Neon Genesis Evangelion - SPOILERS

Started by katz, 2005-07-09, 12:52:58

Previous topic - Next topic

Flaser

Várjunk még egy kicsit az ítélettel. Lucas bácsi simán nem tud forgatókönyvet írni, ezt már Coppola is megmondta neki. (Amikor anno a THX-et csinálták együtt). Aztán mit ad Isten, hát pontosan ezt tette...és szar volt mind.

A minden döcögőséggel együtt és nosztalgiával együtt, azért az eredeti Project Eva-n érezni lehetett, hogy spóroltak a pénzzel, s minden művésziség dacára azért nem biztos, hogy minden elevator jelenet 5 perces kell, hogy legyen.

A probléma az, hogy az 1. mozi szinte semmi újat nem mondott, s minden betett jelenet puszta fanservice-nak ill. poéngyilkosnak tűnik. Valójában sztem. csak minnél többet kellett ebbe a moziba zsúfolni, s emiatt tényleg nem az a "kontemplatív" mint az eredeti sorozat volt. Majd a többi mozival együtt meglátjuk mit hoz ki Anno bácsi az egészből.

Személy szerint örülök, hogy mer kemény kézzel rendezni, s kérlelhetetlenül megvágni az egykori, ma már "szentírássá" magasztalt művét. Josh Whendon is ezt tette a Serenity-vel. Csak míg ott már eleve a dolgok sűrűjébe vághatott, addig Anno nem folytathatta simán az elvarratlan szálaknál. Szép jó, de semmi igazzaaan újat nem mutatott az első mozi. Másrészről már úgyis kívülről fújjuk az első pár részt, úgyhogy eddig ez szemgyakorlat volt nekünk.

Meglássuk...
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

motifator

Quote from: bimanc on 2008-04-28, 03:47:10
Quote from: motifator on 2008-04-27, 15:05:15
a fordító nem fárasztotta magát a technikai kamu maszlaggal, így egy csomó helyen hiányzik a felirat

What? Emlékeim szerint minden mondatot lefordítottam, konkrétan most a

Zero Control forcibly linking G-Mold Equipment.

sor jut eszembe, amit nem értettem, de ha leírnád ami nem stimmelt, akkor kijavítom, amint időm lesz rá. Mint ahogy az időzítést, egyebeket is. Köszi előre is.
Nálam rengeteg helyen hiányzott az, amit a háttérben beszélnek. Az akciójelenetek alatt a rádiós dumák, pl. az eva kilövéseknél a rengetek elhadart technikai kamu, de akár az is, amit néhány iskolai jelenetnél a háttérben Shinjiék osztálytársai mondanak(legalábbis most így rémlik). Ezek mind olyan dialógusok voltak, ahol a beszélő szereplők egyáltalán nem voltak képernyőn, csak azért volt feltűnő, mert itt-ott hosszasan mentek ezek a szövegelések, és nem volt közben semmi felirat.
Mint mondtam, az időzítés alatt sikerült egy kicsit kiherélnem a feliratodat, elképzelhető az is, hogy én csesztem el ezeket a részeket is, azért hiányoznak/nem látszanak. Ennek most nem nézek utána jobban, esetleg valamikor később, Ha mégis így lenne, akkor bocsi.
De mint írtam, semmi lényeges nem hiányzott, az összes fontos dialógus le volt fordítva, és a fordítás minőségével, stílusával se volt semmi gond. Szal no offense meant, köszi a feliratot  :cool: :merci:

@Flaser:
:tezsvir:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

bimanc

Motifator: Ha ugyanarra gondolunk, akkor azok a szövegek az angol verzióban sem voltak benne. Legalábbis arra emlékszem, hogy hiányoztak ilyen háttérben lezaljó párbeszédek. Viszont voltak mondatok, amikkel meggyűlt a bajom, szóval fordítási hiba azért lehet benne sajnos. De azért köszi a dícséretet.

Flaser: Valamennyire egyetértek veled, de szerintem nem csak szimplán egy összefoglalás volt az első film. Nekem legalábbis alapból más hangulatot adott, mint a sorozat, és ráadásul van egy-két változtatás, aminek hatására elképzelhető, hogy más lesz a sztori is. Gondolok itt olyanokra, mint hogy Shinji barátai végül mégis felhívták őt, és ő megkapta a bátorító üzeneteket, méghozzá a legjobb pillanatban. Ezért fel tudta dolgozni, hogy mit is várnak el tőle, és emózás helyett a harcot választotta. De az is lehet, hogy nem fogják ezt felhasználni a továbbiakban és megy tovább a történet, mint  eredetileg. (A preview nem ezt támasztja alá)

Én

Megnéztem, nagyon bejött a graf, volt pár érdekesség is.
[spoiler]Pl, hogyhogy a 4. volt az első megvert angyal? És mire mondta Kaworu a végén, hogy the third? Nem a SEELE főnök, mert az 1, nem Shinji, mert akkor minek az again, Lilith? Nem úgy volt hogy őt nem tudjuk, vagy a 2.? Lesz valami szarkavarás ezzel kapcsolatban is, feltételezem.[/spoiler]
Jó volt a lézeres angyal a végén, bár talán csöppet túlspilázták. :smile: 1 dolog nem tetszett még: az arcok mintha megnyúltak volna, más volt, mint amit megszoktam. De amúgy zsír volt az egész, csak kár, hogy még legalább 9001 hónapot kell a következő részre várni...

Flaser

Shinji = Third Child

"The Third is the same" ---> Shinji is the same. Kaworu is still GA-(R?No wai!)-AAY for him.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Én

"The third again? You never change, do you?" Szóval ez alapján ismernie kéne akiről beszél. De végiggondoltam, és más tényleg nem nagyon lehet.

Próféta

Most végeztem a Rebuild 1-gyel. Hááát.... ez így nem film. Se füle, se farka, csak eszméletlen jól néz ki, és Shinji nyavalyog; e kettő között a sorozatban mintha meglett volna a kötőanyag, ami érthetővé, átélhetővé teszi ifjabb Ikari érzéseit, itt ez nem sikerült. Amúgy egyetértek motifatorral, különösen abban, hogy
Quote from: motifator on 2008-04-27, 02:34:28- ja, és iszonyat durván jól néz ki

Quote from: Én on 2008-04-28, 22:28:39The third again?
Jaja, ezt nem vágom.

kikuchiyo

Failure is the default option

Manitu

Rebuild 1 megnézve:
Quote from: motifator on 2008-04-27, 02:34:28- ja, és iszonyat durván jól néz ki
ebből szállóige lett :)

Alaposan átgyúrták, modernizálták az egészet... nem tegnap láttam mondjuk a sorozatot, de nekem pl úgy rémlik a Selee monolitok sima fekete hasábok voltak, egy piros számmal, meg a voice only felírattal. Ehez képest ami a filmben volt illúziórombolóan csicsás. Van, amihez azért nem kellett volna hozzányúlni ::)
Ahogy valaki fentebb írta (asszem talán kiku), ezt inkább a sorozat rajongóinak készítették, és mint ilyennek valóban nem okozott problémát a történet fonalának megértése. Volt néhány pont, ami a sorozat ismerete nélkül egyenlőre csak lóg a levegőben, Human Instrumentality Project, Unit 02 és 03, meg hasonlók, de ezek nélkül meg később lenne erőltetett a hirtelen felbukkanásuk. Végülis nem egymagában kell ennek értelmesnek lennie, hanem majd a másik négy résszel együtt.

Összességében tetszett, újra beleszerelmesedtem Hayashibara Megumi hangjába, és egy NGE újranézés is nagyon érik mostmár :)


kikuchiyo

Quote from: Manitu on 2008-05-05, 01:45:34
Rebuild 1 megnézve:
Quote from: kikuchiyo on 2008-04-27, 02:34:28- ja, és iszonyat durván jól néz ki
ebből szállóige lett :)

Ahogy valaki fentebb írta (asszem talán kiku)
Nagyon helyes, hogy minden zseniális gondolatot nekem tulajdonítasz (BTW a helikoptert is én találtam fel), de ezt ezúttal véletlenül Próféta írta (már megkapta a büntetését érte).

Quote
Összességében tetszett, újra beleszerelmesedtem Hayashibara Megumi hangjába, és egy NGE újranézés is nagyon érik mostmár :)
Reinipples?
Failure is the default option

Manitu

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-05, 02:12:35
Quote
Összességében tetszett, újra beleszerelmesedtem Hayashibara Megumi hangjába, és egy NGE újranézés is nagyon érik mostmár :)
Reinipples?
yup :) btw, a következő részbe fanservicet igértek. Tanoshimi ^^


motifator

Az ANN nem igazán szereti a hotlinkinget, úgy látszik (nyomj egy Ctrl+F5-öt, és te is látni fogod).
Mindenesetre erre gondoltál, ugye?


Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Jó, töröltem is, és igen, arra gondoltam  :muhahah:

kelvor

Phew, tudod ki enne ebből.  :D Hamutálnak viszont még el is menne.

motifator

Én simán ennék belőle, mondjuk szerintem messze a Longinus villája a legkúlabb  :jee:
Miközben a fenti képet kerestem, találtam még ilyesmit.
Az obentók durván néznek ki :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kelvor

Quote from: motifator on 2008-05-06, 20:37:45
Az obentók durván néznek ki :D

Azok viszont tényleg guszták, Pen-Pen-nek simán leharapnám a fejét.  :angyali:

fraglimiter

Ha jol latom nem is egy japan kavezo/etterem tart Evangelion menuket amig ki nem jon a dvd-s You Are [NOT] Alone. link
Nyaron szivesen szurcsolnem a hideg narancslevet egy olyan Rei-es poharbol!  :cool:

Próféta

Quote from: Ymir on 2008-08-08, 13:33:35
http://www.youtube.com/watch?v=gSCn82t6a18 ez a híres evangelion endingje? ::)
A kilencedik epizódjának, mármint. Mindegyiknek kicsit más. Az OST-ken rajta van az összes zenéje :D
És az általad linkelt videó elejére be van vágva valami más is (eye-catcher a közepéről, meg epizódcím).

motifator

#648

[spoiler]2009 nyár eleje? Akkor kb. 2010 eleje-közepére számíthatunk normálisabb minőségű ripre.
Bazze, totál vénember leszek, mire mind a 4 rész kijön :D[/spoiler]

Edit:[spoiler=A beígért új karakter a második film plakátján][/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

[reserved]

Én

Lurk moar. :ejnye:
Új, 4 részes eva film 2. része.

NLZ

Érdekes? Mármint az első része.
[reserved]

motifator

95% recap, de vizuális orgazmus. Rajongóknak must see  :jee:
Amúgy meg csak egy este az egész, egy próbát tehetsz vele.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

bimanc

Szerintem azért több recapnél. Igaz, hogy nagyjából ugyanazokat a jeleneteket használták, csak felújítva, de a karakterfejlődést én másmilyennek éreztem. A vége meg szimplán király.

Solid Snake

Quote from: motifator on 2008-10-06, 21:36:08
95% recap, de vizuális orgazmus. Rajongóknak must see  :jee:
Amúgy meg csak egy este az egész, egy próbát tehetsz vele.

Azóta már készült hozzá angol (esetleg magyar) felirat?
Nekem már vagy fél éve megvan RAW-ban,
[spoiler][Zero-Raws] EVANGELION - 1.01 You are (not) alone. [DVD](1280x720 H264 AC3 6.1ch Chap)[/spoiler]
és hát már ideje lenne végre megnézni.  :hehe:

motifator

Igazad van, a recap nem jó szó rá. Inkább remake, vagy valami.
Mindenesetre itt az én eléggé szétesett beszámolóm az első filmről.

@Solid Snake:
Én hallottam, hogy van egy magyar TFP szerver, vagy mi, amin vannak ilyen perverz kínai rajzfilmek. Na ott állítólag fent van egy verzió, ami elég nagynak és elég feliratosnak néz ki. Amúgy a szerveren van még sok más ilyen erőszakos kínai rajzfilmek, csak a fórumra ne menj fel, mert tele van trollokkal.

Magyar feliratért meg nézz fel az animefüggőkre.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Solid Snake

Quote from: motifator on 2008-10-06, 22:42:53
@Solid Snake:
Én hallottam, hogy van egy magyar TFP szerver, vagy mi, amin vannak ilyen perverz kínai rajzfilmek. Na ott állítólag fent van egy verzió, ami elég nagynak és elég feliratosnak néz ki. Amúgy a szerveren van még sok más ilyen erőszakos kínai rajzfilmek, csak a fórumra ne menj fel, mert tele van trollokkal.

Yay, köszi!  ^^
Az különösen jó, hogy a felirat külön van fent, így nem kell az egész animét leszedni.
Eszembe nem jutott volna ott keresni.  :lame:

Dreamcleaver

A 2003-as remastered verzió (Renewal a neve talán) miben különbözik az alaptól? Vannak új jelentek is? Gondoltam ezt is ideje újranézni, szal érdemes leszedni?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Én

Szerintem mindenképp, sokkal jobban néz ki az egész.

NLZ

Jobb a képminőség, a sub is jobb rá és van 21-24 rendezői változat, ami kiváltja az alap részeket. Ezekben van 1-2 percnyi új képsor, de semmi egetrengető. De ha megnézed, mindenképp ezt érdemes.
[reserved]