Fate/Stay night - SPOILERS

Started by Lazzaret, 2006-01-20, 22:07:13

Previous topic - Next topic

Prof. William

Épp ezen paráznak hőseink hogy nem tudni mit szimbolizál a NP-je. Ezért kiszámítahatalnan, és nem tudják a nevét. Mi persze igen.  :cool:

Zsiga


Rage

Quote from: Christian on 2006-05-20, 11:29:26
Viszont az érdekelne (hiányos a történelmi tudásom :P ) , hogy mit szimbolizál a noble phantasmja.
[spoiler]Nem tudom, ez alatt mit ertesz, de Gilgamesh Noble Phantasm-ja a "Gates of Babylon" (ami meglepoen hasonlit az "Unlimited Blade Works"-re).[/spoiler]

Tobbieknek (vigyazat, spoiler lehet!):
En erre a kepre gondoltam (HIVATALOS art / adatok!), es itt bizony (en legalabbis) eleg nagy hasonlosagokat velek felfedezni a ket karakter kozott.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Zsiga

Quote from: Rage on 2006-05-20, 18:15:19
Tobbieknek (vigyazat, spoiler lehet!):
En erre a kepre gondoltam (HIVATALOS art / adatok!), es itt bizony (en legalabbis) eleg nagy hasonlosagokat velek felfedezni a ket karakter kozott.
[spoiler]Ezen a képen én azt látom hogy van két Archer class Servant, az egyik a sorozat elejétől ismert Archer, aki ugye Emiya a jövőből vagy mi (nem ismerem a játékot, csak olvasgattam itt 1-2 spoilert), a másik meg az előző részben feltűnt aranypáncélos Servant, a kép alapján a neve Gilgamesh. Nekem ebből nem az jön le hogy a két Servant egy és ugyanaz, legfeljebb az hogy közeli rokonok pl. testvérek lehetnek.[/spoiler]

Prof. William

Me too...

A hasonlóság az valszeg a rajzolás hibája. A animében nem voltak enyire hasonlók...

Na de hány részes lessz? 24/26? Hamarosan úgyis kiderül mi az igazság.  :ejnye:

Nevl

Jó kis rész volt, bár Shirou kb olyan beleéléssel mondta ezt a "Kedvelem Sabert" (tényleg a suki (vagy hogy írják) most azt jelenti, hogy kedvelem vagy szeretem?!) mintha egy vajas kenyérről beszélne. Az egész picit erőltetettnek tűnt, de azért aranyos volt, köv rész meg jó izgi lesz, jól helyre lesz pofozva Saber is Emya is :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Dreamcleaver

Quote from: Rage on 2006-05-20, 18:15:19
Tobbieknek (vigyazat, spoiler lehet!):
En erre a kepre gondoltam (HIVATALOS art / adatok!), es itt bizony (en legalabbis) eleg nagy hasonlosagokat velek felfedezni a ket karakter kozott.

Ez:
1. Ha ez hivatalso art, akkor nagyon sz@r. Hasonlóságot max azért látsz a két karakteren, mert mindkettőnek tökéletesen elnagyolt is séma arca van. Kb annyi hogy máshogy vannak kiszínezve.
2. Ez a kép sztem nem az animéhoz készült. Erős a gyanúm, hogy a verekedős Fate game-hez, ami jóval korábbi az animénél. Az animéban Archer és Gilgamesh nem hasonlítanak (már amennyire két enyhén emo anime karakter nem hasonlít egymásra).

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rage

Quote from: Nevl on 2006-05-21, 00:30:16
(tényleg a suki (vagy hogy írják) most azt jelenti, hogy kedvelem vagy szeretem?!)
Hat, jelenthetne azt is elmeletileg, hogy "kedvelem", de ha emberre mondjuk, akkor mindenkeppen az utobbi jelenteset hasznaljuk (szerintem). Ez persze nem meglepo, hiszen ekkorra mar a jatekban eleg sokszor "szerette"  :D Emiya Sabert. ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Alkyra

Haha. Jah. Ahogy Rage mondja. A suki szót használhatjuk tárgyakra s élőlényre is.
Ha élőlényre használjuk akkor "szerelmet" fog jelenteni, ha meg csak tárgyakra akkor kedvelem vagy szeretem.

Lazzaret

Érdekes rész volt. Kár hogy a gyatra angolommal csak keveset értettem a párbeszédekből és éjjfélkor már nem akartam szótárazni. A kövi ep viszont komoly harcokkal fog zárulni remélem.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Remélem Shiro és archer harcát nem fogják kihagyni. De ha jól gondolom azután a csata után lesz igazán táp Shiro. No meg Lancer is hova lett. Mostanában alig lehetett látni.


www.arkangyalok.uw.hu

Prof. William

Alig? Úgyszolván egyáltalán nem. Archer + Emyia harcára és is nagyon kíváncsi leszek én is. Reméllem hogy nem csak valami hatáskeltő képnek rakták bele az openigbe. Ugye nem?

Dreamcleaver

Quote from: Prof. William on 2006-05-21, 20:51:25
Alig? Úgyszolván egyáltalán nem. Archer + Emyia harcára és is nagyon kíváncsi leszek én is. Reméllem hogy nem csak valami hatáskeltő képnek rakták bele az openigbe. Ugye nem?

Nem tudom. Ez egyik verzió, amit jó befejezésnek el tudnék képzelni, hogy Shirou ahhoz, hogy le tudja győzni Gilgamesht, fel kell magában ébressze Archer erejét, és ekkor küzd meg vele. Aztán Gilgamesh legyőzése után heroic soul lesz belőle. Saberrel pegig nem jön össze dolog, amit az is jelez, hogy Archer és Saber nem volt egy pár, igaz Archer valószínűleg táplált érzelmeket iránta.
Persze ez csak az én elgondolásom, lehet hogy ultra happy rózsaszín vége lesz a sorozatnak.  :szemuveges:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lazzaret

Csak ne legyen annyira rózsás mint a himének volt.


www.arkangyalok.uw.hu

Prof. William

Ahh na az már fájna... Ezt a belső kűzdelemet jól meglehetne oldani. A la Prince of Persia TT csak itt több harcal. :)

A servantok létsíkján kavarhatnak. :) Csak lehet hogy van egy szabály, hogy munka közben soha!  :hopp:

Én tökheppy endnek élném meg Emiya úgymond felmagasztosulását. De akár tehet is valami olyat amivel felborítja az idővonalat. Akár kívánhatja azt is hogy ne legyen több Mage War a servantok meg szabaduljanak fel. És erre mint beköltözne hozzá. Na de ez már egy másik történet.  :cool:

Összejöhet amúgy Tohsakával is. Így nem csoda hogy annyira kedvelte őt archerként...


Dreamcleaver

Quote from: Prof. William on 2006-05-21, 23:41:27
Összejöhet amúgy Tohsakával is. Így nem csoda hogy annyira kedvelte őt archerként...


Nem! Tohsaka az enyém! Aki közel merészkedik hozzá, azt ezernyi Grál ereje sem mentheti meg a pusztulástól...  :morci:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

Nem tudom észrevettétek e már, de az openingben már mutatják Gilgamest, míg eddig csak egy ugró árny látszott belőlle. Kis dolog de nagyon fílinges...

Seth

Na én is meglestem. Hát ez elég langyi rész volt, persze kell is ez a nagy csata előtt, utána valszeg már nem tehetik meg :(
A moziban meg vmi star wars filmet néztek? Emiya helyében fénykardot készítenék ,az mindent átvág :D

Prof. William

Na akkor ide is...

Emyia

- Trance on! Lightsabrer! (bzumm)

Gilgamesh
- Oh shi...

Lazzaret

Quote from: Prof. William on 2006-05-22, 02:12:39
Gilgamesh
- Oh shi...

Az inkább: Oh Sith.... :D

És közben a hátérben pedig: Emiya, the force be with you!


www.arkangyalok.uw.hu

Bandita ^^

Quote from: Lazzaret on 2006-05-22, 16:13:38Az inkább: Oh Sith.... :D

És közben a hátérben pedig: Emiya, the force be with you!

Knew somebody would write that...  :ejj:

ON:
Amikor Berserker-t kifektették, akkor :eek: -tem egyet.... Most Gilgamesh.... Megidéznek 1 meteort???
!!!!! Nem is !!!!! Emiya-nak megint eszébe jut hogy: ..." master what you could do" or sg //by archer//, és 2 mp alatt lenyomják, miután Saber benyomja a vetkőzős cselt...  :ejj: :ejj:
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Dreamcleaver

Nem igazán értem Emiya mit trace-el annyit. A trace nem ahhoz kellet, hogy megállapítsa egy tárgy anyagszerkezetét, hoyg aztán át tudja alakítani? Most már a képzeletéből kreál teljesen új tárgyakat, szóval nem tudom mit trace-el.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lazzaret

Hát igen valamilyen csavar kell bele hogy ne legyen majd lapos a vége.


www.arkangyalok.uw.hu

Manitu

Quote from: Dreamcleaver on 2006-05-22, 19:03:22
Nem igazán értem Emiya mit trace-el annyit. A trace nem ahhoz kellet, hogy megállapítsa egy tárgy anyagszerkezetét, hoyg aztán át tudja alakítani? Most már a képzeletéből kreál teljesen új tárgyakat, szóval nem tudom mit trace-el.
Ugyan már, hogy nézne ki, hogy gondol egyet, és ott van a kezében. Kell valami kúl animáció, amit mindig benyomhatnak, ha varázsol. Most ezeket az áramkörökön futkozó fénycsíkokat dobta a gép :D


chilip

Mikor jön ki az új rész, és honnan töltitek?

Dreamcleaver

Quote from: chilip on 2006-05-23, 14:10:44
Mikor jön ki az új rész, és honnan töltitek?

Általában szombaton jön a Eclipse verzió. Tölteni meg minden nagyobb anime torrentsite-ról lehetséges.
Pl: http://www.point-blank.cc:7001/index.html?search=fate_stay

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Christian

Quote from: Lazzaret on 2006-05-22, 19:14:46
Hát igen valamilyen csavar kell bele hogy ne legyen majd lapos a vége.


Mondjuk,hogy a Holy Grail nem is az aminek gondolták hanem ilyen Da Vinci kódos csavart tesznek bele :P

Prof. William

#477
A Holly Grail-al 100% hogy van valami gixer. Másként nem pusztította volna el Emiya apja. Ez az egész Mage War dolog is bűzlik. A 8. Servant nincs belekalkulálva. Valaki nagyon belakavar a háttérből. Szerintem tuti hogy a Pap is bene van.

Lancerrel meg mi van? Csak nehogy annyi legyen a szerepe hogy...

- És Lancerrel mi van?
- Ja őt már legyőztem. - Válaszol Gilgamesh. :uzi:

Emiyáért + Saberért nem aggódok. Egyedül Tohsaka sorsában vagyok bizonytalan. Főarc a kishölgy de azért nem annyira, hogy ne legyen lehetséges hogy drámai halála tovább erősítse hősünk eltökéltségét.

Figyeltétek Emyia fejét/arcát? Az arckifelyezéseit. Főleg harc közben+néhányszor amikor Saberrel randizik. Határozottan kezd kikupálódni a gyerek. Néha olyan magabizos fejeket vág hogy bármely Servan megirigyelhetné.

Spoiler

Határozottan Archeresedik.
Spoiler end

Dreamcleaver

Quote from: Prof. William on 2006-05-23, 16:40:57


Figyeltétek Emyia felyét/arcát? Az arckifelyezéseit. Főleg harc közben+néháynszor amikor Saberrel randizik. Határozottan kezd kikupálódni a gyerek. Néha olyan magabizos felyeket vág hogy bármely Servan megirigyelhetné.

Spoiler

Határozottan Archeresedik.
Spoiler end

Emiyának még mindig határozottan olyan arca van, hogy legszívesebben belegyalogolnék valahányszor feltűnik a képernyőn. :szemuveges:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

Ne alázd problémás gyerekkora volt. Most is épp egy rég volt király reinkarnálódott lekével próbálja elveszíteni a szüzességét.