Legjobb animék

Started by Chronos, 2003-05-25, 16:38:26

Previous topic - Next topic

Necrid^

#1260
Quote from: Cobra on 2006-06-18, 21:54:05
Vagy a farkasbrigád felszerelése miatt :)
Amit én tudok még ajánlani, bár más stílus, mint a Gits, de egyik nagy kedvencem elég komoly történettel a Scryed.
egyetértek a Scryed valóban a legjobb animek közül tartozik.  :whoah:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Misu

Excel Saga: naaagyon fárasztó,csak kis dózisokban szoktam nézni,de jó mert egy csomó ökörség van benne,pl abból karaokeztünk a sakura partyn -menchi no borero rulz- és lehet hogy a sorsot fogom ősszel cosplayelni :-P

Amúgy az én kedvencem jelenleg a Honey and Clover...

Raggie

#1262
Gmer+Misu: nemtom de én az Excel Sagát bármennyire is poénos, nem sorolnám az igényes animék közé...

Cobra+Necrid: Milyen az a Scryed? Hány részes, milyen stílus, meg ilyenek, mert már régóta nem néztem jó animét és lehet hogy most elkezdem.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Cobra

A Scryed a jövőben játszódik, ahol egy természeti(?) katasztrófa során egy japán sziget egy része felemelkedett kb 100m-t és az ezen a területen élők nagy része egy speciális képességet kapott, amivel anyagot tud átalakítani. 2 oldal van, a HOLD, ez a rendőrség, ami a fallal körülvett várost védi, ennek speciális egysége az Alter Userekből (így hívják azokat, akik képesek az anyagot átrendezni) álló HOLY, és velük szemben állnak a "bennszülöttek", a külső területeken élő és bújdosó Alter Userek és sima emberek. Egyik főhősünk a kezét tudja átalakítani egy robotszerű kézre amivel szinte bármit le tud rombolni, a másik főszereplőnk, aki pont az ellentettje neki, pedig egy helyette harcoló lényt tud megalkotni (mint a legtöbb Alter User). E 2 riválison keresztül ismerjük meg a 2 oldalt és itt is hamar kiderül, hogy nincs olyan, hogy jó meg gonosz oldal :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Draconire

Quote from: Raggie on 2006-06-19, 11:48:51
Gmer+Misu: nemtom de én az Excel Sagát bármennyire is poénos, nem sorolnám az igényes animék közé...
Ezért is tettem oda ezt: :D

Az FLCL viszont tényleg elég igyényes szerintem azt tényleg csak ajánlani tudom.
Poénos az is, de más kategória mint az Excel Saga.

Raggie

#1265
Quote from: Gmer on 2006-06-19, 12:47:59
Az FLCL viszont tényleg elég igyényes szerintem azt tényleg csak ajánlani tudom.
Poénos az is, de más kategória mint az Excel Saga.
Nna ebben egyet értünk! ;) Az FLCL az tényleg az(nagyon is)! :jee:

Quote from: CobraA Scryed a jövőben játszódik, ahol egy természeti(?) katasztrófa során egy japán sziget egy része felemelkedett kb 100m-t és az ezen a területen élők nagy része egy speciális képességet kapott, amivel anyagot tud átalakítani. 2 oldal van, a HOLD, ez a rendőrség, ami a fallal körülvett várost védi, ennek speciális egysége az Alter Userekből (így hívják azokat, akik képesek az anyagot átrendezni) álló HOLY, és velük szemben állnak a "bennszülöttek", a külső területeken élő és bújdosó Alter Userek és sima emberek. Egyik főhősünk a kezét tudja átalakítani egy robotszerű kézre amivel szinte bármit le tud rombolni, a másik főszereplőnk, aki pont az ellentettje neki, pedig egy helyette harcoló lényt tud megalkotni (mint a legtöbb Alter User). E 2 riválison keresztül ismerjük meg a 2 oldalt és itt is hamar kiderül, hogy nincs olyan, hogy jó meg gonosz oldal
Hömm... nagyon ígéretesnek tűnik! El is kezdem leszedni! ;) :D (kösz a tippet, ment a +1)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Próféta

Quote from: Member on 2006-06-19, 18:12:09
A köviket ide légyszi, http://usteam.hu/forum/index.php?topic=820.0., talán megérdemel egy felélesztést a topic.
Mivan? Nem értelek.. Hogy jön ide a Chrno? Szerinted az a legjobb? Mintha nem ezt akartad volna mondani...  :wtf:

Shali

Szépjónapot

Sokat gondolkodtam, de végülis úgy döntöttem, hogy ebbe a topicba írom az első postomat (=
Szóval hogy on legyek, nekem a kedvenceim a GitS, Cowboy Bebop, Hellsing, Furi Kuri (avagy FLCL). Emellett még az Akira, Trigun, Full Metal Panic tetszett. A Laint most kezdtem el nézni, jónak tűnik (=

Ha már írok, kérnék is szépen ajánlatokat. Olyan animét szeretnék nézni, ami humoros, de nem debil, igényesen van megrajzolva (a képregény-szerű, nagyon kontrasztos színvilágú dolgokat nagyon szeressem ^^ ), van benne akció, de semmi kamehame szuperhősök, emellett még tartalma, mondanivalója is van. Jah, és ha lehet, akkor inkább a jelenben / jövőben játszódjon, mint a múltban.

A tippeket előre is köszi (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Kuroi Tenshi

Helló!

(Lehet akár a Bemutatkozásokba is írni az első postot, főleg, ha ilyen *hint, hint* :D )

Néhány egész jót néztél már. A Lain is nagyon jó, bár kicsit lassú, és úgy egészen az 5-6. részig csak az összekuszálásra hajt, addig direkt homályosan hagy mindent - de érdemes végignézni.
A NGE-t nem látom a felsoroltak között. Ha még nem láttad, nézd meg. Van benne humor, van benne akció is, a "főhőse" kifejezetten nem hős-alkat, bár végefelé egyre komolyabb, depisebb és elvontabb. Alapmű.
(Na evvel egy jó ideig elleszel ^^" )

Shali

Ejj, na, majd a legközelebbi első hozzászólásom a bemutatkozásba fog menni (; ((=

Jah, az most hirtelen a bajom a Lainnel, hogy a Furi Kuri után nagyon lassú...

NGE:Death-et leszedem már, bele-bele pörgettem, de elsőre nem nyert meg. Hm... annyi NGE van, melyikkel kell kezdeni? (=0
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Kuroi Tenshi

A hiba nem az ön készülékében van.
A Lain eleinte lassú és homályos. A FLCL pedig pörgős.

Na a Death-el pont rosszul kezdted.

Sorozat 24 rész
"alternate ending #1": Sorozat 25-26. rész (két különböző vége van, de mindkettő szükséges, hogy megértsd)
(Death & Rebirth opcionális - csak a 24 részt foglalja össze)
"alternate/originally planned ending #2": End of Evangelion

Shali

Köszönöm szépen (=
* Shali ftp-t izzít*

Amúgy a Scryedről mi a véleményed? Benne van az általatok legjobbaknak ítéltek listájában?
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Draconire

Quote from: Shali on 2006-07-02, 18:37:24
Ha már írok, kérnék is szépen ajánlatokat. Olyan animét szeretnék nézni, ami humoros, de nem debil, igényesen van megrajzolva (a képregény-szerű, nagyon kontrasztos színvilágú dolgokat nagyon szeressem ^^ ), van benne akció, de semmi kamehame szuperhősök, emellett még tartalma, mondanivalója is van. Jah, és ha lehet, akkor inkább a jelenben / jövőben játszódjon, mint a múltban.
Samurai Champloo
Ugyan a múltban játszódik, de a jelent parodizálja. Nagyon egyedi és rengeteg király poén van benne.
Akció is van benne bőven. Nézd meg az első 2-3 részt, akkor már tudni fogod hogy tetszik-e vagy sem.

Cobra

Quote from: Shali on 2006-07-02, 19:14:20
Amúgy a Scryedről mi a véleményed? Benne van az általatok legjobbaknak ítéltek listájában?
Nálam benne van a Top3-ban a Mai-Hime-vel együtt. Scryedban kevesebb a humor, egyébként sok közös van a 2 említett sorozatban. Ha nem szúrták volna el a végét (az én ízlésem szerint), akkor a Top1 nálam még mindig a Macross Zero lenne. Egyébb említésre méltó :) nálam még a Last Exile (ennek se lett túl jó a vége, jobban is meg lehetett volna csinálni), illetve a Full Metal Alchemist is tetszett végül, bár az előbb említettek mögött azért messze elmarad nálam. FMA alternatív múltban (XX. század eleje) játszódik.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

Shali: A Jin Ron: The Wolf Brigade alapmű, mindenképpen nézd meg, a leírtak alapján szerintem tetszeni fog neked.
Ha meg sci-fi+szép grafika+jó történet, akkor a Gundam Seed és a Gundam Seed Destiny sorozatokat is tudom ajánlani, mindkettő úgy 50 epizód, szóval egy ideig kitart.
Ezen kívül még az Uchuu no Stellvia is egy jó scifi anime, ez aranyosabb, több benne a humor, de van egy komoly kerettörténete.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Próféta

Kedves Shali!

Mondhatnék sok jobbnál jobb filmet, viszont meg vagyok döbbenve, hogy a Studio Ghibli filmjei közül egyet se láttál még. Pedig Miyazaki mester véleményem szerint megkerülhetetlen, igazi klasszikusokat követett el.
Ízelítőnek mondjuk ajánlanám tőle a Mononoke Hime-t vagy a Kaze no Tani no Naushika című filmet. Az utóbbi még a jövőben is játszódik.

A többiek kedvcsinálójához még pár szót hozzátennék. A Jin-Roh szerintem is nagyon jó, mondjuk ez épp nem humoros, de alapfilm, és nagyon kemény dráma. Ugyanaz a Mamoru Oshii rendezte, mint többek közt a Ghost in the Shell-t és a GITS2:Innocence-t.
A Samurai Champloo-ról meg annyit, hogy Shinichiro Watanabe rendezte (Cowboy Bebop). Ez sem akármilyen ajánlócédula.

NGE-hez gambatte, és ne hagyd, hogy az első néhány rész megtévesszen a műfajt illetően :D

Shali

Vuhu, ezzel asszem elleszek egy jódarabig, köszi mindenkinek az ajánlásokat (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

chilip

#1277
Bleach, Naruto (fillereket leszámítva), Hellsing, NGE, Mononoke Hime, Gundam Seed + Destiny, X, The Third, Berserk, Kiddy Grade, Basilisk, Macross Zero, Escaflowne, Elfen Lied, Full Metal Panic (összes), Hack Sign, Slayers, Fullmetal Alchemist ... nálam ezek a legjobbak  :D

Frenkie

Frenkie@Tóth Tamás
Online Portfolio

Frenkie

És még egy kérdés: A GITS sorozatoknál taLÁLTAm olyat hogy SAC1, SAC2, és tahikoma special. Ez 3 sorozat?
Illetve az ssa és ass fájlokhoz milyen codec vaGY lejátszó köll?

köszi
Frenkie@Tóth Tamás
Online Portfolio

Kuroi Tenshi

Az FLCL / aka Furi Kuri és nagyon jó. Jó elvont és elborult, de érdemes megnézni. Minimum egyszer. Vagy többször. Nézd meg. Most! :D

Stand Alone Complex 1 és 2 a sorozat két seasonja. A Tachikoma specialt még den néztem, de ha jól sejtem, Tachikoma, a robotról/-tal egy kis extra, ami nem igazán kapcsolódik. (A sorozat végein van egy kis Tachikomás extra, a robotok eszmefuttatása, de szerintem kihagyható.)

ssa és ass feliratfájl, ha jól tévedek. De alapból van benne angol felirat, úgyhogy nem szükséges.

Shali

Furi Kuri / FLCL nézése többször ajánlott... de mindegy, ha egyszer megnézed, úgyis meg fogod másodszor is (((=

A Tachikoma Special 26 kis 1-2 perces, humoros jelenetből áll, melyeknek a főszereplői a tachikomák, meg néha egyéb soklábú robotok is előfordulnak. Mulattató, nekem tetszett (=
Főleg amiután megnézi az ember a 2 évadot, meg a 2 filmet és még mindig nem elég neki, akkor nasi gyanánt van min élvezkednie (=

Föntebb ajánlották a Samurai Champloot, és az első 8 rész után bátran állítom, hogy ebben a topicban a helye (=
Nekem legalábbis nagyon tetszik (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Curry`

Ghost in the Shell és Hellsing egyértelműen :)

Shali

Quote from: Shali on 2006-07-11, 15:51:17Föntebb ajánlották a Samurai Champloot, és az első 8 rész után bátran állítom, hogy ebben a topicban a helye (=
Nekem legalábbis nagyon tetszik (=
No, az összes rész megnézése után még határozottabban állítom, hogy itt a helye. Nálam a top 5-ben simán benne van (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

chilip

#1284
tényleg k*rva jó volt a Samurai Champloo, főleg a baseball-os rész volt nagyon  :lol:

Bishop

nekem a legjobb anime-k
One piece
Naruto
Bleach
Saiyuki
Samurai deeper Kyo
Fullmetal Alchemist

Shali

Quote from: chilip on 2006-07-17, 00:34:01
tényleg kurva jó volt a Samurai Champloo, főleg a baseball-os rész volt nagyon  :lol:
Nekem a tegelős graffitis rész volt a kedvencem ((=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

doyle

Hi all.
Nekem nagyon tetszik:

Elfen Lied
Akira
Gantz
Inu Yasha
Princess Mononoke
...meg ilyenek
:cool:
Elfen Lied, az beadja :DD!!

Lt. Simoan Blarke

wahhh. eltelt nemi ido, valtozott nemileg az izlesem...
a top of course meg mindig az Elfen Lied. utana viszont Onegai Teacher, Onegai Twins, School Rumble; es a Cowboy Bebop, Samurai Champloo, Trigun csak utanuk jon. valamiert raindultam a love comedykre. Koishi-chaaaaan =D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

chilip

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-07-17, 12:13:49
wahhh. eltelt nemi ido, valtozott nemileg az izlesem...
a top of course meg mindig az Elfen Lied. utana viszont Onegai Teacher, Onegai Twins, School Rumble; es a Cowboy Bebop, Samurai Champloo, Trigun csak utanuk jon. valamiert raindultam a love comedykre. Koishi-chaaaaan =D

Love Hina-t láttad?