Fate/Stay night - SPOILERS

Started by Lazzaret, 2006-01-20, 22:07:13

Previous topic - Next topic

Én

Quote from: Lythis on 2008-03-22, 16:24:41
Angra Mainyu és Hassan Sabbah V nincs benne a F/SN -ban, csak a F/HA-ban..  :ejnye:

Joh, lehet igazad van és a precizitás kedvért félelmetes paint skilljeimet kellett volna alkalmazzam... :D
Blarke:[spoiler]jövőből is lehet idézni heroic spiritet. Shirou hőssé válik a jövőben, de ez igazából ennél egy kicsit durvább...[/spoiler]

Lythis

Heroic Soul bármelyik korból idézhető, említik is, ha jól emlékszem. Sőt, van servant, aki több kategóriában is megidézhető (lásd az animuban szereplő Lancer-t, aki idézhető Berserkerként is)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Én on 2008-03-22, 16:28:07Blarke:[spoiler]jövőből is lehet idézni heroic spiritet. Shirou hőssé válik a jövőben, de ez igazából ennél egy kicsit durvább...[/spoiler]
explain plixplox. mostmá komolyan kíváncsi vagyok. (plusz wtf, miazhogy nem bírja beverni barzakert a nagy emiya? :D )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-22, 16:30:08
Quote from: Én on 2008-03-22, 16:28:07Blarke:[spoiler]jövőből is lehet idézni heroic spiritet. Shirou hőssé válik a jövőben, de ez igazából ennél egy kicsit durvább...[/spoiler]
explain plixplox. mostmá komolyan kíváncsi vagyok. (plusz wtf, miazhogy nem bírja beverni barzakert a nagy emiya? :D )
[spoiler]nem sokkal dúrvább. az a vágya, hogy hős legyen, és azzá is válik. Aztán rájön, hogy marhaság volt, és kitalálja, hogy az lenne a legjobb, ha megölné magát, mielőtt azzá válhatna, és akkor nem kéne szívnia. röviden és tömören.[/spoiler]

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Lythis on 2008-03-22, 16:32:27
[spoiler]nem sokkal dúrvább. az a vágya, hogy hős legyen, és azzá is válik. Aztán rájön, hogy marhaság volt, és kitalálja, hogy az lenne a legjobb, ha megölné magát, mielőtt azzá válhatna, és akkor nem kéne szívnia. röviden és tömören.[/spoiler]
[spoiler] :confused: hátde akkor ha nem válik herová mert előtte megöli magát akkor nem lehetne őt megidézni heroic soulként. vagy vaz, minden párhuzamos univerzumból is idézhetőek ezek? :3x3: kezdek fonalat veszteni.[/spoiler]
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Én

#875
[spoiler]Shirounak van ez a nagy álma, hogy ő majd mindenkit megment, mindenkinek segíteni akar, mindenki boldog, faggotry is invadning, etc. Namármost Archer maga Shirou, akinek sikerült megvalósítani ezt az ideált, hős lett, de rájött, hogy nem megy úgy ahogy eltervezte - képtelenség mindenkit megmenteni, másokat meg kell ölni, mindenki sosem lesz elégedett, bablablablabla, aztán végül akiket megmentett azok végzik ki. De asszem ott még nem bánta, mert "akit látott, azt meg tudta menteni". Akkor Heroic Spirit lett, merrt azt hitte, ezzel nagy emberiség-védelmező lesz, de hamar kiderült, hogy a guardianok dolga csak az, hogy eltakarítsák a sok szart, bajt és gonoszságot amit az emberek okoztak maguknak. Hamar megutált minden embert, és csak az alkalomra várt, hogy merő véletlenségből mikor épp abba a korba idéződik meg, amikor még fiatal, és a történet játszódik: hogy megölhesse fiatal énjét, és az egész semmissé váljon.[/spoiler]
Durvábbat meg arra értettem, ahogy ezt a történetben előadják, GAR beszédeket tartanak és következtetéseket vonnak le (lehet tippelni, hogy Archer kibékül e magával végül...), meg a related epic fightokra. :D
Jah és az animuból nekem sem esett le, hogy ki ki. A kérdést megelőzve: ott valszeg a balfasz megidézés miatt nincsenek emlékei erről, és csak simán jófiú. Azt, hogy miért nem szeleteli fel simán Berzerkert, én sem értem, talán gyengébb is lett...

Lythis

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-22, 16:34:38
Quote from: Lythis on 2008-03-22, 16:32:27
[spoiler]nem sokkal dúrvább. az a vágya, hogy hős legyen, és azzá is válik. Aztán rájön, hogy marhaság volt, és kitalálja, hogy az lenne a legjobb, ha megölné magát, mielőtt azzá válhatna, és akkor nem kéne szívnia. röviden és tömören.[/spoiler]
[spoiler] :confused: hátde akkor ha nem válik herová mert előtte megöli magát akkor nem lehetne őt megidézni heroic soulként. vagy vaz, minden párhuzamos univerzumból is idézhetőek ezek? :3x3: kezdek fonalat veszteni.[/spoiler]
[spoiler]"Archer is actually an adult Shirō Emiya, the main character of Fate/stay night. He is ultimately the winner of the 5th Holy Grail War, and is a living incarnation of the "Hero of Justice". The Throne of Heroes, which preserves the souls of all Epic Spirits, exists outside of any conventional timeline, so Archer can be called from any point in history. The amulet Rin used as a catalyst in Archer's summoning was the same jewel she used to save Shirō's life shortly after Archer was summoned, though she knew of neither fact, at least at the time. Nevertheless, this creates a time loop, linking the jewel to Shiro so that he is summoned if the jewel is used to summon a Servant, explaining his appearance instead of a Saber-class Servant Rin wanted."[/spoiler]

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Lythis on 2008-03-22, 16:42:00[spoiler]"Archer is actually an adult Shirō Emiya, the main character of Fate/stay night. He is ultimately the winner of the 5th Holy Grail War, and is a living incarnation of the "Hero of Justice". The Throne of Heroes, which preserves the souls of all Epic Spirits, exists outside of any conventional timeline, so Archer can be called from any point in history. The amulet Rin used as a catalyst in Archer's summoning was the same jewel she used to save Shirō's life shortly after Archer was summoned, though she knew of neither fact, at least at the time. Nevertheless, this creates a time loop, linking the jewel to Shiro so that he is summoned if the jewel is used to summon a Servant, explaining his appearance instead of a Saber-class Servant Rin wanted."[/spoiler]
jézusom. mindig megfájdul a fejem ezektől a bonyolításos idő-kavarós fosoktól.  :merci: :kocc:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-22, 16:43:30
Quote from: Lythis on 2008-03-22, 16:42:00[spoiler]"Archer is actually an adult Shirō Emiya, the main character of Fate/stay night. He is ultimately the winner of the 5th Holy Grail War, and is a living incarnation of the "Hero of Justice". The Throne of Heroes, which preserves the souls of all Epic Spirits, exists outside of any conventional timeline, so Archer can be called from any point in history. The amulet Rin used as a catalyst in Archer's summoning was the same jewel she used to save Shirō's life shortly after Archer was summoned, though she knew of neither fact, at least at the time. Nevertheless, this creates a time loop, linking the jewel to Shiro so that he is summoned if the jewel is used to summon a Servant, explaining his appearance instead of a Saber-class Servant Rin wanted."[/spoiler]
jézusom. mindig megfájdul a fejem ezektől a bonyolításos idő-kavarós fosoktól.  :merci: :kocc:
welcome to the Nasu-verse :D

Flaser

[spoiler]Ráadásul a puszta tény, hogy Shirou meghal nem elég, hiszen a Throne of Souls az időn kívül esik, ezért neki magának kell korábbi énjével végeznie, mert így remélhetőleg a paradoxon olyan erős, hogy a világ védekezésképp mindekettejüket kitörli magából.[/spoiler]

Azt hiszed ez bonyolult? Akkor még Saber különleges "contractjáról" [spoiler]amit halála előtt a világgal kötött[/spoiler] nem is beszéltünk. Vagy arról, hogy a Servant-ok, ha a Throne of Souls ahonnan megidézik őket az időn kívül létezik akkor, hogy-hogy nem tudják eleve a végeredményét minden egyes grálháborúnak. Ott van még akkor Sasaki Kojiro, egy nemlétező személy megidézett szelleme.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Zen

Wow, ez egyre jobban és jobban tetszik.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

minuszmiki

Ja, egyre komolyabban foglalkoztat engem is, hogy neki kéne állni a játéknak.

Én

Awesomeness should spread. :Kiraly:

Lythis

Sasaki elvben azért létezhet, mert a nép tudatában létezik, vagy hogyan. De vele nem az volt, hogy egy senkiházi kardforgató akire aztmondták?
Egyébként Angra Mainyu sem kifejezetten az, akinek mindenki hitte...
Shirou meg [spoiler]nem heroic soul, hanem counter guardian, éppen ezért a többi heroic soul nem is tudta megmondani, hogy kicsoda.. neki is szerződése van a világgal egyébként, és azért akarja megölni magát, hogy ne kelljen szembesülnie avval, hogy az ideálja egy nagy átcseszés a mészárlások miatt, amiket végez - arról nem is beszélve, hogy azért hal meg, mert azok, akiket megmentett, bűnbaknak állítják be... :rolleyes: [/spoiler]

Gewin

#884
Üdv!
Hát nemtudom, mennyire esélyes, hogy jár még erre valaki, de egy próbát megér.
Szóval van nekem egy fate stay night dvd, 5gb-os iso, ami elvileg a játék. ELkezdem telepíteni, de aztán egy ilyen kép fogad a telepítés végén.
http://www.ivpicture.hu/active.php?&email=d9b49a72a5299c4e4c97ff50d609a980&tip=kepek
Találkozott valaki ilyesmi problémával?

Rounin


Gewin

Bocs, módosítottam az előző hsz.-t. :)

Soldier

Quote from: Gewin on 2008-08-11, 13:02:04
http://www.ivpicture.hu/active.php?&email=d9b49a72a5299c4e4c97ff50d609a980&tip=kepek
Találkozott valaki ilyesmi problémával?

ember legyen a talpan aki ezt igy megfejti ::) telepisd fel a tavol-keleti nyelveket meg tedd át a unicode-t japánra, es akkor lehet tud majd vki segiteni, de igy annyit lat mindenki h %!1".txt :) , amugy ez milyen jatek? hh az enyem csak 3cd ? o.o

NLZ

Valami file-t nem talál telepítés közben, szal a "következő lemezt" kéri. :)
[reserved]

Flaser

#889
Quote from: Gewin on 2008-08-11, 13:02:04
Üdv!
Hát nemtudom, mennyire esélyes, hogy jár még erre valaki, de egy próbát megér.
Szóval van nekem egy fate stay night dvd, 5gb-os iso, ami elvileg a játék. ELkezdem telepíteni, de aztán egy ilyen kép fogad a telepítés végén.
http://www.ivpicture.hu/active.php?&email=d9b49a72a5299c4e4c97ff50d609a980&tip=kepek
Találkozott valaki ilyesmi problémával?

Jobb tanácsom van: egyszerűen indítsd el a patch-et és az felrakja helyetted a lemezről a játékot. Ráadásul ahhoz nem kell átállítani a nem unicode kompatibilis programok kódtábláját.
Második menet: Hmm...ha jól látom, ez arra kér, hogy tedd be a 3. lemezt...hmm... strange. A tanácsom még mindig él, sokkal egyszerűbb a patch-el fölrakatni a játékot, de ha az nem megy akkor lehet, hogy a meglévő image-eddel van vlm. gáz.

Quote from: Lythis on 2008-03-23, 02:30:09
Sasaki elvben azért létezhet, mert a nép tudatában létezik, vagy hogyan. De vele nem az volt, hogy egy senkiházi kardforgató akire aztmondták?
Egyébként Angra Mainyu sem kifejezetten az, akinek mindenki hitte...
Shirou meg [spoiler]nem heroic soul, hanem counter guardian, éppen ezért a többi heroic soul nem is tudta megmondani, hogy kicsoda.. neki is szerződése van a világgal egyébként, és azért akarja megölni magát, hogy ne kelljen szembesülnie avval, hogy az ideálja egy nagy átcseszés a mészárlások miatt, amiket végez - arról nem is beszélve, hogy azért hal meg, mert azok, akiket megmentett, bűnbaknak állítják be... :rolleyes: [/spoiler]

Sasaki Kojiro valószínűleg nem létezett, ő olyan mint a Sherwood-i seriff Robin Hood mondájában (értsd - big bad no.2), azaz fikció, hogy monda egész és teljes legyen. Ő az a fickó aki arról ismert, hogy ez bazi-nagy kardot forgatott Miyamoto Musashi (értd - a hős) sashimit csinált belőle.

Ugyanakkor egy nem létező hőst nem lehet megidézni. Caster ezért egy névtelen szellem-et használt fel, hogy egy tök "átlagos" fickó öltse magára egy Servant testét és "játsza el a szerepet".

Annyit tudunk "róla", hogy egy közönséges paraszt volt (közönséges névvel, azaz nem Sasaki Kojironak hívták), aki kedvtelésből elkezdett kenjutsut tanulni. Valószínűleg ezért esett rá a varázslat választása, mert akárcsak Kojironak, neki is volt egy "legendás technikája".
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Gewin

#890
Igen, a következő lemezes dologra nagyjából rájöttem, de hiába tallózom ki neki az iso-t, nem megy tovább, van még egy mds fájl, ha azt rakom be neki, akkor sem megy tovább. A nyelvi beállításoknál odáig jutottam, hogy
start-vpult-területi és nyelvi beállítások-nyelvek-kelet ázsiai nyelvek telepítése.
Ezt megcsináltam, a windows cd-mről fel is másolta a lang(vagy milyen)fájlokat. Hozok egy új képet.(bár az meg asszem japánul van...) :bruhuhu: :bruhuhu: :Eztneked: :Eztneked: :comp: :comp: :comp: :falba: :falba: :falba:
http://kep.ivpicture.hu/11325.jpg
(és mégsem ez is összevissza jeleekből van. :uzi: :uzi:)

Soul

Gewin, próbáld ezt lehúzni.Mindenképp az angolosító exével rakd fel, szóval ne telepítsd előre.Először nekem is fura volt ez a módszer de nagyon is jó, kényelmes.

Elv nemsoká már kész a full angolosítás juhúú  :smile:(még nem is tudom hány év mulva fogok bele kezdeni, de legalább a tudat megnyugtat hogy levan angolosítva  :smile:)

Lythis

Ha telepítetted is őket, a Területi és Nyelvi Beállítások menüben a speciális fülnél a Nem Unicode-ot használó programok alapnyelvét állítsd át japánra, vagy használj applocale-t.
Vagy ezekkel is próbálkoztál?

Soul

Azt írja hogy 1 5GB-s isoja van, ez gyanus nekem ugyanis az alapjáték 3cd-s.

Gewin

#894
Na, először is köszi az eddigi  segítséget. Átállítottam japánra az unicode-ot nem használó akármit. Így feltelepítette gond nélkül, el is indul. Viszont ugye japán, amihez kellene az a peccs, amiről írtatok,és angol lesz. Ezt honnan tudom megszerezni?
(amúgy ha visszaállítom az unicodeot magyarra, akkor nem indul el, ha japánra van állítva akkor elindul, viszont akármiben akármelyik ékezetes betű japán XDD)

Soldier

Quote from: Gewin on 2008-08-17, 13:30:48
viszont akármiben akármelyik ékezetes betű japán XDD

ne hasznalj ekezetet , just like me <- a patchet meg nem találom  ^^"

Gewin

Jó, ha én nemis, de winamp, totalcommander stb, stb használ. Fájlnekevben is japán lesz az ékezetes betű :s m1. ha játszok átállítom, ha befejeztem vissza . :)

Soul

Az angolosító patchet itt találod.

Gewin

Kösz a segítséget, elvileg megy. :cool:

Soldier