Fate/Stay night - SPOILERS

Started by Lazzaret, 2006-01-20, 22:07:13

Previous topic - Next topic

Flaser

Quote from: chilip on 2006-05-30, 10:44:41
Letöltöttem az OST-ját  :D isohunt.com rulez !!!  :whoah:

....mármint az anime OST-jét, vagy a játékét?

BTW - tényleg jól fordították: Shiro a hüvely, Saber a kard.
A poén csak később esik majd le [spoiler]: Shiro azért volt halhatatlan, mert Kiritsu a testébe plántálta az Excalibur hüvelyét. Ennek birtokosa, nem vérzik a legenda szerint, úgy néz ki ez a gyakorlatban Higlander kaliberű regenerácíót jelent. Excalibur egyébként nem azonos azzal a karddal ami a kőben volt - azt Arthur eltörte mikor megmérkőzött Lacelottal. A Tó Úrnője adott Arthurnak új kardot, az nem bitos, hogy ez Caliburn újrakovácsolva vagy egy teljesen új kard.[/spoiler]
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Dreamcleaver

Quote from: Flaser on 2006-05-31, 15:35:42
Quote from: chilip on 2006-05-30, 10:44:41
Letöltöttem az OST-ját  :D isohunt.com rulez !!!  :whoah:

....mármint az anime OST-jét, vagy a játékét?

BTW - tényleg jól fordították: Shiro a hüvely, Saber a kard.
A poén csak később esik majd le [spoiler]: Shiro azért volt halhatatlan, mert Kiritsu a testébe plántálta az Excalibur hüvelyét. Ennek birtokosa, nem vérzik a legenda szerint, úgy néz ki ez a gyakorlatban Higlander kaliberű regenerácíót jelent. Excalibur egyébként nem azonos azzal a karddal ami a kőben volt - azt Arthur eltörte mikor megmérkőzött Lacelottal. A Tó Úrnője adott Arthurnak új kardot, az nem bitos, hogy ez Caliburn újrakovácsolva vagy egy teljesen új kard.[/spoiler]

Amúgy ezen már én is sokat gondolkodtam. Arthúr két kardján. Most az eredeti kardnak, amit a kőből húzott ki a neve Calibur és ez eltört majd lett újrakovácsolva Excaliburrá? Vagy a Tó Tündérétől kapott kard az Excalibur? Most az eredeti legendát nézve, nem a FSN-t.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lokids

Elvileg az Excalibur az az újrakovácsolt Calibur. De ha jól tudom a tó tündére az újrakovácsoláson kívül meg is erősítette, hogy ne törhessen el újra. Vagy mi...

Lazzaret

A történet ha jól tudom akkor úgy volt hogy Arthur megküzd Lancelottal egy folyón átívelő hídon. Ugyanis Lancelot senkit sem akar átengedni csak is azt aki őt le tudja győzni. Arthur megküzd Lancelottal és mivel önös érdekből cselekszik hogy ő majd megmutatja ki is a májer eltörik a Calibur. A Calibur csak is azt szolgálja aki az országért és a népért használja fel őt. Mivel Arthur nem igy tett cserbenhagyta. Igaz legyőzte Lancelottot de a Calibur eltörött. Így hát könyörög a tó tündétéhez hogy bocsásson meg neki amiért a kardot önös érdekből használta fel. A tó tündére meghalgatja és visszaveszi a töröt Caliburt Arthurtól és újra kovácsolja, és ezt visszaadja Arthurnak. Így jött létre az Excalibur. Innentől kezdve haláláig az országáért és a népéért húzta csak elő Arthur az Excaliburt. Halála után egyik hű lovagja visszaadta a kardot a tó tündéréhez.(hogy ez most Gilian vagy Lancelott volt azt nem tudom). Na röviden ennyi.


www.arkangyalok.uw.hu


chilip


Lazzaret

#546
 :merci:


EDIT: Hű ez nagyon jó volt. Sokmindent megtudtunk. Lancer pedig meghal :bruhuhu: Feláldozza magát. Mostmár tudjuk ki érintette meg az előző háborúban a szent grált és Saber is azon van hogy elpusztítsa azt. És igen a kövi részben megjelenik a szent grál is.


www.arkangyalok.uw.hu

Draconire

Beszállok már én is ebbe a topicba :smile:

Először is: Wow Lazzaret, mielőtt megnéztem a 21. részt akkor még nem találtam sehol a 22. Eclipse-s verziót,
viszont mire megnéztem te már fel is raktad a linket  :jee:

És ez tényleg jó rész volt, Lancernek előjött a lovagi énje is végre :smile: de sajnos mielőtt belemelegedhetett volna, már meg is halt. :(
De legalább szép, hősi halála volt, mert miután kiderült hogy félrevezették, kiállt az elvei mellet és végülis egy lovaghoz ez illik.
Saber is rájött már hogy mi kell neki valójában, úgy tűnik hogy ebből egy boldog kis happy end lesz.

Lazzaret

Azért azt a Happy Endet várjuk csak ki mert ki tudja mi lesz Shirouval és Saberrel. Nomeg ott van még Rin és Ilya is aki a kövi részben is szerepelni fog. Talán mint áldozati bárány. De már alig várom. Csak Archer Shiro harcot ne hadják ki :redface:


www.arkangyalok.uw.hu

Draconire

Quote from: Lazzaret on 2006-06-03, 22:27:10
Nomeg ott van még Rin és Ilya is aki a kövi részben is szerepelni fog.
Na igen őket most egy kicsit hanyagolták mostanában, remélem még Rin pl fog harcolni, olyan jó azt a német szöveget hallgatni :smile:
Quote from: Lazzaret on 2006-06-03, 22:27:10
Csak Archer Shiro harcot ne hadják ki :redface:
Remélem nem fogják, már ha az openingbe is beletesznek egy ilyen jelenetet akkor csak meglessz az a harc.
Meg Archer angolja is tiszta király volt azt is szivesen hallgatnám még :smile:

Lokids

Én arra lennék kíváncsi, hogy a filmbe beleteszik-e, hogy archer = Shirou. De szegény lancer igen gyökér volt. :P Még a NP-t sem használta...

Draconire

#551
Quote from: Lokids on 2006-06-03, 22:49:48
De szegény lancer igen gyökér volt. :P Még a NP-t sem használta...
Azért nem mondanám gyökérnek hisz kiállt harcolni úgy hogy tudta: semmi esélye nincs.
Lancer támadása már Saber ellen is csak kis sikert hozott, szóval Gilgames ellen végképp nem ért volna semmit, meg nem is volt sok ideje,
kb 2 perc alatt vége lett a harcnak ami várható is volt.

Lazzaret

Gilgamesh az egyik legerősebb szolga, habár ugy is meglesz rendszabályozva :) Meg amikor a parancs ellen fordult Lancer biztos megszakadt a kötése a mesterével és ez is hozzájárúlhatott hogy ilyen könnyen legyőzték.


www.arkangyalok.uw.hu

Prof. William

Hány részes lessz? 24? mer akko a végső harc hamarosan elkezdődik! Reméllem azért még valahogy Shioru nyom még egy csörtét Archerrel. :)

Végül is Lancerrel az lett amire számítottam. Szinte a végén jött be újra és már mindenki akkora táp volt, hogy esélye sem volt. Hisz a NP-jével még a 3. részben Sabert sem tudta lenyomi. Szóval Gilgames ellen kb annyiseélye volt mint egy hópihének az atomrobbanással szemben.

Szerintem...

Emiya még tápabb lessz és megidézi a végére megint a hüvelyt. Így ha Gilgamesh használja az erejét,  azzal csak annyit ér el hogy a saját NP-je robban az arcába.  :szemuveges: Kénytelen lessz 1-1 elleni kardcsatát vívni Saberrel abban meg van esélye a győzelemre. Főleg ha hősünk mégjobban feltápolja/feltápolódik.

Ha meg full Heppindet akartok. Simán megcsinálható, hogy iszik a grálból és csak azután pusztítja el. Persze ez attól függ mit akarnak a készítők.


Lazzaret

Szerintem az lesz hogy Shirou megküzd Gilgameshel és Saber meg elpusztitja a Grált. De majd megtudjuk jövőhéten.


www.arkangyalok.uw.hu

Prof. William

"Shirou megküzd Gilgameshel"

És le is zúzza amilyen nagy táp lett/lessz...

Dreamcleaver

Hát nem tudom ki koreografálja a csatajeleneteket ebben a sorozatban, de baromi laposak. Annál már talán csak a vontatott történet laposabb. Amúgy Illyával kapcsolatban elvesztettem a fonalat, neki most mi a baja?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rage

SPOILERS:
[spoiler]Elmeletileg Gilgamesht ugy kellene legyozniuk Emiyaeknak, hogy Emiya megidezi Saber 3. Noble Phantasm-jat (nem tudom, mi a masodik, de ez elvileg a harmadik), az Avalont (milyen eredeti...), amivel aztan durr, nyernek. Ennyi lesz "a nagy csata".[/spoiler]

Amugy szerintem is happy end lesz, mint ahogy az varhato volt a sorozat elso reszetol kezdve.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Prof. William

Na mibe hogy Gilgames utolsó szavai között ez lessz az eggyik?

- Ez lehetelen!

Reméllem egy csörtét azért lenyomnak. :)

Zsiga

Quote from: Prof. William on 2006-06-04, 13:44:24
Na mibe hogy Gilgames utolsó szavai között ez lessz az eggyik?

- Ez lehetelen!

Reméllem egy csörtét azért lenyomnak. :)

Az utolsó harc, Shirou+Saber vs. Gilgamesh :
[spoiler]Gilgamesh először kiveri a sz@rt  is Saberből, aztán ugyanezt megcsinálja Shirouval. Erre Shirou bepöccen, megidéz valami übertáp fegyvert, odaadja Sabernek (vagy inkább ketten egyszerre használják, mert az mennyire romantikus már... :D), Gilgamesh meg elereszt egy utolsó OMG WTF-ot mielőtt felkockázzák és lassú tűzön megsütik. :)[/spoiler]

Prof. William

#560
Figyelem! Nagyon súlyos agymenés következik! Ehhez csak a Mai Otomés kis sztorim mérhető.

Szóval Fate alternatív ending.

A végső harc végén Gilgames a földre kerül és elhagyja az ereje. Saber...

- Menyi jó ember halálát okoztad Gilgames...
- Akkor tedd meg! Végezz velem!
- Nem öllek meg Gilgames!
- Túl gyáva vagy hozzá? (Közben titokban megkönyebbülve kiereszti a levegőt.)
- Nem éppen de Shirou és Tohsaka nagyon idegesek úgyhogy úgy döntöttünk hogy a Gate of Babylonos összes fegyvert feldugjuk a s****dbe.  :_piszka:
- Mi?  :eek: Várj Saber! És nem gondoltam komolyan ez a dolgod!

Tohsaka + Shirou + a hirtelen megképződött Gil által megölt servantok gonoszul mosolyogva közelednek. Lancer sokatmondóan méregeti a fegyverét.

Gil halálraváltan: - Neeee!  :_piszka: :_piszka: :_piszka:

Eltelt egy év. A Mage Warnak vége. Emyia és Saber boldogan neveli közös gyereküket.

Ám egy nap amikor a baba sírására berohannak a szoába Gilgamest találják ott, amint épp túszként tartja a csöpséget.

- Gilgames! Mit...
- Pofa be mindketten! Van fogalmarok arról mit csináltatok? Van fogalmatok mi a *** tettetek velem? Nem maradt egy kib** záróizmom sem! A dokik azt monták 30 műtét kell hogy rendberakják a fenekem! A Fél s**em mesterséges b**meg!  :Eztneked: :Eztneked: :Eztneked:
- Figyelj Gilgames, tudom hogy most egy kicsit indiszponált vagy de halgas meg! a Trancingal segíthetek neked!

Amíg Shirou eltereli Gilgames figgelmét Saber közelebb lopakodik és egy jól irányzott rugással ártalmatlanítja a Hősök Királyát.

Gilt elviszik és hőseink boldogan élnek amíg meg nem halnak...


Előre is elnézést minden rajongótól de ezt ki kelett írnom magamból. :)

Lazzaret



www.arkangyalok.uw.hu

chilip

Quote from: Dreamcleaver on 2006-06-04, 01:49:01
Hát nem tudom ki koreografálja a csatajeleneteket ebben a sorozatban, de baromi laposak. Annál már talán csak a vontatott történet laposabb. Amúgy Illyával kapcsolatban elvesztettem a fonalat, neki most mi a baja?

Sztem benne van a Szent Grál, lehet ezt sejteni a Preview-ból a rész végén...

Nevl

Quote from: chilip on 2006-06-04, 18:59:23
Quote from: Dreamcleaver on 2006-06-04, 01:49:01
Hát nem tudom ki koreografálja a csatajeleneteket ebben a sorozatban, de baromi laposak. Annál már talán csak a vontatott történet laposabb. Amúgy Illyával kapcsolatban elvesztettem a fonalat, neki most mi a baja?

Sztem benne van a Szent Grál, lehet ezt sejteni a Preview-ból a rész végén...

Le merem fogadni, hogy Shirou feláldozza majd magát, hogy megmentse a kiscsajt.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Prof. William

Vagy nem mert közben azért fejlődött és rájött hogy nem jó ha mindig feláldozza magát a nagy célokért, mert akkor mi lessz az ő életével?

Dreamcleaver

Quote from: Prof. William on 2006-06-04, 20:48:53
Vagy nem mert közben azért fejlődött és rájött hogy nem jó ha mindig feláldozza magát a nagy célokért, mert akkor mi lessz az ő életével?

Önfeláldozás nélül nincs értelme Emiya életénel. Mást se tud csak önfeláldozni...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

De már kezd rájönni hogy azért ez a szerelem dolog sem utolsó.

Meg ha úgyis igaz az azonosság buli akkor nem halhat meg.

Zsiga

Quote from: Prof. William on 2006-06-04, 21:18:29
De már kezd rájönni hogy azért ez a szerelem dolog sem utolsó.

Meg ha úgyis igaz az azonosság buli akkor nem halhat meg.
[spoiler]Meg amíg benne van az Excalibur hüvelye, nem is tud meghalni. ;)[/spoiler]

Prof. William

Szóval kijelenthetjük, hogy túlélési faktora Gatséval vetekszik. :)

Draconire

Quote from: Prof. William on 2006-06-04, 16:17:07
Szóval Fate alternatív ending.[...]

Ezt spoiler-be kellet volna raknod :ejj:    / :lol: :lol:/