Neon Genesis Evangelion - SPOILERS

Started by katz, 2005-07-09, 12:52:58

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Keelhaul on 2006-07-09, 22:29:36Kétségtelenül nehezen fogyaszható, de filmművészeti alkotásként leginkább ez jön szóba
Nem értek egyet. Kövezz meg, de szvsz például a Mononoke-hime vagy akár a Millenium Actress filmművészeti alkotásként is jobban megállják a helyüket, holott kétségkívül kevésbé absztraktak vagy filozofikusak. Ez persze nem derogatív az EoE-re nézve, mert az én ranglétrámon az említett két filmmel szemben paraszthajszállal alulmaradni korántsem szégyen :) Egyébként az is baj az EoE-vel, hogy előtte meg kell nézni egy 26 (-2 -4 +4 ) részes sorozatot. Meg hát nagyon elborult, ergo kevesebb ember tetszésére számíthat (most nem arról beszélek, hogy a plázanépeknek kellene tetszeni, de az igényes közönségen belül se mindenki vevő az ilyesmire).
De ha meg tudod indokolni, kiváncsi lennék a véleményedre, miért kéne a világ pofájába nyomni az EoE-t.
Mielőtt félreértenél, persze én is nagyon szeretem az NGE+EOE-t.

Innen  :_off: :
Quote(Nem mintha mérvadó lenne az imdb top 250, egy csomó nevetséges film van benne, ami nem hogy nem a legjobb, de leginkább a szemét kategóriába sorolható.)
És ismét nem értek egyet :) A top250-ből nagyon sok filmhez sajnos még nem volt szerencsém, de én inkább így fogalmaznék: valóban van benne egy pár olyan alkotás, amit én rossznak találok, de a tapasztalatom az, hogy a lista túlnyomó része (95%) minimum alapfilm. Talán nem az én legkedvencebb filmem, de akkor is.
Szóval számomra - ha másként nem, egyik tájékozódási pontomként - igenis mérvadó az a lista. Úgy látszik, ennek az imdb bácsinak kicsit hasonlít az ízlése az enyémre  :haha:

Más:
Az imdb-n jól kijön az ember "patriotizmusa": minden animének ilyen 8-9-10 pontokat szavazok, hogy terjedjen a ragály :) Bezzeg az anidb-n korrektül kihasználom a skálát, és 6 ponttól már azok az animék sorakoznak, amelyek tetszettek :)

Keelhaul

Jólvanna kivettem  :oops: Na mindegy, szerintem azért röhejes, és akkor tömören összefoglaltam a véleményem az imdb top250-ről, de azért tényleg szavazni kellene rá.

Most megint nézek épp egy részt és kezd kegyetlenül idegesíteni az intro...

Amúgy egy kérdés: mi a véleményetek az EoE filmbevágásokról?


Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Keelhaul

Pl. a mozisra, azon meglepődtem. A hinta nagyon szép, de a mozist nem tudtam hova tenni :)
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

smash++

Az End of Evangelion vége akkor pontosan mi is?Az utolsó kb fél perc nem tiszta vagyis pontosabban nekem valahogy nem elég.A folytogatós rész oké,utánna olvastam.Akkor most mindenki meghalt és a szereplők közül Asuka és Shinji maradt meg?De velük most mi lesz ezek után,közös élet?Egyébként ők ketten szeretik egymást vagy vmi ilyesmi?

Egyébként ami a sorozat utolsó részében volt.Shinji elképzelése egy másik életről(amikor Asuka ébreszti fel és mennek a suliba...)<-nem ez lett volna a másik választása a EoE-ben?Ez az a világ amit szeretne...

Kuroi Tenshi

Quote from: smash++ on 2006-07-10, 15:16:33
Az End of Evangelion vége akkor pontosan mi is?Az utolsó kb fél perc nem tiszta vagyis pontosabban nekem valahogy nem elég.A folytogatós rész oké,utánna olvastam.Akkor most mindenki meghalt és a szereplők közül Asuka és Shinji maradt meg?De velük most mi lesz ezek után,közös élet?Egyébként ők ketten szeretik egymást vagy vmi ilyesmi?

Egyébként ami a sorozat utolsó részében volt.Shinji elképzelése egy másik életről(amikor Asuka ébreszti fel és mennek a suliba...)<-nem ez lett volna a másik választása a EoE-ben?Ez az a világ amit szeretne...

Neon Genesis - Új Teremtés. Egy új kezdet emberpárja.
Gondolom az egyértelmű, hogy Shinji vonzódik Asukához, csak úgy érzi, hogy Asuka viszont utálja. Asuka azonban azt utálja benne nagyon, hogy tutyimutyi és tehetetlen. Amikor tudatuk egyesül, akkor nem azon dühödik fel, hogy megtudja, hogy miket fantáziálgatott meg mit művelt Shinji a kórházban, hanem azon, hogy csak ül zavarodottan és tehetetlenül néz Reire, hogy mit kéne most csinálnia?

A másik választása az EoE-ban a tudatok egyesülése, az "álomvilág" és a fizikai test megsemmisülése lett volna - ehelyett itt már szembe mert nézni a valósággal.

Keelhaul

#305
Igen szerintem is "bírják" (újabban prűd vagyok  :ejj:) egymást, erről okítottam is asszem ebben a topikban korábban. Csak ugye valamilyen szinten mind a két ember érzelmi roncs, így aztán nem nagyon kell meglepődni azon, hogy nem igazán tudják ezeket a dolgokat tisztázni.

Amúgy megnéztem ma a 21. részt, nem csoda, hogy egy csomóan azt hiszik, hogy Misato öli meg Kajit, nagyon megtévesztően van megcsinálva, legalábbis az original verzióban, nem tudom tettek-e oda később valami extrát... Misato megkapja a pisztolyát, a következő "snitt" hogy lelövik Kajit. De szerintem akkor sem Misato volt.
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Keelhaul

Persze, de ez az egyetlen indok, ami miatt nem... Ettől még nagyon sokakban felmerült más fórumokon (nem hivatkozok sehova, mert nem illik), hogy Misato ölte meg Kajit. Meg azért amikor együtt voltak, akkor kiderült, hogy Misato is nagyban kihasználta Kajit mint információforrást. Meg néha elnézve az NGE-t felmerül az emberben hogy miért ne. (Egyébként magamtól én sem gondoltam rá, de ha már kerengenek ilyen pletykák, akkor próbáljuk meg megcáfolni.)
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Keelhaul

Kösz a bizalmat :)

De ahogy Shinji is megmondta, Misato eléggé éretlen
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Keelhaul

Eljutottam arra a szintre, hogy nem tudom végignézni a 22. részt.  :frown:
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

bandiras2

Na az nem egy egyszerű rész, kissé gyomorkavaró, ha belegondolsz mit élhetett át.
Én a 23. résszel érzek hasonlóan. Azt ha lehet kihagyom. Láttam már eleget.

Más:
http://www.toastyfrog.com/toastywiki/index.php/Site/ThumbnailEvangelion01
:wtf: :lol:
Press any key to continue and any other key to quit.

Keelhaul

Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Keelhaul

Egyre több concept art van fönt, és egyre idegesebb vagyok miatta (WETA)
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Kuroi Tenshi

Quote from: bandiras2 on 2006-07-13, 22:36:39
Más:
http://www.toastyfrog.com/toastywiki/index.php/Site/ThumbnailEvangelion01
:lol: [ + ]

Quote from: Keelhaul on 2006-07-24, 17:38:21
Egyre több concept art van fönt, és egyre idegesebb vagyok miatta (WETA)
Nyugi, csak egy gombnyomás  :lazza: majd rákenjük valami iszlám terrorszervezetre  :angyali:


motifator

Volna egy kérdésem:
Tulajdonképpen miért is volt Asuka kórházban az EoE elején?
Most néztem újra a 23. és 24. director's cut epizódokat, és addig OK, hogy érzelmileg kicsit kiborult, de az még nem indokolja, hogy a kórházban "csövek lógjanak ki belőle".
Arra gondoltam, hogy lehet, hogy Asuka felvágta az ereit, úgy találtak rá az ügynökök. Ha megnézitek, a kád alja amiben fekszik vörös mint a vér, viszont konkrétan nem látszik, hogy Asuka vérezne. Az a baj ezzel az elmélettel, hogy az EoE elején nincs bekötve Asuka csuklója.
Szimplán csak idegösszeroppanás miatt kap infúziót, van szívmonitora kötve, még jó hogy lélegeztetőgép/gyomorszonda nincs.
Nektek mi a véleményetek erről?

Persze valószínű, hogy csak egy újabb érthetetlen részlet az NGE történetében.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Nincs bekötve a csuklója...
micsoda szőrszálhasogatás...
Akkor szerinted ki kötözte be a sebeit a fináléra, miután meghalt, EVA2-vel elhurcolták, és Shinjin kívűl mindenki meghalt? :hehe:

motifator

Eh, most nem értelek...
Most akkor felvágta az ereit, vagy nem?
Mert abszolút nem egyértelmű. Se a fürdőkádas jelenetnél nem látszik, se az EoE elején a kórházas jelenetben.
Amúgy szerintem tök logikus lenne az öngyilkossági kísérlet, hiszen Ritsuko vagy Misato (nem emlékszem, hogy melyik) úgy mondja, hogy még élve fogták el az ügynökök Asukát.
Meg a lelkiállapotából ítélve nem lepődnék meg azon, hogy meg akarta ölni magát. Az alma amúgy se esik messze a fájától.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Most meg én nem értelek.
Mit nem értesz?
Összeomlik. Elmenekül. Megtalálják egy kádban, aminek az alja vörös, nagy valószínűséggel vértől. Intenzívre kerül. Eszméletlen.
Te magad is kimondod, mit kételkedsz még?

motifator

Ok, csak kicsit bizonytalan voltam, mert már olvastam néhány NGE-s fórumot/FAQ-ot, és eddig ezzel még nem találkoztam.
Amúgy azóta rákerestem google-en (a keresőkifejezés: asuka suicide bath :) ), és rögtön az első találat az animenation fórumának pont a témával foglalkozó topikja.
Ott a többség az öngyilkosság-elmélet mellett áll, bár van néhány kételkedő, és néhány elég furcsa gondolat is(pl. hogy a kád menstruációs vértől vörös, és ezt még logikusnak is tartják :wtf:)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Ha nagyon akarjuk, rozsdának is lehet nézni, de attól még nem feküdne eszméletlenül az intenzíven ;)

Randal

Mondták már régebben, hogy nézzem meg ezt az izét ugyanis állítólag angyon ott van a szeren. Elkezdtem leszedni a cuccot, aztán látom van remastered rész is és egy kis kavarás a Death&Rebirth körül. Végigolvastam a fórumot, szépen letisztázódott minden, hogy micsoda mi után miből van, meg egyebek, de azért berakok két linket a Zhentarim DIvx fórumából. Hátha vki nem akarja átböngészni a fórumot:

http://forum.zhentarim.net/index.php?topic=147.msg950#msg950

http://forum.zhentarim.net/index.php?topic=6.msg1020#msg1020

Kuroi Tenshi

#320
Azt nem értem, minek kellett ezt linkelni is?
A legtöbb ember lusta linknek utánanézni; egy kis searchel meg úgyis előjön bárkinek, hogy

1-20 (természetesen 2003-as, javítot verzió, nem?)
Director's cut 21-24
|
__________________________________________________________________________

25-26
(+)
(Death&Rebirth)
End of Evangelion.


Edit: 900. :lazza:

Prof. William

Az öngyilkosok tipikusan kádban szokták felvágni az ereiket, szóval inkább az öngyilok verzió a nyerő.

Randal

Kuroi: Itt a hangsúly a Death&Rebirth-en volt:)
Az okokat nem akarom sorolni, te úgyis tudod miért, de nekem mondjuk zavaró volt, hogy az újított nem tartalmazza az egyiket és hogy miért nem, amiatt végig kellett túrnom ezt a fórumot, plusz az anidb-n lévő megjegyzésben a Zhentarimra vezető link is rossz volt. Szal elég sok idő volt mire összekupacoltam a dolgot. És a search se igen segített.

A lusta embernek meg jól jön a link:)

DeathDealer

#323
Huh!Láttam az End of Eva-t, de nekem nagyon nem teccik pedig a sorozatot magát imádom.Túl szexualizálták az egészet.(főleg az az első jelenet...)Lényeg hogy nekem nem jön be. :confused: Jah és ami még nagyon gáz az az, hogy olasz szinkronnal láttam és aszittem megőrülök  :grrr:

Prof. William

Képzelem.

- Shinji! Tue mió di pátró duo Angelus!
- Mamma mia Asuka! Duo Angelo do patre mió bella!
- Baka!

DeathDealer

Quote from: Prof. William on 2006-09-03, 19:02:07
Képzelem.

- Shinji! Tue mió di pátró duo Angelus!
- Mamma mia Asuka! Duo Angelo do patre mió bella!
- Baka!
Hát jah valami ijesmi ráadásul az a szinkronhang hozzá az valami förtelmes volt  :__devil:

Randal

elkezdtem nézni a sorozatot. Elég korrekt kis drab, eddig a 20. résznél tartok és úgy néz ki innentől indul be a cucc. Eddig olyan langyos volt az egész, bár igaz, hogy régi. A története fajin nagyon, az Openingnél viszont röhögtem, felrémlett előttem az InuYasha, mintha hasonló openingje lenne annak is... vagy a YuYuHakusho volt? Mindegy.

Prof. William

#327
Nekem tetszett a OP. Jó zene és nagyon sok infót közöl nagyon rövid iő alatt. :)

bandiras2

Quote from: Randal on 2006-09-04, 16:18:59
elkezdtem nézni a sorozatot. Elég korrekt kis drab, eddig a 20. résznél tartok és úgy néz ki innentől indul be a cucc. Eddig olyan langyos volt az egész, bár igaz, hogy régi.

Hát az END OF EVA-ra télleg be kell indulnia. a 25-26 elég light, de szerintem szándékosan lett ilyen, hogy legyen péz a rendes befejezésre. Az op pedig a fateromnak nagyon bejött, főleg zeneileg.
Az END OF EVA után feltétlenül írd le élményeidet, mert az nem lesz egyszerű.
Press any key to continue and any other key to quit.

Lokids

Szerintem a 25-26 nem light. Inkább depressziós. Az a 2 ep több gondolkodni valót tartalmazott részenként, mint addig az egész sorozat.