Neon Genesis Evangelion - SPOILERS

Started by katz, 2005-07-09, 12:52:58

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Thread-necrophilia ftw!

Jó hír, hogy a Weta Live-Action változata azóta is áll.
Rebuild of Evangeliont nyárról szept. 1-re tolták - de úgy tűnik, komolyan gondolták.
http://www.gainaxpages.com/anime/rebuild.php
http://eva.yahoo.co.jp/gekijou/
Gainax hivatalos oldalairól nem sokat tudtam kihámozni, de ezt elvileg egy külön
stúdió készíti Anno vezetésével, a Khara.

Igen, ez kellett az otakusághoz...  :lazza:

Solid Snake

Ezek nagyon jó hírek, már várom.  :hopp:

(Gmer linkelt nekem egy kis NGE paródiát - az összes rész dióhéjban történő elmesélése - eddig 2 oldalon vagyok túl, de már kezd zsibbadni az agyam...  :muhahah:)

Próféta


chilip


motifator

Kamu, különböző filmekből vágta össze valaki, amúgy elég ügyes munka.
A legutóbbi emlékeim szerint a live action NGE projekt most éppen pihen valami fiók mélyén. Hogy valamikor újra előveszik-e, még nem tudni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Fake. Asszem már volt egyszer.
Filmekből ollózva, kiegészítve egy kis cg-vel, és még helyesírási hibák is vannak
a feliratok között. A Weta egy jó ideje "bizonytalan időtávra" leállította a film
készítését, de még sehol se tartottak (csak kb concept artnál, de az is rémes
lett szvsz)

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2007-07-10, 15:26:12
Rebuild kézikamerás trailer

Na, ebből aztán jó sok minden derült ki... :rolleyes:

ultimecia

Quote from: Solid Snake on 2007-07-10, 19:34:04
Quote from: Próféta on 2007-07-10, 15:26:12
Rebuild kézikamerás trailer

Na, ebből aztán jó sok minden derült ki... :rolleyes:

Ennél még a sima NGE-s trailer is jobb volt anno. Ott 1:30 volt maga a klipp, ebből 1:20 ilyen szöveg a maradék 10 secben meg angyalok bevonulása zene és max 1 seces gyors jelenetek. :D

Flaser

#368
Itt a rendes trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=Qw0qoOaL20Q&NR=1


PS.:
Misato's new design is love-love.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: Flaser on 2007-07-13, 11:31:34
Itt a rendes trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=Qw0qoOaL20Q&NR=1
De ez ugyanaz, mint az előző... még az a bigyó is pont ugyanott lóg bele a kamerába, a bal alsó sarokban...

motifator

Melyik előző? Ki postolta ezt a trailert hamarabb? Ez előtt én csak azt a feliratosat meg a kamu trailert találtam.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: motifator on 2007-07-13, 12:33:02
Melyik előző? Ki postolta ezt a trailert hamarabb? Ez előtt én csak azt a feliratosat meg a kamu trailert találtam.
Óóóó, megvan! Rosszat linkeltem be, ezért nem találtad  :redface:
:lame: voltam.

Solid Snake


Én

Nem vágom, mi új volt benne?

Darkstar

Quote from: Flaser on 2007-07-13, 11:31:34
http://www.youtube.com/watch?v=Qw0qoOaL20Q&NR=1

Quote from: AnonymousIt doesn't matter how many fucking times they "rebuild" it. If shinji is still the main character, it will suck. I don't know if you fags understand, but good stories have likable main characters.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

minuszmiki

Rei és Asuka is teljesen "likeable", főszereplőnek főszereplők, Anonymous fails.

Darkstar

Reit utálom (in b4 faggot, fail harder, etc), Asuka meg egyedül nem menti meg a sorozatot Shinjitől (max ha tényleg megöli).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

minuszmiki

Tiszteletben tartom a véleményed. :D

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

minuszmiki

Nem értek vele egyet, én Reit pl. kedvelem, de ízlés dolgában nem próbálom meggyőzni az embereket, mert nem sok értelmét látom.

Próféta

Quote from: Darkstar on 2007-07-14, 01:41:25
Quote from: AnonymousIt doesn't matter how many fucking times they "rebuild" it. If shinji is still the main character, it will suck. I don't know if you fags understand, but good stories have likable main characters.
Na ezzel nagyon mellélőtt. Van elég sok remek történet, amelyben ellenszenves alak szemén keresztül követjük a cselekményt...

ultimecia

#382
Quote from: Darkstar on 2007-07-14, 01:41:25
Quote from: Flaser on 2007-07-13, 11:31:34
http://www.youtube.com/watch?v=Qw0qoOaL20Q&NR=1

Quote from: AnonymousIt doesn't matter how many fucking times they "rebuild" it. If shinji is still the main character, it will suck. I don't know if you fags understand, but good stories have likable main characters.

4chan anonymus are faggots & fail :smile:

+Rei RULZ!

Member

Quote from: Darkstar on 2007-07-14, 01:41:25
Quote from: AnonymousIt doesn't matter how many fucking times they "rebuild" it. If shinji is still the main character, it will suck. I don't know if you fags understand, but good stories have likable main characters.
Csak egy példa: Death Note (sokaknak)
Nálam ugyanez vonatkozik az Elfen Liedre is, szóval Anonymous már megint csak vmi nagypofájú kezdő. Shinji meg akármennyire is gyík, de reális karakter, be van sz@rva, nagyon könnyen feladja és nehez dolgozen fel mindent. Rei nekem személyes kedvencem, Asukában meg kellemeset csalódtam az EoE-ban, szóval sztem a helyén van minden.

A film amúgy csak vmi újrafeldolgozás vagy végre újjászületik a világ (ha már kifújt)?

minuszmiki

No, tegnap nem volt már energiám, kelnem is kellett ma korán, de most kifejtem részletesebben is. Szóval nekem is Rei volt a kedvencem, a tsundere-archetípus Asuka szintén love. Shinji bár valóban emberi karakter, a sok nyavalygása miatt nem szerettem. De azzal nem értek egyet, hogy emiatt rossz lenne a sorozat, rám amikor néztem (az első animéim közt volt) nagyon nagy hatással volt. Inkább a sorozat befejezését szeretem egyébként, mivel a karakterek jelleme elég hangsúlyos szerepet kap végig, ezt bontja le az alapokig (inb4 zOMG DEEP!!!). Az EoE is elég látványos meg elborult volt, azzal sincs semmi bajom.

Flaser

A legtöbb férfi szereti a hatalmat, ezért drukkol ill. ért egyet a bully/aplha male-el; ugyanis a hatalom megszerzésére, s ezzel minnél több nőstény megszerzésére van genetikailag kódolva...

...legalábbis ez a program ALFA változata, amely megegyezik a hiénától kezdve, az orangutánon és a muflonon keresztül az emberig minden hímben.

A gond csak az, hogy mi szociális élőlények vagyunk, s az tette lehetővé, hogy leigázzuk a bolygót, hogy képesek vagyunk áldozatot hozni a közösségért.

....ez a BÉTA verziós program alapvetően megváltoztatja a játékszabályokat. Nem elég dominánsnak lenni, a közösségben is elismerésre kell szert tegyünk.

Ez jelenik meg az Evangelionban is, ahol a szereplők állandóan önérdek --><-- közösségnek megfelelés közt őrlődnek, s a lehetetlen ill. egymásnak ellentmondó elvárások közt kéne megtalálják önmagukat.

Azt állítani, hogy akármelyikük "idiótán" viselkedik, csak azt mutatja, hogy az illető már a magáévá tette valamelyik túlélési stratégiát, s irracionális módon ezen hitén keresztül akar mindenki mást is megítélni.

Pl. belegondoltatok már abba, hogy nem véletlen vannak háromságok a szereplkőkből:
Asuka, Shinji, Rei <----> Misato, Kaji, Ritsuko
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Zanador

Flaser: Ezekben a hármasokban te mit látsz?

Anonymous barátunkkal meg nekem se egyezik a véleményem. Én szeretem, ha valami kicsit hiányzik a tökéletes happy hangulatból..
Shinji általános megitélését szvsz az rontja le nagyon, hogy ő a csapat egyetlen tagja, aki nem képzett, felkészitett. Aki nem tud úszni, az naná, hogy fuldoklik a mély vizben. A többbiek (a felnőttek és a gyerekek is) mind tudták, hogy mire vállalkoznak, valamilyen céllal vagy fix elhatározásból mentek oda, neki max annyi volt, hogy megmutassa az apjának, hogy ő is ér valamit (ez később megint nem segitett neki, lévén Gendou nem foglalkozik vele, ha jól mennek a dolgok). Ilyen szempontból érdekes is Toji esete (igy is, meg érdekelt volna hogyan viselkedik, ha végülis tartósan benne tud maradni a csapatban), elvégre ő a normál hétköznapokban messze határozottabb, és nagyobb is a szája, mint Shinji-nek, de mint azt bemutatták, ismeretlen ellenséggel szemben ez sem menti ki (kár, hogy azt se mutatják mit szól hozzá amikor hivják pilótának).
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Member

Érdekes lenne tudni, hogyha Shinji ül mondjuk az EVA4-ben, akkor ki tud-e jutni belőle. (Tegyük fel, hogy akkora a harmónia ő és EVA4 között, mint EVA1-el).

ultimecia

Quote from: Member on 2007-07-14, 17:49:33
Érdekes lenne tudni, hogyha Shinji ül mondjuk az EVA4-ben, akkor ki tud-e jutni belőle. (Tegyük fel, hogy akkora a harmónia ő és EVA4 között, mint EVA1-el).

Az spec lehetetlen mivel az EVA1 ben benne van az anyja is :smile:
Az EVA4 tudatra ébredt így azt az égvilágon senki sem tudta volna megállítani belülről..
Kijutni meg azért nem tudott belöle mert ránőtt némi szövet a kapszulára, és simán fizikai akadálya volt. Amikor az EVA4 tudatra ébred a pilóta gyak csak dísznek volt benne. Peche volt :lazza:

.Attila

Na és ez most megint vmi digitális felújítás lesz, vagy történetileg is hoznak bele valamit?