Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

Started by Prof. William, 2006-05-02, 17:25:28

Previous topic - Next topic

motifator

Ha tényleg valami olyasmi lesz, mint amit KeLa írt, akkor nem nagyon lesz okunk elégedetlenkedni. OK, a Kadokawa trollkodott velünk egy sort, szívem szerint jobban örültem volna neki, ha kiírják, hogy a második szezon (vagy kibővített teljes szezon, ahogy akarjuk) kezdődik ekkor és ekkor, és akkor számolhattam volna vissza a napokat :) De sebaj, ők tudják, hogy mit csinálnak.
Arra viszont kiváncsi vagyok, hogy milyen lesz a hangulata az animének, hogyha tényleg kronológiai sorrendben adják. Sokan fikázzák az első évadot a kavart sorrend miatt, de szerintem hatalmasat ütött így az egész. Sokkal jobban fenntartotta az érdeklődést, hogy a fő történet 6 részét elosztották a teljes évadban, és a menet közbeni fillerek se voltak igazán fillerek, csak időben később játszódtak.
Csak legyen már vége a munkának, és nézhessem meg az új részt. Mondjuk a Bamboo Leaf Rhapsody-t pont olvastam novellában, de tovább nem jutottam szerencsére :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

NLZ

Lehet az alapsorozat időrendben lesz, aztán a többit meg megkavarják. :D
[reserved]

Dreamcleaver

#272
Nekem személy szerint az időkavarás csak rontott a sorozaton. Nem adott hozzá semmit, és egyáltalán nem ütött tőle nagyobbat. Én egy normális időrendben reménykedem. Bár ez a rész most 08-nak van nevezve, szal már most nem tudom, hogy mi van.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-22, 14:30:32
Nekem személy szerint az időkavarás csak rontott a sorozaton. Nem adott hozzá semmit, és egyáltalán nem ütött tőle nagyobbat.
QFT
Nekem mindíg ezt juttatta eszembe
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Én

De normális időrendben a sorozat második fele egy nagy unalmas kaki lett volna... Pl mekkoa szar lett volna már, ha a tényleges utolsó részt adták volna le utoljára. :D

Dreamcleaver

Quote from: Én on 2009-05-22, 14:34:35
De normális időrendben a sorozat második fele egy nagy unalmas kaki lett volna... Pl mekkoa szar lett volna már, ha a tényleges utolsó részt adták volna le utoljára. :D

De az nem az időrend hibája, hogy az utolsó rész ténylegesen sz@r.  :D

(for the record: Nem is emlékszem pontosan, hogy melyik volt az utolsó rész. [spoiler]Az az alternatív valóságos izé, azzal a buborék szörnnyel, meg hogy a világ elpusztul, ha Haruhi nem talál valamit érdekesnek benne, és erre a csávesz lesmárolja?[/spoiler])

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

Szóval ha a részek fele jó, és azokat random elkeverik az összes között, akkor az egész jó?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Quote from: Én on 2009-05-22, 14:34:35
De normális időrendben a sorozat második fele egy nagy unalmas kaki lett volna... Pl mekkoa szar lett volna már, ha a tényleges utolsó részt adták volna le utoljára. :D
Jah, pontosan. Meg így, hogy a legvégén derült ki az egész lényege, teljesen átértékelte mindazt, amit eddig láttunk.

DC, az igazi utolsó rész az esős volt asszem, vagy a radiátoros (ha nem ugyanaz a kettő :D).

Darkstar, ha a részek egyik fele jó, akkor a másik fele kiválló.
[reserved]

Zen

Quote from: NLZ on 2009-05-22, 14:41:48
DC, az igazi utolsó rész az esős volt asszem, vagy a radiátoros (ha nem ugyanaz a kettő :D).
Ja, a kettő ugyanaz.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

Quote from: Dreamcleaver on 2009-05-22, 14:39:05
(for the record: Nem is emlékszem pontosan, hogy melyik volt az utolsó rész. [spoiler]Az az alternatív valóságos izé, azzal a buborék szörnnyel, meg hogy a világ elpusztul, ha Haruhi nem talál valamit érdekesnek benne, és erre a csávesz lesmárolja?[/spoiler])
Jah, ezt adák le utoljára.
Quote from: Darkstar on 2009-05-22, 14:39:10
Szóval ha a részek fele jó, és azokat random elkeverik az összes között, akkor az egész jó?
Hát még mindig jobb, mintha egy tömbben lenne a fasza rész, és aztán a másik fele csak unalom. Btw honnan vetted ezt az "akkor az egész jó"-t? Nem vagyok Haruhi faboi, és az unalmasabb részeket nem szerettem. Sőt, megpróbáltam egyszer újranézni a sorozatot, és nem ment.

Darkstar

Quote from: Én on 2009-05-22, 14:44:05
Btw honnan vetted ezt az "akkor az egész jó"-t?
Erre akartam kilyukadni. A gyengébb részek ugyanúgy gyengék maradnak, teljesen mind1, hogy a "rendes" helyén adják-e le, vagy valahol random sorrendben.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver

Tudjátok mi lenne a jó? Ha az iskola fesztiválos koncertes részen vendégszerepelnének Mio-ék a K-On-ból.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zen

Ez a "a "fillerek" szarok" gondolatmenet honnét jött most pontosan? Az esős rész unalmas, direkt. A többi meg szar mert nem az első könyvből vannak, vagy mivan?

DC: Vagy épp fordítva, ha már Detroit Metal City megvolt.  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

Quote from: Darkstar on 2009-05-22, 14:45:50
Quote from: Én on 2009-05-22, 14:44:05
Btw honnan vetted ezt az "akkor az egész jó"-t?
Erre akartam kilyukadni. A gyengébb részek ugyanúgy gyengék maradnak, teljesen mind1, hogy a "rendes" helyén adják-e le, vagy valahol random sorrendben.
Ezt vágom, de szerintem a sorozat egészét nézve jó megoldás volt keverni a részeket. A legjobb mondjuk az lett volna, ha az összes rész jó. :)

DC: :appl:

Zen

Quote from: Én on 2009-05-22, 14:48:04A legjobb mondjuk az lett volna, ha az összes könyvet végig megcsinálják. :)
Fixd
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Lol, nem akciófilmet kell várni, és egyből egy aranyos, Melankólikus rész lesz az esős és a többi.
Fogadjunk, hogy csak az a bajotok a "fillerekkel", hogy nem volt bennük moe és pantsu.
[reserved]

Darkstar

Nem, nekem egyszerűen nem tetszett az összes rész, ennyi. Annyira meg végképp nem, hogy indokoltak lássam ezt a megelőző "hírverést", de ezt már írtam.
Flame me moar, fagz. :P
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

A Someday in the rain nem unalmas, csak nyugodt. És a fillerek se szarok, legalábbis szerintem egyáltalán nem.
Egyszerűen csak nem úgy csinálták, mint rakás más animében, hogy az első meg az utolsó három rész foglalkozik a sztorival, menet közben meg folyamatosan le-leáll a cselekmény, mert egyszerűen nincs 13/26/52 résznyi történet. Az nem jelenti azt, hogy a filler részek szarok, van példa, amikor egy-egy filler rész egyenesen egyik fénypontja az adott sorozatnak. Csak annyi a különbség, hogy a Haruhiban nem állították meg a cselekményszálat, hogy berakhassanak egy kis fillert, hanem előrehoztak néhány epizódot időben, és a történetbeli időrendi folyamatosságát nem szakították meg a Melancholy arcnak. Ugyanúgy x nap alatt történik az egész, mert a fillerekkel nem a fősztorit nyújtották el, hanem csak előreugráltak az időben a fő történet utánra. Szerintem jó ötlet volt, nekem tetszett.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

katz

Quote from: NLZ on 2009-05-22, 14:50:33
Fogadjunk, hogy csak az a bajotok a "fillerekkel", hogy nem volt bennük moe és pantsu.
pantsubol sosem eleg :D

Fillerek itt sztem egész jól sikerültek, kivéve a Someday in the Rain-t. Az annyira elüt a sorozattól, egyszerűen nem sikerült rendesen megoldani a manga hangulatát.

Zen

1: nem fillerek
2: manga  :lol:
3: pont az a lényeg h elüt. Egy dögunalmas, (viszonylag) átlagos nap egy isten, egy alien, egy esper és egy időutazó társasága ellenére.  :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Member

Mindkét érvelés tökéletesen elfogadható, most már csend. :redface:
Tény, olcsó húzás volt, de így jobban elosztották, ahogy moti is írta, és jobbnak tűnik a végeredmény.
Mondjuk a Kyoto Animation darabjai körüli általános imádatot eleve nem értem, sokuk eléggé gyengécske.

SaiyaGin

Majd szóljatok, ha új rész lesz.

chilip


Én

Melyik groupot ajánljátok?
chilip: lol :D

NLZ

Ha jól látom, csak Yuki csinálja az elejétől, de most pár másik csapat is ráizgult az új részekre, pl CoalGuys & gg, db & Live-eviL, meg valami Mazui is. Kérdés, hogy mekkora lelkesedéssel fogják csinálni. CoalGuys & gg tűnik a legigéretesebbnek egyelőre.
[reserved]

Én

Kösz :) Most elkezdtem szedni ezt a Mazuit, de kicsit érdekes, hogy 720p-ben 160 mega. Ez ilyen rövid, vagy duckroll, vagy ez teljesen rendben van így?

KeLa

Quote from: Én on 2009-05-22, 17:23:13
Kösz :) Most elkezdtem szedni ezt a Mazuit, de kicsit érdekes, hogy 720p-ben 160 mega. Ez ilyen rövid, vagy duckroll, vagy ez teljesen rendben van így?
"Nice work on the subs, but horrible video quality"

Én

"Mazui subs + TV-J raw. Great quality." :confused:
Bizt kedvéért leszedem CoalGG-t is.

KeLa

Quote from: Én on 2009-05-22, 17:26:02
"Mazui subs + TV-J raw. Great quality." :confused:
Az AniDB-s kommentet copyztam, de am nem láttam. De szerencsére van jobb is, szal nincs gond...

Am sztem elég valószínű h a CoalGG és a DB_L-E csak az új részeket fogja subolni... meg is lepődnék ha nem így lenne.

Dreamcleaver

Szal, ha megvan a Hitsuji-féle dvd-rip az eredeti szériából (480p ws), akkor most elég leszedni az új részeket? Vagy a régi részeket és átalakítják? Illetve ez most HD ws-ben fog menni?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS