Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

Squall

Yo!

Ha jól tudom, évente csak 1 max 2 övvizsgát lehet tenni...ezt mestere válogatja...utána viszont a dan-oknál min 3 évnek kell eltelnie mindegyik között...
Amúgy lényegtelen milyen öved van...láttam már full kezdõt aki sosem tanult hasonlót azelõtt és mégis jobb volt, mint egy nála 2-3 övfokozattal nagyobb társa...ez fõleg azért lehet, mert övvizsgán a kata-kat nyomatják orrba-szájba, és az 1v1 küzdelmekben pedig nem sok hasznát veszed, mert ott nem mozoghastz megkötve, mert kiütnek...
Tök jó lenne már végre valahol rendesen tanulni, anélkül hogy nyaggatnának azzal hogy menj versenyre, akkor is ha nem akarsz, de ugye van 2 nagy befolyásoló tényezõ: $ és idõ  :beken:
Tényleg Trivi, nálatok mennyi a tandíj? WTF vagy ITF?
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Mattanja

Quote from: SquallHa jól tudom, évente csak 1 max 2 övvizsgát lehet tenni...ezt mestere válogatja...utána viszont a dan-oknál min 3 évnek kell eltelnie mindegyik között...
Hai! Kivéve, hogy szerintem nem mestertõl, hanem tanulótól függ.
Quote from: SquallTök jó lenne már végre valahol rendesen tanulni, anélkül hogy nyaggatnának azzal hogy menj versenyre, akkor is ha nem akarsz, de ugye van 2 nagy befolyásoló tényezõ: $ és idõ
Nálunk szerencsére ezzel nem volt gond, nekem is felajánlották, hogy menjek, csak mivel nem volt kedvem, ezért nem lett belõle semmi. Csodálkozom is, hogy többen arról beszélnek: milyen kár, hogy náluk kötelezõ... :wtf:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Feldin

Kendoban a köv danig asszem annyi évet vársz ahány danos vagy.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Squall

Quote from: ShiroiHai! Kivéve, hogy szerintem nem mestertõl, hanem tanulótól függ.

At alap, hogy ha a tanuló nem elég jó, akkor nem megy évente 2-re, mert az iskolát is lejáratná, de van olyan mester, aki nem is enged 2-t évente, mert alapvetõen mikor kialakultak ezek a vizsgarendszerek, akkor évi 1 övvizsga volt engedélyezve, de késõbb ezt módosították...na ezt a módosítást van olyan mester, aki nem veszi figyelembe, mert úgy gondolja, hogy nem baj az, ha tovább gyakorol egy tanuló egy alacsonyabb szinten, és késõbb válik mesterré, aki valóban azzá is válik, mert nem gyorstalpalón csinálta meg  :hehe:
Nekem ezzel a látásmóddal semmi bajom...és sem az övek miatt csinálnám, és nem is a verseny miatt, hanem egyszerûen azért, mert tetszik, és az egyik legszebb harcmûvészetnek tartom  :zen:
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

.Attila

Quote from: SquallTényleg Trivi, nálatok mennyi a tandíj? WTF vagy ITF?
4000/hó és 3 edzés egy héten. Szigorúan ITF.

Squall

Quote from: Trivi4000/hó és 3 edzés egy héten. Szigorúan ITF.

Nem is rossz arány  :)
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...

Moloko

sziasztok :)

lehet hogy nem jó helyen keresgélek, de hátha tudtok nekem ajánlani valamit... küzdõspot eleve kilõve nálam, mert vigyáznom kell a tagjaimra, fõleg az ujjaimra, mert azok létfontosságúak mindenhez amit csinálok. nemcsak kötelességekhez de hobbihoz is.

na szal, nekem valami olyan dolog kéne sport gyanánt, ahol az emberek nem püfölik egymást, nincsenek kurva kemény izommunkák, de mégis köze van japán kultúrához, köze van mozgáskultúrához, és ha egy mód van rá, legyen köze a kardokhoz is. (ha nincs ilyen talán inkább maradok valami táncnál :beken: )

Feldin, most nézem, hogy csütörtökön fél nyolctól van edzésed? mert ha igen, szivesen megkuksolnám milyen. bár nekem a hétfõi idõpont nem jó, de akkor is megnézném.

Feldin

Quote from: Angelsziasztok :)

lehet hogy nem jó helyen keresgélek, de hátha tudtok nekem ajánlani valamit... küzdõspot eleve kilõve nálam, mert vigyáznom kell a tagjaimra, fõleg az ujjaimra, mert azok létfontosságúak mindenhez amit csinálok. nemcsak kötelességekhez de hobbihoz is.

na szal, nekem valami olyan dolog kéne sport gyanánt, ahol az emberek nem püfölik egymást, nincsenek kurva kemény izommunkák, de mégis köze van japán kultúrához, köze van mozgáskultúrához, és ha egy mód van rá, legyen köze a kardokhoz is. (ha nincs ilyen talán inkább maradok valami táncnál :beken: )

Feldin, most nézem, hogy csütörtökön fél nyolctól van edzésed? mert ha igen, szivesen megkuksolnám milyen. bár nekem a hétfõi idõpont nem jó, de akkor is megnézném.

Ok. Gyere! Csak elõtte szólj rám mobilon! Mehetünk együtt az Alapítványtól(vagyis inkább a villamosmegállótól(Mekvárt(nem tom hogy írják))), gondolom órád van. Én kb 3/4 7-re ott tudok lenni. Mit szólsz?
Egyébként neked ilyen kikötésekkel az iaido-t ajánlom. Most indult egy nemrég kedd péntek kb7-8. Ha megfûzöd a senseit lehet hogy becsatlakozhatsz.
De ha kendozni akarsz én csak örülök :) De az püfölõs. :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moloko

Quote from: FeldinOk. Gyere! Csak elõtte szólj rám mobilon! Mehetünk együtt az Alapítványtól(vagyis inkább a villamosmegállótól(Mekvárt(nem tom hogy írják))), gondolom órád van. Én kb 3/4 7-re ott tudok lenni. Mit szólsz?
Egyébként neked ilyen kikötésekkel az iaido-t ajánlom. Most indult egy nemrég kedd péntek kb7-8. Ha megfûzöd a senseit lehet hogy becsatlakozhatsz.
De ha kendozni akarsz én csak örülök :) De az püfölõs. :D
hihi :D oké, bár nekem csütörtökön csak 5ig van japánórám 3tól :)

és az iaido az micsoda is pontosan?

Feldin

#99
Quote from: Angelhihi :D oké, bár nekem csütörtökön csak 5ig van japánórám 3tól :)

és az iaido az micsoda is pontosan?
idézet az MKSZ honlapjáról(//www.mksz.hu):
A Magyar Kendo Szövetség 1985-tõl mûködik folyamatosan, amely szervezetébe a Kendo az Iaido és a Jodo tartozik.

Mind a Kendonak, mind az Iaidonak nagyon régi története van, de hogy ez a történet mikor is kezdõdött pontosan, azt nem igazán tudni. Mindenki tisztában van azzal, hogy a történelem kezdete óta használnak az emberek kardot. De, ha pontosítani akarunk, és ha a ránk hagyott dolgokra, illetve a történelmi forrásokra támaszkodunk, akkor elmondhatjuk, hogy úgy nagyjából 800 évvel ezelõtt kezdett el a kard (katana) technikája fejlõdni.

Japánban a 13. századtól a 19. századig a bushi társadalmi osztály uralkodott, akik nemcsak fegyverrel rendelkeztek, hanem a kardot a lélek szimbólumaként "Nihonto-nak", "Katanának", "Shinken-nek" nevezték. A bushik békeidõben technikájuk fejlesztése érdekében különféle gyakorlatokat végeztek. Ezeknek a gyakorlatoknak az egyike ma az Iai és a Kendo. Mindkettõ kb. 500~600 évvel ezelõtt indult gyors fejlõdésnek.


A bushik gyakorlási módszerét 3 nagy csoportra lehet osztani. Az elsõ a Katana használati módszerét elsajátító gyakorlat. Ezt hívjuk Iaidonak. Az Iai jelentése: különféle váratlan helyzetekben való találkozás az ellenféllel. Elsõsorban olyan helyzetet kell elképzelnünk, ahol az ellenfél hirtelen támadását védjük ki. Ezt a védekezési módszert gyakorolják kataként.

A második, a fából készült karddal gyakorlott Kumitachi. Míg az Iaidóban egyes elemeket nem lehet megtanulni, a Kumitachiban elsõdlegesen az a cél, hogy az ellenfélhez viszonyított távolságot megtanuljuk, illetve a ritmus változásához alkalmazkodva megfelelõ képességeket fejlesszünk ki.

A harmadik pedig a bambuszból készült karddal történõ gyakorlás, a Shinai Uchikomi Keiko. Ezt a gyakorlási módszert hívják ma Kendonak. Mivel a Kendóban nincsen elõre meghatározott mozgás, szabadon lehet mozogni. A támadás, védekezés képességének elsajátításán kívül a legfõbb cél a lelki erõ fejlesztése, a lélek edzése. Az Edo korban, körülbelül 200~300 évvel ezelõtt alakult ki ez az edzésmódszer.

Mivel a témának nagyon nagy irodalma van, ezért ebben a bevezetõben csak egy rövid áttekintõt szerettünk volna adni a kedves olvasónak. Természetesen további érdekes részleteket talál (illetve fog találni) a megfelelõ menüpontok alatt, melyet folyamatosan fejlesztünk annak érdekében, hogy hiteles, és értékkel bíró tájékoztatást nyújtsunk ezekrõl a mély hagyományokat õrzõ japán vívásmódszerekrõl.

Köszönettel:

MKSZ




 Gyere el egyszer azt is megnézni.
A dojo honlapja: //www.shinbukan.hu
Hát akkor bocs hogy várnod kell rám csüt. Nem gáz?
Gondolom a könyvtárban úgyis ki tudod tölteni az idõt :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moloko

Quote from: FeldinGyere el egyszer azt is megnézni.
A dojo honlapja: //www.shinbukan.hu
Hát akkor bocs hogy várnod kell rám csüt. Nem gáz?
Gondolom a könyvtárban úgyis ki tudod tölteni az idõt :)
miaszösz, nem is tudtam hogy ilyen sok helyre jársz :)
szerintem akkor elmegyek. ha 7 órakor van.... hm.. lehet hogy az még belefér a dokumentumfilm utánra is hogy odaérjek.
viszont a kedd megint nem jó, mert pont akkor kezdõdik az edzés amikor az órám végetér. így megint csak az áll, hogy csak 1 edzésre tudok járni. vagy tudnék járni, na majd megjátjuk :) akkor csütörtökön. elõtte még beszélünk.

Feldin

Quote from: Angelmiaszösz, nem is tudtam hogy ilyen sok helyre jársz :)
szerintem akkor elmegyek. ha 7 órakor van.... hm.. lehet hogy az még belefér a dokumentumfilm utánra is hogy odaérjek.
viszont a kedd megint nem jó, mert pont akkor kezdõdik az edzés amikor az órám végetér. így megint csak az áll, hogy csak 1 edzésre tudok járni. vagy tudnék járni, na majd megjátjuk :) akkor csütörtökön. elõtte még beszélünk.
Lehet azt is hogy csak heti egyre jársz. Te tudod. Aztán amikor már vége a tanfolyásnak már 2re. Csak késõbb fogsz vizsgázni. Meg lassabban fejlõdsz, meg nézni fogsz hogy jé, mit vettek a többiek :)
Egyébként majd lehet hogy lesz új kezdõ, vmi más idõpontban. De az már szó szerint a jövõ zenéje. Akkor csüt. Gyere kendozni :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Angel
Javaslom, hogy nézz meg egy shinkendo edzést is! K, CS 20.30-22-ig tart.

Feldin

Trivi! Hogy megy???
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: FeldinTrivi! Hogy megy???
Úgy megy, hogy sehogy. Voltam két edzésen, aztán megfáztam, aztán megsérültem a jobb lábamra, azóta meg semmi, mert dec 17-tõl nincs edzés, és a lábam miatt (meg vizsgák miatt) amúgy sem tudnék elmenni. Meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok, de pesszimista hozzállással azt mondanám, hogy február eleje-közepe felé tudnék csak visszamenni.

Ambpeti

Sziasztok!

Akinek van kedve a kendón és a shinkendón kívül mással is próbálkoznia, az látogasson el a www.kenjutsu.tk oldalra. Egy csomó infót és képet pakoltunk fel, a budapesti dojo vezetõje Baranyi György, akinek e-mail címe és a telefonszáma is fent van.

Van fórum, lehet kérdezni, lehet érdeklõdni. Mindenkit szívesen látunk!



Ambrus Péter

:zen: :cool:

.Attila

Quote from: AmbpetiSziasztok!

Akinek van kedve a kendón és a shinkendón kívül mással is próbálkoznia, az látogasson el a www.kenjutsu.tk oldalra. Egy csomó infót és képet pakoltunk fel, a budapesti dojo vezetõje Baranyi György, akinek e-mail címe és a telefonszáma is fent van.

Van fórum, lehet kérdezni, lehet érdeklõdni. Mindenkit szívesen látunk!



Ambrus Péter

:zen: :cool:
Hmm... van végre Kenjutsu Mo-on? Talán érdekelhet. Mindenesetre a linket javítsd ki lécci.

Itachi

Quote from: TriviHmm... van végre Kenjutsu Mo-on? Talán érdekelhet. Mindenesetre a linket javítsd ki lécci.
Szerintem, ezt kerdezd meg Feldintõl is....:rolleyes:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

Ok. Mellesleg az említett fórum nem mûködik.
Viszont van egy kérdésem: régi "jó" hagyomány, hogy japán harcos jobb kézzel vív. Olvastam az oldalon, hogy itt is így van. Namost én balkezes vagyok, és az biztos, hogy nem fogom erõltetni a jobbkezes vívást, mert a jobb kezem erre nem alkalmas. Tilos bal kézzel vívni?

Ambpeti

A cím tényleg http://www.kenjutsu.tk/, nem értem közvetlenül miért nem mûködik...

Próbáljátok meg másolás - beillesztéssel...  :comp:



Ambrus Péter

Itachi

Quote from: TriviOk. Mellesleg az említett fórum nem mûködik.
Viszont van egy kérdésem: régi "jó" hagyomány, hogy japán harcos jobb kézzel vív. Olvastam az oldalon, hogy itt is így van. Namost én balkezes vagyok, és az biztos, hogy nem fogom erõltetni a jobbkezes vívást, mert a jobb kezem erre nem alkalmas. Tilos bal kézzel vívni?
Btw. a szamuráj bal kézzel vág, és jobbal irányítja a kardot.Másrészt tök mindegy hohy mien kezes vagy.Figy én pl. jobbkezes vagyok, és mégis bal al kell vágni..na és..Megtanultam.A jobbal csak irányítod, hogy a bal al csinált vágás, mien legyen;fej ,test ..stb.A bal jobb kezességet illetõen..ki nem xarja le ,hogy mien kezes vagy...Japcsik közt is van/volt bal kezes.Annak a vágás megy jobban, és az irányítás nehezebben, ennyi.Ha tényleg japán vívást akarsz (egykardos) akkor nem finnyáskodsz , hogy mien kezes vagy..A régiek ,jobban tudták, ha nem teccik nem kell csinálni.Bocs ,hogy ien irritált vok, de az ilyesmin fel fõ az agyvizem.Ennél már csak az teccet jobban mikor Angel mbeírta, hogy olyan harcmûvészet et szeretne csinálni ami kíméli a "mûvész" kezét..Sírógörcsöt kapok.A harcmûvészet márpedig a testedzésrõl a szól, és szerintem nincs oan ahol ne lenne sérülésnek kitéve az ember keze.Visszatérve a kenjutsu ra ,mielõtt bármit elkezdenél, beszléj errõl Feldin el mert õ tud egy két dolgot mondani.Bár errõl szerintem, én is beszéltem eccer neked.:rolleyes:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Ambpeti

Mûködik a fórum, de valami gond van a tartalomszolgáltatóval, egy csomószor azt írja ki hogy "MySQL server not available", máskor meg teljesen jó...

Ami a balkezességet illeti... Régen is voltak balkezesek, mégis jobb kézzel vívtak. A fogás ugyanaz, jobb kézzel a tsuba mögött, ballal a tsuka végén. Ahogy Itachi írta, a jobbal irányítasz, a ballal erõt adsz (még pontosabban a ballal húzó mozdulatot vézgel a jobbal tolót, a kettõ kombinációjából keletkezik a penge olyan mozgása, amely sokkal hatékonyabban vág, mintha az ember csak belecsapna a célpontba). Mivel a kard kezelése két kézzel történik, nem kell úgy érezned, hogy erõlteted a jobbkezes vívást, bár egyes alapvetõ mozdulatokat tényleg sokkal nehezebb lesz megtanulni (kard elrakása, elõrántása).


Ambrus Péter

Damnatus

Hali!

Azért nem mindegy, hogy az ember kempozik, vagy aikidozik. Másfajta sérüléseket szenvedhet az ember!
Szerintem ha bárki el akar kezdeni vmilyen harcmûvészetet érdemes elmenni és megnézni egy edzést. Én voltam, és részt is vettem kenjutsun. De nekem nem jött be. Nézz meg többféle stílust, kérdezz meg több emnert, majd válassz!

Xipe

mielott meg abbahagytam volna a Kickbox(jo nem tartozik ide nagyon) edzeseket a Sensei 7 eves gyerekeknek elmondta es idezem "Amit tanulni fogtok az egy kozdosport, serulessel es fajdalommal jarhat, de a vegen meglatjatok mi fejlodott ki bennetek,mert nem csak a testetek, de lelketeket is megerosititek."
na erre haborodott fel nehany szulo es atvitte a gyereket teniszezni.
masfel hetre ra tobb zold-kek folt a teniszeseken mint rajtunk akik puffolni tanultak egymast.

Angel, ha valami ugymond lagyabbat kivansz tanulni ajanlom a Silat-ot.
itt van lehetoseged megtanulni kifejezetten az ugymond "tanc" azaz bemutato reszet a sportnak anelkul hogy kiallnal egy ellenfellel fizikai kapcsolatban.

http://www.combat-silat.net/

itt olvashatsz egy picit rola, ugyan itt a harci alkalmazasat mutatjak be.
ha talalok magyarorszagra vonatkozo linket majd beirom neked.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Damnatus

Hali!

Angel már iaidozik. Az is elég nyugis. És szép.
És a iaido is! ;)

Xipe

Quote from: DamnatusHali!

Angel már iaidozik. Az is elég nyugis. És szép.
És a iaido is! ;)


ja akkor nem is szoltam.
megyek vissza az odumba.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

Én a Mortal Combatot ajánlom mindenkinek. Nem nagyon veszélyes, viszont látványos, gyorsan el lehet sajátítani az alapokat, de késõbb is lehet még mindig újat tanulni, és az ujjaknak se nagyon árt, max a billentyûzet halhat meg.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: ItachiBtw. a szamuráj bal kézzel vág, és jobbal irányítja a kardot. stb.
*khm* Ez kb olyan, mintha ha egy balkezes kisgyerekre megpróbálnád ráerõszakolni a jobbkezes írást. Megsúgom, hogy ez bizonyítottan káros! Nos persze felnõtten megtanulni fordított kézzel vívni nem káros, de az biztos, hogy messze-messze nem olyan hatékony, mintha azzal a fogással tartaná, amelyik neki természetes lenne.
Ezek az "akkor is a jobb kéz az igazi, a bal az természetesellenes" meg hasonló dumák meg iszonyat elavultak, és szvsz baromság. És nem finnyáskodásról van szó, te vmit nagyon félreértesz. Mint írtam, sokkal hatékonyabban meg lehet tanulni, ha a természetes fogással tartja. Ráadásul elõny is általában, mert a jobbkezes vívók többnyire nem tudják, hogy kell harcolni egy balkezessel szemben, kérdezz csak meg egy kard- vagy párbajtõr vívót. Sry, de amit írtál, az vhogy nagyon nem passzol ide, nem lehet érvnek nevezni. És a stílust sem értem, miért kellett így.

Damnatus

Hali!

A jobb kéz dominanciája olyan hagyomány amit nem fognak megváltoztatni.
Nem olyan nehéz átállni jobb kézre, én is balkezes vagyok, és már teljesen megszoktam a jobbkéz használatát, nem is menne bal kézzel.

Squall

Yo!

Na nekem még jó hogy kiskoromban átszoktattak a jobbkézre...állítólag hiba volt, mert káros télleg, meg minden, de eddig nem vettem észre semmi károsat, pedig eltelt már pár év :)
Amúgy meg sosem baj, ha az ember tudja mindkét kezét jól használni mindenre, hátmég ha harcmûvészetet is akar tanulni...sztem csak elõny ha mindkét kezével jól használja az adott fegyvert, és nemcsak eggyel...
Soon I will be here no more
You'll hear my tale
Through my blood
Through my people
And the eagle's cry...