Fate/Stay night - SPOILERS

Started by Lazzaret, 2006-01-20, 22:07:13

Previous topic - Next topic

Prof. William

Rádaásul, amennyitaRthurról tudunk...

A filmekben volt már Bölcs király, Forrófejű Lovag, Lobbanékony szerető, Római Parancsnok, akkor miért ne lehetne Nő?  :)

Ráadásul mivel nő nem is gondolnánk hogy Arthur. Gondlom a legtöbben Joan'Darcra tippeltek...

Lythis

Quote from: Prof. William on 2006-08-01, 16:09:20

Ráadásul mivel nő nem is gondolnánk hogy Arthur. Gondlom a legtöbben Joan'Darcra tippeltek...
Elsőre kb én is, csak voltam olyan elvetemült, hogy utánanéztem...

Lythis

Quote from: White SeeD on 2006-08-01, 16:23:39
Quote from: Prof. William on 2006-08-01, 16:09:20
Rádaásul, amennyitaRthurról tudunk...

A filmekben volt már Bölcs király, Forrófejű Lovag, Lobbanékony szerető, Római Parancsnok, akkor miért ne lehetne Nő?  :)

Ráadásul mivel nő nem is gondolnánk hogy Arthur. Gondlom a legtöbben Joan'Darcra tippeltek...

Melyik elveteműlt tüntette fel a filmjében római parancsnokként?! :eek:


El nem hinnéd, King Arthur volt a film címe.... hogy ki rendezte, azt nemtom mondjuk.

Bruce

Hát, hát, hát. Leszedtem, majd további két hetet vártam, hogy az első két részt is abban a kódolásban leszenvedjem emuléról, amiben a többi van, és ami nem akad meg minden másodpercben. Aztán három nap alatt végigdaráltam, szóval lehet sejteni hogy tetszett :D Csak pár aprósággal nem vagyok kibékülve: az openingben mutogatott Archer-Shirou küzdelem nem szerepelt a sorozatban... MIÉRT??? Elolvastam ezt a cirka 23 oldalt, szal' tudom ki kicsoda miért mettől meddig, de ezt a küzdelmet látni akartam :( A vége meg... Nos nem vagyok a szomorú befejezések ellen, a Chrno Crusade vége a kedvencem, de ennél azért elviseltem volna egy kicsit rózsaszínűbb befejezést :(

Ja, és a játék kell. Igazán csipkedhetnék magukat a fordítók. Igazán kíváncsi vagyok azokra a dolgokra, amik itt csak meg lettem említve (egyes szereplők dark vonala... mmm...) De arra asszem még várhatok. Na mindegy. Majd még utánanézek a dolgoknak :rolleyes:

Mindenesetre az anime toplistás.

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Prof. William

A játékban van Emiya vs Archer meccs... de még milyen...

Bruce

Quote from: Prof. William on 2006-08-06, 00:57:50
A játékban van Emiya vs Archer meccs... de még milyen...
Te most direkt fájdítod a szívem? :ejj: :D

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Bishop

ez a játék ps2-re van vagy gépre
és ha gépre akkor nagy a gépigénye?

Cobra

Pc-s, de japánul van, csak a demoból van angolra fordított verzió. Valahol hátrébb a topicban megtalálod a linket rá.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bruce

#668
 :eek:
Csak aki tudja Archer kilétét, az nézze meg...
[spoiler]Még hogy az animében nem lehet rájönni? Pedig ott van, bár csak az látja aki tudja mit keressen... a 14. rész végén más az ending... és ott, ahogy Archer eltűnik marad valami... Valami, amit még anno Rin nyomott le Shirou torkán  :eek: bár... akkor lánc még nem volt rajta... De akkor is, ez szerintem arra akar utalás lenni...[/spoiler]

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Lazzaret

Azt nem nyomta le a torkán hanem csak a mellére tette. És miután felébredt ott volt mellette a medál. Valószinüleg később füzte láncra.


www.arkangyalok.uw.hu

Bruce

Quote from: Lazzaret on 2006-08-07, 07:39:50
Azt nem nyomta le a torkán hanem csak a mellére tette. És miután felébredt ott volt mellette a medál. Valószinüleg később füzte láncra.
Tényleg, volt egy olyan is :rolleyes: Akkor valszeg az lesz az. De volt egy olyan is amit lenyomott a torkán, és nekem az ugrott be :D

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Rounin

#671
Most fejeztem be... gyűlölöm.
Azt hiszem, most alszok, utána meló, majd átrágom magam a topicon, közben ezernyi sebet ejtek saját kis lelkemen a történet újra és újraátgondolásával.
FU World.

Néha szeretnék happy endet. Csak egy kicsit.

Edit: az utolsó endinget nem volt erőm végignézni/hallgatni.
Majd este.

Prof. William

#672
Hallottatok valamit valami új készülő Type-Moon animéről? Ami szintén ebbenaz univerzumben játszódik, de aTsukihimés szállhoz kapcsolódik.

Lazzaret

Egyik nap elhatároztam belenézek ujra a kedven sorozatomba. Izgalommal ültem neki a második teljes végignézésnek de történt valami amit nem vártam. Olyan érzés kerítt hatalmába ami miatt az első két rész után nem bírtam tovább nézni. Nem értem hogy lehet ilyen hogy az ember nem tudja ismételten végignézni rajongot animejét. Valahogy most ne tudot megfogni, biztos a hangulat az oka. Valahogy unalmas volt. VALAMI BAJ VAN VELEM SEGÍTSÉG!!! SABER HOL VAGY!!! :bruhuhu: Komolyan ilyen még sosem fordult elő velem. Ennyire ráuntam volna? AZ lehetetlen.


www.arkangyalok.uw.hu

Draconire

Quote from: Lazzaret on 2006-10-08, 21:04:31
Egyik nap elhatároztam belenézek ujra a kedven sorozatomba. Izgalommal ültem neki a második teljes végignézésnek de történt valami amit nem vártam. Olyan érzés kerítt hatalmába ami miatt az első két rész után nem bírtam tovább nézni. Nem értem hogy lehet ilyen hogy az ember nem tudja ismételten végignézni rajongot animejét. Valahogy most ne tudot megfogni, biztos a hangulat az oka. Valahogy unalmas volt. VALAMI BAJ VAN VELEM SEGÍTSÉG!!! SABER HOL VAGY!!! :bruhuhu: Komolyan ilyen még sosem fordult elő velem. Ennyire ráuntam volna? AZ lehetetlen.
Esetleg nézz meg egy jó AMV-t.
Mondjuk ezt: Fate/Lost Requiem

Flaser

#675
Az animok (Lunar Legend Tsukihime, Fate/Stay Night) a Nasu fanok közt, többé kevésbé általánosan gyenge ikarnációknal minősülnek az eredetivel szemben.
Drukkolj a mirrormoon csapatnak, hogy mielőbb befejezzék a Tsukihime fordítását, így lesz idejük a F/SN-ra is.

PS.: Kawai Kenji zenéje ellenben határozottan jó, kár, hogy a egy normális forgatókönyvet nem tudtak írni.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Prof. William

#676
Hallottam híreket hogy új anime készóla a Fate/Stay  / tsukihime világában. Tudtok erről valami? Állítólag Shiki valami rokona lessz a főszereplő.

Flaser

mirrormoon.org

Elkészült a Tsukihime fordítása, a Fate scenario patch-et Új év környékére ígérték.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Lokids

Ezt a peccset a japán játékra kell rábacni ha jól értem. (mintha lenne más lehetőség... :D)
Tud valaki dobni egy linket a a gaméhoz? LKehetőleg ami még működik, és az sem baj, ha directdowlandos, és sokmegabites, és még aranyból is van.

watta

nem régiben néztem végig ezt az animet, és eléggé tetszett viszont a végével kapcsolatban valami nem tiszta.
a topicot nem olvastam végig, szóval elnézést hogyha olyat kérdezek amit már többször elmondtatok. és eléggé hülyének is tűnhet a kérdés, de lehet hogy csak én nem látom a fától az erdőt...

[spoiler]az utolsó rész utolsó néhány percében láthatjuk Saber-t amint  Bedivere-t elküldi, hogy dobja a tóba a karját. miután visszajön, Saber csak annyit mond "az álmom ezúttal egy kicsit hosszabb lesz." majd üres tekintettel....... MEGHAL???? volt már ilyen, mikor Rin-ről hittem hogy meghalt, merthogy elaludt, de aztán mégse. most akkor Saber ezzel, a végén meghalna? ez nem teljesen tiszta számomra. ha meghal, akkor mégis mibe? semmilyen sérülést nem láttam rajta. kérem, valaki világosítson fel, mert alapvetően heppi endet akartam volna, de hát...[/spoiler]

Zsiga

Quote from: watta on 2007-01-07, 23:26:06
nem régiben néztem végig ezt az animet, és eléggé tetszett viszont a végével kapcsolatban valami nem tiszta.
a topicot nem olvastam végig, szóval elnézést hogyha olyat kérdezek amit már többször elmondtatok. és eléggé hülyének is tűnhet a kérdés, de lehet hogy csak én nem látom a fától az erdőt...

[spoiler]az utolsó rész utolsó néhány percében láthatjuk Saber-t amint  Bedivere-t elküldi, hogy dobja a tóba a karját. miután visszajön, Saber csak annyit mond "az álmom ezúttal egy kicsit hosszabb lesz." majd üres tekintettel....... MEGHAL???? volt már ilyen, mikor Rin-ről hittem hogy meghalt, merthogy elaludt, de aztán mégse. most akkor Saber ezzel, a végén meghalna? ez nem teljesen tiszta számomra. ha meghal, akkor mégis mibe? semmilyen sérülést nem láttam rajta. kérem, valaki világosítson fel, mert alapvetően heppi endet akartam volna, de hát...[/spoiler]
[spoiler]Igen, jól láttad, Saber meghal.[/spoiler]

Lythis

Quote from: Flaser on 2006-10-12, 11:29:13
Az animok (Lunar Legend Tsukihime, Fate/Stay Night) a Nasu fanok közt, többé kevésbé általánosan gyenge ikarnációknal minősülnek az eredetivel szemben.
Drukkolj a mirrormoon csapatnak, hogy mielőbb befejezzék a Tsukihime fordítását, így lesz idejük a F/SN-ra is.

PS.: Kawai Kenji zenéje ellenben határozottan jó, kár, hogy a egy normális forgatókönyvet nem tudtak írni.
igazán nem azért, de Mirrorék már csinálták a Fate-et, amikor a Tsukihime sem volt még kész....

watta: igen, hivatalosan meghal

watta

oké, köszönöm a megerősítést . abban még esetleg ki tudnátok segíteni hogy mitől [spoiler]hal meg? nem emlékszem semmilyen összecsapásra ami magyarázatot ad halálára.[/spoiler] mégegyszer bocsi, ha hülyéket kérdezek

Zsiga

Quote from: watta on 2007-01-07, 23:52:39
oké, köszönöm a megerősítést . abban még esetleg ki tudnátok segíteni hogy mitől [spoiler]hal meg? nem emlékszem semmilyen összecsapásra ami magyarázatot ad halálára.[/spoiler] mégegyszer bocsi, ha hülyéket kérdezek
[spoiler]Visszamegy a múltba, hogy újraélje az életét, és királyhoz méltóan haljon meg a népéért. Egész pontosan abban a csatában szerez halálos sérülést amelyiket elég gyakran mutatják a sorozatban visszaemlékezésként/álomként. Bővebb információért olvass vissza a topicban, vagy olvasgass az Arthur-mondakörről.[/spoiler]

Lythis

[spoiler]Mordred - a véréből kreált homonkulusz - sebesíti meg halálosan. Ha figyeltél, az anime alatt van is egy flashback...[/spoiler]

falconmaster

Noh, eltöltöttem pár órát itt most míg végigolvastam az összes hozzászólást, ha valakit érdekel elmondanám a véleményem.

Jó anime. Nagyon. 1-2 nap alatt végignéztem. Végig nagyon élveztem, de a végére... megmarad az emberben az üresség amit biza nem tud hová tenni. Bizony, elég csalódott voltam az anime vége után - de legalább már tudom miért. Az anime a maga 24 részével nem tudja visszaadni a játék többszálúságát, alternatív befejezéseit, és mindazt az információhalmazt ami le van benne írva (Azóta játszottam az Fate angol demóval és tetszett, és bár csak demó rengeteg mindent elmondott pluszba az animéhez és így is több (2?) órába telt a végigjátszása, szóval képzelem a teljes játék mennyi játékidőt garantálhat az alternatív szálakkal együtt. Már nagyon várom a fordítást, a mirrormoon csipkedhetné magát ;) )

Szóval mint említettem, nagy volt az üresség ill. a csalódottság mikor végignéztem a 24 részt, ám ezután szépen ellátogattam a wikipédiára, és (ismét 1-2 óra alatt) átböngésztem az összes információt amit írnak róla, és be kell valljam, így sokkal egyszerűbb elfogadni ezt az egészet, így csak ajánlani tudom, akit érdekel az anime és esetleg (ha készül is játszani a játékkal), sokmindennel kapcsolatban lehet ámulni hogy 'baze téleg?'

Spoiler: kis összefoglaló
[spoiler]Én például így jöttem rá a Shirou=Archer párhuzamra valamint Sakura-Rider viszonyára (Rider Sakura servantja, de shinji elvette tőle, vagy vmi hasonló). Ha valaki nem jött rá esetleg az anime közben itt kiderül hogy Sakura és Tohsaka valójában testvérek, valamint hogy Ilya igazából nem is 'ember', hanem egy 'homunkulus', egy mesterségesen létrehozott lény (ez is azzal áll kapcsolatban, hogy mi köze a három mágus famíliának, a Mato, Tohsaka és Eizenberg mágus-családoknak a Grail War-hoz, ill hogy miért ilyen 'gonosz' a szent grál)[/spoiler]

Igazán csak ajánlani tudom mindazoknak akik szintén a fent megnevezett ürességet érezték az utolsó rész után.

Én is reménykedem benne hogy összehoznak néhány OVA-t vagy filmet, és persze alig várom az angol fordítást a gammához :)

UI:Gmer, ez télleg jó egy AMV ;)

Még a fentebb olvasottakhoz:
[spoiler]Shirou (annak ellenére hogy ő tényleg valódi MÁGIÁT és nem varázslatot képes gyakorolni) nem semmiből, nulla manával Trace-el tárgyakat, amennyire én értem, hanem a trace ugyebár két részből áll: tökéletesen megérteni valaminek a felépítését, majd azt újra létrehozni. Mivel Shirou ász, ezért a megértés ('Imagine') még megy is, ám ahhoz hogy azt a valamit létrehozza, az építőanyagát vennie kell valahonnan, és itt jön a képbe Archer/Shirou 'Noble Phantasm'-ja, az 'Unlimited Blade Works', ami egy 'másik világ/dimenzió' vagy micsoda, ahol MINDEN lehetséges építőanyag és kellék megtalálható - innen veszi az anyagot Shirou trace közben, és így képes szinte bármit Tracelni[/spoiler]

Alkyra

Hmmm...érdekes.^^ Alig várom, hogy végre teljesen lefordítsák angolra a gamét...
Úgyhallottam, hogy elvileg mostanságra már készen kell lenniük...

Zsiga

Quote from: Alkyra on 2007-01-08, 10:10:23
Hmmm...érdekes.^^ Alig várom, hogy végre teljesen lefordítsák angolra a gamét...
Úgyhallottam, hogy elvileg mostanságra már készen kell lenniük...
Csak az egyik része lesz kész mostanában, a többire még várhatsz... :)

falconmaster

Jah és még az is csak bétatesztfázisban van (persze nem open beta :S)...

Amúgy meg aki esetleg nem tudja, infó a gém fordításról itt:
http://mirrormoon.org/

Lythis

Quote from: FalconmasterIgazán csak ajánlani tudom mindazoknak akik szintén a fent megnevezett ürességet érezték az utolsó rész után.
Az anime-t ajánlod azoknak, akik ürességet éreztek az utolsó rész után? :rolleyes:

Beta is cask bug tracker UTÁN lesz.... :/ kiindulva abból, hogy a Tsukihime-vel sem lettek kész addigra amikorra mondták, max reménykedni lehet, hogy sietnek. Mondjuk non-profit alapon csinálják, szóval egyáltalán hálásak lehetünk, hogy van/lesz patch.