Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

Itachi

Quote from: Baggio on 2007-05-09, 00:11:10
igen hallotam, és utánna is olvastam, hogy sokak szerint a közös képek csak hamisítványok, és állítólag Leung Ting egyes rokonai is tagadják, hogy ő Yip Man nagymester tanítványa lett volna. Mindezek mellet a legfonotsabb az, hogy Leung Ting egy nagyon jó harcrendszert "dolgozott ki", és eredményesen elterjesztette az egész világon. Azt hiszem ezt senki sem tagadhatja. Az a jónéhány videóból pedig, ami fellelhető az interneten, saját tudása is megmutatkozik.
De mint mondtam, én személy szerint elhiszem hogy a tanítványa volt, és szerintem majdnem mindenki így van ezzel aki Wing Tsun-t tanul.

Az egyik a fejcserés dolog volt, ahol is a hamis képen Leung Ting áll Yip Man mellett, de de mint kiderült, az nem is ő eredetileg,hanem egy újságíró csak az eredeti újságíró feje helyére Leung Ting fejét montázsoltva "vki" . A másik ilyen Yip Man temetése volt.Szabály volt,hogy azok kik Yip Man közvetlen tanítványai voltak fehér karszalagot viselnek, míg akik nem azok feketét.És láss csodás Leung Ting en fekete karszalag volt.....Annyira azért nem effektív az a módszer....
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

sirtomi

Quote from: Baggio on 2007-05-08, 23:25:49
Én például alapból nem vagyok nagyon nyúlékony és laza, és nem hiszem hogy nehány év alatt radikális változásokat tudnék elérni, pedig kb naponta nyújtok.
Én sem vagyok túl laza, egyértelmű, hogy függ attól hogy mit csináltam korábban, meg a genetikai adottságoktól. Én pl súlytemeltem gyerekkoromban, szóval merev vagyok mint egy farönk :)
De nekem is sokat sikerült fejlődnöm pár hónap alatt is, edző szerint 1-1.5 év mire pl tudok spárgázni. A napi nyújtást meg felejtsd el. Ha tényleg keményen nyújtasz (fájdalom küszöb meg még egy pici :D ), akkor egy nap regenerálódás kell, különben csak ártasz magadnak.

Baggio

Quote from: Damnatus on 2007-05-09, 09:18:43
De ha mindkét állítás igaz, akkor azt nem értem, hogy előbbire mi szükség? minek képet hamisítani stb. ha jó a harcrendszer? Vagy muszály mindenféleképpen vmi ősi kínai harcművész-családba tartozni?
az hogy melyik az igaz, még nem dőlt el. Egyébként igazad van, szemlély szerint nekem sem számít annyira, hogy ki mit hamisított-nem hamisított, lényeg hogy maga a Wing Tsun jó

kikuchiyo

Hátha érdekel valakit:

Szombaton 4 órától a Rákóczi úti Butokugan nevű harművészeti központban iaijutsu-, japán tánc-, teaszertartás- és shodou-bemutató lesz.
A Musojikiden Eishinryuu Koumeijuku mestere, Sekiguchi-sensei Magyarországon tart edzőtábort, és ennek keretében fognak bemutatót tartani. Elhozta magával két tanítványát, az egyik táncolni fog, a másik pedig a teaszertartást és a shodout mutatja be. Az utóbbiban a vendégek is részt vehetnek.
Failure is the default option

sirtomi

Thai-box és Low-Kick Magyar bajnokság!

Szept. 2. (Vasárnap), Pécs, Ifjúság uti, Egyetemi Tornacsarnok

Kezdés 12:00-kor! Belépés ingyenes!

Gregory


Solid Snake

#456
Quote from: Gregory on 2007-12-16, 19:45:53
Jujitsu bemutató by Jeremy Corbell
(remélem jó helyre postoltam)

Pfff. Az igen.  :eek:
Egy ilyen ellenfél ellen nem sok esélye van az embernek (meg a sok "feketeöves öngyilkosjelöltnek", akiket a videóban legyűr).

sirtomi

Golyót biztos nem fogja meg. Bár ki tudja :D

Fazék

Csak az igazán erős idegzetűek nézzék meg ezen a honlapon a bemutatóvideót: http://www.dzsindo.hu/
http://www.dzsindo.hu/videogal/dzsindo/dzsindo_clipp.wmv

azt hiszem a nagyon lol topic-ban is könnyedén elfért volna ez...

és ezzel aztán kimennek az emberek az utcára és azt hiszik tudnak valamit.

és kinyíratják magukat...

.Attila

Nincs öv - ok, ez még jó is lehet bizonyos szempontból, bár így nem nagyon lesz visszajelzés a diák felé.
Nincs forma - micsoda nincs?
Nincs tradíció - ezt inkább elhallgatni kéne, nem hírdetni.

Elég furcsán nézett az az egyetlen mozdulat, amit látni lehetett a videóban. Más nincs is? Úgy nem csodálom, hogy nincs öv, ezt elég gyorsan el lehet tanulni, bár úgy tűnik, nem tanácsos eltanulni.

Gregory

Quote from: Fazék on 2008-01-04, 21:26:03
Csak az igazán erős idegzetűek nézzék meg ezen a honlapon a bemutatóvideót: http://www.dzsindo.hu/
http://www.dzsindo.hu/videogal/dzsindo/dzsindo_clipp.wmv

azt hiszem a nagyon lol topic-ban is könnyedén elfért volna ez...

és ezzel aztán kimennek az emberek az utcára és azt hiszik tudnak valamit.

és kinyíratják magukat...
Szvsz eléggé a KM-ra hajaz, de amennyi hülyeség van az oldalon is, meg amilyen meggyőző volt ez a videó, tényleg inkább mosolygok rajta. Kíváncsi vagyok mennyi ideig tartana egy küzdelem egy rendes küzdősportot/harcművészetet/önvédelmi rendszert gyakorló féllel szemben.
Mondjuk legalább csinálnak valami testmozgást.

A 'nincs forma'-val arra utalnak, h nincs formagyakorlat(vagy legalábbis ez van a weblapjukon).

Draconire

Quote from: Fazék on 2008-01-04, 21:26:03
http://www.dzsindo.hu/videogal/dzsindo/dzsindo_clipp.wmv
A legjobban a befejező mozdulat tetszik, haláli ahogy ellökik az ellenfelet és utána fogják a fejüket.  :muhahah:

kikuchiyo

Majd megmutatom a testvéremnek, ő szereti az ilyen kamu harc-izéket :)

Különben nem biztos, hogy alapból teljesen hülyeség ez a jelmondat. Szerintem sokan vannak úgy, hogy nem szeretnék az idejüket merev, értelmetlen formagyakorlatokkal tölteni, és a hagyományos* stílusokhoz kapcsolódó, kétes értékű spirituális saláta sem érdekli őket, csak egy gyakorlatban is használató önvédelmi tudásra akarnak szert tenni. Kár, hogy a videón látható mozgások inkább random hadonászásnak tűnnek, a végén az elmaradhatatlan "atomvillanás jobbról" mozdulattal.

*Mellesleg a legtöbb, magát ősinek beállító stílus sem idősebb 100-200 évesnél.

Probably related: a testvérem mesélte a kenpo-mesteréről, hogy egyszer részt vett egy bemutatón, ahol néhány nagyon elszállt valamilyen-dós törögetett betonlapokat. Kicsit már unta, hogy nagy elánnal törik ketté a kamu betonlapokat, ezért felállt, odament, és kiharapott egy darabot az egyik lapból :D   
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Nem, hungarocell "beton".  :haha:
Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Damnatus

Quote from: .Attila on 2008-01-04, 21:49:39
Nincs öv - ok, ez még jó is lehet bizonyos szempontból, bár így nem nagyon lesz visszajelzés a diák felé.
Nincs forma - micsoda nincs?
Nincs tradíció - ezt inkább elhallgatni kéne, nem hírdetni.
1. Nem mindenhol kell övvel jelölni a haladást lehet más módon is
2. Azért gáz, ha nincs forma, mert annak elvileg az a lényege, hogy a mozdulatsorokat az ember össze tudja fűzni, illetve a sok gyakorlás után automatikussá váljon.
3. Sokkal korrektebb ezt leírni, mint pl. ősi szamuráj család hagyatékának hirdetni, miközben nem az.

Xzone

Quote from: Fazék on 2008-01-04, 21:26:03
Csak az igazán erős idegzetűek nézzék meg ezen a honlapon a bemutatóvideót: http://www.dzsindo.hu/
http://www.dzsindo.hu/videogal/dzsindo/dzsindo_clipp.wmv

azt hiszem a nagyon lol topic-ban is könnyedén elfért volna ez...

és ezzel aztán kimennek az emberek az utcára és azt hiszik tudnak valamit.

és kinyíratják magukat...

"instert ASCII headache man"

Ezzel valóban nem sokra mennének. A kókuszdiótörögetés meg egyszerű "hard body training".

Elég nehéz megmondani, melyik harcművészet adna reális esélyt egy utcai harcban. A legvalószínűbb, hogy a Krav Maga, hiszen azt a a katonaságnál is használják, de nem is feltétlenül harcművészet.

Fazék

#468
Quote from: Damnatus on 2008-01-05, 07:24:30
Quote from: .Attila on 2008-01-04, 21:49:39
Nincs öv - ok, ez még jó is lehet bizonyos szempontból, bár így nem nagyon lesz visszajelzés a diák felé.
Nincs forma - micsoda nincs?
Nincs tradíció - ezt inkább elhallgatni kéne, nem hírdetni.
1. Nem mindenhol kell övvel jelölni a haladást lehet más módon is
2. Azért gáz, ha nincs forma, mert annak elvileg az a lényege, hogy a mozdulatsorokat az ember össze tudja fűzni, illetve a sok gyakorlás után automatikussá váljon.
3. Sokkal korrektebb ezt leírni, mint pl. ősi szamuráj család hagyatékának hirdetni, miközben nem az.
ok, a szöveget lehet védeni, de ezt a hulladék oktatást amit ezek művelnek, már nem igazán :haha:

1-es és 3-as pontokkal egyetértek, de a 3-assal csak részben.
a tradíció nem léte abból a szempontból hasznos, hogy ez kb azt kéne jelentse, hogy aktuális a küzdősport, a kor igényeinek megfelelő. míg ugyebár ezt a kritériumot a legtöbb tradícionális harcművészet nem igazán üti meg, lévén utcai harcban jó részük csak annyira használható, mint egy hering.

2. az előre betanult mozdulatsorok összefűzése márpedig bármennyire is hihetetlennek tűnhet, de pont hogy nem előny. az ilyen betanult mozdulatsorok könnyen megtörhetőek és általában az oktatás erre a pillanat figyelembevételére már nem terjed ki és nem biztos, hogy tud rögtönözni az ilyen betanult küzdéshez szokott jóember. ajánlott példa a krav maga, (ami ugyebár nem harcművészet, hanem önvédelmi harcrendszer, és folyamatosan tesztelik, folyamatosan hatékonyabbá teszik) ahol ugyan megtanítják, hogy egyes támadási fajták ellen hogyan kell védekezni, de ezek általában igen rövid mozdulatsorok és a befejezést már általában az emberre bízzák, mert hisz úgyis megtanították a hatékony ütési formákat, ezek össze-vissza kombinálásaival jóval nagyobb eséllye bír a támadó(k) ellen, mert helyzethez függően tudja igazítani őket, hiszen nincsenek berögzülve, csak az hogy mindenképpen csináljon vmit és ne álljon bambán egyhelyben, vagyis vagy fusson el, ha ártalmatlanította a támadó(ka)t, vagy tegye "még ártalmatlanabbá" őket, ez tőle függ már :D de szerencsére több harcművészet is ebbe az irányba tendál immár.
azon harcművészetek, amik mégse "aktualizálódnak", inkább csak a fizikai erőnlét fejlesztésére és a "lelki béke" elérésére törekedhetnek, de másra sajnos nem igazán jók egy tipikus utcai harcban.

és persze még vannak az egyéb szemetek, mint ez a dzsindo is, de ezekről nem érdemes szót ejteni

Damnatus

Quote from: Fazék on 2008-01-05, 09:28:07
2. az előre betanult mozdulatsorok összefűzése márpedig bármennyire is hihetetlennek tűnhet, de pont hogy nem előny. az ilyen betanult mozdulatsorok könnyen megtörhetőek és általában az oktatás erre a pillanat figyelembevételére már nem terjed ki és nem biztos, hogy tud rögtönözni az ilyen betanult küzdéshez szokott jóember.

Hát, itt valamit félreértesz...
A formagyakorlatoknál elvileg minden technikából megtanulod az átmenetelt minden más technikába. Az, hogy egy adott formagyakorlat ezt milyen sorrendben teszi, az másodlagos. Illetve sok formagyakorlat helyzetgyakorlat is egyben, azaz a technika mellett a térben való mozgást is megtanulod. Továbbá páros gyakorlat is lehet formagyakorlat, ami során valamennyire tesztelhető/gyakarolható az, hogy az adott mozdulatot, mozdulatsort a gyakorló mennyire sajátította el. Továbbá a formagyakorlatok technikák kombinációi, több gyakorlat többféle kombinációt jelent, és ezek során elvileg a tanuló nem csak a konkrét technikák egymásba fonását tanulja meg, hanem több konkrét esetből le tud vonni egy általánsabb érvényű megoldást.

Fazék

formagyakorlat számomra: karate - kb 3-4-5 vagy akár 20-30 mozdulatot egybefűznek és betanulják. számomra ez igen nagy korlátoltságot jelent, én erre gondoltam, szóval tényleg félreértettelek

Gregory

Több harcművészet/küzdősport/önvédelmi és taktikai harcrendszer/etc. egyidejű tanulásáról/gyakorlásáról mi a véleményetek?

Damnatus

Rajtad áll! A lényeg, hogy ne próbáld keverni a kettőt, mert valszeg két eltérő rendszer, két eltérő logikával. Melyekre gondolsz?

Gregory

Heti két thai box, egy Krav Maga a terv. A thai box mindenképpen marad, meg azt csinálom is szeptember óta, KM-re meg ez lesz az első hónap, hogy próbálkozok vele, mert nem csak a boxkesztyűvel végezhető kéztechnikák érdekelnének.
Nem egy eset van, hogy a thai box mellé felveszik a BJJ-t, de me, nagyon van most feles pénzem egy gi-re, ami pedig elég fontos a földharc miatt.

Btw a hétfői KM edzésen szerzett tapasztalataim: az erőnléti részt kicsit kevésnek éreztem, a 90 perces edzés alatt kb. annyira voltam fáradt, mint thai boxon 45 perc alatt, mondjuk alapvetően nem is a nyers erő a fontos(csak úgy mint minden harccal küzdéssel kapcsolatos technikában). A csoportot két részre osztották azokra, akiknek már megvan a P1-es vizsgájuk, és akiknek nincs. Kissé keveseltem a kezdőknek járó figyelmet, két gyakorlatot gyakoroltunk ~45 perc alatt, az edző pedig kétszer végigment köztünk és megnézte, h mit csinálunk, utána ment vissza a haladóbb részre. Tehát nem nagyon lehetett tudni, hogy amit csinálunk azt jól csináljuk-e, vagy rosszul gyakoroljuk be az alapokat. Ettől függetlenül most így visszatekintve élvezhető volt az edzés, most kipróbálom a kettőt együtt egy hónapig, aztán meglátom, hogy megy-e, vagy sem.

Fazék

Quote from: Gregory on 2008-01-09, 21:34:13Btw a hétfői KM edzésen szerzett tapasztalataim: az erőnléti részt kicsit kevésnek éreztem, a 90 perces edzés alatt kb. annyira voltam fáradt, mint thai boxon 45 perc alatt, mondjuk alapvetően nem is a nyers erő a fontos(csak úgy mint minden harccal küzdéssel kapcsolatos technikában). A csoportot két részre osztották azokra, akiknek már megvan a P1-es vizsgájuk, és akiknek nincs. Kissé keveseltem a kezdőknek járó figyelmet, két gyakorlatot gyakoroltunk ~45 perc alatt, az edző pedig kétszer végigment köztünk és megnézte, h mit csinálunk, utána ment vissza a haladóbb részre. Tehát nem nagyon lehetett tudni, hogy amit csinálunk azt jól csináljuk-e, vagy rosszul gyakoroljuk be az alapokat. Ettől függetlenül most így visszatekintve élvezhető volt az edzés, most kipróbálom a kettőt együtt egy hónapig, aztán meglátom, hogy megy-e, vagy sem.
hova jelentkeztél edzésre? ki az oktató?

Lythis

Szerintem semmi gond avval, ha párhuzamosan tanulsz 2-t, csak mindíg tudd, hogy melyik melyik.
Akár használhatod majd arra is, hogy kiegészítsd velük egymást - habár ezzel leginkább akkor érdemes játszani, ha már van mindegyikben tapasztalatod, és az alapok is elég biztosak, addig szerintem semmiképp.

Gregory

Quote from: Fazék on 2008-01-09, 23:32:27
hova jelentkeztél edzésre? ki az oktató?
Az edzőnk Rozsnyai Róbert, és ide járok.

sirtomi

Ez a dzsindo elég mókásan néz ki. Nem tudom elképzelni hogy ez hasznos lehet :)
Én maradok a thaiboxnál. Heti 3-4 edzéssel már egész jól megy és szerintem utcán is alkalmazható technikákat is tanulnuk, de remélem nem lesz rá szükségem soha :)

.Attila

Soha sehol nem látom, hogy mennyibe kerülnek a krav maga edzések. Mennyibe is kerülnek?

Gregory

Quote from: .Attila on 2008-01-10, 13:41:17
Soha sehol nem látom, hogy mennyibe kerülnek a krav maga edzések. Mennyibe is kerülnek?
Nálunk havonta(heti 2 x 90 perc) 8 000 HuF, diákoknak/katonai szervezet tagjainak 7 000 HuF, félhavi díj(1 x 90 perc) pedig 4 500 HuF