Neon Genesis Evangelion - SPOILERS

Started by katz, 2005-07-09, 12:52:58

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: Prof. William on 2007-11-07, 14:46:40
Ha esetleg alternatív befejezésnek megcsinálnák a RE-TAKE manga sztoriját akkor csettintenék hogy "Ez igen! "
:tezsvir: Bár kétlem hogy egy doujinshiből vennék a forgatókönyvhöz az ötletet. Különben is, melyik verzióját, mert ha lehet az még kuszább és szimbólikusabb, mint az eredeti :D


Én

[spoiler=Different&low-grade joke]Ma láttam Shinji kocsiját Budán, egy régi, piros skoda volt, EVA-001 rendszámmal. Azt hittem, többre tellik neki... Lefotózni sajnos nem tudtam, buszon voltam. :P [/spoiler]

Prof. William

Mit vártál egy ilyen nyafogó kis emo lúzernek milyen kocsija legyen? :)

Lehet hogy egy jó időben elcsattano atyai pofon (esetleg pofonsorozat) helyretette volna a skacot és akkor épkézláb vége lett volna. :)

Kayama

Ha már piros, akkor legalább 002-re végződhetne az a rendszám... :D

Én

De Asukának nem lehet Skodája :D Lehet, hogy egy tűzpiros sportmerci valahol németben pont ilyen rendszámmal parkol :szemuveges: Az anyja lelke extrának számít? Mert akkor még rá kell fizetni...

Zsiga


Én

105-ösre gondoltam
[spoiler=Where's my Unit 02?][/spoiler]

hargharg

"me*ik animet..." topikban a rovid velemeny, itt az idevagobb.
veletlenul beleolvastam eme topik filozofus reszebe, hal'istennek csak 4 hozzaszolasig jutottam, mielott felebredtem volna, megusztam nagyobb fertozes nelkul. : D
nojo, azert egy kicsit rongalom masok agytekervenyeit en is a magam modjan.
eloszor is: barmit bele lehet magyarazni barmibe. ha valaki ugy gondolja, meg tudja magyarazni, hogy 1+1 az miert nem 2, az eg miert nem kek.
ezert aztan felesleges tul me*re nyulni a dolgokba.
masodszor: termeszetesen Rei-nek szurkoltunk vegig, filozofus reszbol ezt pont olvastam: mimaascht valaszthattam volna, mint a "superego"-t? : D
harmadszor: szoget utott a fejembe, hogy vajon az EVA-kat csak i*en mentalis/lelki beteg egyenek tudtak iranyitani, vagy az egesz csak veletlen? ^_^
meg, hogy ugy gyakorlatilag a stab valamennyi fontosabb tagjanak van valami eszeveszettul nagy problemaja. nehany cihologust/cihiatert (sose birom megjegyezni, hogy me*ik) igazan alkalmazhattak volna. ^_^ (igen-igen, tudom, hogy normalis emberekrol-he*zetekrol nem szol anime, csak vicc volt. : D)
no, mindegy, tovabbra is remeljuk, hogy majd ha vilagvege lesz, nem az USA vagy Japan kezeben lesz a sorsunk.
ui: azert ide is berakok egy Rollins Band szamot, bar tudom, ez se segitett volna. : /
rofl

Én

Quote from: hargharg on 2007-11-16, 06:31:08
szoget utott a fejembe, hogy vajon az EVA-kat csak i*en mentalis/lelki beteg egyenek tudtak iranyitani, vagy az egesz csak veletlen?
Ja, nekik erősebb az AT Field-jük, mert kevesebb kapcsolatuk van a külvilággal, vagy valami ilyesmi...

Zanador

Quote from: Én on 2007-11-16, 21:20:39
Quote from: hargharg on 2007-11-16, 06:31:08
szoget utott a fejembe, hogy vajon az EVA-kat csak i*en mentalis/lelki beteg egyenek tudtak iranyitani, vagy az egesz csak veletlen?
Ja, nekik erősebb az AT Field-jük, mert kevesebb kapcsolatuk van a külvilággal, vagy valami ilyesmi...
Jah, az AT Field-re gondolok én is. Meghát ráhangolódni egy Eva-ra is jobban lehet, ha éppen nincs semmi "IRL" dolog ami foglalkoztatná őket.. Shinji-nek és Asuka-nak párszor gondot is jelentett, hogy máson törték a fejüket, és nem tudtak rendesen öszpontositani.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Dreamcleaver

huh tényleg? akkor egy ilyen no life csávó mint én tökre cool EVA pilóta lenne. Várjatok mégsem...folyton az ecchi animék ugranának be és vonnák el a figyelmemet.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

#551
Jaja... Az EVA-kat igazából csak az emók vezethetik .:) Vagy a full érzelementesek...

Ezért volt Rei tökéletes. :)

Member

Szóval akkor ültessük be a No Thanx-et az evákba? Vagy legalább tegyünk be egy kazettás magnót, amibe az ő kazettájuk direkt beleragadt?

Solid Snake

Quote from: Member on 2007-11-16, 23:22:00
Szóval akkor ültessük be a No Thanx-et az evákba? Vagy legalább tegyünk be egy kazettás magnót, amibe az ő kazettájuk direkt beleragadt?

[spoiler][/spoiler]

Kuroi Tenshi

Quote from: hargharg on 2007-11-16, 06:31:08
eloszor is: barmit bele lehet magyarazni barmibe.

ha valaki ugy gondolja, meg tudja magyarazni, hogy 1+1 az miert nem 2

harmadszor: szoget utott a fejembe, hogy vajon az EVA-kat csak i*en mentalis/lelki beteg egyenek tudtak iranyitani, vagy az egesz csak veletlen? ^_^
Belemagyarázás akkor van, ha nincs rá legalább valami kis utalás, hogy
az úgy van - itt viszont nagyon sok kis utalás van sokmindenre ;)

Simán. 1+1=10
[spoiler]Kettes számrendszerben :D[/spoiler]

Az EVA nem gépezet, lelke van. Konkrétan ;)
Hint:
- vala egy baleset régen, amiben valaki eltűnt...
- nem Shinji volt az első, aki feloldódott egy EVAban...
- "She, who chose to stay inside the EVA..."
- + egyéb utalások
Na? ;)

[spoiler]Ikari Yui, Shinji anyja :)
Csak olyan gyerekek tudták irányítani az EVAt, akiknek diszfunkcionális,
csonka családjuk volt, nem volt anyjuk; és valszeg fordítva is így volt;
a legmagasabb szinkronizáció és a legerősebb teljesítmény akkor volt,
amikor a legnagyobb veszélyben voltak: azaz az anya-ösztön alapján
védték a gyerekeket.[/spoiler]

Quote from: Prof. William on 2007-11-16, 23:01:19
Ezért volt Rei tökéletes. :)
Tényleg? Akkor nézd csak meg az első indítást ;)
[spoiler]Igaz, Rei kicsit más tészta. Ikari Yui klón/hibridje; az EVA pedig Yui
lelkét tartalmazza. Amikor először egyesültek újra, és megtudta, hogy
Gendo mit művelt vele/akart elérni, meg akarta őt ölni; nem sikerült,
ezért "magával" próbált végezni (a kapszulát tartalmazó fejet a falba
verte, a kapszulát túlhevítette)[/spoiler]

Prof. William

#555
Quote from: Member on 2007-11-16, 23:22:00
Szóval akkor ültessük be a No Thanx-et az evákba? Vagy legalább tegyünk be egy kazettás magnót, amibe az ő kazettájuk direkt beleragadt?

Indítási procedúra...

- Az angyal nagyon erős! XY rendszert bekapcsolni! Entry Plugint behelyezni! AT field maximumon! No Thanx kazetta indul 5-ös hangerőn!
- Az angyal túl erős uram! 
Gendo higgadtan.
- Indítsák... a TOKYO HOTEL CD-t! 
Döbben arcok...
- DE uram! Az ekkora EMO szintet még sosem próbáltunk! Nem tudjuk Shinji...
- Indítsák! - dörög Gendo!

És kezdetét veszi a harc...

Én

-Fiam. Ülj be.
-Ez az Shinji! Nem szabad elfutnod!
-De... De én nem tudom megcsinálni! Ennyi EMO... Én még csak Linkin Parot hallgattam!
-Hmpf. Rendben, ha ennyire vagy jó... Ritsuko!
-Igen, uram?
-Hozzátok Sasuke-t!
-:-o De ő még mindig a másik sorozatban rinyál uram!
-Hozzák.

bandiras2

QuoteTényleg? Akkor nézd csak meg az első indítást ;)
[spoiler]Igaz, Rei kicsit más tészta. Ikari Yui klón/hibridje; az EVA pedig Yui
lelkét tartalmazza. Amikor először egyesültek újra, és megtudta, hogy
Gendo mit művelt vele/akart elérni, meg akarta őt ölni; nem sikerült,
ezért "magával" próbált végezni (a kapszulát tartalmazó fejet a falba
verte, a kapszulát túlhevítette)[/spoiler]
[spoiler]
Az nem az EVA01, hanem az EVA00 volt. Abban nincs lélek. EVA02-ben szintén van valami. Annak idején Zeppelin professzor kimászott ugyan belőle, de többé nem volt önmaga.
A berserker Rei mentális instabilitásából következett. Miután látta hogy mennyire fontos Gendonak, több probléma nem volt. Mondjuk a 00 amúgy is elég instabil, lévén prototipus egység. Shinji is megjárta vele. Rei lenyomatot hagyott az EVA ban, és ezzel összeakadt.

[/spoiler]
Press any key to continue and any other key to quit.

Én

Quote from: bandiras2 on 2007-11-18, 13:07:45
[spoiler]
Az nem az EVA01, hanem az EVA00 volt. Abban nincs lélek. EVA02-ben szintén van valami. Annak idején Zeppelin professzor kimászott ugyan belőle, de többé nem volt önmaga.
A berserker Rei mentális instabilitásából következett. Miután látta hogy mennyire fontos Gendonak, több probléma nem volt. Mondjuk a 00 amúgy is elég instabil, lévén prototipus egység. Shinji is megjárta vele. Rei lenyomatot hagyott az EVA ban, és ezzel összeakadt.

[/spoiler]
[spoiler]Mindgyikben kell legyen lélek, nem tudnának AT Fieldo-t nyomni. + A szinkronizálás is ezen múlik, vagy mi.[/spoiler]

Kuroi Tenshi

Quote from: bandiras2 on 2007-11-18, 13:07:45
[spoiler]
Az nem az EVA01, hanem az EVA00 volt. Abban nincs lélek.
Annak idején Zeppelin professzor kimászott ugyan belőle, de többé nem volt önmaga.
A berserker Rei mentális instabilitásából következett. Miután látta hogy mennyire fontos Gendonak, több probléma nem volt.
[/spoiler]
[spoiler]
Ebben nem lennék ilyen biztos ;) A dummy plugokra Rei volt írva, és az EoE-ben
is Kaworu volt írva a többi EVAnál.
Erre nem láttam utalást, csak arra, hogy beleőrült a munkájába.
Rei tudta, hogy kicsoda, micsoda és miért fontos. De azt is tudta, hogy nem ő
(az éppen élő egyik klón) a fontos Gendonak, hanem a feladat, amit betölt.
[/spoiler]

Én

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-11-18, 15:51:14
[spoiler]
Erre nem láttam utalást, csak arra, hogy beleőrült a munkájába.
Rei tudta, hogy kicsoda, micsoda és miért fontos. De azt is tudta, hogy nem ő
(az éppen élő egyik klón) a fontos Gendonak, hanem a feladat, amit betölt.
[/spoiler]
[spoiler]Egy része EVA-02-ben maradt, nem? Asszem mondták is, meg ugye EoE-ben beszélt is Asukához belőle.
Eleinte nem tudta szerintem... Az a körkörös DNS-szerű angyal mondta el neki, utána látszott is, hogy ráöbbent, meg ugye EoE-ben: "Nem leszek többé a bábod" nem hiszem, hogy ez puszta pálfordulás lett volna.[/spoiler]

bandiras2

Zeppelin professzor nem a munkába őrült bele, illetve közvetve igen. Yui mentálisan stabil és boldog volt, az EVA-ban a jövőt látta. fel is oldódott. Zeppelin profeszor magánéleti gondokkal küszködött Asuka apja miatt. Ő emiatt jobban ellenállt az összeolvadásnak. kérdés megérte-e. Asukát sem ismerte fel lányának, egy babát nevelt, majd felkötötte magát. Pont Asuka volt aki megtalálta.

II. Ayanami Rei csak egy kislány volt. Szüksége volt szeretetre. Mikor látta hogy mennyire fontos Gendónak, nem volt több problémája a 00 egységel. Shinjihez is vonzódott, Shinji végig fontos volt számára. a harmadiknak már nem számított Gendo, csak Shinji.

Kensuke Aida ugyanúgy alkalmatlan pilótának mint Yui volt. Szinte szerelmes a gépekbe, ha kapna egy saját evangeliont, imádná. Az első alkalommal szinkrontúlfutás és fluidizáció.
Press any key to continue and any other key to quit.

Kuroi Tenshi

Egyre több olyan dolgot állítasz, amire nincs utalás a sorozatban.
Valami forrást is írhatnál hozzájuk, mert bár van mögötte valami
logika, inkább belemagyarázásnak tűnik.

Quote from: bandiras2 on 2007-11-18, 18:11:40
Yui mentálisan stabil és boldog volt, az EVA-ban a jövőt látta. fel is oldódott.
Zeppelin profeszor magánéleti gondokkal küszködött Asuka apja miatt. Ő emiatt jobban ellenállt az összeolvadásnak. kérdés megérte-e.
II. Ayanami Rei csak egy kislány volt. Szüksége volt szeretetre. Mikor látta hogy mennyire fontos Gendónak, nem volt több problémája a 00 egységel.
Ehhez képest EoE-ban Yui/EVA01 harapta ketté Gendo-t, aki "elkárhozott".
Erre nem sok utalást láttam; apjáról egy szó sincs a sorozatban.
Már az I. Rei-nek is megvolt a tudata, emlékfoszlányai, és ezek okozták a
halálát. Kétségei, problémái továbbra is voltak az egésszel, csak beletörődött,
hogy Gendo a klónjaival így is, úgy is elvégezteti a feladatot.

Én

K_T szerintem te jó rég láttad a sorozatot. Azt pl mondták is, hogy Zeppelin a férje miatt is kezdett szétesni, mikor "babázott" mondogatta is: "Apa elhagyott minket, Asuka..."
Az EoE-ben pedig pont hogy nem trődött bele Rei, ellenszegült, a sorozatban... nem tudom, de az elején ott se vágta a dolgokat, mert a 16. angyal világosította fel. Ezek mind-mind benne voltak a sorozatban.

Kuroi Tenshi

Rég láttam, az tény. Asuka apjás rész ki is ment a fejemből :o
Reinél a sorozatról beszéltem; EoE vége már más, akkor már nem
voltak klónok. Rei I viszont tudott pár dolgot, amit máshogy nem
tudhatott volna. sztem. Rei II sokszor is utalt arra, hogy azért
él, hogy egy feladatot teljesítsen; de nem értékelte sokra az
életét, ami ugyancsak többször megjelenik.

Seth

Leszedhető Rebuild-ról még semmi? Mikor jön ki dvd-n japóknál?

Solid Snake

Quote from: Seth on 2007-11-19, 13:45:22
Leszedhető Rebuild-ról még semmi? Mikor jön ki dvd-n japóknál?


Úgy tudom, december elején. De ha tévednék, akkor valaki javítson ki.  :smile:

kikuchiyo

Failure is the default option


Manitu