akarja tudni, hogy pontosan mik történnek, az ne olvassa topicot. Azért van a címben a spoiler, hogy ne kelljen mindenhol szinezést vagy gombot használni.
ÉÉÉÉRRRRRTEEEEEM
kössz.a.megvilágosítást
;)
:D

andrewf


Sziasztok!

Nem követtem végig ezt a topicot, csak a címe miatt jöttem ide, szóval ha nem ide illene a kérdésem sorry

Én is letoltam már a sorozatot a két kiegészítő filmel együtt úgy ahogy volt, és hát azthiszem egyszer nem volt elég, kívánja az idegrendszerem a második dózist is  :whoah:

A bajom, hogy én eddig divx lejátszóval néztem az új házimozim meg csak akadozva viszi a filmeket, úgy meg már kevésbé élvezhető. :Eztneked:
Kérdés: Nem tudja valaki, hogy emberi áron hol lehetne hozzájutni a sorozathoz+a filmekhez?
(Néztem már a trilianba, és online dvd-shop-okban is, de 20-30 ezerért talán még nem venném meg az eredetit, az egy kicsit sok)
Esetleg valakinek egy pirate copy, vagy valami hasonló? (Tudom, a divx-et is is vissza lehet alakítani dvd formátumba, de az picit macerás)

Ha valaki tudna segíteni, szóljon, előre is köszi  :jee:
Csaó

Havasi_Jeti

Hi all!
Csak azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy az ftp-n találhotó Death & Rebirth mappában található death file csak a felét tartalmazza vagy mindkét rész benne van a Death & rebirthből???

Kuroi Tenshi

Quote from: Havasi_Jeti on 2006-05-13, 20:10:28
Hi all!
Csak azzal a kérdéssel fordulok hozzátok hogy az ftp-n találhotó Death & Rebirth mappában található death file csak a felét tartalmazza vagy mindkét rész benne van a Death & rebirthből???
Hiei-sama írta itt az oldalon feljebb, hogy a Death és a D&R nem ugyanaz, a Death csak 68 perc. 

Lokids

Na megnéztem az EoE-t is. Igazatok volt, tényleg mégnagyobb lett a WTF érzés. Ha jól fogtam fel, akkor mindenki egybeolvadt, majd a gyerek miatt minden szétesett, és visszaállt a régi rendszerbe. Vegy nem? Asukát mi a ráknak folytogatta a végén? Akkor legalább ölte volna meg. Szal dobjatok egy nagyon részletes magyarázatot!

De az elején a hokizás az kész. Ott eldobtam az agyam a trafóházig. :D

Kuroi Tenshi

A thread első pár oldalán minden eléggé el van magyarázva (bocs, mai nap után lusta vagyok pár oldalas összefoglalót írni :p )
Amúgy rosszul fogtad fel.
Elég beszédes a cím is, nem?
Neon Genesis Evangelion - Új Teremtés Örömhíre ;)

Flaser

#276
WTF...WTF...

http://youtube.com/watch?v=msEmnmxBgOw

PS.:
Túl öreg vagyok, és a mai közönségnek elsorvasztotta az agyát a mikrohullám (az elektronsugár ellenben bizonyítottan javítja az agyműködést). Képtelenek megérteni egy filmet amely nem nyomja le eszed-nemeszed elven a nagybetűs MONDANIVALÓ-ját a torkodon. (Amit, ha egy csöpp esze is lenne a rendezőknek, előbb egy ötéves gyerekkel debuggolna, ahogy azt minden Gonosz Önkényúr™ teszi.)
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

Nyugi ;)

Ha nem tűnt fel, csak néhányan poénkodtak (pl "is this the way to end a series? I betcha ran out of ink...").
Nem kell mindent véresen komolyan venni, és a társadalom szellemi leépülését belelátni.

Westy

#278
Üdv.
A héten ismertem meg a NGE-ot, eddig rajtam kívüli okok miatt még csak a sorozatot láttam.
A fórumot átnéztem az elejétől kezdve, pár meg nem válaszolt kérdés után kutattam.

Elég sok és szerteágazó értelmezés van itt az animeról, de úgy érzem sokan a végletekbe esnek. Pár magyarázat már kényszeres és logikátlan elméletekkel jön elő mert az írója nem igazán tudja megfogni a történetet. Persze nagyon sok ujdonságot olvastam, és rengeteg értelmezést végig sem gondoltam adidg..

Pár számomra igazán fontos dolgot még sem láttam eddig itt, gondoltam leírom őket.

Talán a 18.rész környékén történik, hogy Shinji gyakorlatilag "felébreszti" az Evat, aki így átalakul. Itt szerintem Shinji erőfeszítése legalább annyira fontos mint a tény, hogy mi is az Eva valójában. Ebben a témában inkább azon gondolkodnék el hogy hogyan jutott Shinji abba az állapotba hogy végigmenjen egy ilyen embertelen próbán. Az előző részek szerintem adnak is magyarázatot erre.

Más. Szerintem nem is annyira a _magány_ mint a _tehetetlenség_ tükröződik nagyon sok helyen a filmben. Az az állapot amikor valaki szembetalálkozik egy problémával ami kívüláll az ő hatáskörén és egyszerűen képtelen hatni rá. Ez kissé össze is függ azzal amit az előbb is leírtam.

Ayanami léte is egy elég izgalmas kérdést vet fel, talán az ő karaktere a legérdekesebb szerintem a filmben. 

Első szuszra ennyi jutott eszembe amit nem láttam itt sehol, valószínű írok még ár dolgot de szorít az idő.:)

Valaki azt mondta hogy nem érti miért kiváncsi mindenki annyira a történetre itt nem az a lényeg. Ezzel nem értek egyet. Nem hiába Ez a történet született meg, ez nem az a tipusu alkotás amiben bármit is hasraütés szerűleg oldottak volna meg. MAgában a sztoriban is nagyon sok olyan dolog van ami  szót érdemelne.

Az egyetlen bajom vele hogy az első pár rész nem mutatja meg milyen az anime valójában. Ha csak az első részt néztem volna meg, elég valószínü hogy nem folytattam volna..

Erre is azt mondtátok hogy szerintetek nem érdekes de azért velteszem a kérdést: Ki ölhette meg Kajit? Egyesek szerint Misato volt az de én ezzel nem értek egyet.

A vallásos utalások szerintem nem lényegtelenek. Az egész történet úgy bontakozik ki mint egy esetleges büntetés magától Istentől, aki az angyalok segítségével visszaveszi azt ami az övé, és újra helyreállítja a teremtés eredeti állapotát. Nem vagyok vallásos, de én valahogy végig ezt éreztem a film alatt..

Hozzáértők véleményét várom :D


edit.:
Még valami amit elfelejtettem. Gendo miért félti annyira Ayanamit hogy a saját testi éppségét is kockára teszi? Tudja hogy uj testet kap ha meghal..

bandiras2

Quote from: Westy on 2006-06-02, 17:00:41
edit.:
Még valami amit elfelejtettem. Gendo miért félti annyira Ayanamit hogy a saját testi éppségét is kockára teszi? Tudja hogy uj testet kap ha meghal..
Ha meghal, akkor veszít valamit az emlékeiből, és más lessz kissé.
Az igazán fanatikusok azt is el tudják magyarázni, hogy mi a különbség I. II. és III. Ayanami személyisége között.
Az viszont sokkalta érdekesebb, hogy mégis hogy sikerült Gendónak létrehoznia őt ebben a formában. Mert ugye mikor Adam-mal szórakoztak, leolvadt az antarktisz(jójó tudom, a leolvasztás direkt volt).
(mért te nem aggódtál érte amikor mutatták hogyan töri össze magát az aktiválási teszten?)
Press any key to continue and any other key to quit.

Westy

Quote(mért te nem aggódtál érte amikor mutatták hogyan töri össze magát az aktiválási teszten?)

Én aggódtam de azoknál a részeknél még nem igazán derül ki hogy Ayanami gyakorlatilag sorozatgyártott modell..:)

Zsiga

Quote from: bandiras2 on 2006-06-02, 17:50:08
[Az igazán fanatikusok azt is el tudják magyarázni, hogy mi a különbség I. II. és III. Ayanami személyisége között.
Az összes Ayanaminak pont annyi személyisége van mint egy kávéautomatának... :rolleyes:

bandiras2

Quote
Az összes Ayanaminak pont annyi személyisége van mint egy kávéautomatának... :rolleyes:
:ejj: :uzi:
Olvasd el a mangát. manga.hu s-nél keresd.
Press any key to continue and any other key to quit.

Flaser

Ayanami az egyetlen aki a feleségére emlékezteti - ezért akarva, de akaratlan, de többként kezeli mint egy bábut a sakkjátszmáján.
Ez nem jelenti, hogy tudatosan nem áldozná fel, de tudat alatt akkor is hatással van rá.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

Quote from: Westy on 2006-06-02, 17:00:41
Az egyetlen bajom vele hogy az első pár rész nem mutatja meg milyen az anime valójában. Ha csak az első részt néztem volna meg, elég valószínü hogy nem folytattam volna..

Erre is azt mondtátok hogy szerintetek nem érdekes de azért velteszem a kérdést: Ki ölhette meg Kajit? Egyesek szerint Misato volt az de én ezzel nem értek egyet.
Hullámzik. Olyan instabil, mint a fő szereplők, főleg Shinji lelki állapota - sőt, szerintem azt követi nyomon, azt próbálja átadni.
A legelején (1., 2. rész) a felszínen laza és kicsit talán komolytalan is. A háttér azonban elég komoly.
Utána ez a felszín egyre inkább összeütközésbe kerül a háttérrel - ld. 5. rész. A Shinji és Rei jelenet eleinte viccesnek tűnik, de a rész végére már csak furán pislogunk. Aztán a hatodik rész, amikor Shinji rájön, hogy míg ő végig nyavalygott, addig Rei higgadtan, zokszó nélkül kész volt önmagát feláldozni.
A 8. résztől fordulat: Asuka színre lép. :lul:
De a háttér továbbra is sötét marad, hiába lett megint vicces a felszínen: többször néznek szembe a halállal, és vannak utalások a múltjukra.
A 16. résztől egyre gyorsuló lejtmenet. A szereplők sorra omlanak össze; a viccek is elmaradnak, minden egyre komorabb és nyomasztóbb.

Who killed JFK?
Who killed Curt Cobain?
Who killed Kaji?

A XX. század nagy rejtélyei...

Misato? Nagy képzelőerő kell azt belelátni. Nála már Ritsuko is valószínűbb - bár én inkább Gendora vagy a Seelere tippelnék.

Quote from: Zsiga on 2006-06-02, 18:05:22
Az összes Ayanaminak pont annyi személyisége van mint egy kávéautomatának... :rolleyes:
:rolleyes: nem is tudtam, hogy ilyen összetett személyiségű kávéautomatád van :rolleyes:

kikuchiyo

Az NGE-ben épp az a nagyszerű IMHO, hogy honnan indult, és ehhez képest mi lett belőle.
Az elején egy egyszerű óriásrobotos hárem-komédiának tűnik, de felül tud ezen emelkedni, és a végeredmény, az egész sorozat az anime egy alapvető fontosságú, megkerülhetetlen mérföldköve lett.
Failure is the default option

bandiras2

Kaji-t egy névtelen SELE ügynök ölte meg, akit Kaji ismert ugyan, de nem volt érdekes a történet szempontjából hogy ki az.
Press any key to continue and any other key to quit.

Kuroi Tenshi

Quote from: bandiras2 on 2006-06-03, 23:00:00
Kaji-t egy névtelen SELE ügynök ölte meg, akit Kaji ismert ugyan, de nem volt érdekes a történet szempontjából hogy ki az.
Lehet; lehet, hogy nem.
Lehetett Gendo is - nem volt már rá szüksége, sőt, túl sokat tudott, ami veszélybe sodorhattott volna sokmindent.
Lehetett Ritsuko is - így kerülhetett hozzá egy nem-rendszeresített fegyver (ami EoE-ban kerül újra elő), ezért is mondhatta, hogy Gendonak csak egy eszközének érzi magát
Vagy Fuyutsuke.
Vagy... stb.
Szóval mitől vagy ilyen biztos?

bandiras2

Maga Anno Hideki mondta hogy egy névtelen SELE ügynök volt.
Ő már csak jobban tudja! :D
Press any key to continue and any other key to quit.

Kuroi Tenshi

Quote from: bandiras2 on 2006-06-26, 11:55:22
Maga Anno Hideki mondta hogy egy névtelen SELE ügynök volt.
Ő már csak jobban tudja! :D
Jó, csak ezt az apró részletet az előbb elfelejtetted közölni :hehe:

Kayama

Szóval. A mozifilmeknél a remastered "Death" azért rövidebb, mert nem egyben van a "Rebirth" mozival, mint az original verzióban, ami ugye "Death&Rebirth" néven van, hanem kvázi "lespórolták" mögüle, mivel az End of Evangelion első fele úgyis egy az egyben a "Rebirth". Biztos azért, hogy ne kelljen egymás után kétszer megnézni, vagy a lejátszókat tekergetni... :D

Keelhaul

Jó rég írtam, most így a vizsgaidőszak után újranézem a sorozatot. Ha nagyon figyelsz, el lehet csípni a lényegét a Kaji kinyírós dolognak.

Rengetegszer van róla szó. Először rájönnek hogy kettős (hármas) ügynök, erre Misato is rájön, de nyilván Gendo-ék is tudnak róla. Gendo azt mondja, hogy még hasznukra van, tehát nem válnak meg tőle. (Egyébként uezt mondja Misatora is.)
Aztán Kaji elmondja Shinjinek dinnyeöntözés közben, hogy már lebukott, szóval nem tehet semmit, max dinnyét locsolhat... azt közben kiderítette hogy valójában a NERV külön életet él, és nem létezik a Marduk alapítvány sem, ezek mind csak árnyékcégek.
Aztán mikor Shinji beoldódott az EVA-01-be, akkor a SEELE főnöke kijelenti, hogy nem csörög a Gendo nyakába akasztott csörgő (ez lenne Kaji), ezért fölöslegessé vált.

Ezek alapján, meg mivel Misato legjobb információ forrása volt a NERV-ben Kaji, valószínűtlen, hogy Misato ölte volna meg, gyakorlatilag sikerült mindenki útjába manővereznie magát.
Tul.képpen innentől mindegy, melyik ismerőse nyírta ki... Misato kivételével bárki lehetett, de azon kívül, hogy ezeket az ember kifigyeli, felesleges ezen sokat filózni... lényegtelen.
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Keelhaul

Amúgy szerintem az egész sorozat csúcspontja valahol a 15. résznél kezdődik és kb a 20-21. részig tart. Azok a részek végig elképesztően sötét hangulatúak, nem is nézem őket szívesen. Talán pont amiatt, mert számomra a legrokonszenvesebb szereplő Kaji, jól el is teszik láb alól. Talán a leggerincesebb az összes szereplő közül.

Újranézve aki orbitálisan ellenszenves lett, az Ritsuko... meg tudnám zúzni néha a fejét...
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Kuroi Tenshi

Quote from: Keelhaul on 2006-07-08, 23:45:38
Jó rég írtam, most így a vizsgaidőszak után újranézem a sorozatot.
Jó rég, már párszor gondolkoztam azon, hogy írjak, vagy-e még?

Quote from: Keelhaul on 2006-07-08, 23:51:11
Amúgy szerintem az egész sorozat csúcspontja valahol a 15. résznél kezdődik és kb a 20-21. részig tart.
Sztem a 15. még az utolsó enyhébb rész.
Bár elég sötét és morbid a helyzet (csak protokoll, ... de nem akartok végrendeletet írni?), azonban a konfliktusok, vívódás csak a következő részben kerülnek a felszínre (megmentsük vagy se?).
Ameddig tart: sztem egészen a 24. részig, illetve az EoE végéig.
Asuka összeomlik, elmenekül és öngyilkosságot kísérel meg (majdnem sikerült is neki).
Ezt ellensúlyozza, hogy Kaworuval látszólag megjelenik egy kellemesebb szín - viszont ez amennyire kiemel a süllyedő depresszióból, ugyanolyan erővel csap vissza a 24. részben.

bandiras2

Quote from: Keelhaul on 2006-07-08, 23:51:11
Újranézve aki orbitálisan ellenszenves lett, az Ritsuko... meg tudnám zúzni néha a fejét...
És a mangát olvastad?
Ott van még egy "meg tudnám zúzni a fejét" jelenete.
Press any key to continue and any other key to quit.

Keelhaul

Valahogy úgy éreztem, hogy a manga már rókabőr, meg asszem nem is igazán volt kedvem hozzá, épp elég a sorozat, azon is van mit tökölni... Ha nem így van, akkor bíztassatok, aztán erőt veszek magamon.
Ritsuko-ból meg ennyi pont elég. Azért ha az ember belegondol, nála sz*bb élete senkinek nincs. A szeretője nem törődik vele, kihasználja. A barátainak soha nem mond el semmit a dolgairól... (nagyon természetellenes ahogy Misato-hoz viszonyul).

Tényleg, azóta van valami hír a filmről? Remélem sosem készül el, viszont az Animet kellene népszerűsíteni, vagy legalábbis a köztudat elé hozni, nem ártana.Sajnos azt veszem észre, hogy a környezetem egyes tagjainak is komoly szüksége lenne rá, hogy megnézze, és elgondolkozzon rajta.
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Kuroi Tenshi

A filmet szerencsére meghatározatlan időre felfüggesztették  :hopp: :whoah: :angyali:

Keelhaul

Nézegettem IMDB-n... az EOE nagyon közel van ahhoz, hogy top250-be kerüljön, csak kevés szavazat érkezett rá. Szvsz 7.9-el simán be lehetne nyomni 250be
Tessék rá szavazni.

http://www.imdb.com/title/tt0169858/
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Próféta

Quote from: Keelhaul on 2006-07-09, 22:01:07
Nézegettem IMDB-n... az EOE nagyon közel van ahhoz, hogy top250-be kerüljön, csak kevés szavazat érkezett rá. Szvsz 7.9-el simán be lehetne nyomni 250be
Tessék rá szavazni.

http://www.imdb.com/title/tt0169858/
Nem akarlak elszomorítani, de ez így nem fog menni.
A top 250 (illetve a műfaji top50) listánál nem a sima szavazatátlagot veszik figyelembe, hanem különböző Bayes-i megfontolásokkal súlyozgatják, hogy hányan szavaztak rá, illetve eleve csak a törzsszavazók (akik sok filmre szavaztak, nagy összehasonlítási alapuk van) szavazatait veszik figyelembe. Ha tehát valaki regisztrál, és csak erre szavaz egyet, az a rendes átlagot feltolja, de a top250-ben figyelembe vett átlagot nem.
A részletes képlet a lap alján olvasható: http://www.imdb.com/chart/top.

Egyébként érdemes megnézni a műfaji top50-et, az EOE múvi az IMDB szerint minden idők 35. legjobb animációs filmje, és csak az első tíz helyezettnek sikerült a globális top250-be felmásznia (amihez ezúton is gratula).

Ennek ellenére kösz hogy szólsz, szavaztam.

Keelhaul

Milyen igaz... :) régen felfigyeltem erre is. Animeként szerintem sem a legjobb, de a filmek között a legjobban ez állná meg a helyét szvsz. Kétségtelenül nehezen fogyaszható, de filmművészeti alkotásként leginkább ez jön szóba. No mindegy, azért csak szavazzunk rá. (Nem mintha mérvadó lenne az imdb top 250, egy csomó nevetséges film van benne, ami nem hogy nem a legjobb, de leginkább a szemét kategóriába sorolható.)
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.