Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

.Attila


Fazék

Quote from: Gregory on 2008-01-10, 09:58:10
Quote from: Fazék on 2008-01-09, 23:32:27
hova jelentkeztél edzésre? ki az oktató?
Az edzőnk Rozsnyai Róbert, és ide járok.
egyszer voltam februári edzőtáborban, gondoltam hátha emlékszem rá, de csak az arca rémlik, az hogy hogyan segített az embereknek már nem.
az én edzőm Pintér Marci volt és vele 100%-osan elégedettek voltunk. Mindenkivel foglalkozott a csoportban.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-01-10, 16:13:38
egyszer voltam februári edzőtáborban, gondoltam hátha emlékszem rá, de csak az arca rémlik, az hogy hogyan segített az embereknek már nem.
az én edzőm Pintér Marci volt és vele 100%-osan elégedettek voltunk. Mindenkivel foglalkozott a csoportban.
Esetleg őket ismered? 1, 2. Csak mert ők épp itt a szomszéd utcában tartanak edzést, odáig talán még el is mennék... :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-01-10, 21:20:15
Quote from: Fazék on 2008-01-10, 16:13:38
egyszer voltam februári edzőtáborban, gondoltam hátha emlékszem rá, de csak az arca rémlik, az hogy hogyan segített az embereknek már nem.
az én edzőm Pintér Marci volt és vele 100%-osan elégedettek voltunk. Mindenkivel foglalkozott a csoportban.
Esetleg őket ismered? 1, 2. Csak mert ők épp itt a szomszéd utcában tartanak edzést, odáig talán még el is mennék... :)
Lakatos Péter a magyarországi főoktató tudtommal. Tal Kvores meg még őfölötte van tudásban.
Péterről nem tudok sokat mondani, edzőtáborban teljesen korrekt oktatónak tűnt.
Tal Kvores meg nagyon nagy arc :) olyan ártalmatlannak tűnő kisebb mackószerű alkat, utcán szembejön veled, meg nem mondanád, hogy pár másodperc alatt ki tudna nyírni :D
Magyarul ha jól emlékszem nem igazán tud, angolul kommunikál a néppel. Nagyon szimpatikus volt, edzőtáborban körbe-körbe járkált és mindenkinél mondta/mutatta, hogy mit csinál rosszul, hogyan kéne, stb. amikor nekem segített egy mozdulatsor elsajátításában, éreztem, hogy ez ellen az ember ellen semmi esélyem :haha: gyakorlat végén eljutottam a matrac ütögetéséig, hogy most már elengedhet :haha:
de ő nem tudom mennyire vesz részt aktívan a heti oktatásokban.

fő kérdés sztem, hogy tartanak-e kezdőknek órákat. Lakatos Pétert nyugodtan hívd föl (e-mail-re elég lassan szokott, de azért válaszol arra is), és kérdezd meg, hogy a te múltaddal milyen szintet javasol és hogy mehetsz-e hozzájuk, van-e olyan csoportjuk.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-01-10, 21:34:11
Lakatos Péter a magyarországi főoktató tudtommal. Tal Kvores meg még őfölötte van tudásban.
Péterről nem tudok sokat mondani, edzőtáborban teljesen korrekt oktatónak tűnt.
Tal Kvores meg nagyon nagy arc :) olyan ártalmatlannak tűnő kisebb mackószerű alkat, utcán szembejön veled, meg nem mondanád, hogy pár másodperc alatt ki tudna nyírni :D
Magyarul ha jól emlékszem nem igazán tud, angolul kommunikál a néppel. Nagyon szimpatikus volt, edzőtáborban körbe-körbe járkált és mindenkinél mondta/mutatta, hogy mit csinál rosszul, hogyan kéne, stb. amikor nekem segített egy mozdulatsor elsajátításában, éreztem, hogy ez ellen az ember ellen semmi esélyem :haha: gyakorlat végén eljutottam a matrac ütögetéséig, hogy most már elengedhet :haha:
de ő nem tudom mennyire vesz részt aktívan a heti oktatásokban.

fő kérdés sztem, hogy tartanak-e kezdőknek órákat. Lakatos Pétert nyugodtan hívd föl (e-mail-re elég lassan szokott, de azért válaszol arra is), és kérdezd meg, hogy a te múltaddal milyen szintet javasol és hogy mehetsz-e hozzájuk, van-e olyan csoportjuk.
Tehát elég pro mindkettő. Ez jó hír. :)
Szerintem bemászom valamelyik edzésre és megkérdezem személyesen, nem szeretek semmit telefonon intézni.

Xzone

Hehe, ez jól hangzik Fazék. A Tal Kvores meg szerintem nagyon romulán hangzású név :)

Zsiga

Quote from: Xzone on 2008-01-10, 21:49:47
Hehe, ez jól hangzik Fazék. A Tal Kvores meg szerintem nagyon romulán hangzású név :)
Nekem is egyből ez ugrott be amikor olvastam a nevét. :D

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-01-10, 21:48:11Tehát elég pro mindkettő. Ez jó hír. :)
Magyarországon tudtommal ők rendelkeznek a legnagyobb szintű letett vizsgával. (expert 1 és expert 2, ahogy a link-eken is írják)
ha jól emlékszem expert vizsgát csak Izraelben lehet letenni, elég szigorúak, hogy kinek ítélnek oda ilyen szinteket.

meséltek is egy történetet, hogy egy expert szintet elérni vágyó vizsgázó ugyan egész jó volt, de az egyik fő vizsgáztató mégis kételkedett a képességeiben. kíváncsiak voltak, hogyan reagál egy éles helyzetre. vizsga előtt a semmiből egyszercsak pisztollyal rátámadtak, amit sikeresen hárított is. de mégse engedélyezték neki a vizsgázást. hogy miért? mert expert szinten már elvárják, hogy ne csak magadat védd meg az ilyen éles helyzetekben, de a körülötted lévőket is, ő pedig sajnos rosszul hárította a fegyvert, a körülötte állók megsérülhettek volna.

Gregory

Szerintem érdemes a kezdő csoportban indulni, mert más harcművészet/küzdősport/mittoménmi begyakorolt mozdulatairól le kell szokni. Legjobban a karatésok és az aikidosok szoktak szenvedni, mert a karatéban sok a megkötés, az aikido-sok pedig folyton csavargatnának, míg a KM alapvetően az ember ösztönös mozdulataira épül(ezért is olyan hatékony).

Tudtommal az összes vizsga BP-n van, Tal Kvores felügyeletével. Magyarországon ők ketten(Tal és Lakatos Péter) a legjobbak.(edit: Fazék megelőzött)

Fazék: Abbahagytad? Nálatok volt slowfight? Kíváncsi vagyok, hogy ez gyakorlatban hogyan megy végbe.

Fazék

Quote from: Gregory on 2008-01-10, 22:05:13Fazék: Abbahagytad? Nálatok volt slowfight? Kíváncsi vagyok, hogy ez gyakorlatban hogyan megy végbe.
sajnos abbahagytam, mert én ilyen 'quitter' vagyok :redface:
slowfight-nál még ott voltam, de sajnos a többség nem igazán képes ténylegesen betartani a lassú küzdelmet, mindenki folyamatosan gyorsult, úgy meg már persze hogy nehéz védeni az ütéseket kezdőként :)
P1 szint meglett volna, de nem akartam vizsgára költeni gondoltam majd egybe leteszem P2-vel együtt, de végül P2 felénél abbahagytam. elkezdtem dolgozni és lusta voltam utána még edzésre is bejárni a nyugatihoz, ami tőlem 1 órányira van...

Zsiga

Persze, kezdő csoportba akarok menni, legalább lesz sikerélményem (képzetlen embereket simán összecsomagolok :D, jó dolog ártalmatlannak kinézni... :__devil:), haladó csoportban meg kb. boxzsák lennék, amihez nincs sok kedvem. :)
Leszokással se lesz sok bajom, semmi küzdősportot/harcművészetet nem csináltam fél évnél tovább, nem igazán volt lehetőségem megszokni egyiket se.
Még az érdekelne hogy az általános erőnlétet mennyire fejlesztik ezek az edzések? Mert nekem arra is szükségem lenne (a mentőápolói meló miatt, elég szopás egy 100 kilós embert cipelni az üresen 50 kilós hordággyal...), viszont se időm se kedvem nem lesz még emellett külön konditerembe járkálni.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2008-01-10, 22:21:41Még az érdekelne hogy az általános erőnlétet mennyire fejlesztik ezek az edzések? Mert nekem arra is szükségem lenne (a mentőápolói meló miatt, elég szopás egy 100 kilós embert cipelni az üresen 50 kilós hordággyal...), viszont se időm se kedvem nem lesz még emellett külön konditerembe járkálni.
erőnléti fejlesztés nincsen kihangsúlyozva. szóval egy puhány mint én ugyan kifullad az edzés alatt, de aki sportol, annak vszleg nem kottyan meg különösebben.

Gregory

Steven Seagal's aikido skillz

A thai boxot(vagy boksz-nak kell írni?) pedig azért is szeretem, mert fél éve járok, de még most is minden edzésen teljesen lefáraszt az erőnléti rész, és minden másnap izomlázam van  :smile:

Xzone

Quote from: Gregory on 2008-01-11, 18:19:52
Steven Seagal's aikido skillz

A thai boxot(vagy boksz-nak kell írni?) pedig azért is szeretem, mert fél éve járok, de még most is minden edzésen teljesen lefáraszt az erőnléti rész, és minden másnap izomlázam van  :smile:

Tényleg tud a fickó. (És akármennyien utálják is őt, az Under Siege egy k*rvajó film :) )

sirtomi

Quote from: Gregory on 2008-01-11, 18:19:52
A thai boxot(vagy boksz-nak kell írni?) pedig azért is szeretem, mert fél éve járok, de még most is minden edzésen teljesen lefáraszt az erőnléti rész, és minden másnap izomlázam van  :smile:
Ha folyamatosan csinálom izomlázam már nem lesz, de nagyon le tud fárasztani egy 2 órás edzés :)

Edina-chan

2 év után abbahagytam a karatét, picit meguntam, és az edző sem tartott valami változatos edzéseket. Most az alábbiakon gondolkodom: shaolin kung-fu, judo, capoeira. Az utóbbi igen kemény lenne nekem, az biztos :D

Damnatus

Mindegyik jónak tűnik, mivel én nem szeretek ütni, de néha egy kis küzdelemre igényem lenne, biztos a dzsúdót választanám!

Gregory

Nah, a tegnapi (KM) edzés lényegesen jobb volt, több figyelmet kaptunk(mmint a kezdők), Robi(az edzőnk) megmutatta, hogy mit hogyan kell, hogy miért kell úgy, miközben gyakoroltunk járkált köztünk, mondta, h mit lehetne jobban csinálni és hogyan, szóval jó volt. Örülök, hogy nem hagytam ott egy edzés után.  :smile:


Quote from: Edina-chan on 2008-01-12, 11:50:24
2 év után abbahagytam a karatét, picit meguntam, és az edző sem tartott valami változatos edzéseket. Most az alábbiakon gondolkodom: shaolin kung-fu, judo, capoeira. Az utóbbi igen kemény lenne nekem, az biztos :D
A capoeira sokat javít a mozgáskoordinációdon, és annyira nem durva, mint mondják.
Shaolin-t én itthon nem tanulnék, de ez megint csak saját vélemény.

Én

Quote from: Fazék on 2008-01-10, 22:48:57
de aki sportol, annak vszleg nem kottyan meg különösebben.
Hát nemtom, én sportolok rendesen, mégis minden edzésen megdöglök kicsit... 5 percig megállás nélkül fekvőtámaszpózban verekedni, nem is olyan gyszerű mint amilyennek hangzik. Meg ilyenek voltak, hogy 12 ember közé bedobnak egy medicinlabdát, tökönrúgáson kívül mindent használhatsz hogy elvedd :D  De ahova én járok ott kb ennyi az előny, nagyon komolytalan, állandóan elmarad és drága is, szal szerintem hagyom, vagy nézek valami komolyabb helyet... A Nyugati nekem is bő fél óra, de talán majd elnézek oda, ha jó.

Gregory

Most fog indulni Februárban két új csoport:
link
Még talán van hely, szerintem érdemes.
Az előző hely biztos, h IKMF szervezésű volt? Tudtommal ilyesmit nem nagyon szoktak az edzéseiken kiadni feladatként, inkább a technikára mennek rá, ami végülis érthető, aki nem sportol mellette semmit, az épp eléggé elfárad, aki meg sportol, az meg úgyis mozog mellette. Nem azért fizetsz ki 7-8k HuF-ot, h fekvőtámaszokat nyomj fél órán keresztül.

Én

Írtam is asszem már, hogy ez nem IKMF-es, valami egyéni. Viszont csak havi 2k. Fekvő fél órán keresztül -> wut :D 2 órás az edzés itt, első óra erősítés, második technikai.
Viszont a boráros téri jól hangzik

Edina-chan

köszi a véleményeket^^
az engem is lehet érdekelne. mert közel van xD viszont mennyibe fájna havonta? nekem a karate 3 ezer volt, heti 2x2 óra edzés..és sportra többet nem adnék ki,nagyon max 4 ezret  :D

Fazék

Quote from: Edina-chan on 2008-01-16, 23:19:22
köszi a véleményeket^^
az engem is lehet érdekelne. mert közel van xD viszont mennyibe fájna havonta? nekem a karate 3 ezer volt, heti 2x2 óra edzés..és sportra többet nem adnék ki,nagyon max 4 ezret  :D
ezt is írták már. ha jól emlékszem diákigazolvánnyal 7k/hónap, amúgy meg 8k.
hetente 2x1,5 óra edzés

Edina-chan

köszi,bocsi,nem figyeltem. ^^
hah... :__devil:

Gregory


Én

Lolwut, remélem nem hitetik el a kisgyerekekkel, hogy egy náluk háromszor akkora állatnál elérnek valamit, ha csapkodják a fejét...
Btw, Gregory, hogy tetszik a KM? :D

Gregory

Quote from: Én on 2008-01-24, 21:42:20
Lolwut, remélem nem hitetik el a kisgyerekekkel, hogy egy náluk háromszor akkora állatnál elérnek valamit, ha csapkodják a fejét...
Én irigylem őket. Persze, ilyen idősen nem fogják megvédeni magukat pl. egy akkora "állat" ellen, aki a videóban is szerepelt, de a technikai alapok már le lesznek fektetve a fejükben, ami viszont a későbbiekben nagy előnyük lesz.
Egyébként nem csak a fejét csapkodják, indítottak támadást az ágyékra is  :hehe:

Nagyon zsheer  :whoah:. Sajnálom, h nem tudok mind2 edzésen ott lenni, így általában a hétfői edzésen kell a szerdai edzésen vett dolgokat is elsajátítani. Az edző is jó arc, a KM rendszer pedig gyors és hatékony, már csak egy szuszpenzor kéne, mert még lehet, h szeretnék gyerekeket. Csak egy fém szuszpenzor meg megvan 6.5-7k HuF ;_;

Btw a múltkor(/multkor?) nézegettem a japán KM oldalt(for the lulz), és ott meg nem azokat a fokozatokat használják, mint nálunk(P1-P5, G1-G5, E1-E10), hanem oda is öveket raktak be: link.

Suszi

Quote from: Gregory on 2008-01-25, 09:08:33Csak egy fém szuszpenzor meg megvan 6.5-7k HuF ;_;
Ha akarsz gyerekeket ne sajnáld rá a pénzt ^^

Én

Quote from: Gregory on 2008-01-25, 09:08:33
Én irigylem őket. Persze, ilyen idősen nem fogják megvédeni magukat pl. egy akkora "állat" ellen, aki a videóban is szerepelt, de a technikai alapok már le lesznek fektetve a fejükben, ami viszont a későbbiekben nagy előnyük lesz.
Egyébként nem csak a fejét csapkodják, indítottak támadást az ágyékra is  :hehe:

Nagyon zsheer  :whoah:. Sajnálom, h nem tudok mind2 edzésen ott lenni, így általában a hétfői edzésen kell a szerdai edzésen vett dolgokat is elsajátítani. Az edző is jó arc, a KM rendszer pedig gyors és hatékony, már csak egy szuszpenzor kéne, mert még lehet, h szeretnék gyerekeket. Csak egy fém szuszpenzor meg megvan 6.5-7k HuF ;_;

Btw a múltkor(/multkor?) nézegettem a japán KM oldalt(for the lulz), és ott meg nem azokat a fokozatokat használják, mint nálunk(P1-P5, G1-G5, E1-E10), hanem oda is öveket raktak be: link.
Techinkai alapokban igazad van, csak azért néztem, mert 1-2 csak a fejet csapkodta. :D

Jah, angol miatt én is csak heti 1-re járok, de annag 1 héten belül vége, és akkor heti 2. :D Örülök, hogy belevágtam, még ha nem is hivatalos helyre járok, és nem is lesz vizsgám soha, magamat megvédeni megtanítanak + kevesen vagyunk, így tud az edző mindenkivel foglalkozni. Múlt szombaton voltam hosszú idő után megint, kicsit wtf benyomásom volt, pár hét kihagyás után sokat felejt az ember... :D

Gregory

Én azért szívesebben megyek el az IKMF-es edzésekre, a többi krav-magát gyengébbnek szokták jellemezni technikai téren, bár erről személy szerint fogalmam sincs, mert nem láttam még ezen kívül másikat. Mindenesetre nekem ez megér plusz x HuF-ot, de ha neked az megfelel, akkor tökéletes, csak az a lényeg, h ne hagyd abba  :whoah:
Vizsgázni egyébként én se akarok majd menni, csóró vagyok én ahhoz, meg thai boxban is megvagyunk vizsgák nélkül, itt is megleszek.

Azt én is bírom, mikor kevesen vagyunk, bár ez inkább thai box edzésekre jellemző péntekenként, amikor már mindenki lefáradt, és lusták edzésre jönni. Volt olyan, h összesen 4-en voltunk(+2 edző), az volt az addigi legjobb edzés  :smile:

Quote from: Suszi on 2008-01-25, 14:54:28
Quote from: Gregory on 2008-01-25, 09:08:33Csak egy fém szuszpenzor meg megvan 6.5-7k HuF ;_;
Ha akarsz gyerekeket ne sajnáld rá a pénzt ^^
Nem sajnálnám rá a pénzt, ha lenne  :redface: