Genshiken - Egyesület a Modern Vizuális Kultúra Tanulmányozásáért

Started by Kraivan, 2007-10-25, 10:15:44

Previous topic - Next topic

theBalrog


Köszönöm a kedves segítséget. :tezsvir: Valóban fizikai/ szervezeti akadálya van... :bruhuhu:

Majd megpróbálom más módon megoldani... (Haverok révén  :kocc:, akik nincsenek fizikailag akadályoztatva...  :jee:)

Üdv,
tB

kelvor

Amíg beszerzed az utolsó részt itt esetleg megnézheted online.

theBalrog

Köszönöm, köszönöm, köszönöm...  :tezsvir:  Sört neked... (vagy teát vagy amit kedvelsz) :kocc: Szerintem ma vagy holnap legkésőbb megnézem...  :cool:

-OJ-

Nidaime 1.rész

Mivel az előző generáció nagy része már lediplomázott, így kiszámítható volt, hogy először új tagokat kell toborozniuk Ogiue-éknek. A helyszínen történő poszterrajzolás nagyszerű bemutatóul szolgált, fogtak is vele két újabb fujoshit, és ha nincs Hato akkor az egész klub azzá alakult volna át. Szakadtam, hogy Kuchiki mennyire maga alatt volt Hato láttán, majd teljesen felvillanyozódott, mikor kiderült hogy valójában srác :haha:
A régi tagokat is jó volt viszontlátni, kár hogy egy pár vágásban lerendezték a bulit.

És az a befejezés szegény Madaraméval! Kell ő neki olyan közel laknia az egyetemhez ^^"

Kuchikit most már Fukuyama Jun szinkronizálja, aki ezúttal is hozza a formáját ebben a ritka bolond szerepben, de már most érzem, hogy Hiyama Nobuyuki nagyon hiányozni fog Madarame szinkronhangjaként :bruhuhu:


Nagy örömmel tölt el, hogy anime formában is folytatódik ez a sorozat, ami valódi otakukról szól, nem csak önjelölt libákról mint a OreImo vagy a Nogizaka Haruka.



És persze a paródiák sem maradhatnak el,
még Sue is a Bakemonogatarit nézi, ami ráadásul egy időben megy a Genshikennel  :cool:

[spoiler]



[/spoiler]

SaiyaGin

Quote from: -OJ- on 2013-07-06, 22:55:15
Nidaime 1.rész
Kuchikit most már Fukuyama Jun szinkronizálja, aki ezúttal is hozza a formáját ebben a ritka bolond szerepben, de már most érzem, hogy Hiyama Nobuyuki nagyon hiányozni fog Madarame szinkronhangjaként :bruhuhu:

Arról lehet tudni valamit, hogy miért cserélték le a szinkronhangokat?

-OJ-

Más a stúdió (megint) és gondolom a régiek nem vállalták ^^"

-OJ-

2.rész

Bár jó mozgalmas, most is vehették volna egy kicsit animesebbre az Openinget. Igaz, a második évadét úgysem lehet überelni. De miért pont a trap van a középpontban? :he:

A csajos fujoshi est hatalmas volt, különösen Hato leellenőrzése, hogy simább a bőre mint egy valódi lánynak :rotfl: Már vártam, mikor kukkantanak be végre a szoknya alá, csak hogy biztosak legyenek a dologban ^^" Hato pedig nagyon elszánt, csak hogy bent legyen a fuhoshi klikkben. A transzvesztitaságával kapcsolatos kifaggatásán is szakadtam, főleg a végén ami kikerekedett belőle. Szerencsétlen Madarame, jobb lesz ha óvatosan jár-kel otthon ^^"
Ogiue pedig szintén haláli volt, ahogy bevágta az ajtót Ohnoék cosplay-támadása előtt :lol:

A végén még Kugayama is felbukkant egy rövid cameo erejéig :cool:
Jővő héten pedig jön Saki és Madarame  :whoah:

Ez brutális volt, ahogy Ohno reakciója is rá:
[spoiler][/spoiler]
Szóval ezért tart itt a gazdaság :uzi:


Utalásokban sem volt hiány a mai részben,
Attack on Rhea (a Szaturnusz másik holdja)
Fullmetal Sorcerer
CHAMP magazin
Two Piece
Dorarara
Evangeleo
Hetarira
Winter Wars
Fuyume's Book of Friends
Sweets Basket
When You Cry





3.rész

Madarame epizód (legalábbis az első fele), alapból csak jó lehet :whoah:
Egyet kellett értenem vele, hogy munka mellett elég nehéz hódolni ennek a hobbinak. Főleg a japánok számára, akik reggeltől estig dolgoznak, ráadásul ott az otakuság rendezvény látogatásokat is megkövetel, a kötött TV-műsoridőről nem is beszélve.
Hú, Keiko aztán rendesen felvilágosította Madaramét a Saki iránti szerelmével kapcsolatban. Szakadtam, ahogy ennek ellenére továbbra is tagadta, és mekkora veszekedés lett belőle :uzi: Lassan tényleg pontot tehetne már ennek a végére. A klubteremből való kirohanása, majd otthon az ágyon fetrengése szintén fergeteges volt  :rotfl:
Sue szerelmi tanácsa egész elmés lett volna, ha utána nem a BL-lel hozakodik elő :p

Hato teljesen begyulladt BL-fangirl női lelkének kivetülése...vagy mi?...egészen muris volt, ahogy össze vissza pattogott a saját elborult fantáziái miatt :rotfl: Madaramének pedig respect, ahogy normálisan tudja kezelni Hatot, még a tényleges hülyeségei ellenére is. Erre még a Genshikenes lányok sem mindig képesek, és bevallom, én se tudnék mit kezdeni vele :he:

Utalásokból most elég kevés volt, egyedül a Fullmetal Sorcerer került elő ismét, említés szintjén. Madarame lakásában viszont láttam:
Hatsuna Miku figurát
FSN Saber figurát
K-ON Azusa és Yui figurát
NGE Asuka figurát
Lucky Star figurákat
Ika Musume posztert
K-ON Azusa posztert
Keiko pedig előhúzta a végén NGE Asuka vörös pilótaruháját :cool:

kada

Az évad egyik sorozata, amiről tutira tudtam hogy nézem.
Kapom amit vártam, mangában persze már rég olvastam.

Az összefoglalókért köszi, a melegben kénytelen lettem volna sörözés mellett megnézni, hogy emlékezzek miért is tart ott az új rész, aho...
inkább mégse kössz.


SaiyaGin

06: lassan egyre inkább ijesztőnek érzem a szereplők debilségét, semmint viccesnek. ^^"

motifator

Hát ijesztően debilek, az biztos, de nekem a Genshiken egyre jobban bejön. Szerintem simán a kedvencem a most futó sorozatok közül.
Totál más az új sorozat, mint a régi, az biztos. Az első évad elején még simán Kanji volt a főszereplő, aztán egyre inkább Saki, aztán Ogiue, most meg leginkább Hato körül forog a sztori. Szépen átmentünk férfi főszereplőből női főszereplőkbe, most meg még extrémebb a helyzet :) De szerintem 1-2 epizód, és megint más karakter lesz középpontban.
Amúgy Kuchiki-kun a legidegesítőbb arc az egészben, de szerencsére nem szerepel túl sokat. Amúgy ha jártatok animés körökbe, biztos ti is találkoztatok 1-2 Kuchiki-féle debillel, szal ilyen szempontból találó. Az meg poén, hogy a sorozaton keresztül beleláthatunk (férfiként) a fujoshik világába. Hány és hány anime volt már, ami férfi otakukkal foglalkozik? Most végre van valami új, legalábbis nekem totál új és tökre tetszik.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

SaiyaGin

Quote from: motifator on 2013-08-13, 18:37:13
Amúgy Kuchiki-kun a legidegesítőbb arc az egészben, de szerencsére nem szerepel túl sokat.

:tezsvir:
Nekem is vele van leginkább bajom.

Kuroi Tenshi

Jé, ezt folytatják? :)
Jópár évvel ezelőtt egy mikannal lett befejezve

SaiyaGin

No, ennek is vége. Az elején attól tartottam, hogy ezzel a szezonnal csak egy újabb rókabőrt próbálnak meg lehúzni a Genshikenről, de kellemesen csalódtam a sorozatban. :smile: Jók voltak az új szereplők is - de a  :Kiraly: azért még mindig Madarame.  :D :lazza:

Leara

Quote from: SaiyaGin on 2013-09-29, 23:19:37
Jók voltak az új szereplők is - de a  :Kiraly: azért még mindig Madarame.  :D :lazza:
:tezsvir:
Mondjuk nekem Hato-kunból néha már egy kicsit sok volt  ^^".
MAL

Cobra

Sue a legjobb  :lul:
Tetszett ez a szezon is, nagyon jó volt a humora.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kada

Quote from: SaiyaGin on 2013-09-29, 23:19:37
No, ennek is vége. Az elején attól tartottam, hogy ezzel a szezonnal csak egy újabb rókabőrt próbálnak meg lehúzni a Genshikenről, de kellemesen csalódtam a sorozatban. :smile: Jók voltak az új szereplők is - de a  :Kiraly: azért még mindig Madarame.  :D :lazza:
Jól hozta a manga hangulatát, nem csalódtam.