Neon Genesis Evangelion - SPOILERS

Started by katz, 2005-07-09, 12:52:58

Previous topic - Next topic

Solid Snake

Quote from: .Attila on 2007-07-14, 22:32:06
Na és ez most megint vmi digitális felújítás lesz, vagy történetileg is hoznak bele valamit?

Úgy tudom, hogy bele fognak szőni új történeti szálakat is.

Próféta

Trailer, immár egészben, rángatózó kamera nélkül:
youtube
stage6 (jobb minőség)

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2007-07-16, 00:14:49
Trailer, immár egészben, rángatózó kamera nélkül:
youtube

A háttérzene (Fly Me To The Moon remix-e) és az animáció alaposan fel lett turbózva mai szintre.  :appl: :hopp:

minuszmiki

Quote from: Solid Snake on 2007-07-16, 00:54:29
A háttérzene (Fly Me To The Moon remix-e) és az animáció alaposan fel lett turbózva mai szintre.  :appl: :hopp:
Nekem is tetszik mindkettő, várom. :)

Draconire


motifator

Shinjinek egész értelmes feje van. Ok, nagyjából az eredeti karakterdizájn, de néhány szögből egész másképp néz ki.
A lényeg, hogy tetszik az új artwork, még ha eddig csak ilyen kevés is volt látható belőle.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Solid Snake

Quote from: motifator on 2007-07-25, 19:56:48
Shinjinek egész értelmes feje van.

Egyetértek. Az lenne az igazi, ha Hideaki Anno eszközölne némi jellemváltozást is Shinjiben, hogy ne tűnjön annyira mega-emo-nak, mint az eredeti NGE-ben.

Manitu

Ne. Úgy jó ahogy van, akkor is, ha élőben pár mondatnyi társalgás után biztos fölképelném :)


Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-07-25, 22:16:10
Ne. Úgy jó ahogy van, akkor is, ha élőben pár mondatnyi társalgás után biztos fölképelném :)
Élőben én bírnám Shinjit mert akkor és addig üthetném amikor és ameddig jólesik. :D
Egyébként tuti nem fogják megváltoztatni, manapság trendy emo-nak lenni...

Member

Remélem, végiggondoltátok véleményetek megfogalmazása közben, hogy ti mit tennétek, ha 1x csak eva pilóták lennétek. :rolleyes:

Solid Snake

Quote from: Zsiga on 2007-07-25, 22:30:28
Egyébként tuti nem fogják megváltoztatni, manapság trendy emo-nak lenni...

Amíg a haja nincsen belefésülve a szemébe, addig nincsen gond.  :lazza: :haha:

Zsiga

Quote from: Member on 2007-07-25, 22:35:38
Remélem, végiggondoltátok véleményetek megfogalmazása közben, hogy ti mit tennétek, ha 1x csak eva pilóták lennétek. :rolleyes:
Hülye vagy? Tizensok méteres vadállat mecha-t vezetnék egy brutális kéziágyúval felszerelve? I'd be the God of Hell Fire...  :lazza:  :hopp:

Én

Ja, és az S2-vel még csak ki sem baszhatnak veled áramlehúzással :D
BTW, Shinji legalább trú.

Manitu

Mindenki szidja szegény srácot, de belegondoltatok mi lett volna a sorozatból, ha normális lett volna? Egyáltalán, ki nézne meg egy olyan filmet/sorozatot/animét, amiben minden szereplő teljesen átlagos, normális ember? Abban nincsen semmi érdekes. Különleges vagy defektes karakterek kellenek, arra vevő az ember. Lehet szeretni vagy utálni a főhőst, de legalább nem maradsz közömbös.

Quote from: Zsiga on 2007-07-25, 22:50:11
Hülye vagy? Tizensok méteres vadállat mecha-t vezetnék egy brutális kéziágyúval felszerelve? I'd be the God of Hell Fire...  :lazza:  :hopp:
Agreed. Csak sajnos már túlkoros vagyok hozzá :__devil:


Member

Nem tudom, Zsigu, hogy te továbbra is "God of Hell Fire" lettél volna, amikor összefutsz az első böhömebb angyallal vagy a saját barátodat kellene az evájával együtt széttépned. :rolleyes:

Én

Btw 50 méteres, de csak hogy kötekedjek :P (valahol írták, asszem aoianimen)

Zsiga

Quote from: Member on 2007-07-25, 23:23:59
Nem tudom, Zsigu, hogy te továbbra is "God of Hell Fire" lettél volna, amikor összefutsz az első böhömebb angyallal vagy a saját barátodat kellene az evájával együtt széttépned. :rolleyes:
Tizennégy éves "kisgyerekként" valószínűleg belőlem is az lett volna mint Shinjiékből, így 22 éves retardált pszichopataként szerintem az EVA-m elsírná magát sync után amikor megtudja a betegebb gondolataimat. :D

Én: Igaz, látszik is az épületekhez képest hogy milyen nagyok, csak hirtelen a "standard" mecha méret ugrott be. (Pl. Mechwarrior, FMP, Gundam-ek, stb...)

Solid Snake

Quote from: Manitu on 2007-07-25, 23:21:29
Különleges vagy defektes karakterek kellenek, arra vevő az ember.

Ez azért nem 100%-ig igaz, habár az valóban tény, hogy igaz (kukacoskodó mód: 83,58%-ban igaz  :__devil:). Általában az azonosuláson van a lényeg. Az ember ilyen pszichológiai műveknél akarva-akaratlanul a saját élettapasztalatai alapján mérlegel és méri fel a karaktereket. Aki pl. folyton depis, az szimpatizál Shinji-vel. De aki érettebb, racionálisabb gondolkodásmódja van, az egy idő után már adott volna neki egy atyai pofont (akárcsak én, néhol már túlzás volt, amit művelt). Velem is volt már úgy, hogy egy széles körökben bálványozott karaktert unalmasnak tartottam, míg egy átlagos figurát, átlagos problémákkal, megfelelő jellemrajzi ábrázolásmóddal érdekesnek találtam.

Ennek ellenére azonban igazad van: a különcök vonzzák a figyelmet (elég, ha ránézel az avámra ;)).

Member

Ilyen csődepis nem voltam még soha, de én nem kevertem volna le neki. Gendou-val viszont néha elbeszélgettem volna, egy rohammentő társaságában.

Kuroi Tenshi

Quote from: Solid Snake on 2007-07-25, 22:12:35
Egyetértek. Az lenne az igazi, ha Hideaki Anno eszközölne némi jellemváltozást is Shinjiben, hogy ne tűnjön annyira mega-emo-nak, mint az eredeti NGE-ben.
Az nem lenne az igazi.
Éppen az a lényeg, hogy akkora anti-hős jellem: a körülötte lévő összes lány és nő
is keményebb nála; töketlen, tehetetlen; és mégis neki (is) kell ezt a nehéz feladatot
és a vele járó felelősséget viselnie. Már az elejétől bele volt kódolva az emiatti dep-
ressziója, összeomlása, beleőrülése; és szerintem ez volt az igazi lényege a sorozat-
nak: nem a látványos akcióelemek, hanem egy tanulmány az összeomlásról.

motifator

 :tezsvir:
Én is csak a modernebb artwork-öt üdvözöltem, remélem a karakterek személyisége nem fog változni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga



kelvor

Ez a Beautiful World egész jó szám. Rákkattantam. :smile:

Kayama

Quote from: Manitu on 2007-07-25, 23:21:29
Mindenki szidja szegény srácot, de belegondoltatok mi lett volna a sorozatból, ha normális lett volna? Egyáltalán, ki nézne meg egy olyan filmet/sorozatot/animét, amiben minden szereplő teljesen átlagos, normális ember? Abban nincsen semmi érdekes. Különleges vagy defektes karakterek kellenek, arra vevő az ember. Lehet szeretni vagy utálni a főhőst, de legalább nem maradsz közömbös.

Quote from: Zsiga on 2007-07-25, 22:50:11
Hülye vagy? Tizensok méteres vadállat mecha-t vezetnék egy brutális kéziágyúval felszerelve? I'd be the God of Hell Fire...  :lazza:  :hopp:
Agreed. Csak sajnos már túlkoros vagyok hozzá :__devil:

Túlkoros? Akkor jön a 400%-os szinkron akkor meg még kajálni se kell kijönni... :rotfl:

chilip


Rage

Ha már feltettem, miért ne: http://sysonline.hu/rage/bw.flac (Utada Hikaru - Beautiful World single, level 8 FLAC)
Egy kérés: jó lenne, ha a linket nem látnám viszont iwiw-en, fórumokon, torrent oldalakon stb. Köszönöm. (Voltak már rossz tapasztalataim ilyesmivel, ezért az elővigyázatosság.)

Ja, és enjoy. :D
痛みを感じる方向に、出口がある!

ignus

Amúgy mikor is jön ez az új verzió? Lehet erről már tudni valamit?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

kelvor

Kösz Rage! :smile:

ignus: animenews-on én 09.01-t olvastam az elsőnek.

ignus

Quote from: kelvor on 2007-08-29, 12:03:23
Kösz Rage! :smile:

ignus: animenews-on én 09.01-t olvastam az elsőnek.

Ejjj... akkor nem leszek itthon... mindegy, majd utána, köszi

:_off: avatarod miből/ki?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."